Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  719 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Witam. Zamierzam za niedługo kupić wzmacniacz Rotela. Zastanawiam się nad RA-02, RA-04 albo 05. Czy między RA-02, a 04 jest na tyle duża różnica w dźwięku, żeby brać nowszy model, czy lepiej kupić używany, ale z pilotem? Bo 04 słuchałem w moim docelowym systemie i gra świetnie. Pokonuje NAD'a 315bee w każdym aspekcie i gra bardziej muzykalnie od Yamahy AX-497

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Byrd, Rotel RA - 01,02,04 grają IDENTYCZNIE. Różnica polega na tym, że 02 ma pilota, a 04 wejście na mp3 (albo innego iphona).

Jeśli miałaby być jakaś różnica, to TEORETYCZNIE najlepiej zagrałby 01, bo nie ma pilota i dodatkowego wejścia które mogłyby coś zakłócać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byrd, 23 Lip 2010, 20:53

 

Warto kupić RA-02 bo:

1. Ma pilot, 2. Jest tańszy niż RA-04, 3. To (nieomal) to samo co RA-04, 4. To jest kapitalny wzmacniacz!

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smykus niestety ma rację- testowałem i 02, i 04 i 01-twierdzę,iż różnic zasadniczych to nie ma, może niuanse, ale moje ucho ich nie wychwyciło.Dlatego ,jako fan Rotela nabyłem końcówkę rb-971 i poluję na preampa.Przy okazji, mam pytanie- jakim kabelkiem połączyć końcówkę i preamp? czy jakośc kabla, będzie miała znaczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

shane63, 24 Lip 2010, 13:37

Przy okazji, mam pytanie- jakim kabelkiem połączyć końcówkę i preamp? czy jakośc

>kabla, będzie miała znaczenie?

 

Będzie miała bardzo duże znaczenie. Najtaniej sprawdził się u mnie Nemeless Black, obecnie mam Anti-IC.

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze uczciwa cena za te koncowke to 1500-1800zl na naszym rynku.

W Uk widziałem juz za 300F czyli troszke ponizej 1500zl, oczywiscie jak aukcja byla dobra to i za wieksze pieniazki szły te koncówki. Wszystko zalezy czy masz fart:)

 

Sam swego czasu sie napaliłem na rb900bx i rc-990 ale ceny były w ok 2tys za sztuke i odpuściłem.

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzet niby leciwy ale moze byc w dobrej kondycji. Sam mialem soniaka ta-f707es czyli tez prawie ''pełnoletni'' klocek a spisywał sie wysmienicie tzn technicznie bo brzmienie nie takie jak lubie:)

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Kupiłem srebrnego RA-05. Gra tak samo dobrze jak 04. Tylko o mało co zawału nie dostałem (choć jestem chyba na to za młody) bo przez przypadek podlaczylem cd do wejścia Phono - selektor był na cd wiec nic nie powinno się stać a tak pier....o strasznym zniekształconym dźwiękiem, że hej. Naszczescie nic się nie stało. Ciekawe czemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

czy jesli szukam wzmacniacza ktory bedzie mial bardzo dobra gore ale bedzie tez niezlej klasy dynamiczny to da sie cos z rotela kupic ? co? moze byc przedwzmacniacz + koncowka ale tylko o bardzo dobrej gorze

co polecacie?

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Futu

"Bardzo dobra gore" oraz "niezlej klasy dynamiczny", to pojęcia bardzo subiektywne. Dla jednego spełni to wzmak za 200 zł dla innego za 20 000.

Co to znaczy "bardzo dobra góra"? Inną będzie miał 980, inną np 971, inną 870, 1070, itd.

 

Szukasz tego wzmaka do do tych JBL z opisu czy tam już jest coś innego? No i podaj budżet bo z tego co widzę, kręcisz się w kółko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.