Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  444 członków

Harbeth Klub
IGNORED

HARBETH Club


Gość wojtasjazz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z Harbethem nie, ale z monitorami o masie 36kg sztuka używałem podstawek G-Flex. Polecam, kolumny "oddzieliły się" od standów.

 

...również z Harbethem nie mam doświadczenia.....

kiedyś dałem podstawki antywibracyjne Franc Audio pod Dynaudio S25se i niejako te pierdółki uratowały

sytuacje....(zle dobrałem standy).... w przypadku m40.1 te francowe będą za wysokie

dlatego chcę sprawdzić od Rogoza stopy BW40MK2, oraz Q--Bricks....zobaczę co z tego wyjdzie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirek, a czemu nie kupisz Finite Elemente Cerabase Slimline? Trzy sztuki na kolumnę i po sprawie.

 

...akurat ich nie brałem pod uwagę....tylko one chyba są coś wysokie ?

pod kolumny jednak chcę dać 4 sztuki coby stabilniej stały

ostatnio kupiłem Franc Audio i dałem pod CD....jestem zadowolony ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po odsłuchach różnych modeli Harbeth'ów i kilku innych marek, na testy odsłuchowe do domu zabrałem model C7ES-3. Podobało mi się także granie SHL5+, natomiast zupełnie nie podeszło mi granie M30.1. Podobały mi się najmniej z całej odsłuchiwanej stawki, a nie tylko wśród Herbatników.

Być może wezmę jeszcze "piątki" do odsłuchu w domu, ale to już spora bryła na mój stosunkowo nieduży pokój (nieco ponad 16 m2).

 

Także po dopięciu formalności i ew. wymianie koloru przywitam się jako nowy w klubie.

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można prosić o jakiś link,zdjęcia,opis? Będę zobowiązany :))

http://www.tnt-audio.com/accessories/gflexm1_e.html

To jest review wersji pierwszej. Wersja druga jest "płaska". Ciężko je kupić, od dawna nie są produkowane, czasami ktoś tu lub na hifi.pl sprzedaje. W zależności od obciążenia, wkładasz odpowiednią ilość sprężyn. Były różne modele, z różnymi zakresami obciążeń.

BTW

Wersja na najmniejsze obciążenia, daje słyszalne efekty pod CD. Ja słyszałem z Meridianem i poprawiły sporo (dawno to było, nie chcę pisać szczegółów, żeby nie pomieszać czegoś).

Możesz o nie podpytać użytkownika mark11. Paweljazz testował je niedawno pod Ayonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po odsłuchach różnych modeli Harbeth'ów i kilku innych marek, na testy odsłuchowe do domu zabrałem model C7ES-3. Podobało mi się także granie SHL5+, natomiast zupełnie nie podeszło mi granie M30.1. Podobały mi się najmniej z całej odsłuchiwanej stawki, a nie tylko wśród Herbatników.

Być może wezmę jeszcze "piątki" do odsłuchu w domu, ale to już spora bryła na mój stosunkowo nieduży pokój (nieco ponad 16 m2).

 

Także po dopięciu formalności i ew. wymianie koloru przywitam się jako nowy w klubie.

 

Dla tego pomieszczenia 7 są idealne

Odnośnie 7 i 30 mam takie same zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po odsłuchach różnych modeli Harbeth'ów i kilku innych marek, na testy odsłuchowe do domu zabrałem model C7ES-3. Podobało mi się także granie SHL5+, natomiast zupełnie nie podeszło mi granie M30.1. Podobały mi się najmniej z całej odsłuchiwanej stawki, a nie tylko wśród Herbatników.

Być może wezmę jeszcze "piątki" do odsłuchu w domu, ale to już spora bryła na mój stosunkowo nieduży pokój (nieco ponad 16 m2).

 

Także po dopięciu formalności i ew. wymianie koloru przywitam się jako nowy w klubie.

Będziesz niezmiernie zadowolony,Harbeth to jest klasa i klasyka. Moim zdaniem shl bedą za duże,ale różne cuda się zdarzają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Będziesz niezmiernie zadowolony,Harbeth to jest klasa i klasyka. Moim zdaniem shl bedą za duże,ale różne cuda się zdarzają :)

U mnie grały w 16 m2 shl5 ale ze mocnym wzmacniaczem , najlepszy dziwiek jaki miałem . Po nich miałem focusy 160 atc 19 , kefy ls50 , amstafy mini i żadne z tych kolumn nie zagrały i nie wypełniły muzyka pokój jak shl5

Oczywiscie możesz twierdzić ze gadam głupoty i nie wiem jak graja naparawde harberthy jak napisałeś na innym forum o mnie ale akurat kogos zdanie najbardzej mało sie liczy kogos ktos nie słuchał u mnie

Jesli ktos łączy shl5 w 25m2 jakaś słaba lampa to nie dziwne ze jest buła na basie .

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szwagier niech Ci gra nawet w szafie :) serio i bez złośliwości. Ja wsadziłem celem poznawczym shl do 15 metrów i zrozumiałem o czym tak bardzo często mówił Shaw. Czy to przypadkiem nie Ty byłeś zainteresowany moimi byłymi pchełkami P3?pokoju chyba nie zmieniałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szwagier niech Ci gra nawet w szafie :) serio i bez złośliwości. Ja wsadziłem celem poznawczym shl do 15 metrów i zrozumiałem o czym tak bardzo często mówił Shaw. Czy to przypadkiem nie Ty byłeś zainteresowany moimi byłymi pchełkami P3?pokoju chyba nie zmieniałeś?

Tak byłem , zmieniłem pokój , zrobiłem sobie z sypialni pokój odslcuhowy a tam chyba nie ma nawet 13m2 .

To ze mój pokój był prostokąt a shl5 razem ze standami sa duże zajmowały duzo miejsca czasem stały mi wprzejsciu dlatego sprzedałem ale dźwięk to bajka i takiego do tej pory nie usłyszałem z incyh paczek mniejszych czy większych !!

Ale oczywiscie ja nie wiem jak harberthy powinny grać - tylko ty wiesz :)

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo zależy od ustawienia kolumn. Myślę, że SHL5 w 16 m2 przy odpowiednim ustawieniu i z odpowiednim wzmacniaczem jak najbardziej może zagrać. Jednak te kolumny to już spore pudła, i jak się przekonałem dla najlepszego efektu trzeba je troszkę wysunąć (najlepiej tak jak w instrukcji czyli 0.75 m od tyłu i 1m od ścian bocznych do najbliższej płaszczyzny kolumny) to po prostu zbyt mocno zdominuje mi mój pokój.

 

Zresztą Compact HL brzmią na prawdę znakomicie i nic nie dudni, kolumienki znikają i każde nagranie jest przyjemnie zmiękczone a jednocześnie niepozbawione detali. Owszem SHL5+ miały to przyjemne masowanie klaty np. bijące serce w "Speak To Me" Floydów, i nieco bardziej otwarty dźwięk jednak na 90% zostanę przy Compactach.

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak miałem Dynaudio S25se to większość czasu grałem na wzmacniaczu który miał 30W w klasie A

- akustyka nie była ruszona

przy SHL5 wzmacniacz lampowy już dostarczał 60 W w klasie A

- akustyka raczej nie była ruszona....4 panele z wełny pt80 (typowa amatorka) ;-)

przy m40.1 wzmacniacz lampowy już dostarcza 90W w klasie A

- akustyka w większości już zrobiona

zaznaczam że mam mały pokój 20m2

....im trudniejsze kolumny (przy małym pokoju) tym samym wzmacniacz musi dawać więcej prądu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Jeżeli ktoś się zastanawia nad zakupem "Herbatników" to niech się pośpieszy. W zwiążku ze spadającą ceną funta Harbeth, niedługo opublikuje nowy cennik. I raczej ceny nie będą niższe. No chyba, że funt spadnie bardziej....

http://www.harbeth.co.uk/usergroup/forum/the-harbeth-company-brand-then-and-now/sales-commercial-and-production/70077-uk-currency-weakness

 

Ja chciałem kupić standy HiFi Racks, bo można sobie wybrać kolor drewna i dzisiaj jak wszedłem na ich stronę, to wyszło mi już kilkadziesiąt funtów więcei i znowu się zastanawiam co wybrać. Miałem na testy skylany, ale za tą cenę to chociaż kolce mogliby dać jakieś ładne. Koniec końców chyba kupię Rogoza.

A może wie ktoś, czy u użytkowników wspomnianych w tym wątku (zapomniałem nicków) dalej można coś zamówić i czy wszyscy byli zadowoleni z tych wyrobów?

Edytowane przez barmanekm

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Harbeth 40th Anniversary Limited Edition road show – Harbeth bestaat dit jaar 40 jaar en dat moet natuurlijk gevierd worden!

 

40th Anniversary Limited Edition

Om deze reden brengt Harbeth – slechts gedurende korte tijd en zeer gelimiteerd – speciale ‘40th Anniversary Limited Edition‘ versies van de SHL5plus en M40.2 op de markt. Beide modellen zullen uitgevoerd zijn in walnoot fineer met de volgende bijzonderheden:

 

Luxe ’40th Anniversary Limited Edition’ badge op grille, baffle en achterzijde (magnetisch op de grille)

WBT NextGen aansluitingen

Super tweeter met nieuwe look en extra bescherming

Audiofiele polypropyleen condensatoren in het wisselfilter

Optionele bijpassende stands in walnoot fineer van Hifi Racks

Custom bi-wire links voor de SHL5plus

Custom Harbeth interne kabel

 

http://www.q21.pl/harbeth-super-hl5-plus-40th-anniversary.html

 

http://www.q21.pl/harbeth-monitor-40-2-domestic-40th-anniversary.html

post-24531-0-59910200-1486121957_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

http://ustre.am/1yr8D

 

Live z pokoju Harbetha na audio show w Bristolu. Powinno działać od dziś do niedzieli.

Edytowane przez Drizzt

This ain't no party, this ain't no disco • This ain't no fooling around • No time for dancing, or lovey dovey • I ain't got time for that now

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm...,,,,40.2-40t hAniversary różnią się ceną w stosunku do 40.2 jakieś 18 tys zł a dostajemy za tą kasę dodatkowo:

 

- terminale WBT Nextgen

- pręciki chroniące tweeter

- produkowane w Wielkiej Brytanii na zamówienie Harbetha kondensatory do zastosowań audio

- produkowane w Wielkiej Brytanii na zamówienie Harbetha wewnętrzne okablowanie

- ozdobne plakietki okolicznościowe z przodu i z tyłu obudowy

 

Nieźle. Szczególnie pręciki i plakietki mi się podobają :)

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm...,,,,40.2-40t hAniversary różnią się ceną w stosunku do 40.2 jakieś 18 tys zł a dostajemy za tą kasę dodatkowo:

 

- terminale WBT Nextgen

- pręciki chroniące tweeter

- produkowane w Wielkiej Brytanii na zamówienie Harbetha kondensatory do zastosowań audio

- produkowane w Wielkiej Brytanii na zamówienie Harbetha wewnętrzne okablowanie

- ozdobne plakietki okolicznościowe z przodu i z tyłu obudowy

 

Nieźle. Szczególnie pręciki i plakietki mi się podobają :)

 

Ło matko, Allan łoi swoich fanów do gołej skóry tak że będziesz musiał zostawić skarpetki i buty razem z kasą i wracać boso do domu.

Co ciekawe sama firma Harbeth jest postrzegana przez samych Brytyjczyków za średnio przeciętną i taki Spendor czy Kef pozycjonowani dużo

wyżej to mogą Allanowi pograć na nosie, więc Allan wziął sobie za cel Europejczyków i nasz kraj - chcą Harbetha niech płacą , chcą anniversary

edition niech płacą podwójnie. O naiwności , jak to dobrze że zawsze się trzymałem tej firmy z daleka - wolę 10 razy bardziej Rogers'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, a wraz z kolumnami wrócę bonusowa z uchodźcami :). Preferuję kraj lokalizacji - Nasza Ojczyzna :).

E tam, możesz przy okazji zrobić sobie wycieczkę krajoznawaczą. Stambuł to ciekawe miasto, a przy okazji poznasz lokalne środowisko audiofilskie. No i zjesz porządnego kebaba, a nie te nasze podróby.

 

Hm...,,,,40.2-40t hAniversary różnią się ceną w stosunku do 40.2 jakieś 18 tys zł a dostajemy za tą kasę dodatkowo:

 

- terminale WBT Nextgen

- pręciki chroniące tweeter

- produkowane w Wielkiej Brytanii na zamówienie Harbetha kondensatory do zastosowań audio

- produkowane w Wielkiej Brytanii na zamówienie Harbetha wewnętrzne okablowanie

- ozdobne plakietki okolicznościowe z przodu i z tyłu obudowy

 

Nieźle. Szczególnie pręciki i plakietki mi się podobają :)

 

Po prostu Pan Allan wyszedł ze swojej fabryki i zobaczył co świat audio ostatnio wyrabia. Zrozumiał, że teraz to nie audiofile kupują topowe kolumny tylko ludzie mający dużo kasy, ale oni nie chcą normalnych kolumn tylko wyłącznie LIMITED EDITION. Sądzę, że ta wersja skierowana jest na rynek Hong Kongu bo tam kochają wszelkie rocznicowe edycje. Mają sporo kasy i łykają wszelkie angielskie wersje specjalne.

 

Harbeth skończył z normalnymi cenami w nowych kolumnach po wypuszczeniu w świat modelu 40.2. Teraz będzie już tylko drożej. Co co kupili 40.1 i lubią tego rodzaju dźwięk zrobili dobry interes.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Harbeth skończył z normalnymi cenami w nowych kolumnach po wypuszczeniu w świat modelu 40.2. Teraz będzie już tylko drożej. Co co kupili 40.1 i lubią tego rodzaju dźwięk zrobili dobry interes.

skończył z normalnymi cenami ? przecież 40.1 kosztowały 40tys zł - za co ? za te gniazda głośnikowe za 3zł/szt czy za te kabelki za 1zł/mb, w zwrotnicy ?

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to, że Allan wie jak te elementy dobrać i połączyć, żeby dobrze grało. Ponadto wyrobił sobie doskonale markę.

To o wiele większa wartość dodana niż elementy za kilkaset złotych, połączone w sposób dający efekt nierzadko przeciętny przez kogoś o kim nikt nie słyszał.

Jest popyt to cena rośnie. Inni mogą co najwyżej kusić lepszymi podzespołami, które zamiast 1% ceny całości będą kosztować 5%.

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikomu nie jest w smak że ceny tak wywindowały...nawet jakby to był ,,klub zakochanych w Harbeth,, ;-)

to myślę że i tam by narzekali na obecne ceny....jeżeli ktoś ma p3, shl5 lub m30.1 to zawsze może (i tak też

się dzieje) zmienić kolumny na inną firmę....z m40.1 jet trochę trudniej ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej. Podwyżki nigdy nie są przyjemne (chyba, że pensji). Widać sa jednak ludzie skłonni tyle płacić. Jeżeli nie, to ceny wrócą do starych poziomów.

A wiadomo, czy oprócz wersji na 40-to lecie wciąż będą produkowane zwykłe tańsze?

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.