Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  444 członków

Harbeth Klub
IGNORED

HARBETH Club


Gość wojtasjazz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Trochę słabo...wyglądem się róznią? Czyli różnica leży tylko w kontroli basu?

 

Zamiast sie zatruwac opiniami innych, czy nie lepiej dac sobie troche czasu, siasc i posluchac nowo zakupionych kolumn?

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5+ miałem tylko ja odsłuchu przez tydzień wczoraj wróciły do salonu. Dlatego się zastanawiam czy kupić nowe 5+ czy używane 5.

Jeśli używane mozna kupić za 7.5tysiaca a nowe 5+ za 14 czy 15 to lepiej weź używane shl5 , Dla mnie 5+ lepsze ale takiej różnicy bym nie dopłacał

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

SHL plus są lepsze i basta!:)

To oczywiście nie jest dobra informacja dla posiadaczy "starych" 5,ale też nie ma o co kopii kruszyć,bo to jest ten sam Harbethowy paradygmat,słuchajcie muzyki! Jeśli budżet nie puszcza,to kup "stare",grają bajecznie,jeśli kasy starcza,kup plusy i ciesz się życiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem niechcący ogłoszenie dotyczące sprzedaży Harbethów i zaciekawiła mnie pewna sprawa. Pozwolę sobie zacytować ,, .Kolumny zadbane bez białych wykwitów i rozjaśnień typowych dla tego forniru u Harbeth'ów "

Ciekawi mnie czy to faktycznie powszechna wada ? J Moje Harbethy mam krótko i są idealne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem niechcący ogłoszenie dotyczące sprzedaży Harbethów i zaciekawiła mnie pewna sprawa. Pozwolę sobie zacytować ,, .Kolumny zadbane bez białych wykwitów i rozjaśnień typowych dla tego forniru u Harbeth'ów "

Ciekawi mnie czy to faktycznie powszechna wada ? J Moje Harbethy mam krótko i są idealne.

 

Pierwsze słyszę, w zasadzie czytam. No chyba że przechowywane w piwnicy gdzie sery dojrzewają. A to wtedy będzie typowe dla wszystkich kolumn nie tylko herbatników.

Owszem istnieje możliwość lekkiego wybarwienia forniru szczególnie w tych miejscach na które mocniej działają promienie słoneczne ale na to potrzeba kilku lat i dotyczy to nie tylko Harbethów. Ale żeby białe wykwity?

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nic się z obudowa nie dzieje złego. Ale głośniki mam w salonie a nie w ogródku:)

Dobry system nie boi się żadnej muzyki. Jeżeli słuchasz muzyki organowej, opery, symfonii lub muzyki chóralnej i ci się podoba, jesteś blisko... Jeżeli słuchasz płyt, których nigdy nie mogłeś wysłuchać w całości a teraz muzyka cię zachwyca, jesteś blisko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Tomter, jeśli mają aż 7 lat, to absolutnie nie pakowałbym się w ich zakup!! Rozlecą Ci się po dwóch tygodniach użytkowania...

 

 

...zastanawiam się nieraz jak ktoś kto ma 607 wpisów na audiostereo (czyli coś tam wiem i coś tam przeżył) może zadawać takie pytania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomter, jeśli mają aż 7 lat, to absolutnie nie pakowałbym się w ich zakup!! Rozlecą Ci się po dwóch tygodniach użytkowania...

 

 

...zastanawiam się nieraz jak ktoś kto ma 607 wpisów na audiostereo (czyli coś tam wiem i coś tam przeżył) może zadawać takie pytania...

podobno nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi.

Dobry system nie boi się żadnej muzyki. Jeżeli słuchasz muzyki organowej, opery, symfonii lub muzyki chóralnej i ci się podoba, jesteś blisko... Jeżeli słuchasz płyt, których nigdy nie mogłeś wysłuchać w całości a teraz muzyka cię zachwyca, jesteś blisko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomter, jeśli mają aż 7 lat, to absolutnie nie pakowałbym się w ich zakup!! Rozlecą Ci się po dwóch tygodniach użytkowania...

 

 

...zastanawiam się nieraz jak ktoś kto ma 607 wpisów na audiostereo (czyli coś tam wiem i coś tam przeżył) może zadawać takie pytania...

 

Czasami zadajemy pytania na które znamy odpowiedź by utwierdzic się w przekonaniu, że lepiej kupić nowe....ehh

 

Miałem kolumny AP i po 5 latach głośnik basowy zaczął burczec takie jakieś zmęczenie materiału nastąpiło.... u kolegi było podobnie na tych samych AP...

Edytowane przez tomter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami zadajemy pytania na które znamy odpowiedź by utwierdzic się w przekonaniu, że lepiej kupić nowe....ehh

 

Miałem kolumny AP i po 5 latach głośnik basowy zaczął burczec takie jakieś zmęczenie materiału nastąpiło.... u kolegi było podobnie na tych samych AP...

 

Przed SHL5 miałem Harbeth HL mk3. To protoplasta SHL5, stworzony jeszcze przez poprzedniego właściciela Dudleya Harwooda ( tak na marginesie z perspektywy czasu dla mnie bliższe sercu niż 5). Owe kolumny miały prawie 35 lat. Głośnik to nie był oczywiście RADIAL, ale również plastik - biały polipropylen. Skrzynki nosiły lekkie ślady użytkowania, jak to drewno po tylu latach. Głośnik natomiast był w stanie IDEALNYM. Zawieszenie również. Podobnie było z Rogersami, które wcześniej miałem. Też były kilkudziesięciolatkami i też plastik był w super formie.

 

Moje SHL5 mają lat 11 i przewiduję, że jak mnie nerwowo nie wykończą i nie dojdzie do ich świadomego zmasakrowania to kolejnych 25 lat będą grały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też.

Dobry system nie boi się żadnej muzyki. Jeżeli słuchasz muzyki organowej, opery, symfonii lub muzyki chóralnej i ci się podoba, jesteś blisko... Jeżeli słuchasz płyt, których nigdy nie mogłeś wysłuchać w całości a teraz muzyka cię zachwyca, jesteś blisko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już ponad 6 mcy temu zgłaszałem zapotrzebowanie:), ale nikt się nie zglosil.

Edytowane przez Bumbrum

Dobry system nie boi się żadnej muzyki. Jeżeli słuchasz muzyki organowej, opery, symfonii lub muzyki chóralnej i ci się podoba, jesteś blisko... Jeżeli słuchasz płyt, których nigdy nie mogłeś wysłuchać w całości a teraz muzyka cię zachwyca, jesteś blisko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupując w GB nie posłucham wcześniej, więc skazany jestem na sprzedającego na miejscu.

Dobry system nie boi się żadnej muzyki. Jeżeli słuchasz muzyki organowej, opery, symfonii lub muzyki chóralnej i ci się podoba, jesteś blisko... Jeżeli słuchasz płyt, których nigdy nie mogłeś wysłuchać w całości a teraz muzyka cię zachwyca, jesteś blisko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupując w GB nie posłucham wcześniej, więc skazany jestem na sprzedającego na miejscu.

 

Idź do salonu, to posłuchasz :). Jak nie Harbeth, to kup Magico, tych pod dostatkiem :).

 

Na eabyu angielskim sie pojawiają często 40.1 lub na forum także obserwować bo czasem dobra cena , teraz nawet sa

 

Znacie jakieś sprawdzone fora na terenie UK dot. audio? Ja korzystam z tego: http://www.hifi-forsale.co.uk/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupując w GB nie posłucham wcześniej, więc skazany jestem na sprzedającego na miejscu.

Moze zawsze Zabrać swoj wzmacniacz pod pachę i iść do salonu gdzie maja 40.1 . Ale ja bym nawet kupował w ciemno bo jak 5 sa dla mnie super a ponoć 40.1 to juz ponoć dwie klasy wywzej wiec napewno było by lepiej :))

 

 

 

Idź do salonu, to posłuchasz :). Jak nie Harbeth, to kup Magico, tych pod dostatkiem :).

 

 

 

Znacie jakieś sprawdzone fora na terenie UK dot. audio? Ja korzystam z tego: http://www.hifi-forsale.co.uk/

Ja szukam na hifishark wtedy mi wyświetla wszytkie fora i eaby. Ostanio na hifiwigwam były 40.1 za 4500 funtów.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.