Skocz do zawartości
IGNORED

Magnetofony szpulowe.


Marek-41
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zasada działania jest taka sama w Koncercie

A Koncert to nie jest przypadkiem Revox w polskiej obudowie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedz jest prosta : wracam po 38 latach do polski na stale i nie mam zamiaru tego wszystkiego zabierac

 

A słyszałeś co mówiły o tym bociany ;-) :

z21552751V,Komiks-z-cyklu---Polska-mistrzem-Polski--.jpg

Więcej Polski w Polsce na:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Koncert to bardzo okrojony Revox... Ale silniki i sposób sterowania ten sam.

Koncert został zaprojektowany w oparciu o Revoxa A700 na miarę naszych możliwości. Najważniejsza część, czyli głowice są właśnie Revoxa, napęd hallotronowy chyba Siemensa, silniki pomocnicze Papst. Elektronika całkowicie krajowa i myślę, że zbyt nie ustępowała parametrami Revoxowi. Tak więc może nie używajmy pojęć "bardzo okrojony" sugerujących w domyśle, że Koncert to jakiś "ubogi krewny" Revoxa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego zdaję sobie sprawę. Chodzi mi raczej o nazwałbym to, odwrotną, sytuację. Czyli jak ja coś sprzedaję.

Jeżeli sprzedajesz po upływie 6-mcy od wejścia w posiadanie to w zasadzie nie ma to znaczenia. Jeżeli przed upływem tego terminu to może być "pod górkę".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

stereo-hifi.com

Poszukiwana nakładka kieszeni do TA-2570. W zasadzie to nawet dwie. Przedpanel też bym przygarnął (wystarczy sam plastyk).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koncert został zaprojektowany w oparciu o Revoxa A700 na miarę naszych możliwości. Najważniejsza część, czyli głowice są właśnie Revoxa, napęd hallotronowy chyba Siemensa, silniki pomocnicze Papst. Elektronika całkowicie krajowa i myślę, że zbyt nie ustępowała parametrami Revoxowi. Tak więc może nie używajmy pojęć "bardzo okrojony" sugerujących w domyśle, że Koncert to jakiś "ubogi krewny" Revoxa.

Dlaczego miałaby być przepaść skoro o parametrach magnetofonu decyduje taśma i głowica. Głowica w Koncertach to na pewno w oryginale Revox. Elektronikę porównywalną z Revoxem w tamtych czasach wykonywało się w Polsce bez problemu na krajowych elementach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy ma i Revoxa A-700 i Koncerta.,więc mogłem porównać oba.Niestety na razie nie dzwiękowo, bo obydwa czekają w kolejce na naprawę .Mieliśmy pecha,bo A-700 jest uważany za najmniej udany model w historii firmy.Ogólnie magnetofony są na tyle podobne,że mają identycznie ustawione rolki przesuwu taśmy.Głowice i chyba nawet cały mostek , jest identyczny , podobnie jak silniki.W elektroniką już tak nie jest.Stabilizacje obrotów Revox ma opartą na generatorze kwarcowym, a Koncert nie.Znacznie bardziej jest też w Revoxie rozbudowany przedwzmacniacz.No i ogólne wrażenie,zwłaszcza metalowe gałki w Revoxie do plastiku w Koncercie .Co ciekawe, A-700, a dokładnie jego mechanika posłużyła do zbudowania maszyny studer B-67.Podobne plany były i w stosunku do Koncerta,ale nic już z tego nie wyszło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-15150-0-54508400-1490627671_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Marek-41
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak przy okazji Revoxa.

wczoraj wieczorem odkrylem dziwna przypadlosc i chcialbym poprosic czy macie to samo w swoim Revoxie A77.

 

dla uproszczenia wlaczmy PLAY bez tasmy (zaslaniamy papierkiem zarowke przy glowicach albo ja wyjmujemy)

Wzmacniacz polaczony z magnetofonem dajemy glosno ( bardzo glosno wiec ostroznie)

Przelacznik ustawiamy na NAB lub IEC.

 

Teraz porownujemy szumy kanalu lewego i prawego przelaczjac skrajnym lewym przelacznikiem kanal-I i kanal-II.

 

u mnie lewy kanal szumi dosc poteznie z niskim dolem ( nie sadze zeby to byl przydzwiek z sieci)

Natomiast prawy ma szum ale bez dolu i bardzo wazne i wkurzajace cos w rodziaju -Brzeczenia-

Sprawdzilem mase rzeczy, zamienialem miejscami plytki, wkladalem zapasowe z wymienionymi kondensotorami.

Bez zmian.

Szukalem zwarcia, brak masy itd. Nie znalazlem.

 

Lekko, prawie wcale przychamowalem capstan palcem (wewnatrz obudowy magnetofonu)

Brzeczenie prawie ustalo ale generalnie szum wzmacniacza inny niz w prawym kanale.

Ten zabieg nie ma zadnego wplywu na prawy kanal.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez helloradio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nudy.

Z cyklu - nie mial chłop co robić .

I chłop nadal się nudzi .

Zero pomysłów.'

Dramat.. Zazwyczaj łeb pęka ..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim szum jest na dość niskim poziomie i jest identyczny w obydwu kanałach.W twoim musi coś być uszkodzone.

 

Sprawdziłem jeszcze to samo na słuchawkach,korzystając tylko ze wzmacniacza magnetofonu.Szumu prawie nie słychać.Może w twoim przypadku problem powoduje uszkodzone okablowanie pomiędzy wzmacniaczem,a magnetofonem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim szum jest na dość niskim poziomie i jest identyczny w obydwu kanałach.W twoim musi coś być uszkodzone.

 

Sprawdziłem jeszcze to samo na słuchawkach,korzystając tylko ze wzmacniacza magnetofonu.Szumu prawie nie słychać.Może w twoim przypadku problem powoduje uszkodzone okablowanie pomiędzy wzmacniaczem,a magnetofonem?

 

faktycznie na sluchawkah malo slychac bo wzmocnienie niewielkie.

mam magnetofon podlaczony do 30watowego wzmacniacza na max.

nagralem prosto z glosnika dzwieki/ szumu z obu kanalow, chcialem Ci podeslac zeby konkretnie wiadomo bylo o czym pisze

 

O kablu miedzy magnetofonem a wzmacniaczem tez pomyslalem, po zmianie kabla bez zmian.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez helloradio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem na priw, trzeba dokładnie sprawdzić przewody od głowic.jest tam bardzo słaby sygnał i przez to podatny na zakłócenia.Również wszelkie wtyczki i ich gniazda.Ostatnio przez zaśniedziałe takie połączenie mój dwuśladowy TD20HS przestał odtwarzać lewy kanał.Po oczyszczeniu , wszystko wróciło do normy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku slicznie dziekuje za zainteresowanie i chec pomocy.

 

Nie dawalo mi spokoju ze zwalniajac palcem obroty capstana brzeczenie znikalo.

chcialem Ci to zaprezentowac aa nagraniu, ktore zrobilem prosto z glosnika.

Postawilem sobie teze ze capstan za szybko sie kreci i pewnie cos sie wzbudza na plytce kontrolera obrotow capstana i dalej przenosi sie to na audio.

 

W instrukcji serwisowej jest opis procedury ustawiania tachometru. Potrzebny jest do tego licznik czestotliwosci, ktory na szczescie mam. Po regulacji 'brzeczenie' bardzo zmalalo, czyli teraz jest o wiele lepiej.

 

Zagadke stanowi dlaczego drugi kanal jbyl niewrazliwy na zaklocenia czyli wspomniane wczesniej 'brzeczenie'.

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Ramach testów nawinąłem szpulę 350 mm taśmą .

Kto trafi lie jej weszło? Mozna pomylić się o szpulkę 15 cm..

Taśma magnetofonowa - nie video.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez dulon184
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie gdyby ktoś reflektował na Revoxa B77MKII ( wysoki nr. fabryczny ) w stanie mint , zapraszam ma PW.

Zbieram na Studera 807 ;)

 

Z ciekawości zapytam - ile ścieżek? Jeśli dwie to czy jest prędkość 38?

 

I jeszcze jedno. Czemu 807 a nie 810?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na oko i czucie mniej . Ile ? Nie wiem.

 

Taśmy studyjne mają przeważnie 50 mikronów, długogrające, też używane w studio mają 35, amatorskie 26 i 18. Ta ostatnia grubość jest rzadko spotykana.

 

Taśmy w kasetach i taśmy wideo bywają cieńsze.

 

Jeśli założymy, że szpula ma 35 cm średnicy, standardowe mocowanie typu nab, a taśma ma grubość 35 mikronów, to myślę, że zmieści się na niej około 2700m taśmy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szpulę 350mm weszły 2 szpule 265mm plus mała szpulka 15 cm.,.

Sprawdzana długość taśmy na szpuli 265mm przez karolka to 1600mb.

Razem więc wychodzi ok 3500mb.. Mogę zaszaleć na 38 cm/s.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cienka taśma może się zerwać przy przewijaniu, a właściwie przy starcie i zatrzymywaniu.

 

Przy dużych szypułach zaleca się stosowanie taśm grubości conajmniej 35 mikrometrów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd takie pomysły.

Często o tym piszę bo mnie szlag trafia jak niektóre teksty słyszę .

Studer A 807- Talerze otwarte . Taśma video nawinięta na małe kółeczka zamiast bobinki .

Zero problemów z taśmą .

A naciąg taśmy przy odwijaniu z takiego kółeczka jest bardzo mocny..Obojętnie w który momencie maszyna kręci . Zero problemw.

Spraktykowane przez lata i najróżniejszych maszynach ..

Skoro z taśmą video nie ma problemów to niby z jakiej racji grubsza taśma ma je mieć ?.

Jako przykład podaję Studera bo tenże kosmicznie kręci; szpulami..

Bywało że taśme zrywało jednak glównie z powodu mojej nieuwagi.Krzywe blachy . telepiące się i taśm zsuwała z krążka i wtedy kicha ..

Nigdy na żadnej maszynie nie zerwała czy to przy starcie , czy hamowaniu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez dulon184
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem, że może się zerwać, a nie że się napewno zerwie. W studyjnych warunkach nie stosowano cienkich taśm. Zbyt duże ryzyko. Co innego w warunkach domowych nic się nie stanie. 1000 razy Ci się uda, a za 1001 razem trach i taśma zerwana. Wystarczy, że odrobinę rozreguluje Ci się układ sterujący hamulcami lub same hamulce.

 

W sumie strata niewielka. A w studio można sobie zepsuć cenny materiał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.