Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  444 członków

Harbeth Klub
IGNORED

HARBETH Club


Gość wojtasjazz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z dwoma kolegami, posiadaczami Harbethów "5" i "7" postanowiliśmy bezpośrednio porównać obie konstrukcje na tym samym systemie. Zabawa była fajna. Efekty opisane tu:

http://wstereo.pl/test-harbeth-7es-2-kontra-hl5-plus-ktore-lepsze/

 

Pozdrawiam Stempur

 

bardzo wartościowy opis...oby takich więcej w klubie

zacytuję jedno zdanie ,,najlepiej byłoby gdyby Alan Show stworzył kolumny łączące zalety obu odsłuchiwanych przez nas Harbethów,,

 

On już takie stworzył... m40.1 ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość BOBSAPP

(Konto usunięte)

Z dwoma kolegami, posiadaczami Harbethów "5" i "7" postanowiliśmy bezpośrednio porównać obie konstrukcje na tym samym systemie. Zabawa była fajna. Efekty opisane tu:

http://wstereo.pl/test-harbeth-7es-2-kontra-hl5-plus-ktore-lepsze/

 

Pozdrawiam Stempur

 

Doskonale uchwycone sedno...

Ogromnie dziękuję za bardzo rzeczowy opis tej konfrontacji i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te z lewej...dla mnie. Pewnie dla kogoś innego te z prawej.

 

Żeby było jasne, to że wskazałem te z lewej to nie strzał w ciemno i rozpoczęcie zabawy. Dla mnie po prostu, ta lekka konstrukcja (która zagościła u mnie na stałę zarówno w Rogersach jak i HLK-6 i SHL5) była świadomym wyborem między standem lekkim a ciężkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dwoma kolegami, posiadaczami Harbethów "5" i "7" postanowiliśmy bezpośrednio porównać obie konstrukcje na tym samym systemie. Zabawa była fajna. Efekty opisane tu:

http://wstereo.pl/test-harbeth-7es-2-kontra-hl5-plus-ktore-lepsze/

 

Pozdrawiam Stempur

 

Świetny opis. Wywnioskować z niego można, że pomiędzy starymi piątkami a testowanymi 7 -kami, róznica byłaby jeszcze mniejsza? Fajny byłby taki rzetelny test porównawczy 5 i 5+ :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...na to odpowiem dopiero za 2-3 miesiące ;-)

 

na dzień dzisiejszy jakie Masz spostrzeżenia?

 

 

 

Żeby było jasne, to że wskazałem te z lewej to nie strzał w ciemno i rozpoczęcie zabawy. Dla mnie po prostu, ta lekka konstrukcja (która zagościła u mnie na stałę zarówno w Rogersach jak i HLK-6 i SHL5) była świadomym wyborem między standem lekkim a ciężkim.

 

Czy w Polsce można kupić takie lekkie ażurowe standy? Ew z jakiejś sprawdzonej strony internetowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-45450-0-68420900-1470245495_thumb.jpgpost-45450-0-97168500-1470245501_thumb.jpgpost-45450-0-52813000-1470245504_thumb.jpg

 

 

A po co przepłacać...wszystkie standy do Harbethów czyli HL mk3 , HLK-6 i SHL5 robiłem sam na wzór Foundation. Wykonanie lepsze niż oryginał :-)

 

wygląda solidnie, jest to wykonane z płaskownika kwadratowego pełnego czy z profili które w środku są puste pod ew. zasypanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Profil 30mm. Pusty w środku.

 

to dobrze bo podobno taki dużo lepiej odprowadza i redukuje naprężenia niż pełna stal

 

 

 

to dobrze bo podobno taki dużo lepiej odprowadza i redukuje naprężenia niż pełna stal

 

Fundation też zrobiony z wymiaru 30?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dobrze bo podobno taki dużo lepiej odprowadza i redukuje naprężenia niż pełna stal

 

Krzysiek, gdybym chciał zasypywać to kupiłbym lub zrobił standy po prawej...albo zamówił "pudzianowe" kolosy np.u Rogoza.

Dla mnie Harbeth do również "grająca" obudowa i wg. mojej filozofii stand ma być lekki, bez pełnej podstawy, która ogranicza dolną ściankę kolumny. Oczywiście wiem i szanuję to, że bardzo wielu myśli inaczej.

 

to dobrze bo podobno taki dużo lepiej odprowadza i redukuje naprężenia niż pełna stal

 

 

 

Fundation też zrobiony z wymiaru 30?

 

30 albo 25. Oni nigdzie nie podają średnicy profilu. Ja zdecydowałem się na 30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba w Polsce juz nie sa dostepne Foundation Stands. Nie wiem czy jeszcze produkowane. Dla mnie najlepiej wypadly w polaczeniu harbethami. dzieki porownaniom jestem zdania ze im lzejsza konstrukcja tym lepiej dla dzwieku z harbethow, ale pod warunkiem ze jest taka konstrukcja jest bardzo stabilna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na dzień dzisiejszy jakie Masz spostrzeżenia?

 

 

 

 

 

....mogę powiedzieć tylko tyle że trzeba u siebie sprawdzić...nic nowego ;-)

są dwie szkoły że tak powiem, jedna preferuje standy ciężkie, metalowe

a druga standy lekkie, drewniane i otwarte

mnie ''brzmienie'' ciężkich nie pasuje dlatego mam lekkie drewniane

chcę jeszcze moje porównać ze skylanami...wtedy napisze jakie ostatecznie zostały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-45450-0-68420900-1470245495_thumb.jpgpost-45450-0-97168500-1470245501_thumb.jpgpost-45450-0-52813000-1470245504_thumb.jpg

 

 

A po co przepłacać...wszystkie standy do Harbethów czyli HL mk3 , HLK-6 i SHL5 robiłem sam na wzór Foundation. Wykonanie lepsze niż oryginał :-)

jak patrze na zdjęcia tych "standów" ( w WIELKIM cudzysłowie ) to nasuwa mi się jedna konstatacja "jakie kolumny takie standy"

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.