Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  518 członków

Yamaha Klub
IGNORED

Klub miłośników Yamahy


slaw123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Opinia kogoś niezwiązanego z branżą jest taka, że ten Denon to kawał porządnej maszyny, w której niestety schrzaniono jedną z podstawowych rzeczy. O ile Yamahy mają wysoką czułość wejściową, to ten Denon ma tę czułość absurdalnie wysoką: 135mV. Jak według inżynierów Denona ma się na tym słuchać cyfry bez przesteru?

This ain't no party, this ain't no disco • This ain't no fooling around • No time for dancing, or lovey dovey • I ain't got time for that now

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Sine Metu napisał:


 

 


Przestań czytać, zacznij słuchać. To są dwa kompletnie różne brzmienia.

 

Tak staram się robić. 

Miałem u siebie Yamahy rn301, as701,as2100 i brzmienie szczególnie tej ostatniej było na bdb poziomie. Jednak zawsze mi brakowało trochę ciepła.. Myślałem, że to przez głośniki. Wczoraj posłuchałem pma2500 i to jest to! 

 

Edytowane przez HipertrofiaAbsolutu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Sine Metu

(Konto usunięte)
Tak staram się robić. 
Miałem u siebie Yamahy rn301, as701,as2100 i brzmienie szczególnie tej ostatniej było na bdb poziomie. Jednak zawsze mi brakowało trochę ciepła.. Myślałem, że to przez głośniki. Wczoraj posłuchałem pma2500 i to jest to! 
 
No i o to chodzi

A tak przy okazji, 1100 jest cieplejsza od 2100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dzisiaj okazję przyglądnąć się na żywo nowej/starej Yamasze AS2200 . Myślę że płacenie 5500zł więcej za to urządzenie to jakieś nieporozumienie . Ktoś tu chce klienta ogłupić . Dzisiaj już każdy , razem z rządzącymi myślą że ludzie to idioci . Jedyna zmiana w stosunku do poprzednika to zamiana Mostetów na toroidal . Wyglad identyczny . Dajcie spokój kpina z ludzi . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Riczi75 napisał:

Miałem dzisiaj okazję przyglądnąć się na żywo nowej/starej Yamasze AS2200 . Myślę że płacenie 5500zł więcej za to urządzenie to jakieś nieporozumienie . Ktoś tu chce klienta ogłupić . Dzisiaj już każdy , razem z rządzącymi myślą że ludzie to idioci . Jedyna zmiana w stosunku do poprzednika to zamiana Mostetów na toroidal . Wyglad identyczny . Dajcie spokój kpina z ludzi . 

Gdzie udało ci się przyglądnąć im na żywo? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Riczi75 napisał:

Jedyna zmiana w stosunku do poprzednika to zamiana Mostetów na toroidal . Wyglad identyczny . Dajcie spokój kpina z ludzi . 

??? Zamienili tranzystory na transformatory??? ?? Tak to kpina.

Edytowane przez bkeram
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie w Polsce . Oglądałem ją w Mala Audio w Asker . Mam AS2100 i różnic nie widzę . W cenie 9000klockow to raczej do tanich nie należała a teraz ?. Na pewno pójdzie jak świeże bułeczki 

Edytowane przez Riczi75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym dołączyć do klubu , 2 -mc temu zakupiłem gramofon wyprodukowany w 1985 roku GT 2000 .Mam amplituner yamahy kina od jakiś 10 lat i nawet nie chce mi się sprawdzać jaki to ma symbol -gra nić mu nie jest.

GT 2000 to mistrzostwo technologi analogowej ,swoje 3 grosze dołożyli inż. z Micro Seiki.Szukałem ramienia które przyjmuje wkładki 20-22 gr ale to koszt 10 kzł a gramofon z ramieniem YA-39 nabyłem za taką kwotę  .Wszystko działa jak nowe nawet pokrywa ma tylko mikro rysy .Silnik trzyma obroty jak nowy Fornir aż prawie niemożliwe ale bez wad- cudo.Dżwięk- rewelacja. Gramofon waży 30 kg. to solidny potwór..Avid z ramieniem SME 309 idzie pod motek.

Gramofon był produkowany tylko na rynek Japoński.Ma jedną wadę - pachnie suszi ,glonami i Japońską piwnicą .

 

Resized_20200424_160858.jpeg

Resized_20200424_160909.jpeg

Resized_20200424_161040.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, sheyyk2 napisał:

Chciałbym dołączyć do klubu , 2 -mc temu zakupiłem gramofon wyprodukowany w 1985 roku GT 2000 .Mam amplituner yamahy kina od jakiś 10 lat i nawet nie chce mi się sprawdzać jaki to ma symbol -gra nić mu nie jest.

GT 2000 to mistrzostwo technologi analogowej ,swoje 3 grosze dołożyli inż. z Micro Seiki.Szukałem ramienia które przyjmuje wkładki 20-22 gr ale to koszt 10 kzł a gramofon z ramieniem YA-39 nabyłem za taką kwotę  .Wszystko działa jak nowe nawet pokrywa ma tylko mikro rysy .Silnik trzyma obroty jak nowy Fornir aż prawie niemożliwe ale bez wad- cudo.Dżwięk- rewelacja. Gramofon waży 30 kg. to solidny potwór..Avid z ramieniem SME 309 idzie pod motek.

Gramofon był produkowany tylko na rynek Japoński.Ma jedną wadę - pachnie suszi ,glonami i Japońską piwnicą .

 

Resized_20200424_160858.jpeg

Resized_20200424_160909.jpeg

Resized_20200424_161040.jpeg

Piękna maszyna, gratuluję.

Denon PMA-2500NE, Denon DCD-2500NE,  PDA GenesisTannoy Revolution XT 8f ,  Audioquest Rockefeller , Technics SL-1200 MK2  + Ortofon 2M Bronze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, Riczi75 napisał:

Myślę żę koronawirus spowoduje że ceny spadną na łeb na szyję bo ludzi po prostu nie będzie stać na takie rzeczy . 

na dwoje babka wrozyla...jedni piszą że będzie deflacja bo rececja i ludzie nie mają pieniędzy,  drudzy ze hiperinflacja bo światowe rządy będą drukowac mnóstwo banknotów bez pokrycia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, costa brava napisał:

na dwoje babka wrozyla...jedni piszą że będzie deflacja bo rececja i ludzie nie mają pieniędzy,  drudzy ze hiperinflacja bo światowe rządy będą drukowac mnóstwo banknotów bez pokrycia...

Czy tak czy tak dla zwykłego Kowalskieho nic to dobrego nie przyniesie . Bardziej martwi że powróci bezrobocie obniży zarobki . Pożyjemy zobaczymy .

Tak czy siak Yamaha AS2200 w Norwegii to wydatek około 12500zł więc na starcie taniej .

Edytowane przez Riczi75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Informuję przed wystawieniem na aukcjach. 
Na sprzedaż: 

Odtwarzacz CD YAMAHA cdx-700 made in japan. Wysoki model. Po wymianie pasków napędowych, po przeglądzie, czyta nawet cd-r. Laser nie kręcony. 
Stan wizualny bdb ( ryski na górnej płycie) techniczny idealny
 Cena 250zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Sine Metu napisał:
20 godzin temu, costa brava napisał:
wiadomo ze nie warto, marketing podnosi ceny,  a ostatnio koronaswirus ...
a tranzystory dalej unipolarne, czy wrócili do bipolarnych jak w as2000?

Ja nie znalazłem ani słowa o MOSFET.

https://www.skleptonsil.pl/wzmacniacz-yamaha-a-s2100,id1260.html

Zerknij 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Sine Metu napisał:
2 godziny temu, Riczi75 napisał:

MOSFETy są w 3000/2100/1100. A mowa o tych nowych 3200/2200/1200 i tu nic o MOSFET nie ma.

Ja użyłem w wątku dużo wyżej że w 2100 były Mosfety a w nowej już ich nie ma ale poknociłem troche co było wymienione na co . Tak czy inaczej nie warto dać za nowa Yamahę 14500. To tylko moja opinia . Mam kilka innych wzmacniaczy (końcówek mocy konkretnie) i Yamaha gra najsłabiej ale Yamahę lubię za jej wygląd . Lubię jej styl vintage . Nie dalej jak tydzień temu nabyłem Hegla H2 oraz P2 , stary sprzęt i to co robi z Yamahą to jest przepaść . Yamahę cenie za co innego nie koniecznie za dżwiek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, Sine Metu napisał:
3 godziny temu, Riczi75 napisał:

MOSFETy są w 3000/2100/1100. A mowa o tych nowych 3200/2200/1200 i tu nic o MOSFET nie ma.

Nie ma też o tym, że ich nie ma?Przypuszczam, że zostały bo po co zmieniać coś zostało dobrze przyjęte w starej serii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zagranicznych stronach piszą, że wzmocnienie sekcji w A-S3200 opiera się na tranzystorach Mosfet. Tylko dziwi fakt, że na stronie Yamahy nic o tym nie ma (gdzie np. przy opisie A-S3000 wyraźnie to wskazano).

https://www.avmagazine.it/news/audio/amplificatori-yamaha-a-s1200-a-s2200-a-s3200_15438.html

https://www.avcesar.com/actu/id-30502/yamaha-a-s3200-amplificateur-hi-fi-ultime-avec-double-entree-xlr.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.