Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  307 członków

Kef Klub Kolumn
IGNORED

Klub milosnikow kolumn Kef


LunaticAllegro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Aktualnie posiadam kolumny Kef R700 napędzane wzmacniaczem Roksan Caspian M2 oraz źródłem Primare NP30. Z zestawu jestem generalnie zadowolony jednak czasem brakuje mi ciut większego powera i lepszej kontroli na basie. Tak myślę, aby wymienić wzmacniacz Roksan Caspian M2, który gra fajną barwą i świetnymi wokalami ale myślę czy nie zmienić na coś mocniejszego. Na taki wzmacniacz, który zagra podobną barwą ale będzie ciut lepiej kontrolował bas. Kefy wg. mnie mają dość dużo tego basu i na samym dole brakuje mi tzw. trzymania za...Sama sygnatura barwowa jest super tj. mam granie neutralne z lekkim przesunięciem w ciepłą stronę i to bym chciał zachować ale dodać trochę mocy i tzw. kicka na basie. Budżet na wzmacniacz ( używany ) ok. 8-9 tys. Wstępnie myślałem o Musical Fidelity M6 500i, Roksan Blak, Leema Tucana II lub Naim SuperNait. Chodzi mi też po głowie Primare I35 choć nie wiem jak zagra gdyż jest on w klasie D i to chyba jednak troche " inne" waty. Macie jakieś propozycje co do wzmacniacza i co myślicie o wymienionych wyżej przeze mnie? Miał ktoś możliwość słuchania ww. z Kef r700? Pozdrawiam i z góry dzieki za odpowiedzi. 🙂

Edytowane przez kaziu106
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Naimem to bym raczej uważał bo ma dość mocno zaznaczony dół. No i jeszcze zależy który Supernait ? 1,2,3? 

Odradzałbym sn1 bo to misiek. Sn2 i 3 to już lepiej kontrolowany dół i fajna góra.

Naim to niekończąca się opowieść... wiem bo od dekady użytkuję ! 💪

Doposz do listy Arcam a39, 49

Z 39 chwilunie słuchałem  r700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, kaziu106 napisał:

Jakbyś porównał granie Leema i Naima do Primare...tj. chodzi mi o to co miałeś na myśli mówiąc o tym zupełnie innym graniu?

Jeżeli szukasz wykopu, a tak swoje preferencje opisałeś, to możesz być trochę zawiedziony Primare w klasie D. Nie zaoferuje takiego drajwu jak Leema czy Naim. Leemy sluchalem u siebie w domu z Kef R7 i było bardzo energetycznie, czułem że ten wzmacniacz wyciska 100% z tych kolumn. Na prawdę sprzęt warty rozważenia. Co do Naima to Supernaita nie słuchałem, tylko XS3, w konfiguracji z innymi kolumnami i prowadził je bardzo dobrze, mocny, dynamiczny piec. 

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
6 minut temu, marcinoss26 napisał:

Witam 

Czy porównywaliście Kef R3 z KEF R3 meta? 

Pozdrawiam 

Tak porównywali. Meta zdecydowanie lepsze. Ja osobiście porównywałem LS50 vs LS50 Meta. Oczywiście trzeba mieć odpowiedni sprzęt towarzyszący żeby było słychać różnicę. 

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Jakub Gas napisał:

Witam wszystkich, właśnie stoję przed decyzją zakupu kolumn kef r7 lub kef r900, które są lepsze, może ktoś porównywał je "obok siebie" co byście powiedzieli? 

R7 zdecydowanie.

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Jakub Gas napisał:

Czy mogę zapytać jaki jest konkretny ku temu powód? Faktycznie jest aż taka zmiana brzmienia na lepsze w nowej seri R?

 "W aktualnej serii R, wprowadzonej 3 lata temu, zastosowano już 12. wersję Uni-Q." Każda kolejna seria jest lepsza. 

Edytowane przez Piopio

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
18 minut temu, Wito76 napisał:

Ktoś ma R3 z lampowym wzmacniaczem? Na filmiku Q21 pan z brodą mówi że lampa "spowalnia". Tak się zastanawiam, bo lubię lampę i mam czy rzeczywiście należy odrzucić R3 wtedy jako wybór. 

Ja mam R7 wprawdzie, ale przetworniki są te same w całej serii i sądzę, że to będzie mega buła. Te kolumny prądu potrzebują i to dużo. 🙂

Edytowane przez staropolanka2000

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Wito76 napisał:

Kurcze, taka opinia to zawsze o Dynaudio była :). Aż tak źle przewidujesz? Trzeba posłuchać, ale nastawiłeś negatywnie 🙂

 

Jasne, że odsłuchu nic nie zastąpi, ale R-ki dosyć ciemno grają bez mocnego kopa, u mnie jest fajnie z końcówką A35.2 Primare, ale większy wykop był z tranzystorem AB Leema Tucana. Gdzie do tego lampa, nie wiem. :))

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Wito76 napisał:

Oj ciemnych kolumn to ja nie lubię. Jakoś tak z tych wszystkich opinii i recenzji wynikało że to detaliczne, precyzyjne kolumny czyli jakby zaprzeczenie ciemności.

Napisz proszę do Top HIFI, konto prowadzi na tym forum Pan z Poznania, zna te kolumny bardzo dobrze. Pisaliśmy w jakimś wątku i potwierdził moje spostrzeżenia, że grają ciemno, chyba że dostaną dużo prądu. 

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuje jakoś niedługo wybrać się na odsłuchy i w salonie są Kefy. No to już nie wiem, Pylony Diamondy? One też nie są jakieś super łatwe.
Kiedyś kilka lat temu miałem Klipsch, skuteczne 93db na papierze przynajmniej. Tutaj nawet chińska bombonierka w klasie D spokojnie dawała radę HeHe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Wito76 napisał:

Planuje jakoś niedługo wybrać się na odsłuchy i w salonie są Kefy. No to już nie wiem, Pylony Diamondy? One też nie są jakieś super łatwe.
Kiedyś kilka lat temu miałem Klipsch, skuteczne 93db na papierze przynajmniej. Tutaj nawet chińska bombonierka w klasie D spokojnie dawała radę HeHe

Ja mam tylko szwedzką bombonierkę, chińskiej nie słuchałem. Ale Kefy ogólnie polecam. :))

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Wito76 napisał:

Oj ciemnych kolumn to ja nie lubię. Jakoś tak z tych wszystkich opinii i recenzji wynikało że to detaliczne, precyzyjne kolumny czyli jakby zaprzeczenie ciemności.

Wersja Meta jest zrównoważona. Świetne granie. 

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Wito76 napisał:

Rozważam również R3 bez metki. Głosy są podzielone, jedni twierdzą że nie ma różnicy, że zupełnie nie warto dopłacić a inni że i owszem. Nie znam nikogo kto przeszedł ze starszej wersji na Meta by wiarygodnie to ocenić

Ja. Wersja META jest zdecydowanie lepsza. Oczywiście słychać to w towarzystwie dobrej, rozdzielczej elektroniki. 

 

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Wito76 napisał:

Rozważam również R3 bez metki. Głosy są podzielone, jedni twierdzą że nie ma różnicy, że zupełnie nie warto dopłacić a inni że i owszem. Nie znam nikogo kto przeszedł ze starszej wersji na Meta by wiarygodnie to ocenić

Ja ufam marce. Nie słuchałem Meta, ale wierzę, że KEF jak mówi, to tak jest. Przesiadłem się z R700 na R7 i to jest przepaść wobec nowej serii oczywiście.

Edytowane przez staropolanka2000

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.