Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  339 członków

Grundig Klub
IGNORED

Klub Miłośników Starych Grundigów


jakub102
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro naszło nas wspominanie i kombatanctwo audiofilskie, pozwólcie że "ku pokrzepieniu serc" miłośników Grundigów przytoczę swoje egzaltacje w sklepach audiofilskich gdy bylem na etapie konfrontowania swoich staroci zakupionych gdzieś ze szrotu czy poniemieckiej wystawki. Będąc po początkach poszukiwań gdy zanudzałem na śmierć Grzegorza lamerskimi pytaniami i nękałem mailami "czy to a czemu nie tamto lub czy to tamto spasuje z tym oto" postanowiłem ruszyć w wielki świat i posłuchać jak grają cudne w aluminiową czołówkę czesane grajki za tysiące i dziesiątki a nawet setki ...

 

Chodzi mi o to aby powiedzieć wszem i wobec że audiofilia to nie tylko zabawa dla gości w garniturach od Armaniego z 5ma złotymi kartami kredytowymi. Oni kupują ociekający złotem szpanerski sprzęt przy którym często z uszu cieknie krew. To zabawa także dla ludzi którzy wiedząc czego szukają nawet na szrocie i wysypisku czy wystawce - znajdują klocki, które kiedyś były niedostępne ale dzisiaj nawet za kilkaset złotych można zgromadzić zestaw który jest muzykalny i daje emocje podczas słuchania muzyki.

Nie wstydzę się szukania na szrotach, giełdach staroci i "wysypiskach" - są tam do wyjęcia klocki które powodują opad szczeki dla wszelkiej maści szpanerów i miłośników błyskających lampek amplitunerów.

 

 

oto cytat sprzed 5 lat - wybaczcie egzaltację początkującego audiofila który się zachłysnął pierwszym poważnym odsłuchem w kolorowym sklepie ;-) wybaczcie także że cytuję siebie - to nie megalomania tylko taki socjologiczny auto-cytat - pośmiejmy się z moich egzaltacji razem:

 

CYTAT1 (ceny z tamtych lat)

Sprzęty odsłuchiwane:

1.Marantz PM 7001 KI, Marantz CD 7001 2 000 zł + 2 000 zł = 4 000 zł

3.Rotel RA 1072, Rotel 1068 4 000 zł + 4 000 zł = 8 000 zł

4.Kolumny B&W 683, 2 700 zł x 2 = 5 400 zł za parę

5.potem B&W CM7 3 300 zł x 2 = 6 600 zł za parę

 

Szanowni! opinia jest taka jaka jest - tak podpowiadają mi moje uszy i nic więcej. Uważam że jak ktoś chce sobie zepsuć słuch i gustuje w "nowoczesnym stylu" grania a la RMF FM to naprawdę nie ma znaczenia co kupi i za ile - może być nawet marantz 7001. Napisałem co słyszałem bo do dzisiaj mnie prześladuje ten sztuczny do sześcianu dźwięk. Pozwólcie że się powtórzę z innego wątku - ale uważam jeżeli choć jedną osobę powstrzymam przed zakupem tego żelastwa to będzie to dla mnie satysfakcja ;-)

 

Cytuję moje odczucia tuż po odsłuchu który miał miejsce w krakowie 28.03.2008r.

 

Marantz PM i SA 7001 KI – wzmacniacz + CD + B&W 683 (9 000 zł) Pojawia się jakaś detaliczność ale jest to raczej „metaliczność”. Basy wycofane, słabe. Dźwięk suchy, elektroniczny, zdigitalizowany, soprany ostre, mam wrażenie że jestem w środku jakiegoś syntezatora i słucham muzyki z sampli. Koszmarne wrażenie. Znam te kawałki z systemu dobrego barwowo i muzykalnego. Głos Kayah jest powalający, interpretacja lepsza od Cesarii! W tym systemie barwa wokalu robi ma mnie powalające wrażenie – Marantz nie ma o tym w ogóle pojęcia – barwa jej głosu NIE ISTNIEJE. Ale być może kolumny to osłabiają – po zmianie na B&W CM7 poprawa minimalna. Widać wyraźnie że z tej elektroniki nic się już nie wykrzesa. A co ciekawe po podpięciu CM7 do KD Yamachy – dało to duży skok jakości dźwięku – oczywiście względny na poziomie kina domowego. Przy Marantzu nie dało to odczuwalnego wyraźnie efektu dźwiękowego. Szczytem wszystkiego jest dla mnie sygnatura Kena Ishiwaty !!! Dopłaca się za nią około 800 zł i efekt końcowy jak wyżej opisałem. Sądziłem naiwnie że znak Kena coś znaczy (kiedyś tak było) – obecnie NIC TO NIE ZNACZY. Sprzedał się bożkowi mamony i marketingu. Ken stał się dla mnie nobody. Kompromitacja i czysty bezczelny marketing.

 

Rotel 1072, 62 + kolumny B&W CM7 (razem 14 000 zł) Padło więc podejrzenie że elektronika ogranicza dobre ponoć kolumny B&W … Panowie nie chcieli podpinać Rotela 06 (wzmacniacz i CD). Podobno ten sam poziom co Marantz 7001. Zaproponowali Rotela ale o klasę(y) wyższego – 1072. Wzmacniacz + CD z kolumnami B&W CM7. Po minucie wiem już wszystko – nie mam co już szukać chyba w tym sklepie … Rotel odpadł. Dlaczego? Bas zaczął dudnić. Średnica sztywna, twarda „odmuzykalniona”. Soprany – tak jakby ich nie było. Ma większą szczegółowość, energię – potwór wręcz ale BARWY i MUZYKALNOŚCI nadal NIE MA! Brak barwy, muzykalności, cyfrowo sztuczny dźwięk - czy trzeba więcej aby zdyskwalifikować dźwięk? Jeden z powyższych braków - to kompromitacja. Marantz skompromitował się potrójnie!!!

Co słuchałem ? Nagrań które znam na pamięć z mojego systemu domowego (szczegóły w O mnie):

1. Cesaria Evora + Kayah – Embaracao – genialna interpretacja i chrypa Kayah

2. Ayo – Down on my knees – żywy muzycznie, interpretacyjnie i aranżacyjnie (nieźle zrealizowany kawałek), mały składzik akustyczny, emocjonnalny wokal, gitara itp.

 

CYTAT2

Sygnatura KI Kena Ishiwaty już nic nie znaczy - czysty marketing. W tej cenie o której piszesz NIC grającego w sklepie nie da się kupić. Polecam tylko sprawdzone, starsze modele. Reasumując - nie wiem czy nada się do dynek, do B&W na pewno się nie nadaje a do słuchania już nie nada się na pewno ;-) to sprzęt z którym da się wytrzymać najwyżej półtorej minuty - dłuższe słuchanie drażni coraz bardziej z każdą rozpoczętą min słuchania. Powodzenia w odsłuchach i poszukiwaniach!

 

cdn ;-) będzie serial ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem kiedyś o spotkaniu miłośników Grundiga. Miejsce Kazimierz Dolny nad Wisłą .Pensjonat w zacisznym miejscu.Problem polega na tym że słowność ludzi w dzisiejszych czasach ma niewielką wartość. Więc zasady udziału musiały by być dopasowane do reali mentalności. Myślę ze noclegi byłyby nieodzowne. Po ustaleniu kosztów wpłata 100procent za noclegi. Wyżywienie we własnym zakresie Możliwości : zamówienie z miasta ,samo przygotowanie dostępna wielka kuchnia, lub wyjście na miasto.

W razie rezygnacji wpłata za noclegi przepada za zajęcie terminu w pensjonacie.Trzeba być poważnym. Pokoje w większości 2 osobowe , ale można kombinować. Jeżeli zbierze się grupka chętnych jestem wstanie zorganizować takie spotkanie.Oczywiście każdy bierze swoje zabawki , a ja swoje . Myślę że spokojnie można robić wyjazd rodzinny. Kazimierz to urokliwe miejsce, można zorganizować ognisko kulig itp rozrywki.Termin zostaje do ustalenia.W zimie na pewno taniej i łatwiej zająć cały pensjonat. Myślę ze termin będzie najgorszym punktem bo każdemu pasuje inaczej. Jak się nie dogadamy to może za rok Wiem że trudno teraz o zgranie. Myślę że jak ktoś z innym sprzętem wpadnie nie będziemy obrażeni zwłaszcza ludzi ciekawych Grundiga i jego możliwości. Pensjonat Iwona warunki można sobie sprawdzić. Malarstwo wszechobecne i nawet można coś nabyć co sam od czasu do czasu czynię.. Proponuję zimę bo w lecie mam wolnych sobót a często niedziela.

Proponowany termin podam muszę spojrzeć w grafik na styczeń i luty kiedy mam wolne . Termin możemy przesówać do kwietnia potem kończy się luz w soboty .

greg

Edytowane przez gregaudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem kiedyś o spotkaniu miłośników Grundiga. Miejsce Kazimierz Dolny nad Wisłą .Pensjonat w zacisznym miejscu.Problem polega na tym że słowność ludzi w dzisiejszych czasach ma niewielką wartość. Więc zasady udziału musiały by być dopasowane do reali mentalności. Myślę ze noclegi byłyby nieodzowne. Po ustaleniu kosztów wpłata 100procent za noclegi. Wyżywienie we własnym zakresie Możliwości : zamówienie z miasta ,samo przygotowanie dostępna wielka kuchnia, lub wyjście na miasto.

W razie rezygnacji wpłata za noclegi przepada za zajęcie terminu w pensjonacie.Trzeba być poważnym. Pokoje w większości 2 osobowe , ale można kombinować. Jeżeli zbierze się grupka chętnych jestem wstanie zorganizować takie spotkanie.Oczywiście każdy bierze swoje zabawki , a ja swoje . Myślę że spokojnie można robić wyjazd rodzinny. Kazimierz to urokliwe miejsce, można zorganizować ognisko kulig itp rozrywki.Termin zostaje do ustalenia.W zimie na pewno taniej i łatwiej zająć cały pensjonat. Myślę ze termin będzie najgorszym punktem bo każdemu pasuje inaczej. Jak się nie dogadamy to może za rok Wiem że trudno teraz o zgranie. Myślę że jak ktoś z innym sprzętem wpadnie nie będziemy obrażeni zwłaszcza ludzi ciekawych Grundiga i jego możliwości. Pensjonat Iwona warunki można sobie sprawdzić. Malarstwo wszechobecne i nawet można coś nabyć co sam od czasu do czasu czynię.. Proponuję zimę bo w lecie mam wolnych sobót a często niedziela.

Proponowany termin podam muszę spojrzeć w grafik na styczeń i luty kiedy mam wolne . Termin możemy przesówać do kwietnia potem kończy się luz w soboty .

greg

 

Grzegorz - a jakże ! Skoro niejaki Massimo Ambrosini ma swoje spotkania w różnych rejonach włoskiego buta - to czemu nie mają mieć miłośnicy Grundiga pod wodzą Grega ???

 

Zerknijcie tutaj - tak się to robi w Italii:

http://motxam.interfree.it/9G-LTday.html

 

 

Ja się wpisuję tylko nie wiem czy w tym sezonie dam radę (sprawy rodzinne) ale pomysł jest przedni - my nie gęsi i swoje grundigi mamy - powiem więcej my w Polsce mamy Grundigi na turbo doładowaniu czyli Grundigi GAT. Massimo ma CCI a my mamy CCI, Grega i GAT! ;-)

 

Niech mu mina zrzednie albo wręcz odwrotnie niech się chłop cieszy że miał w tym swoje 3 liry aby do nas dotarła ta plaga, zaraza czy epidemia (jak ją tam nazwać) grzebania w "śmietnikach" i wydobywania archeologicznych zabytków które wpędzają w kompleksy kolorowe cudeńka.

 

Massimo zorganizował bitwę nawet Grundigi kontra hi-end i reszta świata gdzie na sali około 40 osób słyszało na własne uszy że hi-endowe klocuszki za spore pieniążki zostały rozjechane pomidor na keczup właśnie przez grundzie wyglądające jak plastikowe zabawki małego Kazia ;-)

Nie pamiętam wyniku ale hajendowcy wypadli blado jak mąka do pizzy. 2:0 czy coś takiego. Pytanie który hajendowiec będzie miał tyle cywilnej odwagi aby przywieźć swoje cudeńka i zmierzyć się ze szrotem za parę stówek? ;-) a nuż się znajdzie jakiś nieświadom na co się porywa?

 

Można by najpierw we własnym gronie się nacieszyć tym dźwiękiem w różnych odsłonach i wariantach a na drugi dzień np zaprosić przedstawicieli innych klubów klocków hajendowych żeby się zmierzyli z grundziami na ubitej ziemi.

Mógłby nawet jakiś doświadczony w odsłuchach Redaktor zostać zaproszony na taką bitwę albo nawet takie spec jury + ocena każdego słuchacza (głosowanie tajne, różne aspekty brzmienia) aby mieć 2 sposoby oceny - ocena jury i ocena publiczności.

 

Na dodatek - odsłuchy byłyby prowadzone na nagraniach z płyty CD CCI którą wydał i nagrał sam Massimo - zapewniam egzemplarz!

 

Ja jestem za tym aby także Grzegorz jako Mistrz tego bractwa w Polsce miał swoich ludzi Klanu ;-) Grzegorz - proszę mnie umieścić na liście Twojego Klanu jeżelim godzien ...

 

co na to pozostali klubowicze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest salon kominkowy około 35m i duża kuchnia w pełni wyposażona. Zdjęcia pomieszczeń W pokojach internet i tv.Taras i ogrodzony parking. Zadbany czysty gustownie urządzony i sporo dobrego malarstwa.

 

Jakby zarezerwować całość no może 80 procent to można słuchać bez ograniczeń godzinowych do białego rana. Ale zobaczymy wiem że gdzie trzech Polaków to cztery zdania. Jak się nie uda to może w przyszłym roku pożyjemy zobaczymy.Najpierw dowiem się kiedy mają cały wolny pensjonat. `

 

Jeżeli będą chętni dobrze jeżeli nie drugie dobrze bo mam złe doświadczenia z zorganizowaniem wyjazdu ludziom. Może na początek w niedużym gronie bo zbyt wielki tłok może wprowadzić chaos .

 

Dam info jak będą jakieś terminy do wyboru .

Edytowane przez gregaudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cd serialu ...

 

CYTAT:

Napisano przez reart w 19.03.2009 - 00:00 w Hi-Fi

 

Czołem forumowicze ! w temacie kabli byłem sceptykiem dopóki nie usłyszałem na "własne uszy" różnicy. Pisałem o tym w innym wątku ale powtórzę się ... ;-) Kumpel kompletował sobie zestaw audiofilski. Kupił lampowy wzmacniacz JJ828 i poszukiwał CD godnie współgrającego. I wybór padł na Ayon CD1. Pożyczył go sobie na weekend w eleganckim sklepie audio. To ponoć wybitne CD kompletnie nie zagrało. Zabrałem uszy ze sobą i pojechałem z odsieczą ;-) (sam był w paskudnej rozterce po kilkunastu godzinach desperackich prób przesłuchiwania swoich płyt). Co zastałem? Scena rozsypana - tak - jakby przeszedł przez nią tajfun i tornado jednocześnie. Chaos totalny. Chirurgia dźwięku a tak naprawdę sekcja zwłok! Wokal drażnił okrutnie. Jak wykonawca dał ognia z gardła - wokal wręcz stawał się ostry, żelazny i drażniąco przesterowany. Zero barwy, sceny, luzu, muzykalności. Byłem w szoku że CD za 10 tyś zł tak kaleczy słuch!!! Tymczasem Mistrz audio dowiózł nam kable sieciowe wraz z listwą. W głębi duszy się uśmiechałem z politowaniem. Podłączył. I stał się CUD! Po wpięciu zestawu przez kabel sieciowy z gniazda w ścianie do listwy zasilającej oraz dwóch sieciówek do CD i wzmacniacza lampowego - Ayon CD1 nagle się ustatkował i ZAGRAŁ! Scena się radykalnie uporządkowała, barwa nagle się pojawiła a wokal brzmiał prawidłowo. Byłem w takim szoku że do dzisiaj kręcę głową z zadziwienia ;-) Było to moje pierwsze takie przeżycie gdy soniczny trup OŻYŁ, ot tak na jeden pstryk! Po prostu przepaść. Żaba stała się Księżniczką. Ale bagatela cud kosztował dość słono - 3 kable i listwa kosztowały razem 5000 zł!!! Czyli to CD gra gdy dokupimy kable sieciowe za 5k zł. Nie wiem czy jest to regułą, na ile zależy od jakości zasilania, lokalnie w sieci energetycznej ale u Kolegi tak się stało - ćwiczyliśmy go jeszcze ze 2 godziny razem i nie był to jakiś chwilowy omam. Tak więc nie ma grama wątpliwości że to czym dostarczamy energię z gniazdka do zestawu audio "gra". I tyle w temacie.

KONIEC CYTATU

 

kolejny "nauszny" przykład ile kasy i nerwów trzeba wpompować w klocuszki aby to zagrało ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co na to pozostali klubowicze?

Jestem zainteresowany takim spotkaniem, ale z podjęciem decyzji wstrzymuję się od czasu, aż konkretne informacje, termin poda Grzegorz. Na 35m2 powinno grać, że hej :) Tylko żeby komuś nie przyszło na myśl zapuszczać się tam z małymi 650-tkami... Ich za to chętnie posłuchałbym w pokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i reto-spekcyjno-spekulacyjny serial o uniesieniach nawiedzonego żółtodzioba audiofila ma się ku końcowi ;-)

Gdy kumpel kompletował swój zestaw do grania zaglądaliśmy do kilku salonów audio i ... między innymi w jednym z salonów:

 

CYTAT

(...)

Na koniec mojego przydługiego wywodu - konkret. Z kolegą audiofilem rzuciliśmy z głupia frant wyzwanie właścicielowi dużego salonu audio ze sprzętem hi-end. Oferował kumplowi CD Accuphase DP 500. Niezły klocek za 15 tyś PLN. My że nasze szrociki zagrają nie gorzej. Umówiliśmy się na porównanie. Co właściciel wystawił w swojej drużynie?

 

1. kolumny Avantgarde Duo Grosso - 82 tyś zł

2. CD Accuphase DP 500 - 15 tyś zł

3. wzmacniacz Avantgarde Five - około 20 tyś zł

4. kable imponujące - nie pamiętam ale pewnie kosztowały z sieciówkami skromnie licząc 10 tyś zł

Całość szacuje na min około 120 tysięcy złotych

 

Ja zabrałem mój pełny system GAT (CD 7550 GAT, SANYO JA-220 GAT, Grundig BOX 650 Prof, kable interkonekty i głośnikowe GAT). i co? CD 7550 GAT w tamtym systemie nie błyszczał w bezpośrednim starciu [gdy Grundig był zamiast Accuphase DP-500 wpięty w powyższy zestaw].

Ale jak zestawiłem po wielu odsłuchach mój GAT - sam byłem z kolegą w szoku. System GAT zagrał imponująco - błysnął takim dźwiękim że nie odstawał od ww zestawu.

A oto konkrety:

1. scena GAT była słaba w głąb - na szerokość i wysokość porównywalna

2. szczegółowość GAT słabsza ale tylko trochę

3. muzykalność GAT trochę lepsza lub porównywalna

4. barwa GAT - lepsza

5. dynamika, masa dźwięku - porównywalna

6. Bas - w GAT słabszy - ale popatrzcie na przetworniki w tym modelu Avantgarde

7. średnica, soprany - w GAT rewelacyjne i porównywalne

 

Generalnie BARDZO mnie to porównanie zaskoczyło. Że taki "szrocik" bez kompleksów dał taki popis że aż usiadłem z wrażenia (pomieszczenie znakomicie przygotowane aukstycznie - profeska). … czyli za cenę 50 razy mniejszą (sic!) otrzymuję system - który dzięki GAT konkuruje z hi-endem i przegrywa no może na poziomie 20-30% ale tylko w kilku aspektach dźwięku. Wnioski pozostawiam Tobie. Porównanie GAT do tandety z hipermarketu jest żenujące i tyle.

KONIEC CYTATU

 

takie dywagacje sprzed 5 lat ;-) nie wiem czy ten zestaw to był hiend ale grał naprawdę "nieźle". W cenach mniej górnolotnych bo był to pułap 20 000 PLN słuchałem Yamaha AS2000 + CD 2000 i monitory Proac Studio 110 - razem z kablami cena jw. Grał DOBRZE, bez denerwujących wad zestawów opisanych wcześniej, energiczny, dynamiczny dźwięk ale bez polotu, czaru i bajki na wokalu czy przeszkadzajkach perkusyjnych. Solidny dźwięk bez sybilantów ale gdzież mu do grundiga?

 

kończę propagandowe przynudzanie - kochajmy Grundiga - jego konkurencja czy alternatywa to chyba tylko "highend" za naprawdę spore pieniądze. Może ktoś podzieli się swoimi doświadczeniami z nowym dźwiękiem z salonu który dorównuje grundziom?

 

Miłośnicy wszystkich Grundigów - łączcie się ! ;-) pozdrawiam reart

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomieszczenie główne to 49m a nie 35. W grę wchodzą terminy 15-16 lub 22-23 luty i 1-2 lub 8-9 marzec. Pokoje 2osobowe po 60zł od osoby. Można przyjechać z małżonką ale dzieci odpadają. Pokój jedynka 120zł Minimum musi być 12 osób lub inaczej tyle łóżek. Budynek będzie do naszej dyspozycji pod tym warunkiem. Maksymalna ilość 21 osób.Jak ktoś będzie chciał przyjechać w piątek jest możliwość dopłaty za dodatkowy nocleg. Jak ustalimy ilość chętnych i termin dwa tygodnie przed terminem najpóźniej wpłata. Jak ktoś nie przyjedzie kwota 100 procent niestety przepada. Jak zrezygnuje po wpłacie też przepada. Jak nie będzie minimum 12 wpłat spotkanie odwołane a kwoty oddane -przelane minus koszt przelewu. Możliwość śniadania -10zł. Jeszcze pod nasze spotkanie chcą się podpiąć miłośnicy techniki słuchawkowej. Koordynatorem jest Jurek i poniekąd to tez dla nich informacja.Proszę wybieramy termin. Jeżeli nie uda się dogadać to zrezygnujemy może za kilka lat uda się.

Edytowane przez gregaudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zainteresowany. W zasadzie kazdy z zaproponowwnych terminow mi pasuje. Reflektuje takze dodatkowy piatek. Jade sam, wiec milo by bylo znalezc kogos na dokwaterowanie. Kawal drogi do przejechania (Wroclaw) ale watek obserwuje od dawna i jestem bardzo ciekawy jak gra cala konfiguracja grundiga, w szczegolnosci w wersji GAT. Dotychczas mialem okazje sluchac niektorych kolumn grundiga i wzmacniacza oddzielnie. Po spotkaniu okaze sie, czy warto "wchodzic w temat".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli najpierw lista i terminy potem wpłaty które potwierdzą udział

 

1. xawery dowolny termin 2 noclegi

2.

3.

4.

5

6

7

8

9

10

11

12

 

Tutaj film z miejscowości spotkania który sam osobiście oblatałem tej jesieni .To dla tych którzy nie byli w tym uroczym zakątku jakim jest na pewno Kazimierz Dolny . Mieszka tu wielu znanych ludzi sztuki i filmu . Miedzy innymi muzyk i kompozytor Romuald Lipko czy znany aktor Daniel Olbrychski . W pensjonacie naszego spotkania częstym gościem jest trener Jacek Gmoch .

 

Po drugiej stronie Wisły malowniczy zamek w Janowcu Który też z filmowałem w podobny sposób.

 

Dla znudzonych małżonek albo kafejki w rynku lub dla aktywnych wyciąg narciarski . w Kazimierzu jeden w Parchatce drugi i Rąblów trzeci .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś z osobą towarzyszącą to przy podaniu Użytkownik pisze nazwa +1 i potem liczba noclegów 1 nocleg to sobota , 2 noclegi to piątek i sobota . Komu pasuje dowolny termin to dostosujemy się do tych w większości którym pasuje konkretna data .

 

Kto posiada system oczywiście go bierze. Nie jestem wstanie zapewnić wszystkich konfiguracji.Większość jest u Was . Ja pewnie weżmę Sony 701es + Sansui au117 . cd7550 nad 3020 do box 650a prof. parę może cd . Być może onkyo 9211 arcam alfa 5+i radmory ls30, I może jeszcze coś jako niespodziankę . Aktywne 544 ma Barthuss więc wymyśle coś innego.

Z głośników do porównania będą Sonus Faber elekta amator 1 . Ciekawy egzemplaż bo całość wytłumienia i elektroniki z głośnikami tak zwany kit pochodzi od sonusa załotwiony przez Pana Jasika z Nieporętu , a obudowa robiona u Quby .Całość zrobiona była dla recenzentów sprzętu i odkupiony przez właściciela pensjonatu w którym się organizujemy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba być specjalnie dalekowzrocznym, żeby widzieć, że nie ma nas tylu. 12 osób może by się znalazło, ale przy założeniu, że każdy z nas zabierze z sobą kobietę/faceta, w tym osoby miejscowe. Pomysł fajny, ale grono miłośników starych Grundigów ma obsadę wyraźnie kameralną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w moich 850a zwrotnice padły, w jednym kondensator wylał, drugi wyglądają ok lecz gra tylko głośnik wysokotonowy. Aktualnie siedzą tam zwrotnice 19310-455B, natomiast na ebay-u są 19310-455C od 1500box lub 19310-454C od 850. Które brać duża będzie różnica z tymi co teraz mam ?

Edytowane przez Allen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w moich 850a zwrotnice padły, w jednym kondensator wylał, drugi wyglądają ok lecz gra tylko głośnik wysokotonowy. Aktualnie siedzą tam zwrotnice 19310-455B, natomiast na ebay-u są 19310-455C od 1500box lub 19310-454C od 850. Które brać duża będzie różnica z tymi co teraz mam ?

 

A nie można udać się do sklepu i kupić nowe kondy? Ja kiedyś tak zrobiłem - były przepalone te "kwadratowe" (nawet ten fioletowi filc był zwęglony z gorąca) - wymieniłem bodajże na MKT i jest ok.

 

PS. W moich 800-tkach zwrotnice mają oznaczenie 19310-455A, natomiast 19310-455C są także w tych nowszych, kanciastych BOX M800

 

http://allegro.pl/porzadne-trzydrozne-zwrotnice-grundig-i3744131736.html

post-14987-0-60363500-1388841212_thumb.jpg

Edytowane przez konradskala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Realia są takie żeby wynająć cały budynek i mieć do dyspozycji wszystkie pokoje , trzeba zapłacić za połowę miejsc jakie są dostępne. Wtedy opłaca się rozruch podwyższenia temperatury i przygotowanie do przyjęcia gości .Zarazem nie będzie żadnych osób postronnych . Jeżeli się nie uda to trudno bo i tak do mnie wpadają osoby żeby coś posłuchać . Niema sensu organizowania spotkania dla 5 osób które mogą wpaść w dowolnym innym terminie do mnie . Miłośników jest dużo więcej niż 12 osób, większość z nich nie pisuje na forach .

 

Zwrotnicę weź taką w której będą tej samej pojemności kondensatory i podmień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba być specjalnie dalekowzrocznym, żeby widzieć, że nie ma nas tylu. 12 osób może by się znalazło, ale przy założeniu, że każdy z nas zabierze z sobą kobietę/faceta, w tym osoby miejscowe. Pomysł fajny, ale grono miłośników starych Grundigów ma obsadę wyraźnie kameralną.

 

Myślę że to grono wcale małe nie jest .Ja chętnie bym się wybrał chociażby po to żeby posłuchać jak grają Radmory z Onkyo Grega.Pewnie jedyna taka okazja i na pewno warto.Niestety praca i sytuacja rodzinna nie pozwalają mi na to .Proza życia i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o Grundig Box 600 (te stare z gumowym zawieszeniem) w porównaniu do Grundig Box 650 lub 850?

 

Zasilanie to lampa albo tranzystor, oba w klasie A.

 

Pozdro

 

Szczegółowe, trochę suche brzmienie, ale wciąż na niezłym poziomie. Miałem 600, 800, 1000. Najlepiej wypadają ze wzmakami lub amplitunerami z tamtego okresu. Do nowego sprzętu nie polecam podłączać.

Edytowane przez konradskala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już o głośnikach Grundig 650 Professional Super HiFi oraz 1500a. Grają cudnie obydwa z tym, że w moim odczuciu 650 daje więcej szczegółowości i dynamiki. Czy ma lub miał ktoś możliwość porównania wyżej wymienionych do Grundig 2500a Professional Super HiFi?

 

Mam możliwość kupienia ładnej pary ale nie wiem czego można się po nich spodziewać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam tutaj, chociaż sam nie jestem jeszcze posiadaczem Grundiga, ale może w najbliższym czasie się to zmieni.

Co prawda nie upieram się na klocek Grundiga, ale widzę, że nie ograniczacie się tutaj do polecania produktów tylko tej firmy.

 

Zastanawiam się nad zakupem wzmacniacza + tunera, lub najlepiej amplitunera.

Będzie to grało z Sony CDP970 (2xPCM58+CXD1244), być może później modyfikowanym, i kolumnami Philips MFB 544/541 lub Grundig Box 650/850prof. Zależy mi na dobrym wejściu phono, bo będzie to też podpięte pod gramofon. Wyjście słuchawkowe na przyzwoitym poziomie też by nie zaszkodziło.

Wiem, że MFB to kolumny aktywne, ale z tego co czytałem niezbyt mocny wzmacniacz lub przedwzmacniacz im nie zaszkodzi.

 

Na razie biorę pod uwagę Sanyo JA220 i Onkyo A-9211. Nie wiem jak u nich z wejściem phono? Jaki tuner do nich dobrać?

Na razie najwygodniej dla mnie byłoby kupić amplituner z dobrym pre gramofonowym. Słyszałem, że starsze Yamahy są w porządku. Czy możecie jakiś polecić?

 

Na razie nie zależy mi na wyciśnięciu ze sprzętu siódmych potów. Chcę żeby to porządnie i miło grało muzykę.

Wolałbym kupić coś, co zagra dobrze jeszcze bez modyfikacji. Nad nimi będę zastanawiał się później. Nie wiem również ile by takie przeprowadzone przez Grega kosztowały?

 

Dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy np. amplituner Grundig R7150 byłby dobrym wyborem?

Witaj

Greg na bazie tego amplitunera robi systemy pod Radmory LS30, więc klocek musi być warty polecenia, można go niedrogo kupić. Pytaj Grega, bo nie mam pojęcia jak zgra się ten sprzęt z Twoim CD, no i kolumny. Kable też nie są przypadkowe. Sam się o tym przekonałem. Greg przesłał mi ze sprzętem śmieszny interconnect wyglądający jak z bazaru, wpinałem na jego miejsce różne wynalazki (Accoustic Zen Matrix Reference II, Transparent XL - najwyższy model RCA, Tara Labs Air 1 MK1, Siltech ST-48 - srebro, ale za każdym razem po kilku dniach odsłuchu wpinałem wynalazek Grega i było lepiej. Od tamtej pory nic nie zmieniam. Zacynowałem tylko delikatnie końcówki kabla głośnikowego do wzmacniacza, pozdrawiam i życzę powodzenia w kompletowaniu sprzętu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam tutaj, chociaż sam nie jestem jeszcze posiadaczem Grundiga, ale może w najbliższym czasie się to zmieni.

Co prawda nie upieram się na klocek Grundiga, ale widzę, że nie ograniczacie się tutaj do polecania produktów tylko tej firmy.

 

Zastanawiam się nad zakupem wzmacniacza + tunera, lub najlepiej amplitunera.

Będzie to grało z Sony CDP970 (2xPCM58+CXD1244), być może później modyfikowanym, i kolumnami Philips MFB 544/541 lub Grundig Box 650/850prof. Zależy mi na dobrym wejściu phono, bo będzie to też podpięte pod gramofon. Wyjście słuchawkowe na przyzwoitym poziomie też by nie zaszkodziło.

Wiem, że MFB to kolumny aktywne, ale z tego co czytałem niezbyt mocny wzmacniacz lub przedwzmacniacz im nie zaszkodzi.

 

Na razie biorę pod uwagę Sanyo JA220 i Onkyo A-9211. Nie wiem jak u nich z wejściem phono? Jaki tuner do nich dobrać?

Na razie najwygodniej dla mnie byłoby kupić amplituner z dobrym pre gramofonowym. Słyszałem, że starsze Yamahy są w porządku. Czy możecie jakiś polecić?

 

Na razie nie zależy mi na wyciśnięciu ze sprzętu siódmych potów. Chcę żeby to porządnie i miło grało muzykę.

Wolałbym kupić coś, co zagra dobrze jeszcze bez modyfikacji. Nad nimi będę zastanawiał się później. Nie wiem również ile by takie przeprowadzone przez Grega kosztowały?

 

Dziękuję i pozdrawiam.

Witam,

jeżeli masz dobry gramofon, to z wzmacniaczami grundiga będzie się marnował, a szczególnie po podpięciu pod ich wbudowane pre MM. Z czarnej płyty słychać dużo więcej i nie są to śmieci cyfrowe jak w przypadku CD, więc nie jest potrzebny wzmacniacz z CCI i inny zamulacz typu źle zrobiony lampowiec. W przypadku analogu CCI jest zbędne. Napisz jaki masz gramofon, ramię, igłę.

Jeżeli chodzi o tuner, to amplituner Grundiga na pewno sprawdzą się.

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.