Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  444 członków

Harbeth Klub
IGNORED

HARBETH Club


Gość wojtasjazz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

nie spodziewałem się że wybór będzie taki trudny bo przecież ProAc prawie ok. 2 x droższy a Harbeth broni mi się średnicą że ciężko z tego zrezygnować na pewne atuty ProAc

 

poniższy opis mniej więcej oddaje moje spostrzeżenia:

http://forums.naimaudio.com/topic/proac-d28-vs-harbeth-compact-7-es-3---my-experience

post-24531-0-22248100-1482917209_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..napisz coś od siebie...

 

Przestrzeń separacja zejście na basie na korzyść ProAc natomiast barwa wokal na korzyść Harbeth

Harbeth przybliża wokale podaje je bliżej niż ProAc oczywiście mogą być tego zwolennicy jak i przeciwnie

W stosunku do ProAc Harbeth daje jakby bardziej nasycony pełniejszy środek co stwarza wrażenie z bardziej bezpośrednim graniem bliżej słuchacza w ProAc jakby artysta występował dalej w głąb sceny niż bliżej słuchacza

Edytowane przez krzysiekol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak można ocenić różnice w brzmieniu pomiędzy 7SE-3 a M30.1 Domestic? Mam 16m2 częściowo otwarte na kuchnie i dosyć mocny wzmacniacz. Chcę wybrać dwa modele Harbethów do odsłuchu i zastanawiam się które.

 

30.1 to już ,,nowocześniejszy" styl brzmienia Harbetha. Mniej Harbethowej ,,magii" i tego co powoduje, iż Harbeth jest dobrym starym Harbethem. 30.1 to porządne kolumny, dla wielu zapewne uniwersalniejsze brzmieniowo niż 7 ale osobiście uważam, że jak kupować Harbetha to tylko te modele z tzw. starej szkoły brzmienia. Dla mnie osobiście wizualny aspekt wyglądu większych modeli tej firmy jest ,,nie do przejścia" ale doskonale rozumiem za co miłośnicy tej marki cenią swoje ,,zabawki" bo i sam doceniam brzmienie starszej wersji 5 czy 7. Moim zdaniem trzeba kupować Harbetha 7 obecnie jak najszybciej bo za rok zrobią wersję Signature czy coś w tym stylu i przywalą ostrą podwyżkę. Przez lata Harbeth bronił się przed konkurencją świetną realacją cena/jakość ale widać po nowych 40.2, że kierownictwo postanowiło podążyć za ogólnym trendem absurdalnych podwyżek.

 

Przestrzeń separacja zejście na basie na korzyść ProAc natomiast barwa wokal na korzyść Harbeth

Harbeth przybliża wokale podaje je bliżej niż ProAc oczywiście mogą być tego zwolennicy jak i przeciwnie

W stosunku do ProAc Harbeth daje jakby bardziej nasycony pełniejszy środek co stwarza wrażenie z bardziej bezpośrednim graniem bliżej słuchacza w ProAc jakby artysta występował dalej w głąb sceny niż bliżej słuchacza

 

Ja ostatnio słuchałem ProAc 20R za 16 000 PLN i grało to całkiem całkiem. Teraz jest wyprzedaż ProAca w Top HIFI i warto się nimi zainteresować bo są za 11 000 PLN. Wokale są bardzo ok z tej wstęgi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem trzeba kupować Harbetha 7 obecnie jak najszybciej bo za rok zrobią wersję Signature czy coś w tym stylu i przywalą ostrą podwyżkę. Przez lata Harbeth bronił się przed konkurencją świetną realacją cena/jakość ale widać po nowych 40.2, że kierownictwo postanowiło podążyć za ogólnym trendem absurdalnych podwyżek.

7 nie będzie wersji signature jedynie dla 40 i 5 ale to i tak nie zmienia faktu że ceny mają iść w górę po nowym roku

 

30.1 to już ,,nowocześniejszy" styl brzmienia Harbetha. Mniej Harbethowej ,,magii" i tego co powoduje, iż Harbeth jest dobrym starym Harbethem. 30.1 to porządne kolumny, dla wielu zapewne uniwersalniejsze brzmieniowo niż 7 ale osobiście uważam, że jak kupować Harbetha to tylko te modele z tzw. starej szkoły brzmienia. Dla mnie osobiście wizualny aspekt wyglądu większych modeli tej firmy jest ,,nie do przejścia" ale doskonale rozumiem za co miłośnicy tej marki cenią swoje ,,zabawki" bo i sam doceniam brzmienie starszej wersji 5 czy 7. Moim zdaniem trzeba kupować Harbetha 7 obecnie jak najszybciej bo za rok zrobią wersję Signature czy coś w tym stylu i przywalą ostrą podwyżkę. Przez lata Harbeth bronił się przed konkurencją świetną realacją cena/jakość ale widać po nowych 40.2, że kierownictwo postanowiło podążyć za ogólnym trendem absurdalnych podwyżek.

 

 

 

Ja ostatnio słuchałem ProAc 20R za 16 000 PLN i grało to całkiem całkiem. Teraz jest wyprzedaż ProAca w Top HIFI i warto się nimi zainteresować bo są za 11 000 PLN. Wokale są bardzo ok z tej wstęgi.

 

 

znam jedną osobę co osobiście w domu miała d28 i d20r i wybór był jednoznaczny na d28

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnie to z tymi starymi Harbethami bywa. Porównanie 30 do 30.1 moim zdaniem nie daje żadnych podstaw do zakupu tych pierwszych,porównanie P3ES,które były bardzo wychwalane przez melomanów,do P3ESR,bardzo wyraźnie wskazuje,że Radial2 w obecnej wersji Trójek,przeniósł te głośniki na wyższą pólkę. Z kolei czasy,kiedy Harbeth montował mleczne membrany,czyli np w protoplastach obecnych 5,to czasy za którymi wielu dziś tęskni i szuka modeli w dobrym stanie z lat 80/90. Pamiętam,że jak pierwszy raz posłuchałem shl plus,to byłem przekonany,że to progres w stosunku do "zwykłych"shl,dziś już tej pewności nie mam,bo wrażenia z grania poprzedniej wersji,moim zdaniem lepiej,pełniej,właśnie tak Harbethowo,pokazują średnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wokale są bardzo ok z tej wstęgi.

 

 

 

ja nie twierdzę że z d28 są złe, wręcz przeciwnie są świetne ale po prostu z Harbeth inaczej prezentowane a to już kwestia gustu kto jak lubi

Jednak kto raz usłyszał Harbeth i ta prezentacja się spodoba to ciężko będzie przebić ten klimat barw nasycenie poczucie bliskiego obcowania z muzuką

Edytowane przez krzysiekol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 nie będzie wersji signature jedynie dla 40 i 5 ale to i tak nie zmienia faktu że ceny mają iść w górę po nowym roku

 

znam jedną osobę co osobiście w domu miała d28 i d20r i wybór był jednoznaczny na d28

 

Ja generalnie nie jestem miłośnikiem ProAców bo to wcześniej słyszałem było mało przekonujące a ceny wygórowane. D20R zaprezentowały więcej życia niż starsze modele ale w swojej oryginalnej cenie to żadna super rewelacja.

 

Różnie to z tymi starymi Harbethami bywa.

 

Dla mnie stare Harbethy to wszystkie wcześniejsze modele jakie wyszły przed 30.1;-)

 

3 są na pewno lepsze w wersji ESR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja generalnie nie jestem miłośnikiem ProAców bo to wcześniej słyszałem było mało przekonujące a ceny wygórowane. D20R zaprezentowały więcej życia niż starsze modele ale w swojej oryginalnej cenie to żadna super rewelacja.

 

 

 

Dla mnie stare Harbethy to wszystkie wcześniejsze modele jakie wyszły przed 30.1;-)

 

3 są na pewno lepsze w wersji ESR.

 

 

Jasne Stary ja to szanuję. Harbeth jak każda firma ewouluje,trochę wolniej,ale jednak i to Klienci i ich portfele pokażą Shawowi czy to dobry kierunek rozwoju. Patrząc z dystansu na moje doświadczenia:shl vs.shl plus,to też wolę starego Harbetha :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30.1 to już ,,nowocześniejszy" styl brzmienia Harbetha. Mniej Harbethowej ,,magii" i tego co powoduje, iż Harbeth jest dobrym starym Harbethem. 30.1 to porządne kolumny, dla wielu zapewne uniwersalniejsze brzmieniowo niż 7 ale osobiście uważam, że jak kupować Harbetha to tylko te modele z tzw. starej szkoły brzmienia. Dla mnie osobiście wizualny aspekt wyglądu większych modeli tej firmy jest ,,nie do przejścia" ale doskonale rozumiem za co miłośnicy tej marki cenią swoje ,,zabawki" bo i sam doceniam brzmienie starszej wersji 5 czy 7. Moim zdaniem trzeba kupować Harbetha 7 obecnie jak najszybciej bo za rok zrobią wersję Signature czy coś w tym stylu i przywalą ostrą podwyżkę. Przez lata Harbeth bronił się przed konkurencją świetną realacją cena/jakość ale widać po nowych 40.2, że kierownictwo postanowiło podążyć za ogólnym trendem absurdalnych podwyżek.

Dziękuję za odpowiedź. Jutro idę odsłuchiwać 30.1 a po Nowym Roku mają mieć C7ES-3. Wtedy pewnie dopiero wezmę obydwa modele do domu na kilka dni. Myślałem jeszcze o SHL5+, ale to już nieco droższa zabawa i może być zbyt duży do mojego metrażu.

Edytowane przez barmanekm

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Jutro idę odsłuchiwać 30.1 a po Nowym Roku mają mieć C7ES-3. Wtedy pewnie dopiero wezmę obydwa modele do domu na kilka dni. Myślałem jeszcze o SHL5+, ale to już nieco droższa zabawa i może być zbyt duży do mojego metrażu.

 

Napisz o swoich wrażeniach. Mi kiedyś bardzo spodobały się 5 gdy zagrały z podstawowym kompletem od Burmastera. Jeden z fajniejszych dźwięków za ,,w miarę" normalne pieniądze jaki miałem okazję posłuchać. Choć to było dobrych kilka lat temu to do dziś zostały mi miłe wrażenia. Ale to były jeszcze 5 bez plusa. ,,Killer" w swoim czasie;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dziękuję za odpowiedź. Jutro idę odsłuchiwać 30.1 a po Nowym Roku mają mieć C7ES-3. Wtedy pewnie dopiero wezmę obydwa modele do domu na kilka dni. Myślałem jeszcze o SHL5+, ale to już nieco droższa zabawa i może być zbyt duży do mojego metrażu.

 

Jeśli masz lokum do 15 m2,koniecznie sprawdź P3. One grają dźwiękiem 3 razy większym niż wyglądają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz lokum do 15 m2,koniecznie sprawdź P3. One grają dźwiękiem 3 razy większym niż wyglądają :)

Mam niecałe 17m2 ale otwarte na większą powierzchnię.

 

Dzisiaj odsłuchiwałem M30.1 i SHL5+, no i niestety kolumienki, na które liczyłem najbardziej, czyli M30.1 najbardziej zawiodły. Zagrały dosyć podbitym, wręcz rezonującym wyższym basem i dosyć mocno maczały wszystko w tym sosie. Brakowało powietrza, otwartości i barwy, na którą tak liczyłem. Być może kolumny były niewygrzane bo sprzedawca coś wspominał. Pomieszczenie to ponad 20m2 i wystarczająco zaadaptowane także to raczej nie było problemem. Jak popatrzyłem później na różnych angielskojęzycznych forach, sporo osób określiło bas z m30.1 jako "boomy" a jedna czy dwie osoby stwierdziły, że im lepiej w pokojach o podobnych metrażach < 20m2 grają właśnie SHL5+.

SHL5+ też odsłuchiwałem i tutaj było dużo, dużo lepiej. Powiedziałbym że całkiem dobrze. Praktycznie cały zakres był wyrównany oprócz minimalnie cofniętej góry. Bas się nie rozlewał ale brzmiał w zwarty sposób i masował otoczenie. Słuchanie było bardzo przyjemnie i kolumny zawitają u mnie w mieszkaniu na odsłuchu.

 

Z odsłuchem u siebie wstrzymuję się aż na stanie w salonie będą mieli C7ES-3 i wtedy postaram się o dłuższy odsłuch tych dwóch modeli w bardziej sprzyjających warunkach, przy których będę mógł wyeliminować nieznane czynniki.

 

Odsłuchiwałem jeszcze Duevele Venus i monitory nowej polskiej firmy Megalith Audio i jedne i drugie zagrały bardzo fajnie. Szczególnie monitory Megalitha - zagrały dźwiękiem wysokiej próby, niezwykle otwartym z potężną sceną. Póki co nie chcę pisać więcej, bo jak dla mnie odsłuchy w salonach potrafią być mylące. Szczególnie, że dzisiaj miałem niecałe 2h na 4 pary kolumn.

Edytowane przez barmanekm

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Harbeciarze,mam do sprzedania P3,stan FABRYCZNY pełna dokumentacja,folie,styropiany,karton. Kolor cherry. Grały w domu wolnego od dymu nikotynowego. Jestem ich pierwszym właścicielem.Wychuchane i przenoszone tylko w bawełnianych rękawiczkach,nie mają nawet pyłka na obudowie :))

Poważnemu zainteresowanemu,dorzucę standy Skylan,oczywiście także jak nowe. Nie opuszczam póki co klubu,bo Harbetha kocham miłością dozgonną :)

Oferty proszę na priv :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym będziesz grał?

Dobry system nie boi się żadnej muzyki. Jeżeli słuchasz muzyki organowej, opery, symfonii lub muzyki chóralnej i ci się podoba, jesteś blisko... Jeżeli słuchasz płyt, których nigdy nie mogłeś wysłuchać w całości a teraz muzyka cię zachwyca, jesteś blisko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie wiem. Kilka opcji się tam gdzieś majaczy,ale spadły na mnie wczoraj bardzo złe rodzinne wieści i kompletnie nie mam teraz głowy :((

Dodam tylko,że Klipscha w ogóle. ie posłuchałem...

Przykro słyszeć o takich rzeczach w Nowym Roku. Jak już coś wybierzesz to podziel się tym wyborem z innymi. Może ktoś skorzysta, może ja do tego czasu nic nie wybiorę. Szczególnie, że po ostatnich odsłuchach sprawa okazała się bardziej skomplikowana niż myślałem. Dzięki i wszystkiego dobrego w 2017.

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przykro słyszeć o takich rzeczach w Nowym Roku. Jak już coś wybierzesz to podziel się tym wyborem z innymi. Może ktoś skorzysta, może ja do tego czasu nic nie wybiorę. Szczególnie, że po ostatnich odsłuchach sprawa okazała się bardziej skomplikowana niż myślałem. Dzięki i wszystkiego dobrego w 2017.

 

Dzięki,bo wieści są naprawdę fatalne :((

Oczywiście dam znać co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak by zagrał z siódemkami, ale w zeszłym roku trenowałem go w sklepie w Szczecinie z Sonus Faber Electa Amator+Ayon CD2s. Ciekawe granie w sumie nie było zbyt wiele czasu ponieważ mimo wcześniejszego umówienia i zapewnień sprzedawcy ze grzany wcześniej przez około godzinę nam się "otworzył" po około też godziny. Wcześniej było tak sobie ale potem naprawdę fajnie. Mocno z przytupem i było słychać że jest prąd. Jeśli kręcisz czarne placki to niezaprzeczalnym plusem jest gramofonowe pre na lampach. Niestety nie wiem jakiej jakości ale śmiem twierdzić że do eMeMek mółby z powodzeniem zastąpić średnie przedwzmacniacze.

Nie wiem jakiej wielkości masz pokój bo wiatrak z bardzo bliska było słychać, ale to była odległość jakies 0,5-1m z głową nad wzmacniaczem.

Jednak w takiej wyprzedaży na pewno bardzo ciekawa propozycja za nominalne 14,5tysi sprawa do przemyślenia bo w takich pieniądzach można powybrzydzać.

Jeszcze jedna sprawa na odchodne zmieniliśmy głośniki na B&W jakieś podstawkowce z serii 800 po pięciu minutach zrobił się jazgot.

Nie wiem czy pomogłem ale warto z Herbatą wypróbować.

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co sądzicie o CTA405-A jest teraz wyprzedaż za 8999 PLN

 

http://www.tophifi.pl/wyprzedaz-zimowa-komponenty-hi-fi

 

grało by to z Harbeth 7ES-3

 

Jesli chcesz wyciągnąć to co najlepsze z harebrtow 7 zainteresuj sie luxmanem 550 abo 505 , świetna maszyna mocna detaliczna i swietnie pasuje do harebrtow . U mnie swego czasu napędzało 5 i nie miałem żadnego problemu nawet z basem w takich małych metrażach

Ostanio podpiąłem , amstafy mini do Luxmana , Kiedy pokręciłem gałkę myślałem ze kolumny nie dadzą radę , piwrwsz raz słyszałem przesterowane kolumny

Edytowane przez szwagier83

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jesli chcesz wyciągnąć to co najlepsze z harebrtow 7 zainteresuj sie luxmanem 550 abo 505 , świetna maszyna mocna detaliczna i swietnie pasuje do harebrtow . U mnie swego czasu napędzało 5 i nie miałem żadnego problemu nawet z basem w takich małych metrażach

Ostanio podpiąłem , amstafy mini do Luxmana , Kiedy pokręciłem gałkę myślałem ze kolumny nie dadzą radę , piwrwsz raz słyszałem przesterowane kolumny

 

Tylko 20 wat na kanał do Harbeth to nie za mało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.