Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  719 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejne polowanie udane i jestem już po kolana w klubie, skromnie rzecz ujmując ;)

A upolowałem RCD-965BX Limited Edition w naprawdę gablotowym stanie wraz z kablami Interlink 400 które zastąpiły jakieś pozłacane nołnejmy.

Cedek z pilotem zatem w ogóle luksus ;)

 

Porównawcze testy odsłuchowe z moim poprzednim CD w trakcie.

Subiektywnie chyba jest więcej szczegółów i mniej mulący bas.

 

Porównawcze testy wzrokowe zakończone.

Wygląda cudnie!

 

Siem chciałem pochwalić ot tak ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bzx widzę że jesteś utopiony, tak jak my tu wszyscy.

 

Faktycznie rotel z dynaudio można polecić w ciemno.

Szkoda, że zamiast z nimi rotel skumał się z B&W.

Byłyby promocje i radość z odsłuchów.

A tak jest to tylko biznes i sprzęt przeznaczony dla seniorów co z racji wieku mają już pewne kłopoty ze słuchem :)

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Onegdaj słuchałem Rotela na B&W CM5. Na początku była rozdziawiona japa, że dźwięk taki szczegółowy i dynamiczny, że taka szeroka scena i w ogóle...... Ale po ich wyłączeniu po kilkudziesięciu minutach słuchania przychodziła ulga. Nie dało się tego zestawu długo słuchać.

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

jakiś czas temu zakupiłem kolumny Mission 701. Słucham głównie rock'a i metalu, ale nie tylko. Rozglądam się za jakimś wzmacniaczem który dobrze zagra z tymi monitorami. Cena jaką chciałbym wydać na wzmacniacz to 200-500zł. Rozważam zakup Rotel RA-931. Wyczytałem, że nadają się one świetnie właśnie do rocka oraz metalu. Co uważacie o tym wzmacniaczu? To dobry wybór do Mission 701?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

jakiś czas temu zakupiłem kolumny Mission 701. Słucham głównie rock'a i metalu, ale nie tylko. Rozglądam się za jakimś wzmacniaczem który dobrze zagra z tymi monitorami. Cena jaką chciałbym wydać na wzmacniacz to 200-500zł. Rozważam zakup Rotel RA-931. Wyczytałem, że nadają się one świetnie właśnie do rocka oraz metalu. Co uważacie o tym wzmacniaczu? To dobry wybór do Mission 701?

Napisz w jak wielkim, lub małym pokoju będą stały, ponieważ często ma to decydujące znaczenie. Zawsze będą grać, ale pytanie jak???

 

Przedział 200-500 zł uważam za bardzo optymistyczny aczkolwiek w dolnej granicy nierealny. Proponowałbym jednak go zmienić na 500-800. Nie ma sensu po pewnym czasie ponownie szukać i dokładać do każdego zakupu. W innym temacie widzę, że rozpatrujesz Yamahę. Ich wzmacniacze nie są złe, aczkolwiek z tą dość ciemną kolumną na górze pasma możesz mieć zbyt nieciekawie i ponuro. Jesli lubisz dźwięk ciemny i lekko szary ( mało szczegółów) to tak. Yamaha to ci da. Ale jesli chciałbyś usłyszeć trochę góry i się nią po delektować to polecam jednak Rotela. O innych markach nie napiszę, gdyż jest to Klub Rotela :) ( na marginesie jesli nie zdecydujesz się na niego pogmeraj w starszych Denonach czy Marantzu, ale nie za starych, bo będzie to samo co z Yamahą. I nie kupuj amplitunera bo zabijesz te kolumienki. I nie kupuj do nich Sony.

 

Co do Rotela RA-930 czy RA-931 to jak na sam początek nie będą złe. Parę lat miałem je i byłem bardzo zadowolony. Jesli trafisz na niedojechany egzemplarz ( na marginesie Rotela porównując z konkurencją, ciężko jest dojechać) będziesz zadowolony. Przed zakupem zawsze zapytaj się czy kanały L i R grają równo i czy możesz go parę dni sprawdzić.

 

Muzykę z tego zestawu będziesz miał fajną pod warunkiem że pokój będzie miał do 15 m2 a głośniki postawisz na standach. Jesli wepchniesz w półki lub na nie postawisz możesz być ździebko zawiedziony prezentacją dźwięku. Będzie stłumiony, bez stereofonii i bez pazurka. Będzie nijak i bez basu.

 

Czy Rotel świetnie nadaje się do rocka? Zdania są podzielone. Ja po kilkudziesięciu latach szukania uważam, że nie ma takiego pojęcia. To zależy od nagrania, nastroju i otoczenia. Nie raz rock po prostu drażnił mnie na Rotelu i już. Dużo przyjemniej odbierałem spokojniejszą muzykę i nic na to nie poradzę. Rotel był dokładny i dynamiczny. Ale często lubię doładować rocka czy punka i jest super. Wówczas jakość nagrania ma drugorzędną wartość. :)

 

Reasumując :)

 

Jeśli nie chcesz wydawać więcej pieniędzy niż 500 złotych ( o 200 za wzmacniacz zapomnij) i masz nie za duży pokój to ten Rotel będzie w porządku.

 

Aha, daj znać co będzie lub jest źródłem.

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokój to ok. 12m2. Z ustawieniem kolumn jest dosyć duży problem. Ogólnie słucham muzyki pracując na kompie a biurko mam podsunięte pod samą ścianę W takiej sytuacji mogę zapomnieć o zasadzie "trójkąta równobocznego".

Missiony to dość ciemno grające kolumny, dlatego myślałem, że rotel będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że na tym poziomie cenowym ( budżetowym) różnice pomiędzy wymienionymi wzmacniaczami z tymi kolumienkami będą wyłącznie symboliczne. Model 935 będzie trochę głośniejszy i bardziej dynamiczny, ale bez przesady. Nawet jakby podpiąłby RA-972 to na tych kolumnach dźwięk by się nie oderwał. Seria 9xx jednak jest trochę młodsza od 8xx, a w przypadku sprzętu ocierającego się o 20 lat, nawet w przypadku Rotela to już sporo. Trzeba uważać. Należy też brac pod uwagę, że po 20 latach użytkowania dźwięk może ulegać pewnej degradacji.

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na przykład takie coś?

http://allegro.pl/doskonaly-wzmacniacz-rotel-ra-970bx-i1739375786.html

 

Rozmawiałem ostatnio z byłym użytkownikiem Mission 701. Wcześniej miał Harman Kardon 6300 - troche zbyt kluchowato bylo z missionami, harman strasznie lał basem i mial "lepki" "ospaly" dzwiek,nie do konca to mu sie podobalo, pozniej mial wlasnie rotela (jaki model nie wiem, musze dopytac) ktory znowu gral zbyt pudelkowo i ostro. Dalej pisał, że dopiero NAD dobrze się zgrał z tymi monitorkami.

 

Mi zależy na przejrzystej i jasnej górze i dobrej scenie - obecnie góra jest cofnięta (przy wzmacniaczu z zestawu głośników logitech Z-2300 i subwooferze :D ).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz Rotela możesz śmiało brać. Nad też jest dynamiczny ale jest trochę przymulony. Przy tych głośniczkach Rotel będzie zdecydowanie lepszy. Zakup wzmacniacza z serii 93x lub 97x powinien Cię zadowolić.

Możesz rozglądnąć się też za serią 02, np. RA-02.

 

Serii 98x bym do nich raczej nie polecał, chyba, że nie lubisz szczegółowej góry.

 

W przypadku tych głośników aż tak wielkich różnic nie będzie.

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takich kolumnach różnica pomiędzy RA-930 a RA-972 objawiać się będzie tylko większą dynamiką i prezentacją góry. Miałem oba i w starciu z podstawkowymi Paradigmami RA-972 nie rzucił mnie na kolana. Do niego potrzeba bardziej wymagających głośników. Przyznam, że ten starszy był łagodniejszy i nie szpilił mnie po uszach tak jak sławetny RA-972.

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety mój RA-972 w niektórych nagraniach był nie do zniesienia. Można to zwalić na metalową kopułkę Paradigma albo jakąś tajemną cechę tego modelu. KIlka razy i w różnych miejscach czytałem opinie o łagodności RA-972 i zastanawiałem dlaczego nie mój. Praktykującym elektronikiem nie jestem więc nie grzebałem w środku.

Po podłączeniu RA-930 przychodził spokój. Dużo lepiej jest z dzielonym rotelem. W tym przypadku nowa seria wygrała z legendą.

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Jakbym wygrał w totka, to bym kupił RCX-1500 :)

Przecież to wcale nie jest drogi sprzęt: http://www.audiostrefa.pl/rotel_rcx-1500_autoryzowany_dealer-p-6094.html

Niwiele powyżej 5 tys.pln.

Sony KD85-ZG9? , Denon AVC-X6700H + Monster Power MPA-3250 + Emotiva XPA 7-kanałowa gen.2 , Pioneer UDP-LX800.Projektor JVC RS2 - Adeo Tensio professional pro 110",Monitor Audio-Platinum PL 300 + Platinum PLC 350 + SVS Ultra + GX100 + 4 szt. sufitowe Dali Phantom H-80 +VELODYNE DD-15 Plus. Kable do kolumn: QED Genesis Silver Spiral, Chord Odysey 2. Listwa Monster Cable HTS 5100 + Power Center HTS 1000, kable sieciowe Monster Powerline 400 . Apple TV4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych kolegów.

 

Mam Dynaudio DM 2/7 i na razie zestaw Cambridge Audio 540a v.2 + 540c v.2

Słucham głównie jazzu, klasyki, spokojnego rocka, czasem pop.

 

Powoli rozglądam się za nowym systemem cd+wzmak.

I zastanawiam się nad dwoma zetawami Rotel: RA 06 SE + RCD 06 SE lub RA 1520 + RCD 1520.

 

Który z tych zestawów polecacie do mojego kompletu i muzyki?

Co za tym przemawia?

 

Z góry dzięki za pomocne odpowiedzi i

 

pozdrawiam

Tomek

 

P.S. Jaka jest różnica pomiędzy tymi dwoma zestawami?

Jak brzmią w poszczególnych zakresach, z balansem?

jak z przestrzenią, szczegółowością i dynamiką?

 

Jeszcze raz z góry dzięki :)

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na swoich kolumnach Dynaudio 2/7 aż tak wielkiej różnicy pomiędzy tymi dwoma systemami nie usłyszysz. Może jakieś niuanse, ale pod warunkiem, że będziesz je odsłuchiwał jednocześnie :) Wersja SE w stosunku do starszej daje trochę więcej ciekawszych szczegółów na górze i może ciut więcej przestrzeni. Generalnie są do siebie podobne, różnią się jedynie designem. 06SE ma starą linię, 1520 jest bardziej zbajerowany, ma samochodową tackę i oczojebne diodki ( brrr).

 

I po latach jestem już pewien, że rotel bardziej nadaje się do spokojnej muzyki niż rocka :D

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z kolei przymierzam się do kupna zestawu Rotel RA-04 SE tudzież RA-06 SE (jeśli warto dopłacać) i monitorów (najpewniej B&W 685 tudzież KEF Q300) czy to będzie udane połączenie do 13m2 . Lubię słuchać muzyki głośno :) Muzyka bardzo różnorodna zaczynając na ciężkim hiphopowym brzmieniu kończąc na lekkich kawałkach D. Krall czy K.Melua... Poszukuję w miarę uniwersalnego zestawu . Wielkie dzięki za jakieś rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie Rotel z B&W 685 gra za bardzo górą. Może do Twojej muzyki to się sprawdzi, ale jak puściłem na tym rocka i metal to było niefajnie. W cenie 685 możesz kupić Dynaudio z serii DM. Ja mam to w 12 m2 i słucham bardzo głośno.

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem kilka razy Rotela RCD-06, RA-06, RA-1520, dzielony RB/RC-06 oraz jakąś lampę z kolumnami B&W CM5 i przyznam szczerze, że w pierwszej chwili wrażenie jest dość ciekawe jak nie oszałamiające. Scena, przestrzeń, szczegółowość dźwięku.....wybrzmienia. Jednak po pewnym czasie zaczęło to męczyć. Bas był, i owszem, ale jak dla mnie niezbyt ciekawy, ot, mocny ale taki bardziej kartonowy, niezbyt głęboki. Góra bardzo wyraźna, aż za bardzo. Ogólnie dźwięk może i ciekawy do muzyki spokojnej, nastrojowej, niezbyt głośno słuchanej i nie za długo. Taki fajny na zrobienie pierwszego wrażenia. Niestety na rocku ta kombinacja już się wykładała. Nie było ciekawie. naprawdę dużo ciekawszy i spokojniejszy efekt był z Dynaudio.

 

Na lampie było trochę spokojniej, ale ogólne wrażenie było podobne jak z Rotelami.

 

Dlatego też bym uważał na zestaw z B&W

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam!

Czy mogę się dopisać do klubu z moim Rotelem RC-1550/RB-1552/RCD-1520??

Wczoraj odebrałem mój nowy nabytek, który będzie grał z kolumnami ze stajni Studio 16 Hertaz - Minas Anor IIIs:)

Później wstawię jakieś fotki całości kiedy to wszystko uporządkuję:)

Na dzień dzisiejszy to jeszcze nie wiem jak to zagra w moim pokoju (ok 40m2) ale myślę, że będzie super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opowiedz nam jakie miałeś pierwsze wrażenie? Jak spisuje się CD?

 

Hm......jeśli chodzi o CD to wydaje mi się, że gra taką jaskrawą barwą ale nie mogę na dzień dzisiejszy powiedzieć coś więcej bo przecież to wszystko musi się wygrzać.No ale w prawdzie nie miałem nawet okazji porównać z CD-kiem z serii 06 i nie wiem jak jest różnica. Słuchałem tylko 1072 i dla mnie bomba.

Na razie kolumny mam podłączone zwykłymi OFC i tak przez jakieś 2,3 miesiące aż się kolumny nie wygrzeją wtedy będę kombinował z kabelkami :)

A jakieś sugestie co do grania CD??

Fotki już niedługo wstawię wiem, że miałem już wstawić ale naprawdę miałem taki młynek w domu z uwagi na przemeblowania i nie miałem czasu.

Ale obiecuję wstawić:)

 

Aha, zapomniałem napisać, że jak na dzień dzisiejszy to całość gra słodko, jestem mile zaskoczony.

Minas Anor IIIs spokojnie wypełniają przestrzeń mojego salonu a przypomnę jest to 40m2 więc spory.

Grają przepięknie ale wiem, że jak już się wygrzeją to zagrają jeszcze lepiej:)

Ogólnie na dzień dzisiejszy jestem zadowolony z wyboru.

 

Zapomniałem dodać, że jako pierwszy kawałek który zagrał na tych kolumnach to High Hopes - Pink Floydów.

Powiem tak, scena buduje się jakieś 2 metry przed głośnikami i dało się wyraźnie odczuć, że dźwięk odrywa się od kolumn więc jak dla mnie bomba.

Średnica jest lekko cofnięta, i co ważne wysokie tony nie kują po uszach.

Ogólnie Minasy grają mocnym i przyjemnym dla ucha dźwiękiem, a moc można jednak zawdzięczać sporemu zapasowi mocy Rotela no i oczywiście efektywności kolumn oraz 4ohm-owej konstrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.