Skocz do zawartości
IGNORED

GAINCLONE


GNAKED
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) wystarczy zrobic stabilizacje zasilania według załaczonego schematu i GC będzie miał bas lepiej kontrolowany niz koncówki 200 watowe .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez arturp

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GC to wybredne bydlę i nie lubi "trudnych kolumn". Widocznie u Ciebie w Twoim wykonaniu GC ma problem z basem i ogólnie nie jest w stanie głośników wysterować w niskim zakresie bo przebieg impedancji kolumny jest dla niego zbyt trudny. Mozna to poprawić tak jak napisał kol antoś, ale cudów to bym się nie spodziewał.

 

Czy to znaczy, że monitorki Tannoy M1 są trudnym obciążeniem dla GC? Ktoś pisał,że są dla GC śmiesznym obciążeniem, a gdzie indziej czytałem, że są trudne, prądożerne i wymagaja wydajnego prądowo wzmacniacza.

Niech ktoś moze napisze, które z budżetowych kolumnają dobrze z GC zagrają i będą dla niego łatwym obciążeniem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy słyszy inaczej u mnie na Tannoyach M2 bas mimo wszystko był całkiem niezły, ale rewelacji nie było. Porównując z Ugodami to niestety inna bajka. Nie należy zapominać o akustyce to jest tak samo ważne jak kolumny. Pomimo zachwytów początkowo , bo robiłem klona według wskazówek Petera uważam dzisiaj, że BG to kupa mułu i nic więcej, a Panasoniki po prostu "drą mordę". Chociaż trzeba przyznać, że Peter wyciągnął z tych kostek wszystko co najlepsze i na ile się stosunkowo dało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy słyszy inaczej u mnie na Tannoyach M2 bas mimo wszystko był całkiem niezły, ale rewelacji nie było. Porównując z Ugodami to niestety inna bajka

 

Nie zależy mi na porównaniach różnych końcówek mocy podłączonych do Tannoya, lecz raczej odwrotnie, zestawów głosnikowych podłączonych do jednej końcówki Gainclone na LM3875.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile dB te tanoy'e M1 czy M2 mają, ale dla porównania powiem, ze mam u siebie GC i klony ostinato 2000 (Vifa M18WH-08-08) i bas jest bardzo delikatny, czasem wystarcza, ale czasem jest jego wyraźnie za mało. Ostinato mają 87 dB i określiłbym je jako za trudne do GC. Co innego średnica i góra, tym niewiele można zarzucić. Odwrotnie jest np. z t-ampem na tpa2050 wysterowuje je ładnym nisko schodzącym basem, ale za to średnica i góra jest płaska. Tak już jest, chociaż ponoć GC z BG STD na zasilaniu jest mocniejszy na basie. U mnie są tylko FC 1500/35.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efektywność Tannoya M1 to 87 dB, impedancja 8 ohm. Nie zagraja dobrze z GC?

M2 to też 87dB. Nie zapominać o pomieszczeniu Panowie, bo tak samo ważne jak i cała reszta. Próbować , próbować i jeszcze raz próbować. Mówię o pełnym dual-mono, przestawieniu kondensatorów, dwóch zasilaczach lub jednym itp itd. Brzmienie zmiania się przy takich roszadach dość znacznie, dobrze jest spróbować obniżyć wzmocnienie i zastosować pre na przykład

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napędzam monitor Scan Speak na 9900/8545K i basu napewno nie brakuje.

Zamiast FC1500uF/35V lepiej kondenesator na wyzsze napięcie np. FC 1500uF/50V, jeszcze lepiej przy chipie i diodach użyć BC Components 1000uF/50V są ogólnie brzmieniowo bardziej neutralne cos jak dawniej Black Gate i chyba tańsze od Panasonic

Ponadto mozliwe że zródło ma jakieś ograniczenia na basie, wtedy dobrze robi tu preamp ale z kolei jego jakosć może psuć zalety całego układu, więc tylko dobry preamp. Niestety cos takiego jak dobry preamp kosztuje masakryczne pieniądze i zdziwilibyscie się jak rzadko wystepuje w przyrodzie :)

Więc tutaj podpisuje się pod tym co na pisał kolega Krzych2, dual mono i próbować próbować i jeszcze raz próbować

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M2 to też 87dB. Nie zapominać o pomieszczeniu Panowie, bo tak samo ważne jak i cała reszta. Próbować , próbować i jeszcze raz próbować. Mówię o pełnym dual-mono, przestawieniu kondensatorów, dwóch zasilaczach lub jednym itp itd. Brzmienie zmiania się przy takich roszadach dość znacznie, dobrze jest spróbować obniżyć wzmocnienie i zastosować pre na przykład

 

Genialne, jasne, że można próbować, dokupić elementów i zrobić dual mono, nie trzeba byc geniuszem, żeby na to wpaść.Mozna próbowac jeszcze wielu innych rozwiązań, które pociągną oczywiście dodatkowe koszty, bez gwarancji,ze coś to pomoże. Ale nie o to chodzi, gdybym chciał wywalić kupę kasy na tego typu badania, to dawno bym tak zrobił. Chodzi o pewne informacje- z tym Clon zagra, a z tym nie ma szans mimo konfiguracji samego GC, dobrego sprzętu towarzyszącego i dobrej akustyki pomieszczenia (na marginesie- żeby ocenić szczegółowość, rozdzielczość, jakość wysokich tonów, i srednicy,wybrzmiewania, nie jest potrzebne specjalnie dobrane pomieszczenie, to zawsze będzie słychać z bliskiej odległości.A najczęściej idzie to w parze z innymi cechami dźwięku, które już zależą od pomieszczenia). Nie jestem w stanie kupić całego asortymentu zestawów głosnikowych, jakie sa na rynku, aby trafić w końcu na xxxxxx, który do GC się nadaje, więc stąd moje pytanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jester71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jester71 , GC to może być wspaniały wzmacniacz nawet w typowej konfiguracji i na elementach jakie proponuje Peter Daniel ale Tannoy M1 to nigdy nie będą nawet dobre głośniki . Wiem bo miałem Tannoy M2 .

Jeśli chodzi o ,,złote rady" to pewnie takich rad poprostu nie ma bo każdy słuchacz ma inne preferencje .

Dla mnie GC gra najlepiej z zasilaniem stabilizowanym , napięciem około +/-38V , na rezystorach Caddock i Riken lub Allen Bradley( kompozyt węglowy ) i z przedwzmacniaczem lampowym lub tranzystorowym ( ale jakiś musi być ) .Kondensatory przy zasilaniu stabilizowanym mają mniejsze znaczenie ale zauważyłem ,że basu jest więcej gdy pojemność kondensatorów przy LM-ach jest duża - np 2200uF . Wartości elementów powinny być takie jak w kitach Petera ale kiedyś zrobiłem GC z rezystorem w sprzężeniu 100K a do masy 3,3K i tez grało dobrze . Bez zabezpieczeń przed wzbudzaniem na wejściu i wyjściu z wyjątkiem rezystora 220R-1k na wejściu sygnału . Głośniki o impedancji znamionowej 8 omów i efektywności powyżej 90dB . Taki zestaw doprowadził do sprzedaży mojego Krell'a KAV400

Ale to tylko moje zdanie . Może dla Ciebie takie brzmienie będzie nieciekawe . Dlatego ,, rady jak zrobić dobrego GC " nie bardzo mają sens .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem wpis klegi Rambo:

"Gajklon" zrobiony "jak kazał Peter" ma bardzo dobrą górę i środek za to niedostatek w basie. Gdyby bas był lepszy to układ nie do pobicia."

Tu też nic do dodania nie mam. Moze to, że trzeba szukać kolumn z "łatwym" przebiegiem impedancji na dole. Każdy dołek lub górka na tym zakresie będzie mocno słyszalna. Niestety pewnej recepty na "granie" nie ma. Trzeba liczyć się z wydatkami, tego obejść się nie da. Audio to kosztowne hobby, tanio nigdy nie będzie , nawet jak to na pierwszy rzut oka tak wygląda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem wpis klegi Rambo:

"Gajklon" zrobiony "jak kazał Peter" ma bardzo dobrą górę i środek za to niedostatek w basie. Gdyby bas był lepszy to układ nie do pobicia."

Tu też nic do dodania nie mam. Moze to, że trzeba szukać kolumn z "łatwym" przebiegiem impedancji na dole. Każdy dołek lub górka na tym zakresie będzie mocno słyszalna. Niestety pewnej recepty na "granie" nie ma. Trzeba liczyć się z wydatkami, tego obejść się nie da. Audio to kosztowne hobby, tanio nigdy nie będzie , nawet jak to na pierwszy rzut oka tak wygląda.

 

 

Niedostatek na basie mam wtedy gdy podłaczę pre nr 3:) to dopiero jest dudniący zamulacz!,. lub gdy podłącze jakieś dziwne kable np kimberTC czy inne badziewiaki z kiepskim basem,. czy też płyta jest płasko nagrana

Oczywiscie wysterowanie ponad 90db kolumn to zaden problem dla GC, sprawa ilosci basu to co innego, jesli cała reszta to patatajnia z grzybnią nawet GC tu nic nie pomorze. Miałem tez do testów jakiegoś alepha 30W ta końcówka to dopiero nie ma basu!

Wolę własnymi uszami dochodzić do pewnych wniosków,:)

Grałem jakis czas temu na całkowicie orginalnym przysłanym przez Petera do klubu KAiM Patku

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w tej wersji i bezpośrednio porównywałem go z moim, Inaczej tylko zrobiony zasilacz i róznice były małe , zadnemu nie brakowało basu inna sprawa to że cały sprzęt towarzyszący był wysokiej klasy.

 

 

Jedyny preamp który jeszcze "poprawił" dzwięk z GC to pre Pana Macka chyba na lampce 2A3, to z jakim kopemi basem i wypełnieniem GC sterował Yamahami NS 1000 podczas AS chyba 2007 ....poprostu kopara mi opadła. zwyczajnie Gainclone został wpięty w odpowiedni dla siebie tor.

Ile tak naprawde osób na forum ma Gainclona i do tego kable głosnikowe za 8 tyś zł, sieciówki po kilka tyś, kondycjoner za 6 tysia.

CD za 14 tys preamp za kolejną kupe kasy. A na takim systemie to GRAŁO! i jesli mi teraz ktos pisze że GC nie ma basu to smiech mnie ogarnia. Nie ma basu bo podłacza jeden i drugi popirdułki a potem wypisuje jak bardzo to nie gra.

Poczytajcie z jakimi systemami gra Peter i inni panowe u których to GRA i jakie końcówki sprzedali;)

 

 

Więc protestuję przeciw takim wpisom że GC ogólnie nie ma basu :))))) Jak sie naprawde dobrze postarasz to go nima:)

A wielu ciągle sie o to stara;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jester71 , GC to może być wspaniały wzmacniacz nawet w typowej konfiguracji i na elementach jakie proponuje Peter Daniel ale Tannoy M1 to nigdy nie będą nawet dobre głośniki . Wiem bo miałem Tannoy M2 .

 

Artup! Tannoy M1 podobno są lepsze od M2, mimo, że mniejsze. Ale nie chodzi o porównania, to mniej wiecej ta sama klasa. Tak, czy inaczej, własnie pod GC M1 zdarzało się, że grały świetnie. I basu też nie brakowało, a co najwazniejsze był zwarty szybki i punktowy, tak jak trzeba. Po pewnej korekcji zwykłym eq w sygnale grały jak podłogówki, mimo pomieszczenia 20m. Kolega, który u mnie wtedy był, szukał subwoofera, powaznie. I tak grał na wysmiewanych Panasonicach FC. I naprawde, M1, kiedy dostaną dobry sygnał, potrafią czarować, ludzie podłaczają je do drogich systemów. Dla mnie są wystarczające, pod warunkiem, że dostają odpowiedni sygnał. I teraz się tylko zastanawiam, czy są zbyt trudne dla GC (choć to, że, kiedyś z GC grały dobrze powinno obalać tą tezę), czy LM3875 tak już ma, że gra dobrze tylko na początku i z nowymi kondensatorami? Były momenty, że GC zamiatały basem (i to nie zmulonym) nawet podłączone do 4 ohmowych podłogówek Quadrala, ale to na kondach 1000uF BC Comp. I tez tylko momentami. Wychodzę z założenia, że skoro czasami może grać dobrze, to może tez częściej, albo cały czas (błąd odsłuchu odpada, zawsze sprawdzam na tych samych kawałkach) Tylko co zrobić, żeby tak było? W końcu się wku... i kupię kino domowe za 1500zł, które będzie lepiej grało niż niestabilne GC. Pozdro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Tobie kino domowe za 1500zł może grać lepiej od GC. To, albo GC kompletnie spitolony (lub reszta), albo jesteś desperat:) . Polecam odłożyć temat i na spokojnie do tematu wrócić później

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Krzych 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kostka lm3875 ma wewnętrze zabezpieczenia nadprądowe, działanie ich objawia się krótkowtrwałymi wyłączeniami wzmaka, można to uznać nawet za pewnego rodzaju zniekształcenia.

Jeżeli w niektórych systemach jest za mało basu, to należy szukać przyczyny gdzie indziej, no chyba że to zabezpieczenie nam się włącza, to wtedy przesiadka na lepszy tranzystor.

Obecnie mam 3 drogi na SS i w pewnych momentach mam takie objawy, ale reszta toru też musi być dynamiczna aby to się objawiło.

Po wtóre GC, to tranzystor ze sprzeżeniem i gra jak tranzystor szybko, precyzyjnie i zimno co w połączeniu z małymi z reguły jasnymi kolumnami, kablami ze ściany itp daje efekt "bolących uszu".

Wiele osób mówiło o połaczeniu GC z pre nr3 i jest to panaceum na wiele w/w bolączek, wypełni dolną srednicę, doda basiku, złagodzi górę i o to w większości przypadków chodzi.

 

To jest dział DIY nikt z reguły nie daje tutaj gotowych rozwiązań.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie za gniazdami jest przekaźnik, blisko bufor, dłuższy przewód, potencjometr, blisko bufor, przewód i 4 LMy z rezystorami szeregowymi na wejściu. Planuje coś zrobić, aby zmniejszyć wpływ pojemności kabli albo zminimalizować długość kabli, jednak wtedy były by blisko przewodów prądowych i tu jest dylemat. Potem trzeba zastąpić elektrolity jakimiś stałymi, bo podobno elektrolity mają nieliniową charakterystykę ładowanie-rozładowania (widziałem jakiś wykres elektrolita w porównaniu do stałego, ale nie wiem ile w tym prawdy, bo tylko raz na takie dane natrafiłem). Brzmienie wg. spotykanych opinii nie jest najlepsze dla elektrolitów w torze sygnału. Zasilanie końcówek oczywiście stabilizowane dla lepszej kontroli dźwięku...no cóż, nie gra to tak jak ze zwykłym zasilaczem, co dla niektórych może oznaczać mniej efektowny bas, bo jest go mniej za to jest bardziej zróżnicowany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Tobie kino domowe za 1500zł może grać lepiej od GC. To, albo GC kompletnie spitolony (lub reszta), albo jesteś desperat:)

 

Chyba już to drugie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GC fujj..

 

Ja znałem rewelacyjnie grające Aktywne głośni(cz)ki

do PC. A nawet zajefajne walkmany i discmany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

dieu est tres fin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich.

Wreszcie polutowałem swojego GC i... mam problem. Problem wałkowany już wiele razy jednak nie potrafię sobie z tym poradzić. Po włączeniu wzmacniacz działa poprawnie przez jakieś 30sek. i zaczynają się pojawiać okropne zniekształcenia i brum. Nie jest to brum z transformatora, dźwięk jest bardzo zniekształcony. Dzieje się tak na obu kanałach. Domyślam sie że to problem z prowadzeniem masy, próbowałem już różnych połączeń, spaliłem garść bezpieczników, 4 diody prostownicze. Pewnie to nic trudnego ale nie jestem dobrym elektronikiem a GC wydawał się dość prosty w budowie. Gdyby ktoś mógł narysować mi na załączonym zdjęciu lub napisać jak poprowadzić masę to będę wdzięczny.

82627021.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piotr 14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr 14, a zapodałeś waść radiator jakiś do LM-ów?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Megadeth - A House Divided       🤘SENJUTSU🤘         α  Ω  β  λ  μ  ∅  ½  ²  €  $  π         Ⅵ Ⅵ Ⅵ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mase do potencjometra doprowadz wprost z gnd płytki zasilacza, mase sygnałową podobnie. Jesli dalej masz problem z uruchomieniem to podłącz do najpierw bez potencjometru, zobacz czy wogóle wszystko jest ok. Nie znam schematu wg którego to robiłes ale sygnał wpusc do płytki przez rezystor 1k szeregowo i rezystor 22k wpięty do masy pomijając potencjometr:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) <-- patrz na 3 schemat od góry. Twoje objawy mogą tez sugerować że podajesz niesymetryczne zasilanie, jaki masz dokładnie transformator.??? nie zapomnij po kazdym lutowaniu wyczyscic płyke z topnika. Jesli nie masz preparatów do pcb to wez odmrzacz do szyb na denaturacie, bross na komary lub cokolwiek co zawiera mocne rozpuszczalniki i kurcze doprowadz te płytki do ładu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakaś lipa ...przez 30 sek gra prawidłowo a potem szaleje ? To musi byś poważny błąd w budowie lub podrabiane LM-y .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mój ,, docelowy " GC , dalej na razie nie widzę sensu rozwijać koncepcji . Dwa trafa , kondy Nichicon w wersji hi end , mostek na MUR860 , Black Gate przy mostku , dalej stabilizacja na LM338 - na wyjściu zasilacza około +/- 38V a reszta to ,, prawie " typowy Premium od Petera Daniela , potek Alps niebieski 50K . Na wejsciu złocone gniazda a na wyjsciu zaciski od militarnego sprzętu . Obudowa od jakiegoś chińskiego wzmacniacza o ciekawej nazwie - Prometeusz :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-3970-0-58215900-1356731503_thumb.jpg

post-3970-0-58668000-1356731538_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do wasz forumowicze po 7 latach od powstania gainclona na ją wersja jest najlepsza(chodzi mi od że np. że 1000uF przy kostach i 100uF na zasilaczu czy odwrotnie), co daje najlepsze efekty ?? I chciałbym zapytać ci black gate to już najlepsze kondensatory do gainclone czy zdecydowalibyście się na coś innego ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LM338 nie grzeją się zbyt mocno przy tak małych radiatorach?

 

Przy 8 omowych głosnikach ledwie ciepłe ale przy 4 omowych faktycznie bardzo gorące . W planach mam zrobienie 8 omowych głosników o wysokiej efektywnosci więc powinno byc OK . Zamówiłem LT1083 (7,5 A) więc może z czasem zmienię tą stabilizację .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 8 omowych głosnikach ledwie ciepłe ale przy 4 omowych faktycznie bardzo gorące . W planach mam zrobienie 8 omowych głosników o wysokiej efektywnosci więc powinno byc OK . Zamówiłem LT1083 (7,5 A) więc może z czasem zmienię tą stabilizację .

 

Spróbuj pobawić się lepszymi potencjometrami. Gwarantuję poprawę dzwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.