Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  444 członków

Harbeth Klub
IGNORED

HARBETH Club


Gość wojtasjazz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy da się kupić same głośniki midbasowe od Harbetha?

 

Oczywiście, że tak. Natomiast nie ma sensu pisać do Harbeth UK, ponieważ kupisz je tylko przez polskiego dystrybutora. Nie ma możliwości, aby kupić je bezpośrednio w Harbeth. Wiem, bo przerabiałem ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do SHL5 komplet rok temu kosztował u dystrybutora ok. 2500. Dziś funt ma zupełnie inne notowania, choć znając dystrybutora myślę, że cena pewnie taka sama. Napisz maila albo zadzwoń i będziesz wszystko wiedział. Taka rada jeszcze...jak znasz kogoś w UK, to poproś żeby wysłał maila do Harbetha i zapytał o cenę "angielską". Jestem prawie pewien, że cena w Anglii + koszt późniejszej wysyłki do Ciebie będzie niższa.

 

Szwagier pisał o supertweeterze...powiem tylko tyle... Polski dystrybutor wycenia komplet na 1200 zł. :-), a przecież to tani Seas jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Czy słyszał ktoś z klubowiczów Harbethy z Roksanem?

Mam Roksan K2 bt i zastanawiam się czy muszę go od razu wymienić czy mogę trochę pograć i w dalszej przyszłości zmienić na lepszy. Miałby grać z P3ES lub z siodemkami.

 

Na forum Harbeth wyczytałem ze często te kolumny są łączone z Sugden,Luxman,Naim,LFD, Rega nawet Rega brio, Quad i Lavardin. Nie spotkałem się z opisem łączenia Roksana z Harbethami.

Czy coś na ten temat wiecie? Z góry dziękuje.

 

Swoją droga Alan Shaw nie jest zbyt szczery na tym forum , nie jest zbyt pomocny. Za bardzo dba o sprzedaż ale czy można go za to winić ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość BOBSAPP

(Konto usunięte)

Czy słyszał ktoś z klubowiczów Harbethy z Roksanem?

Mam Roksan K2 bt i zastanawiam się czy muszę go od razu wymienić czy mogę trochę pograć i w dalszej przyszłości zmienić na lepszy. Miałby grać z P3ES lub z siodemkami.

 

Na forum Harbeth wyczytałem ze często te kolumny są łączone z Sugden,Luxman,Naim,LFD, Rega nawet Rega brio, Quad i Lavardin. Nie spotkałem się z opisem łączenia Roksana z Harbethami.

Czy coś na ten temat wiecie? Z góry dziękuje.

 

Swoją droga Alan Shaw nie jest zbyt szczery na tym forum , nie jest zbyt pomocny. Za bardzo dba o sprzedaż ale czy można go za to winić ?

 

Installing the K2 is straightforward, with connections made and sound emanating from speakers within minutes of unpacking. The amp easily drives a pair of Gallo A’Diva Se satellite speakers with a Gallo TR-3D subwoofer, and it makes light work of the Harbeth Compact 7ES-3s sans sub. (See end of article for additional full list of peripherals.)

 

http://www.tonepublications.com/review/roksan-kandy-k2-bt-integrated-amplifier/

 

 

The new Roksan K2 BT. More power. Completely upgraded Preamp

section. Read three reviews of people who actually have listened and purchased the unit. One owner was concerned that is was overly smooth with too much color but after 200 hours it blossomed into full bloom with a very rich velvet midrange and outstanding 3D imaging and soundstage with excellent top and bottom end. Also makes and outstanding stand alone preamp with its pre-outs and would be an excellent choice to pair up with an excellent high powered Class D amp since the K2 has a warm sound which would balance well with the neutrality of Class D.

 

https://forum.audiogon.com/discussions/best-integrated-amp-for-harbeth-shl5s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj koniecznie sam, najlepiej porównując np. z naimem. To w końcu Tobie dźwięk ma odpowiadać. Jak umówisz się w salonie, to przygotują ci takie porównanie.

Dobry system nie boi się żadnej muzyki. Jeżeli słuchasz muzyki organowej, opery, symfonii lub muzyki chóralnej i ci się podoba, jesteś blisko... Jeżeli słuchasz płyt, których nigdy nie mogłeś wysłuchać w całości a teraz muzyka cię zachwyca, jesteś blisko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj koniecznie sam, najlepiej porównując np. z naimem. To w końcu Tobie dźwięk ma odpowiadać. Jak umówisz się w salonie, to przygotują ci takie porównanie.

 

Trochę mi niezręcznie przerzucać sprzęt w salonie wiedząc na 100% ze nie kupie nowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Sprzedaję siódemki wraz z skylanami ...Szczegóły w ogłoszeniach.

 

To właściwie co sprzedajesz? W ogłoszeniu jest mowa o czymś innym.

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

czy Ktoś z Was wie o co chodzi z tabliczkami na przodzie i tyle w jednych kolumnach umieszczanych jako srebrne a w innych jako złotawe? myślałem że te złotawe dotyczą tylko wersji 35 anniversary ale jak widać na załączonych zdjęciach nie tylko

 

dodam jeszcze pytanie czym się różni technicznie wersja 35 anniversary i jak to wpływa na brzmienie kolumn tzn w którym kierunku idzie zmiana brzmienia?

post-24531-0-30058000-1475694195_thumb.jpg

post-24531-0-03058600-1475694206_thumb.jpg

post-24531-0-38956900-1475694212_thumb.jpg

post-24531-0-28864200-1475694220_thumb.jpg

post-24531-0-68946900-1475694224_thumb.jpg

post-24531-0-16347900-1475694498_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem pokój odsłuchowy , teraz jest nie całe 15m2 tyle ze prostokąt , kolumny bedą na dłuższej ścianie , jakieś 1.7m od głowy słuchającego

Czy 3 dadzą radę ? Pisze ze dźwięk jest duży z tacy małych skrzynek , ja wogole jestem wielbicielem harbertha ale jak narazie niechce inwestować w 30.1 bo moze pokój sie zmienić w przyszłości

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

Zmieniłem pokój odsłuchowy , teraz jest nie całe 15m2 tyle ze prostokąt , kolumny bedą na dłuższej ścianie , jakieś 1.7m od głowy słuchającego

Czy 3 dadzą radę ? Pisze ze dźwięk jest duży z tacy małych skrzynek , ja wogole jestem wielbicielem harbertha ale jak narazie niechce inwestować w 30.1 bo moze pokój sie zmienić w przyszłości

 

 

Zmieszczą się i zahipnotyzują dźwiękiem. Mnie podobnie jak Miroslavovi p3 podobają się bardziej niż 30.1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Na SHL 5 zakończyłem poszukiwania

 

Tylko do czasu...za jakiś czas będzie ochota na więcej. ;-)

 

Czy kwota 28 tys za 40.1 niespełna 3 letnie od 1 właściciela w kolorze Tiger Ebony to dobra cena?

 

Moim zdaniem cena OK!

 

...spokojne 3ki sobie poradzą....możesz brać w ciemno

te małe kolumienki bardziej mi się podobają od m30.1.....

 

30.1 to po prostu inny styl brzmienia niż starsze modele. Moim zdaniem 30.1 miały być odpowiedzią na oczekiwania młodszych osób, nie znających wcześniejszych dokonań Harbetha i dlatego ich brzmienie bardziej pasuje do trendów charakterystycznych dla większości kolumn powstających w ostatnich latach. Słychać więcej ale nie koniecznie lepiej niż w poprzednich (niższych) modelach. W 30.1 jest najmniej z typowego Harbetha w Harbethcie;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...moim zdaniem brać....gościu pewnie z Łodzi? ...przechodzi na m40.2

 

dzięki za info. Nie te nie są z Łodzi ani z okolic Łodzi

 

dzięki za info. Nie te nie są z Łodzi ani z okolic Łodzi

 

jedynie ten kolor Tiger ni jak mi do wnętrza pasuje

Edytowane przez krzysiekol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.