Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  444 członków

Harbeth Klub
IGNORED

HARBETH Club


Gość wojtasjazz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Próbowałem, jest bardziej perliście, lepsza separacja, przestrzeń na skylanach z polecanym wypełnieniem. Dla mnie różnica słyszalna.

Dobry system nie boi się żadnej muzyki. Jeżeli słuchasz muzyki organowej, opery, symfonii lub muzyki chóralnej i ci się podoba, jesteś blisko... Jeżeli słuchasz płyt, których nigdy nie mogłeś wysłuchać w całości a teraz muzyka cię zachwyca, jesteś blisko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz swoje zdanie na ten temat...

Mirek

 

Gryzę temat standów intensywnie przez ostatnie 2 lata. Setki godzin ślęczenia i porównań.

 

Niekoniecznie moje wnioski pokryją się z ogólnie uznanymi np. uciekam od masy, nie akceptuję metalu, granitu, marmuru. Interesuje mnie drewno i to o mniejszej gęstości - żaden dąb, jesion itd

Drewno ma do tego tę właściwość, że jest kierunkowe. Podstawka powstaje po osłuchaniu każdego kawałka drewna. Żmudne i trudne. Co obrót drewienka to konieczność wyboru.

I jeszcze sprawa kluczowa: ustalenie wysokości podstawek. Bez tego (a to moje pierwsze działanie przy odsłuchu każdego modelu) trudno ocenić brzmienie pary monitorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,, Podstawka powstaje po osłuchaniu każdego kawałka drewna. Żmudne i trudne. Co obrót drewienka to konieczność wyboru..."

Czuję że jest to nowy aranż przed nowym ,, produktem " Może się uda Panu w końcu dostroić drewienka do swoich wynalazków , może zagrają choć w połowie jak Harbethy. Pamiętam jak byłem u Pana w salonie i słuchałem wywodów na temat wyższości Rysonica nad innymi znanymi markami. Dla mnie jest Pan mało wiarygodny w swoich wypowiedziach. Ale proszę się nie przejmować i robić swoje . Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawka powstaje po osłuchaniu każdego kawałka drewna. Żmudne i trudne

Dobre

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drewno ma do tego tę właściwość, że jest kierunkowe. Podstawka powstaje po osłuchaniu każdego kawałka drewna. Żmudne i trudne. Co obrót drewienka to konieczność wyboru.

 

Podeślę taborety, są bardzo muzykalne. drewno sezonowane w latach 70 - tych, to były najlepsze lata dla brzmienia drewna, słoje układały się w pięciolinię:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

Gratuluję zakupu , ale nie określałbym na podstawie tych kolumn charakteru brzmienia wszystkich Harbethów. Jeśli przypasują to bajka , jeśli nie to daj szansę innym modelom .

 

Bardzo rozsądny wpis. Model 7 ma znacząco inną sygnaturę niż pozostałe Harbethy,faktycznie trzeba,jakby co,posłuchać pozostałych modeli a szczególnie 30.1,aby nie wybiegać poza budżet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Bardzo rozsądny wpis. Model 7 ma znacząco inną sygnaturę niż pozostałe Harbethy,faktycznie trzeba,jakby co,posłuchać pozostałych modeli a szczególnie 30.1,aby nie wybiegać poza budżet.

 

Słuchałem obu i miałem wrażenie że 30.1 graja bardziej słodko niż 7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość BOBSAPP

(Konto usunięte)

Tak, pogram pewien czas na tych kolumnach, zawsze ciekawiła mnie ta marka i ich brzmienie

 

Ok. dzięki za odpowiedż...

 

Chętnie poczytam twojego porównanie ze Spendorem...

Jak znajdziesz czas to prosze....opisz...ciekaw jestem jak Ty to odbierasz...

Pozdrawiam

Edytowane przez BOBSAPP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirek

 

Gryzę temat standów intensywnie przez ostatnie 2 lata. Setki godzin ślęczenia i porównań.

 

Niekoniecznie moje wnioski pokryją się z ogólnie uznanymi np. uciekam od masy, nie akceptuję metalu, granitu, marmuru. Interesuje mnie drewno i to o mniejszej gęstości - żaden dąb, jesion itd

Drewno ma do tego tę właściwość, że jest kierunkowe. Podstawka powstaje po osłuchaniu każdego kawałka drewna. Żmudne i trudne. Co obrót drewienka to konieczność wyboru.

I jeszcze sprawa kluczowa: ustalenie wysokości podstawek. Bez tego (a to moje pierwsze działanie przy odsłuchu każdego modelu) trudno ocenić brzmienie pary monitorów.

No tak. Wysłać prom kosmiczny w kosmos to betka przy projektowaniu podstawek pod kolumny.

 

Osobiście zacząłem się zastanawiać dlaczego nikt nie próbuje monitory np wieszać - hak w sufit, lina/łancuch, kolumna w jakimś dopasowanym koszyczku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. dzięki za odpowiedż...

 

Chętnie poczytam twojego porównanie ze Spendorem...

Jak znajdziesz czas to prosze....opisz...ciekaw jestem jak Ty to odbierasz...

Pozdrawiam

 

Harbeth gra jakby bardziej gładko chodź to bardzo podobne brzmienia i konstrukcje, Spendor gra bardziej żywiołowo z większym detalem nie mylić z natarczywym czy zbyt ostrym, gra też mocniejszym i obszerniejszym basem i raczej łatwiej napędzić Spendora, Harbeth za to jakby spokojniej w bardziej magiczny i dostojny sposób prezentuje brzmienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość BOBSAPP

(Konto usunięte)

Harbeth gra jakby bardziej gładko chodź to bardzo podobne brzmienia i konstrukcje, Spendor gra bardziej żywiołowo z większym detalem nie mylić z natarczywym czy zbyt ostrym, gra też mocniejszym i obszerniejszym basem i raczej łatwiej napędzić Spendora, Harbeth za to jakby spokojniej w bardziej magiczny i dostojny sposób prezentuje brzmienie

 

Ogromnie dziękuję.

 

Po prostu chciałem sprawdzić czy to podobnie odbieramy różnice występujące pomiędzy tymi firmami...

Okazuje się że tak...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

 

 

Ogromnie dziękuję.

 

Po prostu chciałem sprawdzić czy to podobnie odbieramy różnice występujące pomiędzy tymi firmami...

Okazuje się że tak...

 

 

No nie wiem,w końcu krzysiekol kupił Harbetha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dwoma kolegami, posiadaczami Harbethów "5" i "7" postanowiliśmy bezpośrednio porównać obie konstrukcje na tym samym systemie. Zabawa była fajna. Efekty opisane tu:

http://wstereo.pl/test-harbeth-7es-2-kontra-hl5-plus-ktore-lepsze/

 

Pozdrawiam Stempur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dwoma kolegami, posiadaczami Harbethów "5" i "7" postanowiliśmy bezpośrednio porównać obie konstrukcje na tym samym systemie. Zabawa była fajna. Efekty opisane tu:

http://wstereo.pl/test-harbeth-7es-2-kontra-hl5-plus-ktore-lepsze/

 

Pozdrawiam Stempur

 

Bardzo dobry opis.

Oby więcej takich porównań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.