Skocz do zawartości
IGNORED

Magnetofony szpulowe.


Marek-41
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Odpowiedz jest prosta : wracam po 38 latach do polski na stale i nie mam zamiaru tego wszystkiego zabierac

 

No to witamy ponownie po latach w pięknym kraju Polsce -może warto zabrać szpulaki ze sobą bo u nas coraz bardziej w cenie !!!

 

Nuda . Spać nie mogę , to na szybko zmontowałem blachy 350 mm , aby naocznie obaczyć jak to będzie na maszynie wyglądać .Generalnie chodzi mi o proporcje maszyna - szpule.

 

No Dulon184 oby to nie odleciało jak pisze Karolek-a tak na poważnie nieźle to wygląda kiedyś licytowałem takiego PHILIPSA bardzo mi się podoba ten model -POTĘGA

 

a ja przeciwnie, właśnie zagościł Revox A77 HS (2-track). I chętnie jakiegoś fajnego czteroślada przygarnę jeszcze.

 

I jak się podoba Revox A 77 w jakim stanie masz głowice-idealne czy widać ślad po taśmie

bo ja jak trafiłem swojego wyglądały na idealne nieruszone a jak zacząłem testować po uruchomieniu to zauważyłem że już dostały widoczny ślad wytarcia od taśmy-czyżbym trafił na jakąś taśmę która mogła tak szybko przytrzeć głowice?

 

można prosić fotki Revoxa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez filon705
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Co do pomysłu Dulona - Moja obawa o to, że szpule spadną jest całkiem poważna. Dulon zdaje sobie także z tego sprawę. Ma w planach coś z tym zrobić.

Jeśli chodzi ścieranie głowic. Niektóre taśmy (czytaj: radiówki) mają tendencję do ścierania głowic na niższych prędkościach.

Karol

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie jak sprawdzić z którego roku pochodzi NAGRA III ? Czy taką informację można znaleźć w necie, czy trzeba pisać do firmy ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skontaktuj się z Sylwkiem.,

On jest specem od Nagry.

 

Zadzwoniłem do Sylwka .

Nagra 3 była produkowana w latach 60 i 70.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak się podoba Revox A 77

 

Podoba się :) Coś tam na głowicach widać, w końcu to prawie mój równolatek, ale raczej nic strasznego, widziałem gorsze rzeczy w Teacach i moim Tandbergu.

Podsumowując całkiem dziarski dziadunio z tego Revoxa.

Musiałem trochę go przeregulować pod swoje ucho, bo strasznie sypał górą przy nagrywaniu, nie wiem, do jakich taśm był kalibrowany, ale nagrywał w stylu "loudness" i "bum-cyk".

Mechanicznie ok, może trochę dłużej hamuje od Tandberga na dużych szpulach, nie wiem, czy tak ma być. Teraz trzeba zrobić porządek z kondensatorami i peerkami, bo jakoś tak wyrywkowo powymieniane i to by było mam nadzieję na tyle.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba się :) Coś tam na głowicach widać, w końcu to prawie mój równolatek, ale raczej nic strasznego, widziałem gorsze rzeczy w Teacach i moim Tandbergu.

Podsumowując całkiem dziarski dziadunio z tego Revoxa.

Musiałem trochę go przeregulować pod swoje ucho, bo strasznie sypał górą przy nagrywaniu, nie wiem, do jakich taśm był kalibrowany, ale nagrywał w stylu "loudness" i "bum-cyk".

Mechanicznie ok, może trochę dłużej hamuje od Tandberga na dużych szpulach, nie wiem, czy tak ma być. Teraz trzeba zrobić porządek z kondensatorami i peerkami, bo jakoś tak wyrywkowo powymieniane i to by było mam nadzieję na tyle.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ładnie utrzymany -mam taki sam tylko w wersji Dolby

 

peerki oryginalne same się rozlatują

 

VU działają bez zarzutu?

 

czym regulowałeś -pod swoje ucho?

 

A silniki mocno się grzeją w twoim Revoxie na dużych szpulach- bo u mnie tak

aż talerzyki są ciepłe jak zdejmuje szpule(przy małych zresztą też są ciepłe )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez filon705
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem grać dużą szpulę na prędkości 38cm/s i faktycznie talerzyki są ciepławe, nie zwróciłbym na to uwagi.

Wskaźniki działają dobrze. Peerki ktoś powymieniał wyrywkowo, prawdopodobnie te, które się rozsypały zostały wymienione. Kondensatory również na podobnej zasadzie, poprzedni właściciel twierdził, że wymienił te, które nie trzymały fabrycznych parametrów lub wzrokowo jemu nie pasowały. Przyznam, że dziwne podejście, w sumie niewielkie oszczędności, zamiast zrobić porządnie raz, a dobrze i mieć spokój.

Doraźnie regulowałem pod ucho, wiem, że nie tędy droga, ale nie mogłem znieść tego sypania wysokimi, jakby bias w kaseciaku odkręcił w lewo i musiałem coś z tym zrobić.

Najwięcej (strasznie dużo, raptem kilkanaście) mam taśm Maxell UD XL i XLI i ustawiłem pod te taśmy. Na Basfach i Agfach też jest dobrze, tylko poziom nieco niższy.

Po wymianie kondensatorów i peerek i tak magnetofon będzie kalibrowany, wtedy zrobi się to jak Bóg przykazał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez artekk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem grać dużą szpulę na prędkości 38cm/s i faktycznie talerzyki są ciepławe, nie zwróciłbym na to uwagi.

Wskaźniki działają dobrze. Peerki ktoś powymieniał wyrywkowo, prawdopodobnie te, które się rozsypały zostały wymienione. Kondensatory również na podobnej zasadzie, poprzedni właściciel twierdził, że wymienił te, które nie trzymały fabrycznych parametrów lub wzrokowo jemu nie pasowały. Przyznam, że dziwne podejście, w sumie niewielkie oszczędności, zamiast zrobić porządnie raz, a dobrze i mieć spokój.

Doraźnie regulowałem pod ucho, wiem, że nie tędy droga, ale nie mogłem znieść tego sypania wysokimi, jakby bias w kaseciaku odkręcił w lewo i musiałem coś z tym zrobić.

Najwięcej (strasznie dużo, raptem kilkanaście) mam taśm Maxell UD XL i XLI i ustawiłem pod te taśmy. Na Basfach i Agfach też jest dobrze, tylko poziom nieco niższy.

Po wymianie kondensatorów i peerek i tak magnetofon będzie kalibrowany, wtedy zrobi się to jak Bóg przykazał.

 

A widzisz czyli jednak maja więcej różnic

Ty posiadasz wersje z małą studyjną ja mam 9,5/19

 

A morze talerzyki robią za element chłodzenia jak radiator -bo są z dziwnego materiału przypominają strukturę kamienia?????

 

będę wdzięczny za info jak się kalibruje Revoxa -bo też jestem po zmianie kilku peerek i wskaźników VU

 

zakupiłem też już nowe kondensatory rozruchowe do silników i kondensatory zastępujące te wybuchowe papierowe ale jakoś nie mam kiedy przylutować

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez filon705
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanicznie ok, może trochę dłużej hamuje od Tandberga na dużych szpulach, nie wiem, czy tak ma być.

Revoxy długo hamują, dłużej niż magnetofony innych firm. To wynika z konstrukcji hamulców. To oczywiście dobrze bo oszczędza taśmę. Największe naprężenia w taśmie są w czasie hamowania po przewijaniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Revoxy długo hamują, dłużej niż magnetofony innych firm. To wynika z konstrukcji hamulców. To oczywiście dobrze bo oszczędza taśmę. Największe naprężenia w taśmie są w czasie hamowania po przewijaniu.

 

Można by powiedzieć że wyhamowują miękko -stopniowo aż do swobodnego zatrzymania

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Revoxy długo hamują, dłużej niż magnetofony innych firm. To wynika z konstrukcji hamulców. To oczywiście dobrze bo oszczędza taśmę. Największe naprężenia w taśmie są w czasie hamowania po przewijaniu.

.

Wszystko zależy od ustawień hamulców .

Zasada działania jest taka sama w Koncercie .i Studer A 807. . Dzwignie kapkę inne ale zasada pozostaje .

Kwestia ustawień.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym grzaniem coś musi być,bo ja mam wersję typowo studyjną do montażu w racku.Nie posiada wcale drewnianej obudowy, tylko ażurową siatkę.No się nie grzeje, nawet po kilkugodzinnej pracy.Muszę nakrywać , jak nie używam,aby kurz nie dostawał się do środka, ale fajnie móc zobaczyć jak pracują silniki i inne mechanizmy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko .

Z ciekawosci poszperałem na Ebayu i znalazlem taśmy kalibracyjne do szpulaków.

Każda taśma na inna prędkość.

Były tez _nazewnictwo moje - które mierzyły jakieś częśtotliwości na taśmach audio.-Tez do kalibracji.

I teraz pytanko.

Kto z forumowiczów posiada takie taśmy ?.

Pytanie dotyczy tych lubujących sie w tabelkach,parametrach i wykresach .

Jeśli ktoś posiada takie taśmy- Skoro sie w temacie wypowiada proszę o fotkę z aktualna gazetą . Dotyczy czasu wydania gazety..

Proszę się nie pchać z fotkami...

Zwyczajnie piszę - sprawdzam ..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko .

Z ciekawosci poszperałem na Ebayu i znalazlem taśmy kalibracyjne do szpulaków.

Każda taśma na inna prędkość.

Były tez _nazewnictwo moje - które mierzyły jakieś częśtotliwości na taśmach audio.-Tez do kalibracji.

I teraz pytanko.

Kto z forumowiczów posiada takie taśmy ?.

Pytanie dotyczy tych lubujących sie w tabelkach,parametrach i wykresach .

Jeśli ktoś posiada takie taśmy- Skoro sie w temacie wypowiada proszę o fotkę z aktualna gazetą . Dotyczy czasu wydania gazety..

Proszę się nie pchać z fotkami...

Zwyczajnie piszę - sprawdzam ..

Dulon.Już zapomniałeś,że samemu ciąłeś taką taśmę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam takie pytanie, niekoniecznie związane bezpośrednio z magnetofonami...

Czy kiedyś miał ktoś do czynienia z Urzędem skarbowym, jeśli chodzi o jakieś transakcje na Allegro (sprzedaż/kupno)?

Bo mamy ze znajomym różne podejścia do tego tematu.

Karol

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku-41, jest to malo prawdopodobne zeby silniki sie nie grzaly w Twoim Revox-ie.

Np. w czasie PLAY lub REC lewy silnik chce sie krecic w prawo ale capstan przez tasme ciagnie go w lewo. juz chociazby z tego 'silowania' wytwarza sie duzo ciepla. Prawy silnik kreci sie w lewo ale zmacznie wolniej nizby chcial bo hamuje go znowu capstan poprzez tasme ahamowanie wytwarza duzo ciepla.

Silniki elektryczne gdy sa hanowane wytwarzaja duzo ciepla moga byc nawet gorace. Tak przy okazji bardzo wazny jest dobor oleju/smaru do lozysk poniewaz przy wysokich temperaturach moze wyplynac/ zniknac i mamy albo glosno pracujace suche lozyska albo zatarte w najgorszym przypadku.

 

 

Grubosc tasmy nie ma wplywu na intensywnosc scierania glowic. Bardziej brudne tasmy, lub brak srodka nawilzajacego/slizgacza w tasmie powoduje ze mamy proszek polerski, jesli tasmy zostawiaja duzo brazowego proszku na prowadnicach tzn, ze spoiwo wyparowalo i nie ma sensu uzywac takiej tasmy bo szybko zatka nam szczeline w glowicach albo grudki tego proszku akumulowane na glowicy odsuna tasme od szczeliny i tracimy wysokie tony itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga z ostatniej chwili.

Grundig TS 100. Gra od 4 godzin .

Nie wiem jak same silnik,i ale obudowa jest ledwo chłodna .A silniki są blisko obudowy.

Moje pytanko brzmi.

Sprecyzuj co to znaczy - dużo ciepła..

Akai 635 D również robi sie ledwo ciepły ..

Natomiast Koncert robi sie gorący .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez dulon184
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam takie pytanie, niekoniecznie związane bezpośrednio z magnetofonami...

Czy kiedyś miał ktoś do czynienia z Urzędem skarbowym, jeśli chodzi o jakieś transakcje na Allegro (sprzedaż/kupno)?

Bo mamy ze znajomym różne podejścia do tego tematu.

Karol

 

 

Z tego co się orientuję to przepisy skarbowe mówią, że każdą transakcję od 1000 zł należy zgłosić do US. Robi to najczęściej kupujący wypełniając PCC-3 . Podatek jest 2% . Trzeba mieć też umowę kupna sprzedaży. W/g mnie Allegro to jest swego rodzaju firma paserska i ich nic nie obchodzi.

Jeśli się mylę to proszę o sprostowanie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez lech59
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga z ostatniej chwili.

Grundig TS 100. Gra od 4 godzin .

Nie wiem jak same silnik,i ale obudowa jest ledwo chłodna .A silniki są blisko obudowy.

Moje pytanko brzmi.

Sprecyzuj co to znaczy - dużo ciepła..

Akai 635 D również robi sie ledwo ciepły ..

Natomiast Koncert robi sie gorący .

duzo ciepla mozna zinterpretowac jako zaniepokojenie temperatura silnika lub obudowy ze cos jest w nieprzadku w dzialaniu magnetofonu.

W porownaniu Akai z Koncertem zobacz na wyczucie palcem w czasie PLAY naprezenie tasmy tuz przed mostkiem glowic.

wieksze naprezenie bedzie oznaczac ze lewy silnik dostaje wiecej pradu i bardziej hamuje w zwiazku ztym bardziej sie grzeeje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Z tego co się orientuję to przepisy skarbowe mówią, że każdą transakcję od 1000 zł należy zgłosić do US. Robi to najczęściej kupujący wypełniając PCC-3 . Podatek jest 2% . Trzeba mieć też umowę kupna sprzedaży. W/g mnie Allegro to jest swego rodzaju firma paserska i ich nic nie obchodzi.

Jeśli się mylę to proszę o sprostowanie

Z tego zdaję sobie sprawę. Chodzi mi raczej o nazwałbym to, odwrotną, sytuację. Czyli jak ja coś sprzedaję.

W jakich okolicznościach i czy w ogóle powinienem zapłacić podatek? A od kiedy możemy mówić o konieczności założenia działalności gospodarczej?

Karol

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skontaktuj się z Sylwkiem.,

On jest specem od Nagry.

 

Zadzwoniłem do Sylwka .

Nagra 3 była produkowana w latach 60 i 70.

Dulon, to, w jakich latach była produkowana wiem. Natomiast chodzi mi o bardziej precyzyjną informację z którego konkretnie roku pochodzi dany model. Czy nr seryjny jest jakimś kodem gdzie zawarty jest rok produkcji ? W Revoxach można z dużym prawdopodobieństwem określić ich rok produkcji i wszystko jest w internecie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim silniki generują tyle samo ciepła, co w innych A-77,lecz mają znacznie lepsze chłodzenie i stąd różnica.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

duzo ciepla mozna zinterpretowac jako zaniepokojenie temperatura silnika lub obudowy ze cos jest w nieprzadku w dzialaniu magnetofonu.

W porownaniu Akai z Koncertem zobacz na wyczucie palcem w czasie PLAY naprezenie tasmy tuz przed mostkiem glowic.

wieksze naprezenie bedzie oznaczac ze lewy silnik dostaje wiecej pradu i bardziej hamuje w zwiazku ztym bardziej sie grzeeje.

.

Bez urazy nie wyjaśniło to tematu.- dużo ciepła.

Koncert robi się bardzo gorący . Dotykając ręką budowy czuć wyrażny gorąc . Na oko 70stopni.

Akajec i Grandzi sa zwyczajnie chłodne.Badanie dotyczy dotykania obudowy maszyn. silniki mają w podobnych miejscach .

Dziś ok 2 godzin kręcilem Philipsem N 4550.Dotykowo sprawdzane silniki byłe leciutko ciepławe. A co by nie pisać silniki dostały większe szpule - już z taśma .

 

Leszek?

Nie strasz mi Karolka .

hahahah

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez dulon184
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

Bez urazy nie wyjaśniło to tematu.- dużo ciepła.

Koncert robi się bardzo gorący . Dotykając ręką budowy czuć wyrażny gorąc . Na oko 70stopni.

Akajec i Grandzi sa zwyczajnie chłodne.Badanie dotyczy dotykania obudowy maszyn. silniki mają w podobnych miejscach .

Dziś ok 2 godzin kręcilem Philipsem N 4550.Dotykowo sprawdzane silniki byłe leciutko ciepławe. A co by nie pisać silniki dostały większe szpule - już z taśma .

 

Leszek?

Nie strasz mi Karolka .

hahahah

 

 

ok Dulonie pisze dalej moze cos to pomoze.

duzo ciepla np Koncert goracy czyli ten typ tak ma czy cos sie popsulo i nie dziala prawidlowo.

Jezeli silnik w moim magnetofonie jest wg mnie za goracy to zaczynam sie zastanawiac czy wytrzyma izolacja drutu z ktorego zrobione jest uzwojenie, czy cos sie nie przepali lub zapali, czy ta temperatura nie uszkodzi mi silnika.

 

Akurat o typowej temperaturze slilnika w roznych typach magnetofonowych, instrukcjach serwisowych nie ma nic.

 

Tak wiec jesli gorace silniki w Koncercie nic Ci nie topia , obudowa sie nie wygina, tasma sie nie rozpada to mozna przyjac ze jest ok, w podswiadomosci moze Ci pozostac natretna mysl ze dla takiego goraca potrzeba duzo pradu a ato nazbiera grosikow duzo.

 

Przy okazji silnik silnikowi nierowny, sa takie ktore potrzebuja duzo pradu zeby ruszyc a potem sie krecic jak i rowniez male sprytne bestie ktore maja duzy moment obrotowy, kreca jak szalone, hamuja szybko i zuzywaja malo energi/mniej sie grzeja.

dla przykladu wystarczy spojrzec na Twoje duze video Sony z poteznymi szpulami a silniki kreca tym przepieknie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez helloradio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecny Koncert to mój drugi Koncert oba sie grzeja jak cholera.Jak piszesz ten typ pewnie tak ma .

Ktoś gdzies pisał że temperatura do 80 stopni jest dopuszczalna . Odnośnie Koncerta-nie wiem dlaczego na obudowie silników - które się kręcą - nie zamontowana cos na kształt skrzydełek wiatraka .

Wymuszało by to większy obieg powietrza w maszynie i zmniejszenie temperatury wewnątrz..

Natomiast Sonka ma tak potężne silniki - podobno 660 W że i nadmiar obciążenia im temperatury nie przysporzy.,. Pomijam fakt że Jako maszyna przeznaczona do pracy ciągłej ma 5 wydajnych wentylatorów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mocne grzanie się silników tego typu to norma przy takiej formie sterowania. Są to silniki indukcyjne, a regulacja mocy wiąże się ze sporymi jej stratami = silniki się grzeją.

Silniki w Sonce są w ogóle innego typu. Tam elektronika zmienia płynnie częstotliwość napięcia zasilającego silniki - małe straty mocy. Poza tym, w Sonce sterowanie silnikami jest tzw. "zero-jedynkowe", nie ma żadnych stanów przejściowych, co jeszcze bardziej zmniejsza straty mocy.

Warto także wspomnieć, że w Sonce każdy silnik wyposażony jest w czujnik temperatury. Gdy zostanie przekroczona pewna wartość, maszyna wyłącza się i zgłasza alarm.

Karol

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że jest temat grzania się silników w magnetofonach,ja już pisałem w listopadzie ze mam problem w akai gx620.Pierwszy raz z tym się spotkałem, a mam kilka dużych maszyn i w żadnym niema problemu.W akai silników nie da się dotknąć narazie nie używam aby go nie uszkodzić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mocne grzanie się silników tego typu to norma przy takiej formie sterowania. Są to silniki indukcyjne, a regulacja mocy wiąże się ze sporymi jej stratami = silniki się grzeją.

Silniki w Sonce są w ogóle innego typu. Tam elektronika zmienia płynnie częstotliwość napięcia zasilającego silniki - małe straty mocy. Poza tym, w Sonce sterowanie silnikami jest tzw. "zero-jedynkowe", nie ma żadnych stanów przejściowych, co jeszcze bardziej zmniejsza straty mocy.

Warto także wspomnieć, że w Sonce każdy silnik wyposażony jest w czujnik temperatury. Gdy zostanie przekroczona pewna wartość, maszyna wyłącza się i zgłasza alarm.

Karol

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.