Skocz do zawartości
IGNORED

Klub marki Monitor Audio


Patryk-1980
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam okazję testować Goldy 100 i muszę powiedzieć że stereofonia jest znakomita i równo w każdym paśmie. Natomiast niestety metalowa kopułka daje znać o sobie szczególnie w rocku i metalu. Muzyka pop, smooth jazz, itp jest super. Testowane wcześniej Dynaudio x18 podają wszystko w sposób ciepły barwny a jednocześnie dokładny. Goldy to bardzo dobre kolumny ale chyba nie do mojego systemu -Marantz pm 8005 , Audiolab Mdac plus, żródło pliki, okablowanie Van den hul, REL T5

Edytowane przez Marko1976
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Panowie czy zmiana MA gs20 na gs60 ma sens w pokoju 20m2. Czy gs60 to tylko więcej dołu w porównaniu do gs20? Od razu powiem że w gs20 niczego mi nie brakuje i stąd pytanie czy to nie będzie przerost formy nad treścią?

Edytowane przez Kejup
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie trochę boję się że w moich 20m2 może być za dużo basu co przytłumi resztę pasma. Muszę to przemyśleć. W przyszłym tygodniu będe miał u siebie na testach dac xiangsheng 05. Może zamiast dokładać do gs60 kupię tego chinolka. Platinumki chyba jeszcze troszkę poza moim zasięgiem :-(

 

P.S.

Jakby była kasa na pl200 to kupiłbym to:

post-25454-0-48135100-1512861501_thumb.jpg

Edytowane przez Kejup
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie trochę boję się że w moich 20m2 może być za dużo basu co przytłumi resztę pasma. Muszę to przemyśleć. W przyszłym tygodniu będe miał u siebie na testach dac xiangsheng 05. Może zamiast dokładać do gs60 kupię tego chinolka. Platinumki chyba jeszcze troszkę poza moim zasięgiem :-(

 

P.S.

Jakby była kasa na pl200 to kupiłbym to:

 

Oj te YB Evo to większy wydatek :) (oczywiście mówimy o PL200 z pierwszej serii)

Edytowane przez bronx99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że w dobrej cenie można kupić Silver 2 i Silver 6. Czy połączenie Silver 2 z NAD-em C326 BEE to dobry pomysł?

Nie słyszałem konkretnie takiego połączenia ale MA i NAD często są ze sobą sparowane i panuje między nimi raczej synergia. Sam set na MA i NAD i jest wśmienicie:-)

Edytowane przez Kejup
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym na wszystkie głośniki(obecnie mam jakiś materiał) kupić coś podobnego i położyć na wymiar na górę,będzie niemal niewidoczna. Bo wiadomo że kurz czasem na górze osiada.. Tak to tylko raz na jakiś czas.. wytrzepać i już.. Po co mikro rysy robić.

 

Ja na górę moich kolumn położyłem folię zabezpieczającą ekran w laptopie. "Przykleja" się sama, nie spada, można przecierać lekko wilgotną szmatką czy ręcznikiem papierowym.

Można bez obawy położyć pilota czy płyty CD, od kilku lat - żadnych rys czy otarć.

 

ps. przezroczysta, praktycznie niewidoczna

Edytowane przez J@rek

"Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Czesc. Kupilem niedawno monitor audio bronze 6 do wzmacniacza denon pma 1520ae. Z uwagi na niewielkie pomieszczenie (16 m2 gdzie polowa to salon I na tej czesci gra ten system) rozwazam zamiane tych monitorow na gold 100 oczywiscie z doplata Slucham ekstremalnego metalu. Czy goldy 100 dadza rade z tym denonem I w takim pomieszczeniu ? Zalezy mi na wiekszej selektywnosci muzykalnosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

rozwazam zamiane tych monitorow na gold 100 oczywiscie z doplata Slucham ekstremalnego metalu.

 

Jesli będzie do dobrze nagrany metal, goldy będą brzmieć świetnie. Jednak kiepskie realizację będą brzmieć fatalnie. Tak to jest z dobrymi monitorami

Ja nie słucham extremalnego metalu. Z cięższych rzeczy słucham Alice in chains czy queens of Stones age i goldy 50 dają radę . Gold 100 to więcej basu.

Edytowane przez bartosz_55239
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info. Czym sie roznia goldy 50-od 100?. A czym napedzasz te glosniki? Czy moj Denon 1520 nie jest za duzy do goldow 100?

 

 

 

 

 

Jesli będzie do dobrze nagrany metal, goldy będą brzmieć świetnie. Jednak kiepskie realizację będą brzmieć fatalnie. Tak to jest z dobrymi monitorami

Ja nie słucham extremalnego metalu. Z cięższych rzeczy słucham Alice in chains czy queens of Stones age i goldy 50 dają radę . Gold 100 to więcej basu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

Dzieki za info. Czym sie roznia goldy 50-od 100?. A czym napedzasz te glosniki? Czy moj Denon 1520 nie jest za duzy do goldow 100?

 

Mała poprawka , mam wcześniejszą wersje gx 50. Gold to jest nowa wersja. Jednak jakichś rewolucyjnych zmian nie ma. Gold 100 to 6.5 calowy woofer a gold 50 to 5.5 cala. Napedzam Yamaha as 700, to mocny tranzystor więc i denon 1520 to nie problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie duze pomieszczenie gdzie graja te monitorki ?

Tak na marginesie. Możesz się czasami przejechać na słuchaniu opinii nt. tego jak dany sprzęt gra. Rodzina ma m. in. Silvery 8 oraz dokupione do nich Silvery 2 (jeśli dobrze pamiętam). W pomieszczeniu >25kw2 te kolumienki praktycznie nic nie wnoszą. Odsłuchiwane jednak były w identycznie wielkim pomieszczeniu, również o podobnym metrażu, ale...z inaczej ustawionymi meblami. Nagle okazało się, że stosunkowo małe kolumienki podstawkowe mają bass! Nie zapominaj o adaptacji pomieszczenia, a dodatkowo o tym, że dźwięk, który odbija się od wielu przeszkód będzie lepiej odbierany, niż z pustego pomieszczenia, w którym praktycznie nic nie ma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat w moim zagraconym salonie z kuchnia bronze 6 nie moga rozwinac skrzydel. Jak tylko podglosnie odrazu slysze dudnienie. W przyszlym tygodniu zamieniam na goldy 100. Mam nadzieje ze uslysze pelna scene heh :-). Propo zle nagranych plyt zauwazylem ze juz lepszy wzmacniacz obecnie denon 1520 mocno karze gorzej nagrane plyty :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

Jak tylko podglosnie odrazu slysze dudnienie. W przyszlym tygodniu zamieniam na goldy 100. Mam nadzieje ze uslysze pelna scene heh :-). Propo zle nagranych plyt zauwazylem ze juz lepszy wzmacniacz obecnie denon 1520 mocno karze gorzej nagrane plyty :-)

 

Dudnienie bo po pierwsze nie są to super kolumny. Nie oczekuj po tanich podlogowkach że dadzą hi endowy dźwięk. Moje goldy żadnego dudnienia nie dają mimo że stoją blisko ściany. Bas jest super jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dudnienie bo po pierwsze nie są to super kolumny. Nie oczekuj po tanich podlogowkach że dadzą hi endowy dźwięk. Moje goldy żadnego dudnienia nie dają mimo że stoją blisko ściany. Bas jest super jakości.

Generalizujesz i to jest dość śmieszne, bo jak zwykle ocena idzie przez pryzmat ceny. Co jeśli powiem, że u mnie nie dudnią, stojąc przy ścianie? Ba, 2 pary, jedna na drugiej? Warunki odsłuchowe, adaptacja, rozmieszczenie np. mebli, obecność dywanu, sam wzmacniacz...błagam...zostaw cenę i te brednie o hi-endowym dźwięku bo to farsa wciskana aby sprzedać drożej. Zreszta, dziwnym trafem w kontekście tej firmy czyta się, że głośniki - przetworniki to .... a markowe są np. w polskich Pylonach bo są rozpoznawane - konkretny producent przetworników, chyba Visaton! Edytowane przez firekage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

Zreszta, dziwnym trafem w kontekście tej firmy czyta się, że głośniki - przetworniki to .... a markowe są np. w polskich Pylonach bo są rozpoznawane - konkretny producent przetworników, chyba Visaton!

 

Monitor audio sam robi własne przetworniki zamiast iść na skróty. Brzmi to rewelacyjnie co jak widać w tym klubie nie jest to tylko moja opinia. Co więcej, niektórzy wydają jeszcze więcej na model Platinum. Więc nie uogolniaj że jak visaton to od razu super dźwięk.

 

Harbeth np też robi własne przetworniki. Klientów im nie brakuje.

Edytowane przez bartosz_55239
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.