Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  719 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za swoją recenzję.

 

W takim razie poraz kolejny potwierdza się teoria, że Rotele, a w szczególności ich zestawy dzielone dają dużo prądu i nie ograniczając systemu dają w pełni rozwinąć się dobrym kolumnom.

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko, otóż mam problem z moim przedwzmacniaczem:(

Konkretnie chodzi o potencjometr zmiany wejścia sygnału (Tape,cd,tuner itp ) na froncie panelu.

Każdy z nich jest podświetlany na niebiesko no i kiedy używam wejścia CD ta mała diodka mruga, sama się wyłącz albo słabnie siła świecenia.

Na moje oko to wygląda to na jakieś jakby zwarcie albo coś nie łączy.

Czy miał ktoś taki problem ze swoim Rotelem??

Mój ma dopiero 4 dni a dopiero wczoraj zauważyłem taką sytuację.

Czasem jak specjalnie przełączam z Tunera na CD to wszystko jest niby ok, ale jak dłużej postoi tak włączony nawet jeżeli muzyka nie gra to tak właśnie się dzieje no i oczywiście jak gra też.

Chyba w sobotę pojadę zawieźć go do sklepu gdzie kupiłem i niech się tym zajmą.

Tylko obawiam się jednej rzeczy, że jak będę chciał w sklepie pokazać gościowi o co mi chodzi to akurat w tym czasie może być wszystko ok :(

Powiem szczerze, że to mnie strasznie wkurza i nie wiem czy nie będzie to miało jakiegoś wpływu później na pracę przedwzmacniacza, czy jakieś zwarcie się nie zrobi konkretnie.

Może ktoś miał taki kłopot??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko, otóż mam problem z moim przedwzmacniaczem:(

A czy jak zmienisz i podłączysz CD pod inne wyjście, np. AUX1 robi się tak samo, czyli mruga? Czy próbowałeś na tym wyjściu CD podłączyć inne źródło? U mnie nic takiego nie było. Wszystko świeci się na stałe.

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jak zmienisz i podłączysz CD pod inne wyjście, np. AUX1 robi się tak samo, czyli mruga? Czy próbowałeś na tym wyjściu CD podłączyć inne źródło? U mnie nic takiego nie było. Wszystko świeci się na stałe.

 

Pod to samo wyjście podłączyłem tuner TV i jest to samo. Wnioskuję więc, że raczej wada fabryczna i w sobotę jadę go reklamować:(

Przykro trochę jak kupi się sprzęcik może nie za jakieś wielkie pieniądza ale też nie małe a tu taka lipa:(

No ale co muszą przyjąć reklamację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy potrafi mi ktoś wyjaśnić jak działa wyjście "Trigger"

Połączenie trigger umożliwia spięcie sprzętu aby móc jednym pilotem wyłączać lub włączać zasilanie wszystkich komponentów, w tym przypadku Rotela (warunek jest aby wszystkie miały takie gniazda). W instrukcji każdego jest napisane co do czego podłączyć. jak dla mnie bardzo fajna sprawa.

 

U mnie połączone jest np. tak:

 

RT- tuner

RC-przedwzmacniacz

RB-końcówka mocy

RCD- odtwarzacz

 

RT 12in --- RB 12out

RC 12 out ---RB 12 in

RC 12 out --- RCD 12 in

 

Choć można pewnie i inaczej :)

 

tomaszE witam w klubie.

jak wrażenia z odsłuchów?

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połączenie trigger umożliwia spięcie sprzętu aby móc jednym pilotem wyłączać lub włączać zasilanie wszystkich komponentów, w tym przypadku Rotela (warunek jest aby wszystkie miały takie gniazda). W instrukcji każdego jest napisane co do czego podłączyć. jak dla mnie bardzo fajna sprawa.

 

U mnie połączone jest np. tak:

 

RT- tuner

RC-przedwzmacniacz

RB-końcówka mocy

RCD- odtwarzacz

 

RT 12in --- RB 12out

RC 12 out ---RB 12 in

RC 12 out --- RCD 12 in

 

Choć można pewnie i inaczej :)

 

tomaszE witam w klubie.

jak wrażenia z odsłuchów?

Witam ,opisze to w jednym słowie zajebis...,przesiadłem się z YAMAHY RX-V1900 i PIONEERA PD-S705 i bez porównania,

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SITTEK Dzięki za wyjaśnienie odnośnie wyjścia "Trigger".

A jeśli chodzi o mój trefny preamp to czekam już na nowy (nie naprawiany tylko nóweczka), a na czas oczekiwania na nowy dostałem zamiennik taki sam z tym, że kolor czarny :)Więc jeśli chodzi o działanie sklepu gdzie nabyłem cały system Rotel-a to jestem w 100% zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam kolegów poszukuję Rotela RDP 980 Daca, generalnie nie obchodzi mnie środek może być nie sprawny byle by selekcje żródeł działały no i obudowa była ładna.

 

Widziałem, że sprawne chodziły na allegro po 200-300 czasem 400zł. Każda kwota mi odpowiada w zależności od stanu.

 

http://members.fortunecity.com/g7nnt/images/rdp980.jpg

 

 

pzdr. Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"płynie" do mnie dzielony Rotel RC-1550 plus RB-1552 .Jakie Koedzy Rotelowcy mają sugestie w kwestji połaczenie pre+power ? sznurówek oczywiście nie mam zamiaru używać !

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie zgłaszam akces do Klubu Rotela z komplecikiem nowiutkich urządzeń Rotel RC-1550 plus RB-1552 .

Od wczorajszego popołudnią się wygrzewają . Na wrażenia soniczne za szybko choć po kilku przesłuchanych płytach ciśnie się jedno słowo na usta: Kontrola !

Na razie kombinuje z ustawieniem ( 5 klocków a 4 pólki na stojaku ) , w następnej kolejności dobieranie kabli pomiędzy pre a power .

Kusi mnie zarazem zamiana cd na 1520 . Tylko zastanawiem się czy zyskam wygląd i jednorodności . Z cd ( sa7003) jestem zadowolony ale zmiany zawsze kuszą.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kable faktycznie trzeba zostawić na koniec. Jesli wszystko będzie grało tak jak lubisz wymieniać nie ma sensu. Podmiana potrzebna jest wtedy gdy jakiś zakres pasma będzie ci przeszkadzał. U mnie Rotel z Paradigmami nie chciał grac spokojnie, dopiero van den hul wprowadził większy spokój, jednakże nie w każdym przypadku i była to niewielka zmiana. Dopiero wymiana głośników dała słyszalną i zdecydowaną zmianę.

 

Z kablami jest tak, że gdy się ma zestaw marzeń nie wypada łączyć go bele czem.

No i jeśli myśli się o kablach do pre-power oczywiste jest że takie same należy użyć z CD czy nawet tunerem :)

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Panie i Panowie proszę tylko bez złośliwych komentarzy laik ze mnie, - jestem właścicielem Rotelowej elektroniki, od dawna jestem włascicielem RSX1056 - gra właściwie tylko w stereo :)z RCD06 i sporadycznie kino RDV1070, ma podpięte 5+0, gra z Bowersami 604/602/LCR60. Jakie kolumny byście polecili do stereo, nadmienię iż chcę dołożyć do zestawu końcówkę RB1070/1080 a RSX miałby działać jako pre przy stereo - czy to jest dobry pomysł ? Czy reszta kolumn w takim przypadku może być napędzana przez RSX przy użytkowaniu kina?

Myślałem o czymś z Dynaudio X36 lub Focus 360, wiem że dwie różne kolumny, nie będzie przerostu formy kolumn nad RSX/RD - wzmacniacz wykorzysta ich potencjał?

Będę zobowiązany za komentarz.

 

Serdecznie pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie , czy ja dobrze rozumuje końcówka o mocy 200W przy 8omach nie napędzi tańszych x36 ? Wszystkie rotele schodzą do 4 omów - czyli wzmak bedzie miał sporo wieksza moc, Czy może problemem jest ampli - do wymiany na jakiś pre ? Możecie rowinąc nieco swoje myśli ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie,że napędzi.

 

Wiadomo że Wadia czy McIntosh wycisną z kolumny wszystko co można i dopiero będą optymalne, jednakże kogo na nie stać? Z kolei sugerowanie że Rotel serii 10 nie wyciśnie z Dynaudio X16 czyli zagra źle jest sporym nadużyciem. Bo jak miałyby zagrać słabsze, mniej wydajne prądowe klocki? W ogóle by nie zagrały? A co z Audience? Też klapa?

 

Nalezy znaleźć złoty środek i nie popadać w szaleństwo z tą mocą.

Pre gra często większą przestrzenią i kulturą jednakże mocy daje tyle samo.

 

Wcześniej napisałem, że Focusy potrzebują wydajnego wzmacniacza a nie amplitunera, ponieważ nie pokażą tego do czego zostały stworzone. Tak samo w przypadku amplitunera podpięcie lepszych głośników aby cieszyć się muzyką a nie filmami KD mija się z celem.

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem, jednakże czy X16 są aż tak wymagające? A co ze starszą serią Audience? Przecież są dużo trudniejsze do wysterowania niż nowsza seria. Zgodnie z tym co piszesz tamte w ogóle nie powinny zagrać, a grają, i to nawet bardzo. Podpięte do starszej serii 9xx też dawały radę.

 

 

( korzystając z okazji ....... poszukuję wzmacniacza RA-980BX lub RA-985BX. )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli reasumując - wywalić ampli jako pre nie nadaje się tak rozumuję - zakupić nowe pre podpiąć pod RB wówczas będzie efekt ? - Ale czemu ampli nie może być pre - proszę mi to wytłumaczyć. Jest słaby jakościowo ? To co proponujecie z rotela do dobrego stereo?, chyba z lekka się zapętlam

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy wie ktoś może jakie różnice są między końcówką RB-970BX, którą posiadam a RB-970BX mkII? chciałbym zmostkować końcówki ale już dawno nie widziałem ofert 970BX, jeżeli się zdarzają to właśnie 970BX mkII.

Edytowane przez nick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.