Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  444 członków

Harbeth Klub
IGNORED

HARBETH Club


Gość wojtasjazz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

to chyba rodzaj twardej gabki akustycznej. mozna tez sprobowac z filcem. srednica otworu jest ta sama. eksperymentowac jak najbardziej mozna, a nawet trzeba, bo w tym przypadku mysle ze moze byc tylko lepiej

 

Ten pierścień ma taki nieregularny kształt, przydałoby się zrobić rysunek lub fotkę....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten pierścień ma taki nieregularny kształt, przydałoby się zrobić rysunek lub fotkę....

 

Ten pierścień nie jest chyba na stałę przytwierdzony do rury bass reflex...tak mi się przynajmniej wydaje.

Może ktoś z posiadaczy plusów zrobi fotkę i wrzuci na forum ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam szanowne grono.

Niedawno stalem sie posiadaczem coplanda csa8 i cda266 spiete to siltechem sq80 g3.

Sluchalem tego na harbeth ( nie pamietam modelu, ale ktores zniejszych) i bardzo mi sie podobalo.

Jak by ten copland zgral sie z wiekszym modelem SHL5?

ten zestaw gra dość " zimno" jak większość Coplandów więc z lekko ciepłym Harbeth powinno być ciekawie ,tyle że tym wzmacniaczem zbyt wiele z nich nie wyciągniesz , więc tak czy siak zalecany odsłuch.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to już jest sprawa indywidualna, zależna od tego ile głośniki mają lat, w jakim są stanie, czy obecny właściciel chce je naprawdę sprzedać oraz jak bardzo ewentualny przyszły właściciel chce je mieć. Niedawno na alle były piątki wycenione na 8,2kzł biorąc po uwagę ich wiek sporo za dużo a wiek.

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje shl5 rosewood ze standami sprzedałem za 1750funtow , wtedy to wychodziło jakieś 9800zlotych

Myśle ze shl5 cherry kolor to max7500 ze standami mozna dac 8.5

 

Zaryzykuje bez odsluchu. Na modelu hl-k6es bylo przyjemnie. Jaka cena bylaby ok za shl5 w dobrym stanie z kompletem akcesoriow wykonczenie cherry?

Hl-k6 graja troszkę inaczej niz shl5 . Tam jest bardziej muzykalnie ale mniej rozdzielczo i przejrzyście niz 5

Duzo osób sobie bardzo chwalił ten model

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość BOBSAPP

(Konto usunięte)

Hl-k6 graja troszkę inaczej niz shl5 . Tam jest bardziej muzykalnie ale mniej rozdzielczo i przejrzyście niz 5

Duzo osób sobie bardzo chwalił ten model

 

Tam nie ma jeszcze radialu2 + zmianu kształtu / profilu membrany więc to oczywista oczywistość.

Stara dobra szkoła....co do nowej potrzeba bardziej starannie dobierać elektronikę.

Wtedy potrafi być podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam nie ma jeszcze radialu2 + zmianu kształtu / profilu membrany więc to oczywista oczywistość.

Stara dobra szkoła....co do nowej potrzeba bardziej starannie dobierać elektronikę.

Wtedy potrafi być podobnie.

 

a od kiedy to w SHL5 jest Radial2?

Edytowane przez 22grudzen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość BOBSAPP

(Konto usunięte)

a od kiedy to w SHL5 jest Radial2?

 

Chodziło mi raczej o kierunek jaki obrała ta firma za pomocą materiału drugiej generacji.

SHL5 pomimo starej membrany i tak jest zestrojona dość pikantnie w porównaniu do Harbeth Hl-k6 lub Harbeth Compact 7.

Jeżeli wyraziłem się niejasno to z góry przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielokrotnie temat starych i nowych modeli Harbetha był opisywany na forum i recenzjach . Nie wynikało z tego że poprzednie modele są złe , ale nowe np. 30.1 i SHL plus są moim zdaniem lepsze od swoich poprzedników. Sam Alan Shaw pisał o otwarciu i lepszej detaliczności , mi te cechy między innymi bardzo odpowiadają w nowych modelach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy co kto lubi i z czym mu to gra.

Dobry system nie boi się żadnej muzyki. Jeżeli słuchasz muzyki organowej, opery, symfonii lub muzyki chóralnej i ci się podoba, jesteś blisko... Jeżeli słuchasz płyt, których nigdy nie mogłeś wysłuchać w całości a teraz muzyka cię zachwyca, jesteś blisko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielokrotnie temat starych i nowych modeli Harbetha był opisywany na forum i recenzjach . Nie wynikało z tego że poprzednie modele są złe , ale nowe np. 30.1 i SHL plus są moim zdaniem lepsze od swoich poprzedników. Sam Alan Shaw pisał o otwarciu i lepszej detaliczności , mi te cechy między innymi bardzo odpowiadają w nowych modelach.

 

Też mam wrażenie , że SHL 5 + grały bardziej detalicznie od posiadanych przeze mnie piątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

test Harbeth 40.2 w "Hi-FI i Muzyka" 7-8/2016 - cena 56 tys. - mam jedno pytanie 56 000 zł - ZA CO ?

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.