Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  719 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W takim razie mam jeszcze jedno pytanie, czy nawet jakbym kupił kolumny dynaudio, które polecał Krzysiek, to czy odczuję znaczną różnicę w dźwięku między 1062, a 05. Pokój mam 22 m2, co prawda planuję przeprowadzkę, ale tam będzie max 27 m2. Chodzi mi o to, czy 1062 wyciśnie więcej z kolumn z przedziału cenowego B&W 685, czy Dynaudio DM2/7 niż ra-05?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych klubowiczów Rotela,

Mam ogromną prośbę do posiadaczy oryginalnego pilota do RA-02 o opinię czy obsłuży on również RT-02 i RCD-02 i w jakim zakresie. Posiadam sprzęt: RA-02, RT-02, RCD-02 z którego jestem b. zadowolony ale niestety bez pilotów i chciałbym zakupić jednego pilota, który mógłby obsłużyć powyższe elementy. W Adioklanie mogę zamówić pilota oryginalnego do RA-02.

Z góry dziekuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedź jest dla mnie b. cenna. Pilot nie musi byc oryginalny chociaż do pilotów uniwersalnych mam małą awersję. Kiedyś kupiłem pilota uniwersalnego (jeden z tańszych na rynku) i mogłem w nim zaprogramować jedynie CD w ograniczonym zakresie. Wskazany powyżej model wydaje się być porządnym urządzeniem, ale czy Kolega miał już z tym pilotem do czynienia w praktyce ? A czy na temat oryginalnego pilota do RA-02 Kolega może coś dodać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam, bo mam :)Steruje to u mnie rotelem 991AE (oryginalny ma tendencje do łatwego psucia się) koszt 70 zł (oryginał z AK 130). Razem z CD jednym pilotem obsługuję wzmak. Szkoda mi było kasy na Logitecha, a ten nawet jak się połamie (choć jest solidnie zrobiony- mam go od ponad roku), to wielkiej straty nie będzie.

 

Co do oryginału od 02 to na pewno nie będzie problemu z cd, nie wiem jak z tunerem, musisz poczekać na informację kogoś kto użytkuje cały zestaw 02.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

na all... jest takie coś:

 

http://allegro.pl/rotel-rb-1080-i1484747512.html

 

to końcówka mocy 1080 i tak siobie gdybam jakby takie coś podłączyć pod mojego RA 06 to jaby było lepiej:

czy olać wbudowane końcówki od 06 i grać tylko na 1080,

czy może zrobić biamping i wysokotonowe zasilać z 06 a dół z 1080

 

jak sądzicie ?

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na all... jest takie coś:

 

http://allegro.pl/rotel-rb-1080-i1484747512.html

 

to końcówka mocy 1080 i tak siobie gdybam jakby takie coś podłączyć pod mojego RA 06 to jaby było lepiej:

czy olać wbudowane końcówki od 06 i grać tylko na 1080,

czy może zrobić biamping i wysokotonowe zasilać z 06 a dół z 1080

 

jak sądzicie?

Jeśli już to myślę ,że sprzedać RA-06 i kupić preamp i końcówkę.To chyba lepszy pomysł niż zabawa z bi-ampingiem.Pozdrawiam.

Edytowane przez tmpd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już z allegro zniknęła oferta, ktoś kupił.

Sony KD85-ZG9? , Denon AVC-X6700H + Monster Power MPA-3250 + Emotiva XPA 7-kanałowa gen.2 , Pioneer UDP-LX800.Projektor JVC RS2 - Adeo Tensio professional pro 110",Monitor Audio-Platinum PL 300 + Platinum PLC 350 + SVS Ultra + GX100 + 4 szt. sufitowe Dali Phantom H-80 +VELODYNE DD-15 Plus. Kable do kolumn: QED Genesis Silver Spiral, Chord Odysey 2. Listwa Monster Cable HTS 5100 + Power Center HTS 1000, kable sieciowe Monster Powerline 400 . Apple TV4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie mam jeszcze jedno pytanie, czy nawet jakbym kupił kolumny dynaudio, które polecał Krzysiek, to czy odczuję znaczną różnicę w dźwięku między 1062, a 05. Pokój mam 22 m2, co prawda planuję przeprowadzkę, ale tam będzie max 27 m2. Chodzi mi o to, czy 1062 wyciśnie więcej z kolumn z przedziału cenowego B&W 685, czy Dynaudio DM2/7 niż ra-05?

Z moimi 2/7 RA-05 radzi sobie doskonale.

 

Witam szanownych klubowiczów Rotela,

Mam ogromną prośbę do posiadaczy oryginalnego pilota do RA-02 o opinię czy obsłuży on również RT-02 i RCD-02 i w jakim zakresie. Posiadam sprzęt: RA-02, RT-02, RCD-02 z którego jestem b. zadowolony ale niestety bez pilotów i chciałbym zakupić jednego pilota, który mógłby obsłużyć powyższe elementy. W Adioklanie mogę zamówić pilota oryginalnego do RA-02.

Z góry dziekuję i pozdrawiam.

Pilot za RA-05 obsługuje RCD-02 (play, pauza, stop, random, przeskakiwanie między utworami), więc ten od 02 też powinien - widzę, że ma prawie te same funkcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam małe prośbę o radę w doborze budżetowych kolumn do Rotela RA-930ax, jestem kompletnie zielony, trochę się pośpieszyłem z zakupem pierwszego wzmacniacza, jednak stało się. Nie chciałbym jakoś totalnie spudłować w wyborze kolumn. Myślę ze jako znawcy marki jesteście najlepiej poinformowani.

 

Potrzebuję dość małych monitorów (używanych) do pokoju <10m2 w kwocie powiedzmy do 600-800 zł. Czego unikać za czym się rozglądać? Jak się ma Rotel do monitorów Tonnaya M2, B&W 601/301, Missionow 7xx, MA BR2?

Edytowane przez Dawid87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się ma Rotel do monitorów Tonnaya M2, B&W 601/301, Missionow 7xx, MA BR2?

 

Miałem z Rotelem Mission m71 i m72. Za tę cenę OK ale bez fajerwerków. W zestawieniu z Rotelem są to kolumny grające jasno i dość męcząco.

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Rotela 930AX to też go miałem i niedawno sprzedałem za 200 zł, tyle pewnie jest wart. Ja z niego mało korzystałem bo brzmienie mi nie pasowało.

 

Miałem najpierw podłączone do niego monitory Canton Quinto 510 (obudowa zamknięta) - praktycznie zero niskich tonów, brzmienie jasne i faktycznie męczące.

Próbowałem go także z kolumnami Elac EL 80 II, tutaj już było trochę lepiej, pojawiło się troszkę więcej ciepła w porównaniu do monitorów Cantona, ale i tak niskich tonów jak na lekarstwo. Fakt że pewnie wpływ na to miało złe ustawienie kolumn + akustyka pomieszczenia + niski poziom głośności słuchanej muzyki.

Najlepiej było z małymi podłogówkami Yamaha NS-G40 (przedni BR i chyba trochę podbarwione brzmienie, pewnie dlatego najlepiej wypadły) ale stary, tańszy HK i tak sobie lepiej poradził z każdymi z tych kolumn.

 

Masz małe pomieszczenie więc podłogówki odpadają. Jak już musisz szukać monitorów to takich z BR (chociaż teraz to praktycznie standard) bo według mnie mały monitor zamknięty + RA930AX to może nie być rewelacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Może pasować oryginalny (RR-D91), można kupić uniwersalny, np taki (prosto od producenta)

 

http://allegro.pl/pilot-uniwersalny-uczacy-oskar-pro-10w1-elmak-i1521416328.html

 

 

Solidny, działa bardzo dobrze. Sam używam razem z moim rotelem (991 AE). Do tego obsłuży jeszcze 9 innych urządzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Sprawę pilota do sterowania RA, RCD, RT serii 02 rozwiązałem poprzez zakup jednak oryginalnego pilota do RA-02 o symbolu RR-AT94. Pilot ten oprócz wzmacniacza osbsługuje również RCD w zakresie opisanym wcześniej przez Byrd oraz tuner RT w dość szerokim zakresie, tak jak tego oczekiwałem. Dodatkową fajną sprawą jest możliwość zdalengo włączanie i wyłączanie całego systemu z wykorzystaniem „trigger”.

Przy okazji dziękuję Byrd za informację o możliwościach pilota do RA-05 oraz smykus_likas za wskazanie pilota uniwersalnego i pozdrawiam wszystkich Rotelowców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszym postem na forum witam serdecznie wszystkich Rotelowców.

 

Trochę trwało, ale po pracach konserwacyjnych z dużym zadowoleniem uruchomiłem taki oto zestawik:

 

Wzmacniacz Rotel RA-414, Tuner Rotel RT-426. CD tymczasowo, jedyny, jaki mam pod kolor :)

 

rotelenface.jpg

 

rotelbok.jpg

 

I pomyśleć, że miałem 7 lat, jak te cudeńka trafiły po raz pierwszy do ludzi.

 

A gra to w sposób, który mnie osobiście bardzo odpowiada.

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez kglowac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Rotelowców, jako nowy użytkownik na tym forum i przyszły posiadacz Amplitunera+CD tej firmy.

 

Oczarowało mnie brzmienie Rotela 1080 z Infinity Kappa8 - odsłuchałem u znajomego,

i zostałem zmuszony wyrzucić wreszcie kino technicsa z tonsilami, aby ratować swój słuch, he, he.

 

Ale, niestety w przeciwieństwie do niego, zamiast klasyki słucham ciężkiego/bardzo ciężkiego brzmienia.

[Metallica, Accept, Venom, Judas Priest i i inne tego typu wynalazki ;)] + kino w 30%

 

Proszę WAS o pomoc w wyborze odpowiedniego Rotela - RSX1055-5.1/1057-HDMI/1067-7.1, model pod kino (budżet mam tylko na second hand - 2-3k zł)

Z tych powodów inne raczej nie wchodzą w grę.

 

Starsze modele ponoć bardziej niezawodne, nowe mają funkcję 7.1. Nie ścierpię, inaczej, jak większość z Was wielu klocków,

nie znoszę błyskających świecidełek - Rotel ma styl - pokój 20m2 -> kiedyś 42m2.

 

1. czy wystarczy 5x75w, czy 7x100w warto dopłacić, raczej słucham cicho muzyki, szanuję słuch - który z w/w aplitunerów kupić?

Na początek stać mnie tylko na dwie podłogówki też za kolejne 2-3kzł.

 

2.Co podłączyć do Rotela do takiego ciężkiego brzmienia?

Waham się między MonitorAudio 8i, ELAC FS-58, Infinity RSb, z nowych MonitorAudio bx5,

i z racji sentymentu do lat 80 może nowy Altus 300, kiedyś jak byłem nastolatkiem, o Altusach marzyłem???

Można mi wybić Rotela z głowy i zaproponować np nada, czy marantza odpowiedni model.

Można mi zaproponować innej firmy kolumny pod tą muzykę, nie jestem betonem.

Mądrzyć się mogę na temat drzewek - tu bardzo grzecznie proszę o pomoc i zamieniam się w słuch. (również GG887700)

Bardzo chętnie porozmawiam też via fon na ten temat - to dla mnie spory wydatek, dlatego proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zgłaszam się na zapis do klubu ROTELA.

Od niecałego roku posiadam 935bx, wraz z paradigmami 3v2.

Nadarzyła się okazja i od kilku dni na półce obok zagościł mały potworek RA 1070, z zaje fajnym pilotem RR-1050, i do towarzystwa piękna Harpia 2395. Taka Piękna i Bestia;) Na razie w tym towarzystwie gra cd yamahy 396.

pozdrawiam

cffee

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Rotelowców, jako nowy użytkownik na tym forum i przyszły posiadacz Amplitunera+CD tej firmy.

 

Oczarowało mnie brzmienie Rotela 1080 z Infinity Kappa8 - odsłuchałem u znajomego,

i zostałem zmuszony wyrzucić wreszcie kino technicsa z tonsilami, aby ratować swój słuch, he, he.

 

Ale, niestety w przeciwieństwie do niego, zamiast klasyki słucham ciężkiego/bardzo ciężkiego brzmienia.

[Metallica, Accept, Venom, Judas Priest i i inne tego typu wynalazki ;)] + kino w 30%

 

Proszę WAS o pomoc w wyborze odpowiedniego Rotela - RSX1055-5.1/1057-HDMI/1067-7.1, model pod kino (budżet mam tylko na second hand - 2-3k zł)

Z tych powodów inne raczej nie wchodzą w grę.

 

Starsze modele ponoć bardziej niezawodne, nowe mają funkcję 7.1. Nie ścierpię, inaczej, jak większość z Was wielu klocków,

nie znoszę błyskających świecidełek - Rotel ma styl - pokój 20m2 -> kiedyś 42m2.

 

1. czy wystarczy 5x75w, czy 7x100w warto dopłacić, raczej słucham cicho muzyki, szanuję słuch - który z w/w aplitunerów kupić?

Na początek stać mnie tylko na dwie podłogówki też za kolejne 2-3kzł.

 

2.Co podłączyć do Rotela do takiego ciężkiego brzmienia?

Waham się między MonitorAudio 8i, ELAC FS-58, Infinity RSb, z nowych MonitorAudio bx5,

i z racji sentymentu do lat 80 może nowy Altus 300, kiedyś jak byłem nastolatkiem, o Altusach marzyłem???

Można mi wybić Rotela z głowy i zaproponować np nada, czy marantza odpowiedni model.

Można mi zaproponować innej firmy kolumny pod tą muzykę, nie jestem betonem.

Mądrzyć się mogę na temat drzewek - tu bardzo grzecznie proszę o pomoc i zamieniam się w słuch. (również GG887700)

Bardzo chętnie porozmawiam też via fon na ten temat - to dla mnie spory wydatek, dlatego proszę o pomoc.

 

Witam szanownych klubowiczów od około dwóch miesięcy jestem posiadaczem Rotela ra 04se który napędza Dynaudio DM2/7. Czy jest sens dokupienia końcówki mocy do tego wzmacniacza celem poprawienia kontroli basu i większej dynamiki jeśli tak to proszę o doradzenie jaka model kupić Pozdrawaiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, w połączeniu z DM 2/7 większe różnice słychać było przy wymianie przedwzmacniacza, niż końcówki mocy.

 

Masz racje krzysiek. Popelnilem eksperyment i podpiolem jako preamp do RB-06 Arcama 8R, glosniki dynki Imagine mk II i powiem, ze bardzo milo sie zdziwilem, ze te dynki sa w stanie taaaak;) zagrac. Miod na uszy i ambrozja na serducho;) a na powaznie bardzo udany "mezalians", bardzo! Poprzednio za preamp robil Maverick TubeMagic D1 DAC/Amp, teraz pelni tylko funkcje DAC`a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie takie Rotele "zagnieździły się" - przedwzmacniacz Rotel RC-03, dwie końcówki mocy RB-03 oraz odtwarzacz płyt CD - Rotel RCD-06. Tuner to Sansui TU-5900, stolik VAP:

post-17176-0-28921200-1302813122_thumb.jpg

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.