Skocz do zawartości
IGNORED

GAINCLONE


GNAKED
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Coś mi w klonie nie grało, brakowało basu, wypełnienia niskich rejestrów, potęgi i głębi z dołu. W dodatku bas mi się wzbudzał przy częstotliwościach rzędu 50 czy 60Hz, dokładnie nie sprawdzałem, ale pomieszczenie debilnie buczało na kontrabasach itp. Przed chwilą dorzuciłem 4x22000uF i problem zniknął. Zaczęło to grać jak normalny wzmacniacz i nie straciłem nic z zalet, które miałem przedtem, a zyskałem na swobodzie i otwartości brzmienia i wypełnieniu. Już kilka osób próbowało przebić się z tezą, że niska pojemność jest wbrew nauce i bez sensu - widziałem to kilka razy we wątku i było ignorowane. Podpisuję się pod tym i ludzie przejrzyjcie na oczy, bo dajecie się robić w bambuko i powielacie dziwny schemat jak naiwne dzieci od lat, tylko dlatego, że kilka osób zaprojektowało płytkę pod małe kondensatory i lansuje to rozwiązanie. Ile to ma trwać?! Naprawdę, puk puk?? Uszka wyczyszczone?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piotr_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo.

Nareszcie ktoś się przełamał i pomimo biadolenia niektórych kolegów przekonał,

że żeby mić bas we wzmacniaczu to musi myć zapas energii bo bez tego ani rusz i

bez znaczenia jest jaki to będzie wzmacniacz.

Nie raz już wypowiadali się koledzy, którzy też się o tym przekonali i przedstawiali

swoje projekty nawet z zasilaczami stabilizowanymi,a reszta zatwardziałych i zaślepionych

nadal powiela czyjeś wypociny i później wypisuje,że Clony im nie grają.

Teraz spróbuj też jeśli masz jakieś trafo stu watowe na jeden kanał,to też pewnie się

zdziwisz i przy okazji obalisz następny mit o transformatorach niewiadomo jakiej mocy.

pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obalam i mysle podobnie, mam 200w trafo i 2x10000 na kanał gra normalnie, przyzwoicie i potwierdzam gdyby taka mitologia istniała to zadna szanujaca sie firma nie stawiała tak wazny element jak zapas w zasilaniu. Ma byc i juz jest to rozwiazanie uniwersalne i powszechne. chyba ze sie słucha kolumn 100 db przy 2w z lampy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że "odblokowano" duże pojemności w GC - podobno optimum było 4 x 1100 - 2000 uF i miało to grać najlepiej, a sama kostka miała sobie dobrze radzić z tętnieniami. Według tego prostego symulatora

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) tętnienia były spore i pewnie powodowały powstawanie jakichś ciekawych "efektów".

To jeszcze pozostanie się przekonać do zasilaczy stabilizowanych, które podobnie jak wysokie pojemności w zasilaczu psuły brzmienie i można zacząć zabawę z GC od nowa. Zasilacz to podstawa, a transformator powinno się obliczyć dla konkretnych zastosowań.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodziło o mozliwie nawieksza akceptowalną prostote która nie psuła humoru osobie wlepionej w oscyloskop. To czy to miało z punktu teoretycznego znaczenie zostało pominiete, kostka dobra jesli sie dobrze do niej nastawimy i z głową zasilimy. Minimalna ilosc elementów juz została przetesowana na 229 stronach, pora na wersje z realnego punktu widzenia bardziej akceptowalną. Zachwyt zachwytem ale to voodoo sie zrobiło a pan P.D z osoby która z racji bogatego doswiadczenia w elektronice audio i oczywiscie ogromnej wiedzy sam sie zapętlił w wir który nakręcił przez zdejmowanie farby z kondziorów ze słyszalnym efektem....nic do człowieka nie mam bo przeczytałem prawie jego wszystkie wpisy na roznych czesciach forum ale...no własnie mam mieszane uczucia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, sami się pogubiliście.Nikt tu nie pisał że GC to mocarz.Pamiętam że nawet Peter zalecał tę kostkę do kolumn z wysoką efektywnością i wyższą impedancją.Największa zaleta tego wzmacniacza to zakres średnio i wysokotonoy.Piękne barwy i dobra stereofonia ale raczej na dobrych podzespołach.Na zwykłych elementach ten wzmak gra poprostu zwyczajnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, ale czy ograniczenia wzmacniacza można przedstawiać jako zalety, czy też założenia konstrukcyjne np. mała wydajność prądowa okazją do zastosowania wysoko efektownych kolumn. Brak pojemności w pętli i na wejściu stwarzał niebezpieczeństwo pojawienia się napięcia stałego na wyjściu, wymontowanie elementów zapobiegających wzbudzaniu, bo psuły jakość (wzbudzenia mogą podbarwiać dźwięk). Ale czy to ważne, przecież od czegoś trzeba zacząć?

Mam nadzieje, że coś się będzie działo w temacie GC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Król jest nagi.

 

dajecie się robić w bambuko i powielacie dziwny schemat jak naiwne dzieci od lat, tylko dlatego, że kilka osób zaprojektowało płytkę pod małe kondensatory i lansuje to rozwiązanie. Ile to ma trwać?! Naprawdę, puk puk?? Uszka wyczyszczone?

Podpisuje się pod tym protestem (już po mraz drugi w tym watku).

 

Panowie, sami się pogubiliście.Nikt tu nie pisał że GC to mocarz.

To tak jakby kupić lichą szkapę i bronić sie "przecież to nie jest koń wyscigowy". Koń wyścigowy może nie, ale normalny ogier również nie za bardzo.

Pamiętam że nawet Peter zalecał tę kostkę do kolumn z wysoką efektywnością i wyższą impedancją.

Udowodniono, że kolummny wysokoefektywne mają niższe zniekształcenia.

Największa zaleta tego wzmacniacza to zakres średnio i wysokotonoy.Piękne barwy i dobra stereofonia ale raczej na dobrych podzespołach.Na zwykłych elementach ten wzmak gra poprostu zwyczajnie.

Ok, ok, tylko dlaczego akurat ten wzmacniacz na super elementach gra świetnie? Dlaczego nie wstawić super elementów do innego wzmacniacza* i nie okrzyknąc go królem? Dlaczego nie wstawić super elementów do jakiegoś tranzystorowca? To jest wbrew zdrowemu rozsadkowi, że tylko jeden układ scalony (z setek innych które są dostepne) i tylko z drogimi rezystorami i kondensatorami gra tak wspaniale...

 

 

 

Szczerze co o tym myślę? Tylko bez urazy proszę. Jest grupa ludzi którzy dysponują dużą ilością pieniędzy, jednak niewielkimi umiejetnościami elektronicznymi. I owa grupka pozazdrościła ludziom obeznanym w budowie i projetkowaniu wzmacniaczy i w odpowiedzi okrzyknełą banalną do aplikacji kostkę ósmym cudem śwata. A gdy ktoś zarzuci, że "to przecież nie może grac?", zaraz zostaje zakrzyczany przez twierdzących, że bez drogich elementów to nie gajnklone, a z drogimi elementami gra "nadzwyczajnie" i że tu jest magia, bo napiecie jest nieodfiltrowane jak trzeba, etc, etc.

 

 

 

------

* bo bez tego grają wystarczająco dobrze?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez tomq88

El sueño de la razón produce monstruos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pojemnościami 4x5000u to nie był tylko słaby bas. Wzmacniacz się gubił przy skomplikowanej muzyce i nie miał swobody. Teraz z dużymi nawet góra jest lepsza i wszystko wybrzmiewa tak stabilnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nie jesteście pierwszymi którzy krytykowali ten wzmacniacz.Takie głosy pojawiały się w tym wątku już dawno ale też pamiętam inny wątek mający go wyszydzić.Naprawdę, to już stało się nudne.

Jeśli spojrzałeś na schemat i twierdzisz że to nie ma prawa grać - nie rób tego wzmacniacza.Jeśli czytasz wskazówki na jakich częściach najlepiej złożyć ten wzmacniacz i uważasz że to się kupy nie trzyma - nie rób tego wzmacniacza.Przecież nie ma przymusu.Czy ktoś kazał Ci robić GC ?Jest tyle innych wzmacniaczy do złożenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EJ generalnie to tu nie ma sie nad czym zabardzo rozwodzić :), ja go zrobiłem pograł trochę ( jak nie troszeczkę ), i leży :D, bo szału nie robi z niczym, przypadkiem się znalazł to chętnie go oddam

za w cenie "trafa" np 300zł z wysyłką. Piszę, uczciwie, że dla mnie to nie gra kompletnie ale za 300 to w sumie ciężko by coś znaleźć innego co mimo to "Tak" gra.

 

 

pzdr. Łukasz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dobrze.Ja zrobiłem Drakulę i tez mi nie gra.Zrobiłem "Rywala GC" i też mi nie gra.Ugodę mam praktycznie poskładaną w pudełkach.Jeszcze nie odpaliłem.GC gra na tyle dobrze że nie pali mi się :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ok, tylko dlaczego akurat ten wzmacniacz na super elementach gra świetnie? Dlaczego nie wstawić super elementów do innego wzmacniacza* i nie okrzyknąc go królem? Dlaczego nie wstawić super elementów do jakiegoś tranzystorowca? To jest wbrew zdrowemu rozsadkowi, że tylko jeden układ scalony (z setek innych które są dostepne) i tylko z drogimi rezystorami i kondensatorami gra tak wspaniale...

 

Szczerze co o tym myślę? Tylko bez urazy proszę. Jest grupa ludzi którzy dysponują dużą ilością pieniędzy, jednak niewielkimi umiejetnościami elektronicznymi. I owa grupka pozazdrościła ludziom obeznanym w budowie i projetkowaniu wzmacniaczy i w odpowiedzi okrzyknełą banalną do aplikacji kostkę ósmym cudem śwata. A gdy ktoś zarzuci, że "to przecież nie może grac?", zaraz zostaje zakrzyczany przez twierdzących, że bez drogich elementów to nie gajnklone, a z drogimi elementami gra "nadzwyczajnie" i że tu jest magia, bo napiecie jest nieodfiltrowane jak trzeba, etc, etc.

------

* bo bez tego grają wystarczająco dobrze?

 

Podejrzewam,że wszystkie wzmacniacze na takich elementach będą grały lepiej,ale niestety jest tam znacznie

więcej elementów i zastosowanie wymaganej ilości rezystorów i kondensatorów stanowiło by znaczny wzrost kosztów

budowy takiej końcówki i nie zawsze skutkowało by to dźwiękiem odpowiadającym budowniczemu,choć ciekawe było by

porównanie na lepszych elementach.Z moich marnych doświadczeń wynika,że elementy o wyśrubowanych parametrach

przesuwają dźwięk w stronę przejrzystości i suchości co mi za bardzo nie odpowiada.

LM3875 potrzebuje tak niewielkiej ilości gratów,że większość może na nie sobie pozwolić choćby na raty,mówię

oczywiście o rezystorach bo co do Black Gatów to jestem sceptyczny do czegoś o czym nie mogę przeczytać w źródłach

producenta.Wg.niego jeśli nie poda podstawowych informacji o budowie kondensatora to musi on być czymś super,

a w rzeczywistości podawał ktoś tu na forum pomiary z sieci pokazujących typowe parametry tego konda.

Choć jeszcze nie zbudowałem clona na LM3875 to na pewno nie wygłądałby jak większość tu budowanych, bo jeśli ma grać

to musi mieć z czego,a być może i tak nie uda się z niego uwolnić ulubionego dźwięku.

Skleiłem za to z LM 4780 ( na razie na desce)na płytkach o Weterana z odpowiednim zasilaczem,rezystorami Coddoka (częśći kupowałem na raty, trochę to trwało)i steruję na razie z pre od MF A3 i to jest dobre porównanie międzi

obydwoma końcówkami i muszę powiedzieć,że jest to rozjazd po każdym względem.

Dźwięk nie znacznie dobiega do A3 z tą różnicą,że bas jest lepiej kontrolowany i nie ciagnie się za długo.

Wysokie są delikatne mimo metalowej kopółki w kolumnach, a średnie nie wybiegają przed szereg.

Co do sceny to za wiele nie mogę napisać ze względu na niewielkie pomieszczenie.

Bardzo dobrze wszystko słychać też na płytach np.Gotan Project i teraz jeśli miałbym stanąć przed wyborem czy wydać kasę na wzmacniacz za 5 tyś, a budową tego (na pewno nie będzie bardzo tani)to na pewno mocno bym się zastanawiał.

Konkluzja jest taka.

Jeśli chcemy budować wzmacniacze to nie róbmy tego na byle jakich płytkach rysowanych flamastrami.Nie lutujmy kupy

długich przewodów,róbmy odpowiednie zasilacze,prześledźmy schematy,płytki może można coś poprawić lub zmienić, starajmy się kupować dobrej jakości elementy, a nie od razu takie jakie są pod ręką.

Jeśli powkładamy kiepskiej jakości i dźwięk nie będzie nam pasował to nie będziemy wiedzieli z czego wynika różnica, z topologii czy elementów,a po pierwszych niepowodzeniach rzadko się chce dalej bawić w przeświadczeniu,że i tak z tego nic nie będzie.

Jeśli nie mamy kasy to zbierajmy, a w oczekiwaniu zbierajmy jak najwięcej informacji o projekcie by go poznać.

Jeśli robimy szybko i bez zastanowienie powielając czyjeś schematy to prawdopodobnie też jego błędy,a to nie zawsze skutkuje zadowoleniem ze swojej pracy tym bardziej,że dźwięk zależy też od wielu innych czynników i gustów.

Jeśli wzmacniacz nam nie podpasuje dźwiękowo nie sprzedawajmy go za marna grosze bo kiedyś może w innej

konfiguracji się sprawdzi, albo po zdobyciu większego doświadczenia będziemy umieli z niego wykrzesić tą iskrę.

To jest DIY nauka,zabawa,zdobywanie wiedzy i nie zawsze z zamierzonym skutkiem,bo jak inaczej zdobyć doświadczenie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast dziamdziadź, to zróbcie. I się pochwalcie.

Jeszcze raz napiszę, jeżeli komuś gainclon, jak w tym wątku, gra "fatalnie" to są jedynie trzy możliwości:

1. Nie umie robić i jest więcej niż pewne, że bardziej ambitne konstrukje spieprzy jeszcze bardziej.

2. Reszta systemu, w szczególności kolumny są badziewne.

3. Ma "bumboxowy" wzorzec dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiele piszę się o napięciu wtórnym trafa, na kolumnach o impendancji 4ohm, 2x22v i więcej, się nie sprawdzi...gra po prostu zwyczajnie. Zdecydowanie brakuje, jakieś finezjii i muzykalności, tego czaru GC. Dobrze dobrane napięcie do kolumn, w miarę dobre kondy (niekoniecznie BG) i rezystory węglowe, maksymalnie krótkie połączenia kabelkami (2-3cm). Tutaj liczy sie prostota i minimazlizm, a ludzie wciąż składają GC na kilometrach kabla na łapu capu byle co i dziwią się że to nie gra. To nie szczyt marzeń audiofila, ale dobrze przemyślany i złożony GC gra naprawdę przyzwoicie i wciągająco.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś potrzebuje gotowej obudowy ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

... a i moduły na radiatorach na kondensatorach BlackGate i egzotycznych rezystorach też się znajdą :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam,

Chciałbym napisać o swoim problemie z GC z nadzieją, że ktoś może się z tym uporał albo zna odpowiedź i pomoże.

GC gra bardzo ladnie. Cisza w głośnikach z podłączonym sygnałem(CD i tuner)i bez syg. na wszystkich poziomach głośności. Jak podłączyłem laptopa to słyszę pracę laptopa...dysk jakiś "przepływ prądu" nie jest to brum ani szum po prostu zakłócenia. Ale jak odłączę laptopa z zasilania to cisza i wszytko gra jak należy.

Czekam na podpowiedzi, bo nie wiem jak temu zaradzić.

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Propo wymiany zdań ktora jest wyzej...poskladałem kilka Gc na LM3875 i zawsze łaczyło je jedno PRZECIĘTNOŚĆ...było niby fajnie niby klimaty , ale nic nadzwyczajnego..tak kostka jest taka sobie...za to LM3886 to juz całkiem inna klasa..gra pieknie z rozmachem ma miły dźwięk który u mnie zdetronizował nawet Accuphasa E-308.

LM3886 dosłownie jakby był pozbawiony wszelkich wad które ma LM3875..ja stosuje 200W trafko i 100000uf pojemnosci..najbardziej mi sie podoba efekt grania jeszcze 20 sekund po wyłaczeniu z sieci.Krytyczne dla LM3886 jest prowadzenie masy w układzie czym jest solidniej wykonana tym ładniejszy słodszy i gładki dżwięk.Co do pojemnosci zaczynałem z 2x10000...potem dodałem kolejne10000 twierdze, że na 2x50000uF gra najładniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laptopa podłączasz jako źródło sygnału, czy tylko do tej samej listwy/gniazdka?

 

Jako żródło sygnału. Do zasilenia urządzenia są podłączone w innych miejscach. Próbowałem GC podłączać bez uziemienia i efekt ten sam co z podłączonym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Propo wymiany zdań ktora jest wyzej...poskladałem kilka Gc na LM3875 i zawsze łaczyło je jedno PRZECIĘTNOŚĆ...było niby fajnie niby klimaty , ale nic nadzwyczajnego..tak kostka jest taka sobie...za to LM3886 to juz całkiem inna klasa..gra pieknie z rozmachem ma miły dźwięk który u mnie zdetronizował nawet Accuphasa E-308.

LM3886 dosłownie jakby był pozbawiony wszelkich wad które ma LM3875..ja stosuje 200W trafko i 100000uf pojemnosci..najbardziej mi sie podoba efekt grania jeszcze 20 sekund po wyłaczeniu z sieci.Krytyczne dla LM3886 jest prowadzenie masy w układzie czym jest solidniej wykonana tym ładniejszy słodszy i gładki dżwięk.Co do pojemnosci zaczynałem z 2x10000...potem dodałem kolejne10000 twierdze, że na 2x50000uF gra najładniej.

 

Piotrku tak się składa że mam u siebie Luxmana L-505f.Napewno nie napiszę że mój GC przy tym Luxmanie jest przeciętny ;).

Jeśli dobrze pamiętam to kiedyś GC Ci się podobał :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Piotrek608

Jakiej marki kondensatory i rezy masz u siebie? Pytam gdyż nie dawno wypatrzyłem Jamicony we wzmacniaczu z górnej półki. A z tego co można wyczytać na forum-poza nielicznymi wyjątkami-nie cieszą się one zbytnią popularnością.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja nie wiem czy marka tak popularna w przemyśle jak Jamicon może sobie pozwolić na wpadki. To oznacza reklamacje i ogromne straty, utratę stałych odbiorców. A kondensatory chyba najczęściej padają, więc liczy się technologia. No i są tanie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako żródło sygnału. Do zasilenia urządzenia są podłączone w innych miejscach. Próbowałem GC podłączać bez uziemienia i efekt ten sam co z podłączonym.

 

Poprostu karta dźwiękowa przenosi wszystko co ma, także zakłucenia wynikające z pracy laptopa, dyski twarde szczególnie lubia grać pierwsze skrzypce. U mnie np. słychać przesuwanie kursora! Komputer to nienajlepsze źródło dźwięku, choć ja używam karty muzycznej na usb. Problem głównie dotyczy właśnie kart, te słabsze tak mają...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uważam że to jest zła marka. Zresztą nie mam tych kondensatorów żeby samemu coś stwierdzić. Zastanawiam się tylko czemu jest tak mało popularna na naszym forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uważam że to jest zła marka. Zresztą nie mam tych kondensatorów żeby samemu coś stwierdzić. Zastanawiam się tylko czemu jest tak mało popularna na naszym forum.

 

Jamicony nie są "mało popularne" u nasz w Polszcze. Fakt mozna je czasem spotkać w..... Krell`u, w końcu to zdaje się kondensator made in USA. Można go kupić w sklepach raczej bez problemu,trochę ze względu na ich dobrą niską cenę.

Inna sprawa jak sprawują się w zasilaniu czy filtrowaniu konkretnie LM3875, porównywałem Jamicony 1000uF/50V z Panasonikami FC o podobnych wartościach też Black Gate STD,FK,N i NX. Jamicony nie wypadły jakoś dramatycznie zle, zapamiętałem je jako odrobinę zbyt rozjasnione ze szczupłym krótkim basem, no nie podeszły mi. BG STD w zasilaniu dał dużo więcej masy i czarnego tła.....napewno warto spróbować Jamicona i porównać to z czyms innym o ile oczywiscie głosnik jest w stanie to pokazac.

Róznice w jakosci kondów to głównie różny firmowy skład elektrolitu...przekłada się to czasem na cenę.

Przy zbyt zmulonym tłustym dzwięku może byc pomocny:) na zasadzie troche więcej soli pieprzu i jakos sie zje ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polszcze może nie ale na tym forum rzadko kto chwali i stosuje. Przynajmniej mało kto się przyznaje. Nie wiem jak na innych forach bo sporadycznie tam zaglądam. Burmester też ich używa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ochotę na układzik około 100W i nie wiem co lepiej zagra - dwie sztuki LM4780 czy cztery sztuki LM3886 . Co sądzicie ?Oczywiście chodzi o układ równoległy .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.