Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  718 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ta "dedykowana" kosztuje kilka zł w sklepie komputerowym :)

 

Nieprawda. Ja w UK zakupiłem z oryginalną sieciówką, od zwykłej z innych modeli rotela różni się i to znacznie. Końcówka jest dłuższa i ma lepsze okablowanie.

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że kupiłeś tego rotela ok 10 lat temu jak jeszcze był produkowany. Oryginalnie jest zwykły sznurek. Może ciut solidniejszy, ale to nadal zwykła "komputerówka". A w tamtych czasach o ile dobrze pamiętam tylko dwa klamoty miały odłączany kabel.

 

Zgodna, w porównaniu do obecnych modeli, tamten kabel wygląda znacznie solidniej.

 

Rozumiem, że kupiłeś tego rotela ok 10 lat temu jak jeszcze był produkowany. Oryginalnie jest zwykły sznurek. Może ciut solidniejszy, ale to nadal zwykła "komputerówka". A w tamtych czasach o ile dobrze pamiętam tylko dwa klamoty miały odłączany kabel.

 

Zgoda, w porównaniu do obecnych modeli, tamten kabel wygląda znacznie solidniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Zgodna, w porównaniu do obecnych modeli, tamten kabel wygląda znacznie solidniej.

Tak jak piszesz. Próbowałem także podłączać inne sieciówki. Pożyczyłem ze sklepu, potestowałem kilka dni i stwierdziłem, że nie ma sensu wydawać pieniędzy. Zmianę prezentacji dźwięku można było uzyskać poprzez kilka ustawień różnych filtrów w tym RCD-991.

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .

 

Zmieniam sprzet . Cały ma być czarny razem z kolumnami . Srebrny jest OK ,ale juz się opatrzył . Ewentualnie chętnie kupię RA-1070 czarny z cd czarnym a Srebrny zostawie .

 

Przez RA-1070 nie mogę kupic zadnego innego wzmacniacza . Zaden mi dzwiękowo nie pasuje . Miałem nadzieje ,ze Music HALL 70.2 ,ale gra strasznie ciezko i wcale nie ma tak wspaniałego basu . Został mi jeszce jeden do przesłuchania ATOLL in200 moze on ? . Chcę coś nowego więc jezeli nie mogę znalezć alternatywy dla RA-1070, postanowiłem zmienic kolor sprzetu:) .

 

Pozdarwiam

Edytowane przez ortadragon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak masz racje ,ale dysponuję kwotą ok 7000 tys . Rotela NIE sprzedam wolę dmuchac na zimno .

 

Wie, ,ze to smieszne wymienic na to samo tylko inny kolor :) zresztą to w tej chwili juz nie jest priorytetem .

 

Ma byc nowy wzmacniacz a Rotel RA-1070 zostanie .

 

Szkoda ,ze Rotel na razie nie wprowadza następny RA-1070 . Dziwne trochę . Wprowadzili do sprzedazy ra-1520 bazującym na ra-1062. Moze Rotel przymieza sie do wprowadzenia nowej topowej integry na bazie ra1070 ? . Napisałem do Rotela zobaczymy co mi odpiszą .

 

Pozdarwiam

Edytowane przez ortadragon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę aby był następca. Zauważ, że rotel odchodzi od drogich klocków. Klasa D, napędy szczelinowe... od 991 nie miał porządnego odtwarzacza. 1072 to niestety krok w tył. A cała seria 0x, no cóż, każdy tnie koszty.

 

980, niewielki zmiany (cena do góry) i mamy 985. Dalej niezbyt duże zmiany (cena ostro do góry)i mamy 1070. Nie mówię o wyglądzie zewnętrznym, bo ten zupełnie nie przypadł mi do gustu, ale o budowie wewnętrznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .

 

Zmieniam sprzet . Cały ma być czarny razem z kolumnami . Srebrny jest OK ,ale juz się opatrzył . Ewentualnie chętnie kupię RA-1070 czarny z cd czarnym a Srebrny zostawie .

 

Przez RA-1070 nie mogę kupic zadnego innego wzmacniacza . Zaden mi dzwiękowo nie pasuje . Miałem nadzieje ,ze Music HALL 70.2 ,ale gra strasznie ciezko i wcale nie ma tak wspaniałego basu . Został mi jeszce jeden do przesłuchania ATOLL in200 moze on ? . Chcę coś nowego więc jezeli nie mogę znalezć alternatywy dla RA-1070, postanowiłem zmienic kolor sprzetu:) .

 

Pozdarwiam

 

Kup używkę Krell KAV 300i i będzie pozamiatane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK.

 

Tez myslałem o Krell KAV 300i ,ale kupic go w idealnym stanie jest cięzko . Dodatkowo bedzie 10,11-letni troche stary .

 

RA1070 zostaje .

 

Chyba pozostanie mi jednak dozbierać i kupic własnie nowego Krell S-300i .

 

Dziękuję za rady .

 

Wyzwania na przyszłu rok Krell S-300i .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ,ze Rotel na razie nie wprowadza następny RA-1070 . Dziwne trochę . Wprowadzili do sprzedazy ra-1520 bazującym na ra-1062. Moze Rotel przymieza sie do wprowadzenia nowej topowej integry na bazie ra1070 ? . Napisałem do Rotela zobaczymy co mi odpiszą .

 

Pozdarwiam

 

tu piszą coś o RA-1570:

http://www.witchdoctor.co.nz/index.php/2011/08/rotel-about-to-launch-new-dac-and-more/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alternatywą dla Rotela RA-1070 może być zestaw dzielony RC-1550 i RB-1552. Czarny :)

 

Chyba tylko cenowo;)

A jeśli już dzielony to za połowę ceny nowego 1550/52 można poszukać 990. Albo pójść w stronę 1080/1090 (na resztę szkoda czasu).

 

 

Ale zgodnie z opisem to będzie jakiś "kastrat" mocowy na dodatek na pokładzie z DAC (pomijam przystawkę do grilla).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .

 

Dzielonego wzmacniacza nigdy nie miałem ciekawa propozycja .

 

Tylko teraz pytanie . Powiedzmy ,ze zamiast Krella kupię dzielonkę Rotela to muszę miec te same IC do przedwzmacniacza/wzmacniacz i cd ? Jezeli tak do bardzo zle bo miałem 2 pary Stereovoxa Vespa i jedną sprzedałem .

 

Pozdarwiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .

 

I tak jak na szczęscie przypuszczałem . ATOLL IN200 to strzał w 10 :) . Panowie to jest TO , alternatywa dla RA-1070.

 

ATOLL IN200 jest piękny i taki cichy , przekazniki nie strzelają . Scena ciut obszerniejsza , stereofonia ciut lepsza i głębsza . Dynamika taka jak RA-1070 . IN200 ma wykop ,ze hej , brzuszek pięknie masuje . Bas taki jak w RA-1070 głęboki , mięsisty , szybki , twardy to lubię . Bardziej łaskawy dla zle nagranych płyt .

 

 

 

Zamawiam ATOLLA IN200 .

 

Pozdarwiam

Edytowane przez ortadragon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

Mam pytanie na które może ktoś udzieli mi szczegółowej odpowiedzi. Czy warto zamienić NAD C372 na Rotel RA1070. Muzyka to głównie rock i metal, czasami pop gdy żona ma ochotę na muzykę. Jak na razie ma to grać z kolumnami STX FX300 w pomieszczeniu ok. 22m2. Moje oczekiwania to: bardziej otwarty dźwięk, lepiej kontrolowany na dole pasma, lepsza scena. Czytając opinie o tym Rotelu mogę sądzić, że to może być to czego oczekuję. Patrząc natomiast na parametry obu wzmacniaczy wszystko raczej przemawia za NAD-em, ale chyba parametry nie są najważniejsze?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.