Skocz do zawartości
IGNORED

GAINCLONE


GNAKED
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ale gdzie kupić cos dobrego i niedrogo ?

 

Osobiście stosuję to, nie jest to mistrzostwo świata, ale gra lepiej niż chińskie wynalazki:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

zbocznikowany 20k AB.

 

Ale dobry GC zasługuje na potek z nawyższej półki. Każdą zmianę potencjometru słychać wyraźnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dwa takie potencjometry i mam niedparte wrażenie ,że to Telpod . Przykładowe zdjęcie ze strony firmy Telpod . Podobny ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dwa takie potencjometry i mam niedparte wrażenie ,że to Telpod . Przykładowe zdjęcie ze strony firmy Telpod . Podobny ...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ale jak pisałem- można dużo lepiej, np. Khozmo lub:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem. Mój wzmacniacz na LM3886 aktualnie gra juz bardzo ładnie aczkolwiek dynamika mogłaby być lepsza. Wszyscy piszą że ta kostka gra bardzo dynamicznie a u mnie slychac spowolnienie tempa.

Zrdódło ARCAM rDAC

Przedwzmacniacz: imp. wejściowa 15kohm dalej bufory na 2SK170 potencjometr Alps 100k i opa604 ze wzmocnieniem 2x; zasilacz Super Teddy ( bez drugiego stopnia)

Końcówki: po mostku 10000uF (nichicon ks) na gałąź + snubber wszystkie 4 rezystory Allen Bradley a przy kościach 470uF (nichicon kz) + 100n MKP

Liczę na pomoc forumowicz we wskazaniu "spowalniacza" gdyż moje płytki już przeszły sporo zmian i powoli nie ma do czego lutować :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem. Mój wzmacniacz na LM3886 aktualnie gra juz bardzo ładnie aczkolwiek dynamika mogłaby być lepsza. Wszyscy piszą że ta kostka gra bardzo dynamicznie a u mnie slychac spowolnienie tempa.

 

A zasilacz stabilizowany już wypróbowałeś?

Kondensatory w NFB i na wejściu to coś podobnego do MKP czy elektrolity?

Okablowanie zmieniałeś - sygnałowe?

Schemat pokażesz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co mogłbym włożyć zamiast nichiconów? no i czy pojemności przy kostkach nie są za małe?

 

Próbowałem taki zasilacz stabilizowany:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - wzmacniacz na nim grał dużo gorzej. Myślę że jak do zasilania klasy AB to przedewszystkim źle rozwiązane sprzężenie zwrotne w tym zasilaczu

W ścieżce sygnałowej nie używam kondensatorów, jedynie do bocznikowania elektrolitów z zasilania (WIMA MKP2)

Schemat oczywiście mogę udostępnić ale to dopiero po nowym roku :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Próbowałem taki zasilacz stabilizowany:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - wzmacniacz na nim grał dużo gorzej. Myślę że jak do zasilania klasy AB to przedewszystkim źle rozwiązane sprzężenie zwrotne w tym zasilaczu

W ścieżce sygnałowej nie używam kondensatorów, jedynie do bocznikowania elektrolitów z zasilania (WIMA MKP2)

Schemat oczywiście mogę udostępnić ale to dopiero po nowym roku :-)

 

Używałem wcześniej czegoś podobnego i było słabo, co wyszło dopiero za jakiś czas...zasilacz nie radził sobie z większymi impulsami prądu, być może kiedy zaczynał przewodzić dodatkowy tranzystor...u mnie był komplet lm317/337+bc249/250 no i też nie mam kondensatorów w ścieżce, ale w NFB już elektrolity wprowadzające pewne ocieplenie podobnie jak w innej konstrukcji (elna silmicII), co nie jest bezwzględnie dobre i oczywiście nie mam wyjścia innego niż zastąpić je czymś klasy MKP, tylko te rozmiary...

Zasilacz stabilizowany nie zamulał, przeciwnie dodawał szybkości...pewnego razu go wymontowałem i natychmiast zamontowałem z powrotem...nawet w nieco ułomnej wersji okazał się dużo lepszy.

Trudno w to uwierzyć, ale w moim przypadku wymieniłem kable sygnałowe (ze 3 razy) i za każdym razem było przejrzyściej...ostatnie kable są wyjątkowo tanie, choć trochę pracochłonne - opis w wątku okablowanie wewnętrzne wzmacniaczy. W skrócie - srebro precyzja i chuda średnica, miedź + srebro - więcej średnicy, ale lekko to rozmyte o czym przekonałem się wymieniając kable po raz trzeci.

Wracając jednak do spraw ważniejszych, czyli zasilania należy się tym zająć najpierw...brak tych 100nF przy LM robi jakąś różnicę, czy dopiero zmniejszenie pojemności elektrolitów? To może być jakaś wskazówka, czy brakuje prądu dla LMa.

Badając brzmienie swojego wzmaka często podłączałem słuchawki do pre i końcówki porównując brzmienie, możesz też porównać wtedy wzmacniacz z obciążeniem i bez - to pod kątem wydajności zasilacza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W najbliższym czasie zaopatrze się w w BC Componens 1000uF zobaczymy jak zagrają. Zastanawiam się jeszcze jak ten wzmacniacz zagrałby mając kondensatory tylko przy kościach ale za to znacznej pojemności min 4700uF. Próbował już ktoś coś takiego?

Te dodatkowe bocznikujące 100n mają bardzo niewielki wpływ na brzmienie. W zasilaczu próbowałem także kondensatorów NIchicon KS 6800uF (przy kostkach 470uF) - dźwięk bardziej dynamiczny ale za mocno odchudzony z krzykliwa średnicą. Próbowałem także konfiguracji 10000uF za mostkiem a przy kostkach tylko 100n - dużo zalet ale zamiast stereo miałem praktycznie monofonie. Osobiście uważam, że kable zawsze mają duży wpływ, ja używam takich z miedzi o czystości 5-6N ze względu na neutralne brzmienie takich kabelków.

J.Jerry mógłbyś pokazać schemat jakiegoś dobrego zasilacza do LMów?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coraz wiecej ludzi używa zasilania stabilizowanego chyba tez tego spróbuje :-)

nca jakich kondensatorów na zasilaniu używasz przy LMach?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baterii kondensatorów próbowałem dawno temu ale składała się ona z kondensatorów o różnej pojemności i może dlatego wyrobiłem sobie o niej złą opinię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam, że kable zawsze mają duży wpływ, ja używam takich z miedzi o czystości 5-6N ze względu na neutralne brzmienie takich kabelków.

J.Jerry mógłbyś pokazać schemat jakiegoś dobrego zasilacza do LMów?

 

W tej chwili używam układu Micrel MIC29752 - to układ z regulacją napięcia LDO 7.5 A. Układ montuje się jak najbliżej LMa, pojemności elektrolitów na wyjściu u mnie 22 +47 uF, napięcie można regulować, więc najlepiej użyć precyzyjnego rezystora. Użyłem go wg. schematu z datasheet.

 

Myślę, że spokojnie można je łączyć równolegle (3-4)stosując rezystory 50-100mOm...aby w szerszym paśmie osiągnąć niższą impedancję wyjściową. Jedynym problemem może być maksymalne napięcie zasilania MICa, a nie mogę jednoznacznie zinterpretować, co mówi o tym datasheet...pojawia się 60 i 26 V, w razie czego zwróć na to uwagę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie wywaliłem wszystkie nichicony i mam tylko 1000uF Panasonic FC (akurat takie miałem w domu) przy kościach i słucha się teraz tego duuużo przyjemniej, przedewszystkim jest dynamika, dzięki wszystkim za sugestie.

W nowym roku napewno spróbuje zasilania stabilizowanego (jeszcze dokładnie nie wiem na jakich kostkach), skoro tyle osób chwali coś musi w tym być ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam wzmacniacz dual mono : trafo 150w 8 mur 860, przed zasilaczem 2200uf ROE przy kostkach panasonic FC 1500uf i wima 100nf napiecie 2 x 24v z jmlab electra 905 gra to niezle i nawet daje rade

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz miał stabilizator, to przy kostkach dajesz elektrolity 10-100 uF i tę różnicę też może być słuchać ;), za to przed stabilizatorem już można poszaleć...ja mam MKP jako przeciw zakłóceniowe, LOW ESR przed stabilizatorami i jakieś zabytki 6800 przy mostku i trafie.

 

Czy robiłeś eksperymenty z oddzielnym zasilaniem pre (dodatkowe trafo) albo zasilałeś go z akumulatorów li-on?

 

Korci mnie wywalić trafo zasilające, bo jednak wpływa na pracę układu (stalowa obudowa), ale na razie sobie z tym poradziłem zmniejszając pojemności za mostkiem i przy cichych odsłuchach zwiększam impedancję trafa szeregowym rezystorem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie za stabilizatorem ( przy LM-ach ) powinno wystarczyć 47uF ale ja mam 2200uF Panasonic FC i jest więcej basu . Z mniejszymi kondensatorami rzedu 47-220uF było go za mało i dżwiek był osuszony i zbyt ,, lekki " .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w pierwszej wersji stabilizatora - 1 zasilacz na 2 kanały dałem chyba 2 x 10000uF - chyba na wszelki wypadek. W kolejnej, gdzie zasilacz był do każdego kanału "tylko" po 2 x2200 na kanał i rzeczywiście, dźwięk jakby się osuszył, ale przyjąłem, że tak ma być. Te 317/37 z tranzystorem jakoś się nie sprawdzają...wstawiłem je na próbę do innego wzmaka i było tak samo. W tych, co obecnie używam nie jet sucho, jednak na efekt końcowy wpływa więcej czynników (kable...hehe), konstrukcja ciągle się zmienia i zwykle zmieniam 2-3 rzeczy - badanie wpływu każdej części zajęło by zbyt dużo czasu. Przy wyższych mocach wszystkie wady zasilacza wychodzą na wierzch - zwykle po kilku próbach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

J.Jerry - ja zasilam preamp zawsze z osobnego trafa inaczej sobie nie wyobrazam. Akumulatorów nie próbowałem z tego względu że są niewygodne w użytkowaniu (chodzi mi o ładowanie). Pozatym to akumulatory mają moim zdaniem więcej zalet od standardowego zasilania: brak trafa i jego pola elektromagn. prąd cały czas płynie tylko z aku a nie naprzemiennie z trafa i z kondów, brak tętnień, należy pamiętać że dość mocno szumią ale to nie jest duży problem w porównaniu ze "śmieciami" w.cz. z sieci. Krótko mówiąc są kuszące ;-)

Teraz jeszcze tylko zastanawiam się jakie kupić główne kondensatory filtrujące zamiast NIchiconów KS bo przy kostkach to pozostanę przy Panansonic FC bo w tym miejscu spisują się bardzo dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bym zasilał tylko 2 LM i PRE, to bym już dawno przeszedł na akumulatory, nawet 2 x 12 V powinno starczyć...oczywiście stabilizator musi być, akumulator ma relatywnie dużą rezystancję. Z ładowaniem nie ma problemu, bo można je doładowywać np. małym prądem z ładowarki o stałym napięciu mocy kilku watów i tylko odłączać na czas odsłuchu. W sumie to zrobiłem już taki jeden akumulatorowy mini wzmak zasilany z jednego li-on 7.2 V, gra bez ładowania dłużej niż można by się spodziewać (chyba ma z 1500mAh pojemności). Do mojego wzmaka z poborem 0,5 A na luzie musiałbym użyć co najmniej 2 x 5 Ah i 12 lub 14,4 V.

 

Jak jeszcze planujesz ten stabilizator możesz odpuścić sobie te kondensatory przy mostku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pochwalę się swoim GC. Początkowo, tak jak pisałem, chciałem całość opakować w dużo mniejszej obudowie, lecz postanowiłem zbudować GC jako wzmacniacz z 3-ma wejściami i regulacją głośności. W planach mam zamontowanie wewnątrz, jako 4 wejście, Raspberry Pi do wykorzystania jako serwer muzyki z AirPlay.

Wzmacniacz zbudowałem na własnych płytkach zaprojektowanych w Eaglu, jak ktoś potrzebuje wersje do termotransferu to zapraszam na PW.

Użyte elementy:

LM3875TF

Kondensatory Panasonic 1500uF 50V 105'C SERIA FC

Rezystory 0,5W precyzyjne

Transformator od Pana Lachowskiego 2x22V 300W zwykły

Kondensatory 10uF Panasonic FC

Diody MUR860

 

Pozostałe:

RCA Neutrik

Gniazda Monacor

Potencjometr BOURNS PRO AUDIO 2X100K - docelowo ALPS

Selektor jakiś zwykły 12 pozycyjny (zablokowałem na 3 pozycjach)- nic lepszego nie znalazłem

Okablowanie wewnątrz - wejście sygnału zwykły przewód mikrofonowy Alpharda a na wyjściu przewód głośnikowy Cordial

Włącznik podświetlany na niebiesko

 

Obudowa wykonana z płaskowników aluminiowych 80mm/8mm, wymiary to ok 25cm na 23cm na 8cm, waga blisko 5kg :)

 

Odsłuch - po prostu gra bardzo dobrze i nie brumi :)

 

W planach: dodanie AirPlay, zmiana gałek, wymiana potencjometru

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-42605-0-90152100-1357304752_thumb.jpg

post-42605-0-76667400-1357304923_thumb.jpg

post-42605-0-70239400-1357304933_thumb.jpg

post-42605-0-62904500-1357304945_thumb.jpg

post-42605-0-91442300-1357304959_thumb.jpg

post-42605-0-29453400-1357304967_thumb.jpg

post-42605-0-39873600-1357304978_thumb.jpg

post-42605-0-38330500-1357304990_thumb.jpg

post-42605-0-05148000-1357305000_thumb.jpg

post-42605-0-71603400-1357305009_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez dziegma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pochwalę się swoim GC. Początkowo, tak jak pisałem, chciałem całość opakować w dużo mniejszej obudowie, lecz postanowiłem zbudować GC jako wzmacniacz z 3-ma wejściami i regulacją głośności. W planach mam zamontowanie wewnątrz, jako 4 wejście, Raspberry Pi do wykorzystania jako serwer muzyki z AirPlay.

Wzmacniacz zbudowałem na własnych płytkach zaprojektowanych w Eaglu, jak ktoś potrzebuje wersje do termotransferu to zapraszam na PW.

Użyte elementy:

LM3875TF

Kondensatory Panasonic 1500uF 50V 105'C SERIA FC

Rezystory 0,5W precyzyjne

Transformator od Pana Lachowskiego 2x22V 300W zwykły

Kondensatory 10uF Panasonic FC

Diody MUR860

 

Pozostałe:

RCA Neutrik

Gniazda Monacor

Potencjometr BOURNS PRO AUDIO 2X100K - docelowo ALPS

Selektor jakiś zwykły 12 pozycyjny (zablokowałem na 3 pozycjach)- nic lepszego nie znalazłem

Okablowanie wewnątrz - wejście sygnału zwykły przewód mikrofonowy Alpharda a na wyjściu przewód głośnikowy Cordial

Włącznik podświetlany na niebiesko

 

Obudowa wykonana z płaskowników aluminiowych 80mm/8mm, wymiary to ok 25cm na 23cm na 8cm, waga blisko 5kg :)

 

Odsłuch - po prostu gra bardzo dobrze i nie brumi :)

 

W planach: dodanie AirPlay, zmiana gałek, wymiana potencjometru

Tak poza tematem. Udało się Tobie zmusić Raspberry do współpracy z konwerterem USB-SPDIF?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak poza tematem. Udało się Tobie zmusić Raspberry do współpracy z konwerterem USB-SPDIF?

 

Jeszcze nie mam Raspberry, dopiero będę kupował.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monitor Audio BX5 a źródłami są amplituner sieciowy Marantza NR1602 (GC podłączony do pre-out) oraz dock do iPoda/iPhona.

W systemie mam Maca Mini z którego streamuje muzykę do Marantza.

Po wbudowaniu Raspberry PI do GC, Marantz pójdzie w odstawkę :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli GC gra lepiej od końcówek w tym amplitunerze...całkiem nieźle, ciekawe czy jeszcze uda się podwyższyć poprzeczkę no i jeszcze GC można modyfikować: zasilacz, pre, kable zmienić, poskracać. Pomiary jakieś robiłeś? Nie, że to jakiś obowiązek, ale tak z czystej ciekawości, a plus taki, że po modyfikacjach i w pomiarach coś wychodzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy lepiej... napiszę jak posłucham dłużej niż godzinę, bo jak do tej pory nie miałem kiedy w spokoju porównać. Poza tym wolałbym, żeby ktoś inny obiektywnie ocenił, dla mnie na pewno gra dobrze :)

Tak, pewnie jak trafią mi się jakieś dobre kabelki to je wymienię, na pewno zacznę od potka i może trafo zamówię zalewane w żywicy bo to zwykłe jednak trochę buczy.

Pomiary póki co to nie mój level, jeżeli więc ktoś pomoże, to chętnie oddam na testy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy stosujecie w swoich GC jakiś układ robiący za funkcję auto mute podczas włączania wzmacniacza ? Kiedyś miałem w obudowie potka którym regulowałem głośność i podczas włączania zasilania ustawiałem go na minimum i jakoś się dało żyć, teraz GC dostał nowy zasilacz, potek został usunięty i GC pracuje jako końcówka mocy dual mono, pomimo ściszania głośności w pre do minimum i opóźnionemu podłączaniu kolumn słychać jednak w głośnikach razem z przekaźnikami pyknięcie, nie podoba mi się to zbytnio, LM3886 posiada wbudowaną funkcję mute LM3875 takowej nie posiada niestety.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.