Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  444 członków

Harbeth Klub
IGNORED

HARBETH Club


Gość wojtasjazz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Też uważam P3ESR za najbardziej udany model. Oczywiście 40.1 są wspaniałe i potężne, ale "trójeczki" mają w sobie to "coś". Są totalnie bezproblemowe... bardzo łatwo je opanować i zbudowac na nich system. Gdybym miał jakiś mniejszy pokój w mieszkaniu to słuchałbym na nich. ...a napędził bym je klasą A od Accuphase, powiedzmy starą A50.

Żałuję, że sprzedałem, stały na półce i nie wołały.

 

 

...jednak najbardziej czarującą kolumną jaką słyszałem od Harbeth jest Monitor HL mkII.

91db, leciutka membrana, mięciutki resor pozwala grać nawet SET300B.

 

;)

 

A nie czasem mk III ? :-)

A z tą skutecznością to podkręciłeś troszkę. Mają 87/88.

Natomiast to wszytsko nie ma znaczenia, bo faktycznie jak je wspomnę to stukam się w głowę, że dopuściłem się ich sprzedaży.

 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez 22grudzen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

P3ESR grają inaczej niż pozostałe klony BBC ls3/5?

 

Żeby rzetelnie odpowiedzieć na to pytanie,trzeba byłoby przesłuchać kilka epokowych ls3/5A. Ja mogę odnieśc się tylko do porównania z obecny Rogersem i według mojego ucha,P3 grają zdecydowanie barwniej i mają lepszy dół. W sytuacji o którą pytasz,trzeba się chyba oprzeć na opini Atkinsona,który po testach P3 stwierdził,że jest to najlepsza interracja ze wszystkich ls3/5a,które słyszał.

http://www.stereophile.com/standloudspeakers/harbeth_p3esr_loudspeaker/#Cu5WgEeyCb6qKTGa.97

Edytowane przez Paweł Skurzewski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

wyczytałem też, że jednak Chartwell lepsze nieco od Harbeth P3, a jeszcze lepsze od Chartwell są Falcon Acoustic...

 

Sławek wklej proszę link do takich porównań,to są cenne infos.

 

P3ESR to nie jest klasyczne ls3/5a. Oparty jest na na innych np. przetwornikach.

 

Tak,ale różnic jest mniej niż więcej,chyba :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławek wklej proszę link do takich porównań,to są cenne infos.

 

 

Tak,ale różnic jest mniej niż więcej,chyba :))

 

 

 

Takie cos znalazłem:

 

http://www.audioaficionado.org/general-speaker-discussion/34923-falcon-acoustics-ls3-5a-15-ohms.html

Edytowane przez slaaawek

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem,normalne opinie jakichś audiofilii,tak jak u nas :)

Dla jednego lepsze to a dla innego tamto.

 

Paweł, "opinie jakichś audiofili" to chyba najcenniejsze co może być, prawda? a nie opinie niektórych opłaconych recenzentów...

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przetworniki, to chyba również zwrotnica. Pozostaje tylko wielkość :).

 

Wszystkie klony BBC mają kilka cech wpólnych:

-membrany woofera z bextrenu lub polipropylenu (dają charakterystyczną chrypkę dęciakom i wokalom)

-tzw "górka BBC" w okolicy 1.khz

-zwotnica korygująca przesunięcia fazowe głośnków

-"grająca" obudowa

Edytowane przez jurek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

 

 

Paweł, "opinie jakichś audiofili" to chyba najcenniejsze co może być, prawda? a nie opinie niektórych opłaconych recenzentów...

 

Zdecydowanie:) ja to pisałem bez cienia sarkazmu. Chodzi tylko o to,że w sieci są też przeciwstawne opinie. Żelazna zasada,tylko w domu,na własnym systemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi tylko o to,że w sieci są też przeciwstawne opinie. Żelazna zasada,tylko w domu,na własnym systemie.

 

...co tam w sieci.....przecież sam Alan Show twierdzi że połączenie Harbs z lampą jest nie za bardzo udane

....niech AS przekona wszystkich tych którzy nie posłuchali jego rady i dokonali takiego tandemu....

podobne zdanie ma o kablach do których nie przykłada wagi i standach....

...czy Alan Show sie myli?....nie... tylko MY mamy inne zdanie ;-)

Edytowane przez Miroslav1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nie wszyscy, szczególnie co do lampy.

Dobry system nie boi się żadnej muzyki. Jeżeli słuchasz muzyki organowej, opery, symfonii lub muzyki chóralnej i ci się podoba, jesteś blisko... Jeżeli słuchasz płyt, których nigdy nie mogłeś wysłuchać w całości a teraz muzyka cię zachwyca, jesteś blisko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega który robił odsłuch SHL5 plus na Mcintoshu MA7000 (wspominałem wcześniej)

kupił kolumny dla siebie Revel Perfoma F206......... (nie słuchałem nigdy tych paczek)

powiedział coś takiego ''w Revelach jest więcej Harbetha niż w SHL5 plus''

''nie opłaca sie kupować shl5 plus ani m40.2'' takie zmiany można osiągnąć poprzez wymianę kabli

.........ciekawa teoria.....;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

kolega który robił odsłuch SHL5 plus na Mcintoshu MA7000 (wspominałem wcześniej)

kupił kolumny dla siebie Revel Perfoma F206......... (nie słuchałem nigdy tych paczek)

powiedział coś takiego ''w Revelach jest więcej Harbetha niż w SHL5 plus''

''nie opłaca sie kupować shl5 plus ani m40.2'' takie zmiany można osiągnąć poprzez wymianę kabli

.........ciekawa teoria.....;-)

 

Dobrze,że nie kupił Harbetha,bo to z Makiem nie gra,sprawdzone nausznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już będziesz miał 3, to koniecznie napisz porównanie z 30.1 i shl-5 - jak to wygląda w Twoim metrażu. Bo mamutów :) chyba nie miałeś?

Dobry system nie boi się żadnej muzyki. Jeżeli słuchasz muzyki organowej, opery, symfonii lub muzyki chóralnej i ci się podoba, jesteś blisko... Jeżeli słuchasz płyt, których nigdy nie mogłeś wysłuchać w całości a teraz muzyka cię zachwyca, jesteś blisko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam. Jeśli ktoś jest zainteresowany wykonaniem standów do swoich kolumn to mogę polecić w Warszawie świetnego fachowca, który jest w stanie wykonać , niemal każdy model . Info dla zainteresowanych na priv. Pozdrawiam

 

Ale można prosić kilka zdjęć stendów w wykonaniu tego Pana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Harbeth Audio Ltd 40th Anniversary 2017

So to start the year off, from January 2017, there will be 2 models available as 40th Anniversary Edition versions; the Super HL5plus and the Monitor 40.2, both in a special Walnut veneer only.

The quantities we make will be strictly limited:

With the 40th Anniversary Monitor 40.2 just 40 pairs will be available world-wide.

Obviously the Super HL5plus is a big seller so we have to offer a more than 40 pairs world-wide.. We will offer a maximum of 40 pairs 40th Anniversary Super HL5plus Walnut per market.

The Harbeth 40th anniversary loudspeakers will feature WBT NextGen binding posts, their latest design and best sounding binding posts - these will be linked with some custom made bi-wire linking cables we are having made at the moment. There are anodised black aluminium 40th Anniversary badges with silver printing front and rear and stamped serial numbers on the back badges, a new protected super tweeter, British made audio grade crossover components, improved 'Harbeth branded' internal wiring, and a few other choice upgrades. They will be packed in Harbeth printed cotton bags and the cartons will have new 40th Anniversary labelling.

The 40th Anniversary Monitor 40.2 will feature larger, gold WBT binding posts and the anodised aluminium badges will have gold printing.

Also, to replace our usual plastic grille badge, we will fit a metal 40th Anniversary grille badge with magnetic fixing.

Both models will look very luxurious and all the staff here are really looking forward to start producing them.

Looking forward to you comments and new orders.

post-24531-0-71011600-1480355236_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Harbeth Audio Ltd 40th Anniversary 2017

So to start the year off, from January 2017, there will be 2 models available as 40th Anniversary Edition versions; the Super HL5plus and the Monitor 40.2, both in a special Walnut veneer only.

 

Co by nie wymyślili to ja bym wolał kupić 40.1 i poprzednie 5. Ciekawe, że nie robią specjalnej edycji 3. A wiecie dlaczego? Bo one się po prostu dobrze sprzedają i dobrze brzmią więc nie ma sensu wzmacniać tego modelu. Za to takie działania przydadzą się nowej 40 i 5. Chinole na pewno kupią te rocznicowe 40 bo oni kochają takie limitowane edycje ozdobione złotymi tabliczkami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Co by nie wymyślili to ja bym wolał kupić 40.1 i poprzednie 5. Ciekawe, że nie robią specjalnej edycji 3. A wiecie dlaczego? Bo one się po prostu dobrze sprzedają i dobrze brzmią więc nie ma sensu wzmacniać tego modelu. Za to takie działania przydadzą się nowej 40 i 5. Chinole na pewno kupią te rocznicowe 40 bo oni kochają takie limitowane edycje ozdobione złotymi tabliczkami...

 

dokładnie tym bardziej że w poprzednich latach gdy wypuszczali serie specjalne to były też dla 3 i 30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

p3 są świetne słuchałem z Jadisem, Lebenem i Mactone...(pomijam Audio Show)

posłuchajcie kontrabasu, gitary, saksofonu, perkusji czy wokalu na tych maluchach

....a następnie to samo ale na m40.1 ...łatwiej będzie wydać werdykt które lepsze ;-)

 

 

Jeśli mamy tak porównać,to sprawa jest oczywista. Myślę że w fenomenie P3 chodzi o coś innego,jak kiedyś napisał yoachim,one mają to coś,jak zdefiniować "to coś"? każdy ma swój pomysł. Nikt natomiast nie odbiera prymatu 40. są na szczycie oferty i to się nigdy nie zmieni,natomiast jak bardzo chcesz porównań,to posłuchaj kontrabasu z P3 w 13 m2 a potem w tym samym miejscu z 40,szybko zrozumiesz o co mi chodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.