Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  444 członków

Harbeth Klub
IGNORED

HARBETH Club


Gość wojtasjazz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)

Nie ma co zawężać gatunków. Ja osobiście słuchał w 90% jazzu. I tak na początek, dla mnie idealnym wydawnictwem, szczególnie słuchanym na Harbethach jest ECM. Ciepło i średnica harbethowska w połaczeniu z precyzyjną i trójwymiarową realizacją ECM-u...bajka!

Szczęściarzem jesteś...osobiście wszystkie gatunki...nawet dobrze zrealizowane ciężkie brzmienia dla naładowania baterii...

Polecam...analog pełną gębą...

http://www.ccd.pl/discovered-again-plus-z-legendarnej-serii-sheffield-lab-xrcd24-p169835/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczęściarzem jesteś...osobiście wszystkie gatunki...nawet dobrze zrealizowane ciężkie brzmienia dla naładowania baterii...

Polecam...analog pełną gębą...

http://www.ccd.pl/discovered-again-plus-z-legendarnej-serii-sheffield-lab-xrcd24-p169835/

 

Znam, znam sklep. Kilka tytułów kupiłem...choć facet (właściciel) delikatnie mówiąc, dziwny jest :-)

 

Szczęściarzem jesteś...osobiście wszystkie gatunki...nawet dobrze zrealizowane ciężkie brzmienia dla naładowania baterii...

Polecam...analog pełną gębą...

http://www.ccd.pl/discovered-again-plus-z-legendarnej-serii-sheffield-lab-xrcd24-p169835/

 

Od siebie też mogę podać fajny sklep...z dużym wyborem

www.gigicd.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko koniecznie Uncle Bens. Zwykły Kupiec czy inny - obcina sybilanty. Ale podobno kasza gryczana w proporcji 1:3 z jaglaną to już audio nirvana że nawet kabli nie trzeba nigdy lepszych...

 

;))))))))))))))))))

Moje spostrzezenia to blisko 6 lat ! eksperymentow.A mianowicie : ryz ,jednak basmati -wplywa na piekne rozciagniecie dolnych rejestrow,natomiast kasza-to tylko peczak -ta z kolei powoduje zjawiskowe wybrzmiewanie gitar nylonowych-czyli generalnie magiczny srodek pasma.Przy zachowaniu opdowiednich proporcji (to juz moja tajemnica) -wioliny spiewaja.ahoj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trollujcie tego wątku!jeśli nie słyszycie wpływu zasypywania standów, to poszukajcie sobie forów dla przedszkolaków. Harbetha zostawcie w spokoju.

Przepraszam - lekko przegialem.Moje standy - oczywiscie wypelnione ( zasypane drobno zmielonym lupkiem ilastym z Norwegii).ahoj

post-60224-0-33777600-1458137768_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Ktos chce sie pozbyć 3 albo 30.1

Kiedy człowiek chce kupić bo zadnych ofert a kiedy niechce to pełno ofert

Jak cos to priv proszę

 

Szwagier, po coś Ty te 5 sprzedawał, przecież Ci tak idealnie grały w 16m. Teraz szukasz 3, a kilka postów wcześniej pisałeś, że nie wsadził byś ich nigdy do siebie bo bałbyś się, że basu nie będzie...

A tak już pomijając mój malutki sarkazm :-)...porównywałeś 30.1 vs SHL5? Bo się trochę zastanawiam nad taką zmianą i ciekaw jestem wszelkich opinii. Puki co mam kawałek drogi żeby samemu posłuchać 30.1, a czasu na wycieczki trochę brak...

Edytowane przez 22grudzen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Szwagier, po coś Ty te 5 sprzedawał, przecież Ci tak idealnie grały w 16m. Teraz szukasz 3, a kilka postów wcześniej pisałeś, że nie wsadził byś ich nigdy do siebie bo bałbyś się, że basu nie będzie...

A tak już pomijając mój malutki sarkazm :-)...porównywałeś 30.1 vs SHL5? Bo się trochę zastanawiam nad taką zmianą i ciekaw jestem wszelkich opinii. Puki co mam kawałek drogi żeby samemu posłuchać 30.1, a czasu na wycieczki trochę brak...

Pisałem wcześniej jakbym mógł to zatrzymał sobie 5 albo łupił nowe bo mi swtenie grały - chodzi tutaj i moja kobietę gramosila mi ze za duże ze nie ten kolor , ze obija sie o nie .

Dla niej tez najlepiej grały ale wiesz jak to kobieta

Ostatnio byłem słuchać proaci , kefy i kilka rożnych firm i żadne mi sie nie podobały - brakowało mi wypełnienia i tej cieplej średnicy , muzykalności nawet kosztem szczegółów

Dlatego chce 30.1 albo juz 3 . Ale 3 myśle ze będzie problem z basem bo to małe skrzynki a lubie czasem jazzu posłuchać , tak jak pisałem wyżej ze sie boje - dokupie subwoofer

Trochę żaluzje ze sprzedałem 5 bo mailem ze Skylan standami no ale co zrobić . Marzy mi sie 40 ale to juz nie w tym metrażu

Śluchalem 30. 1 sa troszkę szybsze i więcej szczegółów ale podobam sygnatura brzemienia . Tez świetne kolumny

Od tego samego gościa kupowałem co miał 30.1 wiec mogłem posłuchać za jednym razem .

A co do basu to powtarzam jeśli masz słaby wzmacniacz lub słaba lampę to bas będzie buła i będzie dudnil - nie ma rady . Sam miałem na początku calyxa cti - bas nie dudnił ale nie schodził tak nisko . Po zmianie na Luxmana bas sie zwiększył i był bardziej dociążamy ale wciaz nie dudnił - z racji ze lubie słuchać głośno to i długo muzyki wiec jakby dudnilo to nie byłbym wstanie wytrzymać - 16m2 nie równe do innych 16m2 . Wcześniej miałem atc kefy i kilka małych podgłówkiem i dźwięk nie rozchodził sie i nie znikały kolumny jak shl5 - wiem cieżko uwierzyć ale tak było .Ocsywiscie moze zdaje sobie sprawę ze sie dusiły trochę - ale za to jak grały :)))

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

W starych 5 bas jest taki jak opisujesz,właściwie z każdym wzmacniaczem,tak cecha tych paczek a i tak ma swoich fanów. Nowe 5 mają poprawiony ten aspekt. P3 mają przecudną średnice i gdybyś miał ok 12-15 m2 to miałbyś głośniki na lata. P3,jak na swoje gabaryty grają bardzo dużym dźwiękiem,ale pewnych ograniczeń nie przeskoczysz. Moim zdaniem genialny Harbeth,tylko jak pisał Joachim,warto dla nich poszukać mniejsze pomieszczenie,zastanów się nad taką opcją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się na czym polega fenomen kolumn H 5 plus? Obudowa i środek wyglądają jak wykonane przez kogoś z działu DIY za cenę poniżej 2 tys. Zł. ? :-) Dlaczego tak prosta konstrukcja jest tak droga i czy faktycznie gra tak dobrze?

Musisz posłuchać i sie przekonać - to nie jest uniwersalna kolumna do każdej muzyki

Z dobrym towarzystwem potrafi zagrać swtenie :))

Edytowane przez szwagier83

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może poza jazgotem, nadają się do każdej muzyki, pod warunkiem, że mają dobre towarzystwo:)

Dobry system nie boi się żadnej muzyki. Jeżeli słuchasz muzyki organowej, opery, symfonii lub muzyki chóralnej i ci się podoba, jesteś blisko... Jeżeli słuchasz płyt, których nigdy nie mogłeś wysłuchać w całości a teraz muzyka cię zachwyca, jesteś blisko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może poza jazgotem, nadają się do każdej muzyki, pod warunkiem, że mają dobre towarzystwo:)

 

Towarzystwo słuchającego.... ;-)

 

Aż tak bardzo są wymagające? Podpinałem u kolegi Denona pod ATC 40 -tki i było całkiem ok choć jak dla mnie brakowało wypełnienia w niskim rejestrze ( fakt, że akustyka u kolegi jest słaba).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niczego Harbethom w dolnym rejestrze nie brakuje przy odpowiednio dużym pomieszczeniu odsluchowym i dobrej konfiguracji. Umów się na odsluchy, bo poczytać to w klubie możesz bardzo dużo. Jednak słowo pisane nie zastąpiwlasnych uszu.

Dobry system nie boi się żadnej muzyki. Jeżeli słuchasz muzyki organowej, opery, symfonii lub muzyki chóralnej i ci się podoba, jesteś blisko... Jeżeli słuchasz płyt, których nigdy nie mogłeś wysłuchać w całości a teraz muzyka cię zachwyca, jesteś blisko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do jakiego typu muzyki się nie nadaje? Czy wzmacniacz tranzystorowy Denon PMA 2020 podoła im ?

Pewnie ze nadaje sie , to mocny tranzystor wiec będzie ok

Dla mnie harberthy najepwiej sprawdzają sie jazzie i wokalu ,instrumentalnej , rocku typu Pink floyd itp .Ale odwzorowanie ludzkiego głosu jest na najwyższym poziomie

Do szybkiego grania np mocnego rocku słyszałem kolumny które radzą sobie lepiej w tej samym budżecie

A na koniec dodam ze to sa kolumny muzykalne - siadasz słuchasz i zapominasz o kablach wtyczkach podkładkach - po prostu gra muzyka :)))

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy do mniejszego pomieszczenia lepsze beda 5tki czy 30.1?

Wlasnie rozgladam sie za herbatniki do moich Manley mahis. U mnie jest okolo 18 metrow.

Pozdrawiam

Rs

 

Pisze z tel I dlatego nie po polsku

Pokój pokojowi nie równy ja mailem shl5 w 16 m2 i grało mi swietnie , ale ktos pisał ze miał w 20m2 i walczył z basem

Bezpieczniejszej dla ciebie bedą 30.1

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy do mniejszego pomieszczenia lepsze beda 5tki czy 30.1?

Wlasnie rozgladam sie za herbatniki do moich Manley mahis. U mnie jest okolo 18 metrow.

Pozdrawiam

Rs

 

Pisze z tel I dlatego nie po polsku

Tak ale czy warto doplacac bo jednak sa sporo drozsze

( mieszkam w stanach),nawet o polowe starsze 5tki sa tansze

Rs

 

Oczywiscie nowa o second hand

 

Musisz wypróbować. Ja miałem piątki, grały ze Stingrayem jak stało to w powyżej 25 kwadratówh było bardzo fajnie, później w dwóch różnych pomieszczeniach ok, 18 kwadratów było źle z tendencją do dupy. Pozbyłem się Herbatników z wielkim żalem na pewno do nich wrócę ale do 30.1.

Jeśli nie masz możliwości posłuchania a masz niezbyt duży pokój nawet do 25 kwadratów można zaryzykować 30.1 zmieszczą na pewno i nie będzie problemu z nagłośnieniem. W łączeniu Piątek z Mahi i wstawianiu do niewielkiego pomieszczenia w tzw. ciemno byłbym bardzo ostrożny.

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomter

Fenomen kolumn Harbetha polega na fenomenie biznesowym ( nie technicznym) Alana Shawa.

 

Co do pomieszczenia - czy to jest 18m.kw czy 25mkw to ma duuuuużo mniejsze znaczenie niż akustyka pomieszczenia. zapewniam wszystkich że każda kolumna zagra lepiej w pomieszczeniu 18 m.kw. zwłaściwą adaptacją akustyczną niż w 25m.kw. ze zła akustyką.

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwiękowo też nie za bardzo ale wszystko zależy od tego jakiego dźwięku szukasz....

 

Obecnie gram na Focalach 926, chciałbym uzyskać większą otwartość średnicy nie tracąc zbyt wiele na basie. Ogólnie Focale grają u mnie bardzo fajnie. Są muzykalne i mocne. Może zacząłem za bardzo kombinować??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie gram na Focalach 926, chciałbym uzyskać większą otwartość średnicy nie tracąc zbyt wiele na basie. Ogólnie Focale grają u mnie bardzo fajnie. Są muzykalne i mocne. Może zacząłem za bardzo kombinować??

 

Myślę że Harbethy to nie jest ten kierunek.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie gram na Focalach 926, chciałbym uzyskać większą otwartość średnicy nie tracąc zbyt wiele na basie. Ogólnie Focale grają u mnie bardzo fajnie. Są muzykalne i mocne. Może zacząłem za bardzo kombinować??

 

To nie jest tak że zacząłeś za bardzo kombinować. Skoro szukasz to znaczy że nie jesteś do końca zadowolony z tego co masz. Harbeth co całkiem inne granie. Tego trzeba posłuchać kilka dni i przekonać się czy takie granie mi odpowiada. Na pewno coś jest w graniu Harbethów jednak nie każdemu takie granie pasuje. Jeśli chodzi o średnicę to każdy model Harbetha jest mistrzem świata w swoim przedziale cenowym, jest jednak zawsze ale i właśnie dlatego nie polecam kupowania Harbethów w ciemno.

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie gram na Focalach 926, chciałbym uzyskać większą otwartość średnicy nie tracąc zbyt wiele na basie. Ogólnie Focale grają u mnie bardzo fajnie. Są muzykalne i mocne. Może zacząłem za bardzo kombinować??

 

Moim zdaniem electry mają piękną średnicę z lampką na 300b, słuchałem zestawienia z jolidą, niestety z basem już nie jest tak kolorowo, ale może jakiś inny wzmacniacz na 300b z lepszym basem mógłby coś zdziałać...

W każdym razie warto spróbować odsłuchać, może dla Ciebie akurat to będzie to, ja ostatecznie pozbyłem się electr, a kolega, któremu sprzedałem połączył je właśnie z jolidą, a bas wspomagany jest przez subwoofer ESA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.