Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  444 członków

Harbeth Klub
IGNORED

HARBETH Club


Gość wojtasjazz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tutaj modne jest robienie sobie beki z Pana Pacuły, jego systemu, pomieszczenia i recenzji.

Mam wrażenie, że taki szydzący zawodnik czuje się wtedy bardziej pro audiofilem.

Tylko dziwnym trafem zdarza się, że jak mówi o swoim/jakimś sprzęcie powołuje się na recenzje Pacuły mówiąc koniecznie coś w stylu "wyjątkowo zgadzam się z tą recenzją"! ;)

 

Recenzje są bardzo pożądane gdy chce się sprzedać swoje graty. Wtedy się szybciej sprzedają jak poda się linki do super recek bo ludziska w nie wierzą. Obecnie zazwyczaj nie ma recenzji szczerych i obiektywnych jeśli recenzent jest biznesmenem czerpiącym zyski ze swojej pracy. Chcesz mieć prawdziwe opinie to czytaj sobie na przykład opinie klubu KAiM w zakładce klubowej. Tam wczytując się w opinie słuchaczy możesz wywnioskować czy dany sprzęt jest coś wart, bo chłopaki mają odwagę pisać PRAWDĘ. Nie biorą kasy za to co robią. Po prostu są HOBBYSTAMI.

Kiedyś w latach 90 było pismo, które nie bało się pisać jak jest. Magazyn HIFI. Ale pismo zdechło bo nie lukrowało. Warto sobie poczytać recenzje sprzed lat. Dostepne są tutaj

http://www.hifi.pl/recenzje/kolumny.php

 

liczy się bardzo w tej branży .

 

Tu masz rację. W branży Audio Zabawek od jakiegoś czasu wszystko liczy się bardzo dokładnie. A potem się mnoży;-)

 

Czytając recenzje np. sprzętu fotograficznego czy samochodów można natknąć się na podanie wad i zalet. A w Audio od kilkunastu lat coraz mniej wad. Zawsze można stworzyć teorię, że ,,recenzuję tylko sprzęty dobre i bardzo dobre a mierne odsyłam do dealera bez recenzji"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moreno ma rację że prawdziwe opinie można przeczytać w KAiMe....to jest bardzo wartościowy klub

...wracając do recenzji m40.1 napisanej przez W.Pacułę....zrobiona jest naprawdę rzetelnie

zgadzam się ze wszystkim ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moreno ma rację że prawdziwe opinie można przeczytać w KAiMe....to jest bardzo wartościowy klub

...wracając do recenzji m40.1 napisanej przez W.Pacułę....zrobiona jest naprawdę rzetelnie

zgadzam się ze wszystkim ....

 

Zgadzam się z tym i dokładnie o to mi chodzi.

Opisy w KAiM są świetne i dla mnie wiarygodne.

Jednak z Pacułą (i innymi recenzentami) to nie jest takie czarno - białe, że zawsze jest be...

A wszystko i tak powinny zweryfikować własne uszy.

Edytowane przez Balum Balum

"To co teraz, ha?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja po raz kolejny zamiast Harbetów polecam słownik ortograficzny.......

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....możesz zabrać te swoje ''ja'' z klubu i więcej nie truć dupy...grzecznie proszę

Miroslav1

Nie denerwuj się :). Co będzie jak ktoś tu napisze: " Charbeth" ?

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

dziś zadzwonił do mnie kumpel który szuka kolumn do swojego wzmacniacza Mcintosh MA7000

wielokrotnie słuchał u mnie 40tek, wcześniej shl5, m30.1

a dziś wziął na warsztat shl5 plus a następnie najmniejsze Harbs p3....jako CD robił Mcintosh 550

tylko powtarzam opinie.....shl5 plus kompletnie nie zagrały, znacznie gorsze od starszej wersji

natomiast p3 zmiażdżyły w każdym aspekcie shl5plus....dosłownie oniemiał z wrażenia jak pięknie zagrały

te maluchy....jakby kolega miał mniejszy pokój to już dziś stałyby u niego p3....

kumpel zrobił taką swoją hierarchię kolumn Harbs ;-)

1)....m40.1......2)...p3....3)...shl5....4)....m30.1....i na samym końcu ....shl5plus ;-)

jest zawiedziony co do plusów....i teraz szuka dalej kolumn....

fajne jest te nasze audio ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też uważam, że shl-5 grają ładniej niż te jaśniejsze z plusem. Natomiast trudno porównywać je z najmniejszymi harbethami, ponieważ przeznaczone są do dużo większych pomieszczeń. No i z naimem grają lepiej niż z mckiem

Edytowane przez Bumbrum

Dobry system nie boi się żadnej muzyki. Jeżeli słuchasz muzyki organowej, opery, symfonii lub muzyki chóralnej i ci się podoba, jesteś blisko... Jeżeli słuchasz płyt, których nigdy nie mogłeś wysłuchać w całości a teraz muzyka cię zachwyca, jesteś blisko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś zadzwonił do mnie kumpel który szuka kolumn do swojego wzmacniacza Mcintosh MA7000

wielokrotnie słuchał u mnie 40tek, wcześniej shl5, m30.1

a dziś wziął na warsztat shl5 plus a następnie najmniejsze Harbs p3....jako CD robił Mcintosh 550

tylko powtarzam opinie.....shl5 plus kompletnie nie zagrały, znacznie gorsze od starszej wersji

natomiast p3 zmiażdżyły w każdym aspekcie shl5plus....dosłownie oniemiał z wrażenia jak pięknie zagrały

te maluchy....jakby kolega miał mniejszy pokój to już dziś stałyby u niego p3....

kumpel zrobił taką swoją hierarchię kolumn Harbs ;-)

1)....m40.1......2)...p3....3)...shl5....4)....m30.1....i na samym końcu ....shl5plus ;-)

jest zawiedziony co do plusów....i teraz szuka dalej kolumn....

fajne jest te nasze audio ;-)

 

Jest coś takiego iż te nowe Harbethy tak jakby utraciły magię marki. IMO zaczęło się to od M30.1. Super recenzje tej kolumny i ochy i achy a jak ja słuchałem ją to nie miałem wrażenia, że gra ten dobry stary Harbeth.

 

Ale to dobra wiadomość dla posiadaczy poprzednich modeli:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś zadzwonił do mnie kumpel który szuka kolumn do swojego wzmacniacza Mcintosh MA7000

wielokrotnie  słuchał u mnie 40tek, wcześniej shl5, m30.1

a dziś wziął na warsztat shl5 plus a następnie najmniejsze Harbs p3....jako CD robił Mcintosh 550

tylko powtarzam opinie.....shl5 plus kompletnie nie zagrały, znacznie gorsze od starszej wersji

natomiast p3 zmiażdżyły w każdym aspekcie shl5plus....dosłownie oniemiał z wrażenia jak pięknie zagrały

te maluchy....jakby kolega miał mniejszy pokój to już dziś  stałyby u niego p3....

kumpel zrobił taką swoją hierarchię kolumn Harbs  ;-)

1)....m40.1......2)...p3....3)...shl5....4)....m30.1....i na samym końcu ....shl5plus ;-)  

jest zawiedziony co do plusów....i teraz szuka dalej kolumn....

fajne jest te nasze audio ;-)

 

W klubie pewnie porównanie będzie, ale i tak zapytam. Robiłeś porównanie do Spendorów SP 100 R2?

Harbetha tak nie znam, ale byłem u znajomego który posiada dwa systemy jeden BW plus Krell plus Accy DP700 najwyższe modele... i taki skromny, drugi zestawik Spendor / Cyrrus. Ten drugi mnie oczarował, a ten pierwszy znudził. Zazstanawiam się czy następne moje kolumny w przyszłym roku to albo coś z 40 Harbetha, SP 100 Spendora lub może jakieś studio 16 hertz Ethos Ultimo.

Ty nie planujesz jakiegoś progresu w przyszłym roku na 40.02 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest coś takiego iż te nowe Harbethy tak jakby utraciły magię marki.

 

...dosłownie takie słowa usłyszałem od kumpla ;-)

...ale wiesz jak jest....to jest tylko luzna opinia i pewnie ktoś inny będzie miał odmienne zdanie...

 

W klubie pewnie porównanie będzie, ale i tak zapytam. Robiłeś porównanie do Spendorów SP 100 R2?

Harbetha tak nie znam, ale byłem u znajomego który posiada dwa systemy jeden BW plus Krell plus Accy DP700 najwyższe modele... i taki skromny, drugi zestawik Spendor / Cyrrus. Ten drugi mnie oczarował, a ten pierwszy znudził. Zazstanawiam się czy następne moje kolumny w przyszłym roku to albo coś z 40 Harbetha, SP 100 Spendora lub może jakieś studio 16 hertz Ethos Ultimo.

Ty nie planujesz jakiegoś progresu w przyszłym roku na 40.02 :)

 

nie robiłem bezpośredniego porównania m40.1 vs SP100r2

40tki na tyle mnie zauroczyły że nie w głowie mi inne kolumny ;-)

..... planuję w przyszłym roku m40.2...tylko nie mam pewności czy to będzie progres

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś zadzwonił do mnie kumpel który szuka kolumn do swojego wzmacniacza Mcintosh MA7000

wielokrotnie słuchał u mnie 40tek, wcześniej shl5, m30.1

a dziś wziął na warsztat shl5 plus a następnie najmniejsze Harbs p3....jako CD robił Mcintosh 550

tylko powtarzam opinie.....shl5 plus kompletnie nie zagrały, znacznie gorsze od starszej wersji

natomiast p3 zmiażdżyły w każdym aspekcie shl5plus....dosłownie oniemiał z wrażenia jak pięknie zagrały

te maluchy....jakby kolega miał mniejszy pokój to już dziś stałyby u niego p3....

kumpel zrobił taką swoją hierarchię kolumn Harbs ;-)

1)....m40.1......2)...p3....3)...shl5....4)....m30.1....i na samym końcu ....shl5plus ;-)

jest zawiedziony co do plusów....i teraz szuka dalej kolumn....

fajne jest te nasze audio ;-)

Jak mnejszy pokój

Ja mam 15m2 i zastanawiam sie na 3 ale myśle cały czas ze bedą za małe

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś zadzwonił do mnie kumpel który szuka kolumn do swojego wzmacniacza Mcintosh MA7000

wielokrotnie słuchał u mnie 40tek, wcześniej shl5, m30.1

a dziś wziął na warsztat shl5 plus a następnie najmniejsze Harbs p3....jako CD robił Mcintosh 550

tylko powtarzam opinie.....shl5 plus kompletnie nie zagrały, znacznie gorsze od starszej wersji

natomiast p3 zmiażdżyły w każdym aspekcie shl5plus....dosłownie oniemiał z wrażenia jak pięknie zagrały

te maluchy....jakby kolega miał mniejszy pokój to już dziś stałyby u niego p3....

kumpel zrobił taką swoją hierarchię kolumn Harbs ;-)

1)....m40.1......2)...p3....3)...shl5....4)....m30.1....i na samym końcu ....shl5plus ;-)

jest zawiedziony co do plusów....i teraz szuka dalej kolumn....

fajne jest te nasze audio ;-)

 

 

Do kompletu trzeba posłuchać jeszcze 7es-3 mogą okazać się lepsze od trójek i 30.1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też uważam P3ESR za najbardziej udany model. Oczywiście 40.1 są wspaniałe i potężne, ale "trójeczki" mają w sobie to "coś". Są totalnie bezproblemowe... bardzo łatwo je opanować i zbudowac na nich system. Gdybym miał jakiś mniejszy pokój w mieszkaniu to słuchałbym na nich. ...a napędził bym je klasą A od Accuphase, powiedzmy starą A50.

Żałuję, że sprzedałem, stały na półce i nie wołały.

 

 

...jednak najbardziej czarującą kolumną jaką słyszałem od Harbeth jest Monitor HL mkII.

91db, leciutka membrana, mięciutki resor pozwala grać nawet SET300B.

 

;)

Edytowane przez yoachim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mnejszy pokój

Ja mam 15m2 i zastanawiam sie na 3 ale myśle cały czas ze bedą za małe

 

...pokój jest wielkości gdzieś tak + - 35m2

do 15m2 możesz spokojne wstawiać...nawet powiem że w ciemno ;-)

 

Do kompletu trzeba posłuchać jeszcze 7es-3

 

..nie słuchałem tego modelu...jak nadarzy się okazja to na pewno skorzystam

...najbliżej im do ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak mnejszy pokój

Ja mam 15m2 i zastanawiam sie na 3 ale myśle cały czas ze bedą za małe

 

Ja słuchałem ich przez kilka dni w pomieszczeniu mniejszym niż 20 m2 i nie były za małe tylko po prostu trzeba sobie zdawać sprawę z ograniczeń w zakresie niskich tonów. Moim zdaniem warto na porównanie w tym samym czasie pożyczyć jeszcze inne monitorki, które są wysokiej klasy ale przenoszą też więcej niższych częstosliwości. Tak aby wiedzieć jakie są plusy i minusy Trójek i aby ostateczna decyzja była świadoma.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też uważam P3ESR za najbardziej udany model. Oczywiście 40.1 są wspaniałe i potężne, ale "trójeczki" mają w sobie to "coś". Są totalnie bezproblemowe... bardzo łatwo je opanować i zbudowac na nich system. Gdybym miał jakiś mniejszy pokój w mieszkaniu to słuchałbym na nich. ...a napędził bym je klasą A od Accuphase, powiedzmy starą A50.

Żałuję, że sprzedałem, stały na półce i nie wołały.

 

 

...jednak najbardziej czarującą kolumną jaką słyszałem od Harbeth jest Monitor HL mkII.

91db, leciutka membrana, mięciutki resor pozwala grać nawet SET300B.

 

;)

 

pamiętasz jak u mnie słuchaliśmy P3ESR jeszcze z poprzednim Jadisem DA88...jak pięknie to grało

ale jak łatwo te urocze brzmienie uległo zmianie a raczej pogorszeniu jak zmieniliśmy standy

na skylanach było wszystko co najlepsze a jak podstawiliśmy StandArt...piękno uleciało ;-) ...pamiętasz?

 

jak to się mogło stać że nie słuchałem u Ciebie Monitor HLmk2....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />Użytkownik krzysiekol dnia 11.11.2016 - 06:06 napisał<br />Do kompletu trzeba posłuchać jeszcze 7es-3 <br /><br />..nie słuchałem tego modelu...jak nadarzy się okazja to na pewno skorzystam<br /> ...najbliżej im do ?<br /> <br /> <br />

 

30.1 grają bardziej słodko i miękko niż 7, zaś jak słuchałem trójek w pomieszczeniu ok 25m2 z tą samą elektroniką następnie 7 i 30.1 to do trójek dla mnie nie ma już powrotu, w trójkach zdecydowanie mniejsza skala dźwięku i potęgi brzmienia, podobne wrażenie miałem jak słuchałem 40.1 potem 7 i 30.1 to ten sam efekt w 7 i 30.1 dużo mniejsza skala i potęga dźwięku no ale to oczywista oczywistość i jak dla mnie to samo dotyczy porównania 3 do 7 i 30.1 oczywiście przy metrażu ok 25m2 w 15m2 może być idealnie z 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

także uważam na podstawie krótkiego porównania, że starsze shl 5 są generalnie chyba lepsze, ale nie z tych powodów, które wskazujecie :) Ja w starszych usłyszałem więcej informacji na średnicy. Także barwa w nowych jest gorsza, choć bas trochę lepszy. Będę przenosił niedługo moje shl 5 z pomieszczenia 18 m do 30 m, jestem ciekawy jak zagrają w większym pomieszczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się, że bas w nowych jest lepszy.

Dobry system nie boi się żadnej muzyki. Jeżeli słuchasz muzyki organowej, opery, symfonii lub muzyki chóralnej i ci się podoba, jesteś blisko... Jeżeli słuchasz płyt, których nigdy nie mogłeś wysłuchać w całości a teraz muzyka cię zachwyca, jesteś blisko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie wszystko zależy od konfiguracji całego systemu.

Dobry system nie boi się żadnej muzyki. Jeżeli słuchasz muzyki organowej, opery, symfonii lub muzyki chóralnej i ci się podoba, jesteś blisko... Jeżeli słuchasz płyt, których nigdy nie mogłeś wysłuchać w całości a teraz muzyka cię zachwyca, jesteś blisko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

Już to pare razy pisałem,P3ESR to są genialne monitory,po prostu genialne. Można do nich podpiąć elektronikę w cenie kawalerki w Wilanowie i nie będzie wstydu. Warunek jest tylko jeden,odpowiednie pomieszczenie,jeśli ktoś to ma na uwadze,nigdy tych kolumn nie sprzeda. Co do porównania shl i shl plus,to ja należę do grona tych osób,które uważają,że obecna wersja to jednak lepiej. Średnica jest faktycznie jakby ciut mniej dopalona,ale komplementarnie plusy grają lepiej,to oczywiście moje zdanie. W hierarchii Harbetha niezaprzeczalnie najwyżej stoją 40-ki,ale jak ktoś ma pokój do 15-18 metrów,to kupując P3 ma najlepszego Harbetha,jakiego może kupić. Szwagier jeśli Ty sie zastanawiasz,czy P3 zagraja Ci w 15 emkwadratach,to nie bardzo Cię rozumiem,albo nie słyszałeś tych maluchów. Moim zdaniem możesz je nabyć w ciemno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.