Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  444 członków

Harbeth Klub
IGNORED

HARBETH Club


Gość wojtasjazz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak najbardziej. Podwyżki nigdy nie są przyjemne (chyba, że pensji). Widać sa jednak ludzie skłonni tyle płacić. Jeżeli nie, to ceny wrócą do starych poziomów.

A wiadomo, czy oprócz wersji na 40-to lecie wciąż będą produkowane zwykłe tańsze?

Ja nie wiem czy ludzie są skłonni tyle płacić, wiem za to że czasy normalnych cen się skończyły.

Jeszcze nie widziałem firmy, która po podwyżkach oficjalnie obniża ceny na swoje produkty bo się coś nie sprzedaje. Tak się dzieje jak firma upada a dystrybutorzy wyprzedają zapasy lub gdy następuje zmiana dystrybutora a u nas Audio System raczej nie wypuści z rąk Harbetha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkurencja dla rocznicowych 40.2. Wszystkie ścianki zrobione ze sklejki brzozowej pozyskanej z brzozy rosnącej na wyspie Hokkaido. A drewno w Japonii kosztuje krocie. Same przetworniki to też bardzo ciekawe konstrukcje. Jak ktoś lubi tak duże monitory to jest to jedna z ciekawszych konstrukcji w tej kategorii.

 

54094_97_1.png

 

Lakier ma taką samą jakość jak ten znajdujący się na fortepianach koncertowych tej firmy. Mistrzostwo świata.

 

Pamiętam jak jakiś czas temu Pan Shaw reklamował Harbethy w wykończeniu gloss i to w wielu kolorach. Ale chyba się z tego wycofali bo aktualnie widzę na ich stronie tylko wykończenie w drewnie. A szkoda bo były zdjęcia malutkich 3 w ciekawej kolorystyce. Shaw trzymał je nawet w swoich rękach na reklamie. Chyba jednak tego rodzaju wykończenie okazało się zbyt trudne w produkcji dla Harbetha.

 

Tak wyglądają te Yamahy od środka.

 

DSCN1276.jpg

Edytowane przez moreno1973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed zakupem Herbatników rozważałem właśnie Yamahy, Pioneery etc, klasyczne modele. W większości używane. Problemem była ich dostępność w Europie. 90% dostępnych egzemplarzy to Japonia lub USA, co niemal wyklucza odsłuch i dochodzą problemy logistyczne. Spendorów, Tannoy'ów i Harbethow można posłuchać bez problemów, także w swoim mieszkaniu i można je kupić niemal od ręki.

 

Mi najbardziej podeszły sie Harbethy... Kwestia gustu, pomieszczenia i toru. Bo wszystkie trzy są niezłe. A jeszcze jest Stirling Broadcast, który już sobie odpuściłem.

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ło matko, Allan łoi swoich fanów do gołej skóry tak że będziesz musiał zostawić skarpetki i buty razem z kasą i wracać boso do domu.

Co ciekawe sama firma Harbeth jest postrzegana przez samych Brytyjczyków za średnio przeciętną i taki Spendor czy Kef pozycjonowani dużo

wyżej to mogą Allanowi pograć na nosie, więc Allan wziął sobie za cel Europejczyków i nasz kraj - chcą Harbetha niech płacą , chcą anniversary

edition niech płacą podwójnie. O naiwności , jak to dobrze że zawsze się trzymałem tej firmy z daleka - wolę 10 razy bardziej Rogers'a.

 

 

A co i kto zabroni bogatemu zapłacić za towar tyle ile chce sprzedający!!!! Nie masz wstępu do tego kręgu i motasz się aby było na twoim. ,,Nie możesz jeść obiadu w restauracji więc dymaj do baru typu ,,Maćko". A swoją drogą to wiedz że Rogers prawdziwy angielski już nie istnieje od lat a ten co jest dostępny to właściciel i produkcja Chińska. Nie był w stanie się utrzymać w UK. Obecnie ,,Super wykonanie" - zastosowane krzywo zszywki meblowe do mocowania taśm pofałdowanych typu rzep albo niedomalowane głośniki przy śrubach mocujących - to tylko przykład kiczu. Gratuluje ,,trafnego" wyboru ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

 

Ło matko, Allan łoi swoich fanów do gołej skóry tak że będziesz musiał zostawić skarpetki i buty razem z kasą i wracać boso do domu.

Co ciekawe sama firma Harbeth jest postrzegana przez samych Brytyjczyków za średnio przeciętną i taki Spendor czy Kef pozycjonowani dużo

wyżej to mogą Allanowi pograć na nosie, więc Allan wziął sobie za cel Europejczyków i nasz kraj - chcą Harbetha niech płacą , chcą anniversary

edition niech płacą podwójnie. O naiwności , jak to dobrze że zawsze się trzymałem tej firmy z daleka - wolę 10 razy bardziej Rogers'a.

 

 

 

Skąd takie spostrzeżenia masz ?? Bajki opowiadasz , zawsze byłeś anty harberth ale jak juz cos mówisz to przedstaw fakty ,??? Mieszkam w uk juz długo nie to żebym sie chwalił i często jeszcze na pokazy i rozmawiam z ludźmi .

Edytowane przez szwagier83

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A swoją drogą to wiedz że Rogers prawdziwy angielski już nie istnieje od lat a ten co jest dostępny to właściciel i produkcja Chińska. Nie był w stanie się utrzymać w UK. Obecnie ,,Super wykonanie" - zastosowane krzywo zszywki meblowe do mocowania taśm pofałdowanych typu rzep albo niedomalowane głośniki przy śrubach mocujących - to tylko przykład kiczu. Gratuluje ,,trafnego" wyboru ;-)

 

Wiem że aktualny Rogers jest made in China. Miałem na myśli wspaniałe kolumny sprzed 15-20 lat np.Studio 1. Słyszałeś kiedys te kolumny i jak grają ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

 

Ło matko, Allan łoi swoich fanów do gołej skóry tak że będziesz musiał zostawić skarpetki i buty razem z kasą i wracać boso do domu.

Co ciekawe sama firma Harbeth jest postrzegana przez samych Brytyjczyków za średnio przeciętną i taki Spendor czy Kef pozycjonowani dużo

wyżej to mogą Allanowi pograć na nosie, więc Allan wziął sobie za cel Europejczyków i nasz kraj - chcą Harbetha niech płacą , chcą anniversary

edition niech płacą podwójnie. O naiwności , jak to dobrze że zawsze się trzymałem tej firmy z daleka - wolę 10 razy bardziej Rogers'a.

 

 

 

Skąd takie spostrzeżenia masz ?? Bajki opowiadasz , zawsze byłeś anty harberth ale jak juz cos mówisz to przedstaw fakty ,??? Mieszkam w uk juz długo nie to żebym sie chwalił i często jeszcze na pokazy i rozmawiam z ludźmi .

 

Sporo kolumn przesluchalem i miałem między innymi kefy MA i AP . Odkąd kupiłem Harbethy zakończyłem poszukiwania kolumn. To konstrukcje które bronią się dzwiekiem wystarczy posłuchać by to.zrozumiec. pewnie , że fajnie by było gdyby były tańsze. ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj dokonałem malutkiej zmiany, życzyłbym sobie aby zawsze za tak małe pieniądze tyle dobrego dostać

ale to jest też konsekwencja mojego błędu....o tym za chwilę

nie wiem jak teraz ale kiedyś Alan Show nie przykładał wagi do standów, trochę to wydawało mi się dziwne

bo większość firm ma swoje podstawki a po drugie i najważniejsze Harbethy są wrażliwe na różnego rodzaju

ustawienia, standy itd. ....kilka lat temu mogłem się o tym przekonać, przestawiając najmniejsze Harbs p3

ze skylananów (doskonale współpracowały) na ciężkie metalowe StandArt-8

i taka zmiana wyszła bardzo niekorzystnie dla tych maluchów....

moje standy są drewniane, lekkie, otwarte - diy..... kolejność ustawienia

podłoga panele (najgorsze co może być) płyta granitowa 5cm, standy na kolcach, docisk w postaci płyty granitowej 7cm aby była większa stabilność, następnie przez wiele miesięcy miałem w rogach kolumn małe drewienka - między standy a kolumny 1.5cm x 1.5cm - coby kolumny nie opierały się całą płaszczyzną o standy ....i tu zrobiłem błąd....przykleiłem te drewienka z obydwu stron

to powodowało że kolumna nie miała pewnej izolacji od standów.....długo by o tym pisać ale nie o to chodzi

kupiłem u Horneta stożki hebanowe (groszowa sprawa) 8szt 300zł i dałem w miejsce tych drewienek

...to jest niesamowite jak dzwięk uległ zmianie....przede wszystkim brzmienie zrobiło się bardziej transparentne

góra bardziej otwarta, lepsza rozdzielczość, więcej detali, brzmienie nabrało jakby większego spokoju .... bas....no właśnie ;-)....tak nisko schodzącego jeszcze nie miałem a przy tym jest kontrola...takie małe pizdziki a ile dobrego zrobiły

Edytowane przez Miroslav1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem ale lepszy bas, więcej detali po takim zabiegu obiektywnie nie jest możliwe, to w psychice nastąpił progres oczekując poprawy...Tak też się stało lecz w głowie...Świadomość, podświadomość itp

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem ale lepszy bas, więcej detali po takim zabiegu obiektywnie nie jest możliwe, to w psychice nastąpił progres oczekując poprawy...Tak też się stało lecz w głowie...Świadomość, podświadomość itp

 

W tym rzecz że właśnie po takim zabiegu to jest możliwe a nawet pewne iż eliminując drgania polepsza się gora oraz bas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem ale lepszy bas, więcej detali po takim zabiegu obiektywnie nie jest możliwe, to w psychice nastąpił progres oczekując poprawy...Tak też się stało lecz w głowie...Świadomość, podświadomość itp

 

....hmm...toś mi dał do myślenia...chyba będę musiał się wybrać do medyka...;-)

dziś dostałem kable głośnikowe na odsłuch o dość nieprzyzwoitej cenie 40tys

porównując je do moich Wile słyszę pewne rzeczy.....ale lepiej będzie jak doktor się wypowie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem na jakie zmiany liczysz...na pewno te małe pizdziki nie spowodują że nagle z shl5 zrobi się m40.1

to również nie jest zmiana rzędu wymiany wzmacniacza...aby była jasność

na tak małe nakłady finansowe to zmiany są znaczące ...i to nie jest kwestia moich urojeń

....przynajmniej tak powiedział mój kolega lekarz ...to nie znaczy że wszędzie będzie tak samo....może się okazać że te drewienka zamiast poprawić to pogorszą brzmienie

standy i inne pierdółki mają znaczenie i takie jest moje zdanie

zastanawiało mnie ... dlaczego Alan Show nie przykłada do tego wagi...koniec kropka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zamiast drewienek muszelki, takie złote. Serio.

Dobry system nie boi się żadnej muzyki. Jeżeli słuchasz muzyki organowej, opery, symfonii lub muzyki chóralnej i ci się podoba, jesteś blisko... Jeżeli słuchasz płyt, których nigdy nie mogłeś wysłuchać w całości a teraz muzyka cię zachwyca, jesteś blisko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O drewienka? Nie no, bez żartów...

Dobry system nie boi się żadnej muzyki. Jeżeli słuchasz muzyki organowej, opery, symfonii lub muzyki chóralnej i ci się podoba, jesteś blisko... Jeżeli słuchasz płyt, których nigdy nie mogłeś wysłuchać w całości a teraz muzyka cię zachwyca, jesteś blisko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....tak nisko schodzącego jeszcze nie miałem a przy tym jest kontrola...takie małe pizdziki a ile dobrego zrobiły

 

A ja Tobie wierzę bo sam tego wiele razy doświadczyłem bawiąc się różnymi akcesoriami antywibracyjnymi, podstawkami itd...

 

Ja to przerabiałem z podkładkami pod kolce od Harmonixa oraz ze Stillpointsami pod sprzętem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja niestety nie wierzę

 

jakbyśmy rozmawiali o Bogu to kwestia wiary będzie zasadnicza...daj spokój człowieku ;-)

miałeś kiedyś u siebie 40tki ?

zastanów sie nad jedną rzeczą...jaki miałbym cel pisac takie farmazony...

może chcę zrobić lepszą sprzedaż stożków u Horneta ? ;-)

 

A ja Tobie wierzę bo sam tego wiele razy doświadczyłem bawiąc się różnymi akcesoriami antywibracyjnymi, podstawkami itd...

 

Ja to przerabiałem z podkładkami pod kolce od Harmonixa oraz ze Stillpointsami pod sprzętem.

 

masz doświadczenie z akcesoriami antywibracyjnymi to wiesz o co mi chodzi

 

w innym wątku już to opisałem ale niema problemu aby zrobić to ponownie

jak miałem Dynaudio S25 to stały na dedykowanych standach..o ile brzmieniowo było wszystko OK

to wizualnie standy był nie do zaakceptowania, kompletnie nie pasowały do S25

kupiłem wtedy ciężkie StandArt - 8 ....byłem przekonany że brzmieniowo nie będzie żadnego zaskoczenia

bo wizualnie takie połączenie mi się podobało.....jakie był moje zdziwienie S25 postawiłem na StandArta

i dzwiękowo sporo straciłem.....nie będę wchodził w szczegóły bo nie o to chodzi

po rozmowie z kolegą który doradził abym wypróbował podstawek antywibracyjnych....i też tak zrobiłem

kupiłem Franc Audio i dałem między kolumnę a standy i ten zabieg dał pożądane efekty z czego byłem

cholernie zadowolony bo dostałem więcej niż na dedykowanych standach Dynaudio

takie doświadczenia są bezcenne ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.