Skocz do zawartości
IGNORED

Magnetofony szpulowe.


Marek-41
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzwoniłem do Polskiego Radia o tasmy emtec , twierdzą ze tasm juz nie ma , jak kupowałem jeszcze jakis rok temu gosc zapewniał ze jest pare tysiecy sztuk . Pisałem maila i to samo tasm juz nie ma .Czyli tańsze zrodełko wyschło

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz Filonowi podrzucamy klocki do pomiarów.

 

Witam jeszcze kable muszę dokupić i na sondy polować i wtedy może coś się pomierzyć

ale sprzęt trzeba przyznać ma słuszny gabaryt i wagę !!!

 

 

Co do szpul Dulon184 wole chować bo Revox stoi w pokoju dzieci a tu różne rzeczy się dzieją

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez filon705
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurka.

To żadnej imprezy z wódą i panienkami u Ciebie nie da się zrobić ?.

 

Co do wódki jakoś by dało rade gorzej z panienkami :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wódki jakoś by dało rade gorzej z panienkami :-)

 

Nie żeby coś ale panienek nie lubisz ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię kiedy gra muzyka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A można wiedzieć, co Koledze w taśmach Video przeszkadza?

 

Absolutnie nic, pod warunkiem, że używa się ich do nagrań wideo :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A można wiedzieć, co Koledze w taśmach Video przeszkadza?

Nie za bardzo się nadają do magnetofonów szpulowych. Pod każdym względem mechanicznym i elektrycznym. Może jeszcze na magnetofonach przystosowanych do taśm typu EE można by o czymś rozmawiać, ale też nie na pewno (nie sprawdzałem). Oczywiście zakładając że dopuszczamy brak neutralności rejestracji na takich taśmach i ich kiepskie właściwości mechaniczne (bardzo mała grubość) to używać ich oczywiście można.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja od lat sprawdzam i sie doskonale nadają .- Jak dla mnie.

Generalnie grane na kilkunastu róznych maszynach i graja ..\ Odnośnie strony mechanicznej .

Często gram taśmami na talerzach .

Taśmy nawinięte na małe kółka .

TYlko Studer A 807 bez problemów kręcił taśmę z tych kółek - odwijanie-do końca .

Kazda inna maszyna zwalniała im mniej taśmy na kółku..

Tak więc parametry mechanicze??

Bardzo dobre..

To Uwagi praktyka - nie teoretyka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez dulon184
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja od lat sprawdzam i sie doskonale nadają .- Jak dla mnie.

A czy mógłbyś zamieścić jakieś pomiary takiej taśmy wykonane na zaadoptowanym do celu jej używania magnetofonie ? Oczywiście tej kwestii mechanicznej (grubość) nie da się przeskoczyć. Już taśmy 25 um były zbyt cienkie do magnetofonów szpulowych a taśmy wideo np. VHS są jeszcze cieńsze. To że będą grać to wiadomo, ale liczy się też jakość/neutralność zapis-odczyt. Chyba że nie zależy nam na neutralności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie znam się na żadnych pomiarach.

Moje doświadczenie mówi że mechanicznie zdecydowana większość szpulaków dobrz e sobie radzi z cienką taśm video..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kwestii mechanicznej (grubość) nie da się przeskoczyć

To jest jedyny powód którego nie da się ominąć.Jednak dziwię się,że a priori skreślamy temat chromowych taśm.Rozumiem,że większość posiadaczy nieraz b.drogich sprzętów wolałaby od ręki mieć zapewnioną kompatybilność i pełny błogostan.W zeszłym roku korespondowałem przez Skype z Rosjaninem spod Rostowa,który twierdzi,że problem rozwiązał.Szkoda,że facet obecnie nie odpowiada.Ale samo rozwiązanie jest proste tylko w teorii.Najlepiej byłoby poświęcić do tego osobny magnetofon.Niestety,ale trzeba wymienić całkowicie korekcję,zarówno przy zapisie jak i odczycie.Jest to zrozumiałe skoro wszędzie pisze,że stałe czasowe dla Cr i Fe są różne,co jakoś umyka uwadze krytykom.Wg autora,oparł się na schemacie Duala 844, zaś modyfikował któryś rosyjski magnetofon,nie pamiętam już jaki.Ważne tylko było,że 75% toru było na osobnych płytkach.Jeśli go dobrze zrozumiałem,efekt był tak dobry i mierzalny!,że opublikował opis całej modyfikacji w popularnych mediach.Usiłował mi poszczególne płytki narysować,ale jakoś nam się przeglądarki nie spasowały.W tym kontekście,b.żałuję,że mój rosyjski tak zardzewiał po latach.I tak dobrze że gość nie pisał cyrylicą.Co do jakości/neutralności,wydaje mi się iż nie powinno być problemów,jeśli nie będziemy wymagali od sprzętu kompatybilności z normalnymi taśmami. Jeszcze jedno.Autor powiedział mi,że zrezygnował z prędkości 19 cm/sec.,a pomiary robił zgodnie z normą GOST.Zaznaczył,że nie należy używać innych szpul . niż 18.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ok. Nikt nie neguje tego, że się da mniejszymi lub większymi przeróbkami dostosować magnetofon szpulowy do taśm Cr. Tylko, że raczej mało kto chciałby wprowadzać jakiekolwiek przeróbki w naszych mocno zabytkowych maszynach. A bez tych przeróbek nie ma ta zabawa sensu. Więc dalej rozumując nie ma to w ogóle sensu - wg. mnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sk-victor

Lubię kiedy gra muzyka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest jedyny powód którego nie da się ominąć.Jednak dziwię się,że a priori skreślamy temat chromowych taśm

Nie chodzi o taśmy chromowe bo taśmy typu EE też były chromowe i z całą pewnością zapewniały lepsze parametry sprzętowi niż taśmy klasyczne (Fe). W instrukcjach serwisowych firmy Akai jest akapit na ten temat, oczywiście tylko w instrukcjach do magnetofonów przystosowanych do taśm typu EE. Nie sądzę jednak żeby charakterystyki taśmy EE i chromowej wideo były zgodne z tym że od razu powiem że sam nie sprawdzałem jak zachowuje się chrom wideo na szpulowym magnetofonie i czy regulacje pozwolą prawidłowo skalibrować go na takiej taśmie. Używam tylko taśm Basf/Emtec 911.

.Niestety,ale trzeba wymienić całkowicie korekcję,zarówno przy zapisie jak i odczycie.Jest to zrozumiałe skoro wszędzie pisze,że stałe czasowe dla Cr i Fe są różne,co jakoś umyka uwadze krytykom

Stałe czasowe odczytu dla taśm EE są podane w instrukcjach serwisowych. Charakterystyki zapisu nie są normowane. Zapis złożony z normowym odczytem musi dać maksymalnie płaską charakterystykę. Akai dla modelu 747 podaje w instrukcji stałe dla odczytu wg. normy NAB dla taśm EE:

- 19, 38 cm/s - 3180+35 (50) uS

- 9,5 cm/s - 3180+50 (90) uS

- 4,75 cm/s - 3180+70 (90) uS

w nawiasach wartość drugiej stałej czasowej dla taśmy typu Fe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lech36

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko jednak da się coś w tej kwestii zrobić.Naturalnie rozwiązanie które proponowałem,mimo swoich wad (poświecenie dobrego magnetofonu),wydaje się do przyjęcia.Jeśli chodzi o tą kompatybilność,to przecież konstruktorzy kasetowców rozwiązali to już n lat temu.I to przy kilku rodzajach taśm,a nam chodzi o jeden.Na marginesie,człowiek o takiej praktyce,znajomości techniki pomiarowej i dostępie do przyrządów widzi problemy nie do przejścia? Proponuję przyjrzeniu się schematowi starego Grundiga TK 248,gdzie w korekcji istnieją podkówki do regulacji stałej czasowe pod ucho ,a nie tylko na przyrządach.Nawet Teac stosuje taką ewentualność.Co prawda

nie chodzi tu o taśmy Cr,ale zasada jest podobna.To już większy kłopot sprawiało by podniesienie napięcia na generatorze,ale też do przejścia.Człowiek który robił te modyfikacje miał sprawę o tyle ułatwioną,gdyż w każdej chwili mógł sobie wymienić każdy moduł.U nas takich możliwości za dużo nie ma.Teoretycznie to Dulon mógłby coś takiego zrobić na Koncercie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko jednak da się coś w tej kwestii zrobić

Poza pogrubieniem taśmy tak, na pewno można coś zrobić ale podstawa to oprzeć się na korekcji charakterystyki odczytu takiej jak dla taśm EE. Później zapis dopasować tak żeby wypadkowa po odczycie była możliwie płaska.

Proponuję przyjrzeniu się schematowi starego Grundiga TK 248,gdzie w korekcji istnieją podkówki do regulacji stałej czasowe pod ucho ,a nie tylko na przyrządach

Można i tak. Co kto lubi. Ja wolę żeby magnetofon pracował prawidłowo i zapewniał możliwie płaską charakterystykę na wyjściu odczytu, ale to tylko taka moja fobia. Stosuję się do niej od chwili wejścia w posiadanie pierwszego magnetofonu szpulowego (ZK140). Po prostu lubię jak dźwięku "przed taśmą" nie można na ucho odróżnić od dźwięku "po taśmie". Wszelkie odchyłki od tej zasady mnie drażnią.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może podeślę Ci trochę taśmy video to ;porobisz swoje testy?. Az jestem ciekaw co by z tego wyszło..

Na moje ucho jakość dżwięku przed , czy po tasmie jest taka sama . Z tym z taśmy jest zdecydowani ciszej.A zadna maszyna nie była kalibrowana pod te taśmy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez dulon184
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może podeślę Ci trochę taśmy video to ;porobisz swoje testy?. Az jestem ciekaw co by z tego wyszło..

Nie masz możliwości zrobienia pomiaru ?

Na moje ucho jakość dżwięku przed , czy po tasmie jest taka sama

Jeżeli tak jest to O.K. Wolałbym jednak zobaczyć jakiś pomiar. Ja nie jestem zainteresowany taśmą wideo z powodu tego że używam wymienionych wcześniej 911, które moim zdaniem są naprawdę świetne żeby nie powiedzieć że rewelacyjne. Drugą przyczyną braku zainteresowania jest ta nieszczęsna grubość i wynikająca z niej delikatność. Nawet w mechanizmie wideo przy prędkości chyba 2,4 cm/s ulegały też deformacji po jakimś czasie a co dopiero w dużo "brutalniejszym" napędzie szpulowym audio. Zwłaszcza hamowanie przewijania będzie destrukcyjne dla tak cienkiej taśmy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wolę żeby magnetofon pracował prawidłowo i zapewniał możliwie płaską charakterystykę

Ależ cały czas o tym mówię.Po to jest przecież korekcja charakterystyki,żeby się zbliżyć do oryginału.Taśmy chromowe są używane w kasetowcach od ponad 30 lat i jakoś nikt nie zgłaszał do brzmienia pretensji,a wręcz przeciwnie.Mam około 50 kaset CC chromowych i chciałbym posiadać magnetofon szpulowy który grałby tak jak Tandberg czy Dual,nie mówiąc już o Nakamichi.A przecież ze wzgl na niską prędkość i materiał,korekcja musi być b.głęboka.Przy okazji chciałby zauważyć,że przy prędkości 9,5 na CR powinna nam odpaść część szumów z natury samej korekcji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Mam około 50 kaset CC chromowych i chciałbym posiadać magnetofon szpulowy który grałby tak jak Tandberg czy Dual,nie mówiąc już o Nakamichi.A

Każdy sprawny i dobrze skalibrowany magnetofon szpulowy na prędkości 19 cm/s nie da szans kasecie, nawet metalowej. Na 9,5 cm/s też zdarzają się szpulowce mogące konkurować z kasetą. Problemem kaseciaków jest fakt że na poziomie 0 dB VU na żadnej taśmie nie są w stanie pokryć pasma do 20 kHz z rozsądną odchyłką np. -1,5 dB. Dla tego poziomu pasmo dla taśm typu Fe to maks 8-9 kHz a dla typu Cr to ca. 12 kHz. Tylko na metalu jest znośnie do 15-16 kHz (dla 0 dB VU). Na -20dB VU już jest tyle ile podaje instrukcja a przynajmniej powinno być tyle. Szpulowiec na 19 cm/s robi to bez problemu (pasmo do ponad 20 kHz dla 0 dB VU) a na taśmie typu EE niewiele traci z poziomu pomiarowego (normowego) -20 dB VU. Problemem większości szpulowców jest brak systemu NR, który jest niezbędny do uzyskania wysokiej jakości nagrania w analogu ze względu na niezbyt dobre właściwości szumowe taśm.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja od lat sprawdzam i sie doskonale nadają .- Jak dla mnie.

 

"Jak dla mnie" – to ważne. Mój kolega też kiedyś nagrywał i odtwarzał kasety chromowe w magnetofonie kasetowym w pozycji normal, albo tylko nagrywał w pozycji Cro2, a odtwarzał w pozycji normal, bo tak mu się podobało, tyle tylko, że nie ma to żadnego związku z wysoką jakością i naturalnym brzmieniem, a magnetofony szpulowe i kasetowe zazwyczaj służą do nagrań hi-fi. Cykające soprany to nie wszystko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy sprawny i dobrze skalibrowany magnetofon szpulowy na prędkości 19 cm/s

W ten sposób będziemy się przebijać w nieskończoność.I primo- dyskusja dotyczy prędkości 9,5,jako warunku ekonomii.II primo-podaj mi ilu producentów podaje,a ilu uzyskuje te mityczne 1,5 dB,gdyż obserwując pole tolerancji 3 dB w sporej ilości dostępnego sprzętu (nie studyjnego) to jest ono i tak b.wąskie.Mieści się zwykle między 80Hz-6300kHz.Zresztą zgodnie z normą DIN.Reszta podawanego pasma to spadek do 7dB.Przeglądnąłem kilkanaście serwisówek i zwykle tak jest.Nie mówię tu o Revoxie tylko o sprzęcie ogólnodostępnym.Tymczasem te "lepsze" kasetowce podają już znacznie lepsze parametry.Np Grundig CR 7200 ma od 250-6300 Hz już tylko 2 dB,a do 16kHz 3db spadek do 7db jest na 18khz.Podałem jako przykład wyłącznie sprzęt niemiecki,gdyż oni mieli bardziej rygorystyczną normę DIN 45511 niż Japończycy.Jednak były próby zrobienia kasetowca o parametrach które biły szpulowce na głowę.Takim czymś był Dual c-844.który cechował się 2 prędkościami.Na wyższej miał pasmo 20-24000Hz obojętnie od rodz.taśmy.B.duży odstęp od szumów.Właśnie ten model był wzorem do omawianego przeze mnie sprzętu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez KraVetz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do chromówek na szpulach - w jednym z moich Koncertów wprowadziłem możliwość nagrywania na taśmach EE; najwięcej problemów było z podniesieniem napięcia generatora ppik, tak aby skutecznie kasować taśmy EE; temat nagrywania wstępnie opracowałem dla 19cm/s podbijając dół i środek pasma o kilka dB i odsłuch przed i po taśmie niewiele się różnił, choć temat wymaga dopracowania, zwłaszcza dla 9,5 cm/s; co do kasety i szpuli - rzecz oczywista, że cieńsza taśma, wąski ślad i mała prędkość nie mają szans z zapisem szerszym śladem przy większej prędkości; w kaseciakach "ciągnięto" parametry obniżając poziom szumów (Dolby, dbx, itp) i zmniejszając szczelinę głowicy, dlatego szpulaki znowu nie mają szans na niskich prędkościach z kasetą; kaseta ma jeszcze HXPro - dużo daje, bo nawet na Fe można na 0VU dociągnąć do 10-12kHz; i jedne i drugie mają swoje zalety i wady, choć ze szpuli na pewno łatwiej uzyskać dobre parametry zapisu i odczytu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez geelo07
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj obejrzałem działanie elektroniki w moim kolejnym wściekłym pomyśle..

Jest .

Super.

Za dzień dwa odbieram i czeka mnie walka z mechaniką ..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ten sposób będziemy się przebijać w nieskończoność.I primo- dyskusja dotyczy prędkości 9,5,jako warunku ekonomii.II primo-podaj mi ilu producentów podaje,a ilu uzyskuje te mityczne 1,5 dB,gdyż obserwując pole tolerancji 3 dB w sporej ilości dostępnego sprzętu (nie studyjnego) to jest ono i tak b.wąskie.

Magnetofon którego czasem używam mieści się w tolerancji +0,5/-1,0 dB w paśmie 22 Hz-28 kHz (dla +0,5/-3,0 dB - 18 Hz-32 kHz) dla zapisu na 19 cm/s i poziomie -20 dB VU (taśma Basf 911). Zniekształcenia nieliniowe + zakłócenia dla 1 kHz i poziomu 0 dB VU są mniejsze od 0,3 %. Nie jest to przypadek bo magnetofon ma pełny rewers i w obie strony ma identyczne parametry a komplety głowic są różne. Niestety przełączniki rewersu powinny być już w nim wymienione a to koszmarna operacja. Dają się jeszcze reanimować, ale coraz z tym trudniej. Lata robią swoje.

Japończycy.Jednak były próby zrobienia kasetowca o parametrach które biły szpulowce na głowę

Jeszcze raz, problemem niskich prędkości przesuwu jest spadek długości charakterystyki na wyższych poziomach nagrywania (tych z zakresu zbliżonego do 0 dB VU. Jak to wygląda w kaseciakach podałem orientacyjnie wyżej. To niestety słychać na nagraniu zwłaszcza dla kaset żelazowych i chromowych. W szpuli przy niskich prędkościach przesuwu jest identycznie. Kaseciak nigdy nie będzie lepszy od szpuli ze względu na tą małą prędkość przesuwu i właściwości dostępnych dla nich nośników, choć zdarzały się kaseciaki z dwoma prędkościami 4,75 i 9,5 cm/s. Te na 9,5 cm/s mogły próbować konkurować ze szpulą na prędkości 19 cm/s gdyby nie ta mała szerokość ścieżki, która też stanowi poważne ograniczenie dla bardzo wysokiej jakości.

Największa przewaga szpuli to stabilność amplitudy na wysokich częstotliwościach. W kaseciakach nawet tych z dwoma kabestanami nie wypada to dobrze choć zdarzają się bardzo dobre konstrukcje a może bardziej dobre egzemplarze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lech36

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyby nie ta mała szerokość ścieżki,

Sumarycznie należałoby stwierdzić,że mimo "naturalnych" kłopotów dobry magnetofon kasetowy dorównuje lub przewyższa swoimi wynikami średnią szpulowców.Po prostu większość swoich niedostatków wyrównuje

doskonałą elektroniką.Idąc tym tropem można wysunąć wniosek,że nic nie stoi na przeszkodzie,żeby choć część rozwiązań zastosować w dobrym magnetofonie szpulowym.Kilka razy spotkałem się z szalonymi pomysłami żeby

zamontować całą płytę z dobrego kasetowca do mechaniki szpuli.Na szczęście pomysły chyba upadły.Jest jeszcze jeden aspekt,pomijany w dyskusjach.Dotyczy wpływu wielkości szczeliny w głowicy.przy mniejszych prędkościach.Ale o ile pamiętam już w połowie lat 70tych Sony stosowało w swoich głowicach szczelinę 1,5 u.Zatem poza ortodoksją nie widzę zastrzeżeń,żeby ktoś o większych zdolnościach zmodyfikował sobie własny sprzęt i pochwalił się tu na łamach.W tym przypadku można pozazdrościć opisywanemu przeze mnie Rosjaninowi,któremu pomagał klub przyzakładowy zarówno sprzętowo jak i materiałowo..U nas te kluby ,jako głęboko niesłuszne zakopano już dawno.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez KraVetz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.