Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  444 członków

Harbeth Klub
IGNORED

HARBETH Club


Gość wojtasjazz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

dzięki za info. Nie te nie są z Łodzi ani z okolic Łodzi

 

 

 

jedynie ten kolor Tiger ni jak mi do wnętrza pasuje

 

kiedyś miałem shl5 w tiger ebony....żonie się podobały, pasowały pod zasłony ;-)

....powiedz z jakim wzmacniaczem i jak dużym pokoju miałoby to grać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

kiedyś miałem shl5 w tiger ebony....żonie się podobały, pasowały pod zasłony ;-)

....powiedz z jakim wzmacniaczem i jak dużym pokoju miałoby to grać ?

 

Pokój ok. 28m2 a wzmacniacz na razie byłby nie najlepszy i w kolejności pewnie do wymiany Exposure 3010s2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

 

 

Pokój ok. 28m2 a wzmacniacz na razie byłby nie najlepszy i w kolejności pewnie do wymiany Exposure 3010s2

 

28m2 to moim zdaniem za mało na 40.1 Spokojnie wchodzą i pięknie znikają SHL5, no ale to moje zdanie. 40.1 muszą oddychać,widziałeś je kiedyś na żywo?to są naprawdę wielkie krowy a stanie przy ścianie im nie służy,tak jak i innym Harbs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

28m2 to moim zdaniem za mało na 40.1 Spokojnie wchodzą i pięknie znikają SHL5, no ale to moje zdanie. 40.1 muszą oddychać,widziałeś je kiedyś na żywo?to są naprawdę wielkie krowy a stanie przy ścianie im nie służy,tak jak i innym Harbs.

 

też się tego trochę obawiam, fakt na żywo je widziałem to spore kolumny ale też czytałem wpisy gdzie była mowa o mniejszym metrażu do tych kolumn, także chyba trzeba będzie spróbować

Edytowane przez krzysiekol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokój ok. 28m2 a wzmacniacz na razie byłby nie najlepszy i w kolejności pewnie do wymiany Exposure 3010s2

 

28m2 to już fajny metraż....moje zdanie jest trochę inne niż Pawła

przy mocnym wzmacniaczu możesz spokojnie wstawić m40.1

miałem kiedyś Exposure 2010...coś do Krella podobny

nie wiem czy Exposure ma końcówkę mocy....ale raczej coś mocniejszego polecam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

 

 

też się tego trochę obawiam, fakt na żywo je widziałem to spore kolumny ale też czytałem wpisy gdzie była mowa o mniejszym metrażu do tych kolumn, także chyba trzeba będzie spróbować

 

Poczytaj HUG,to jednak najlepsze źródło wiedzy o Harbeth.Poczytaj co o wielkosci pomieszczenia i doboru paczek pisze CEO A.S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też się tego trochę obawiam, fakt na żywo je widziałem to spore kolumny ale też czytałem wpisy gdzie była mowa o mniejszym metrażu do tych kolumn, także chyba trzeba będzie spróbować

 

Zależy jaką masz akustykę w swoim pokoju i jak daleko od ścian możesz je sobie ustawić. Jeśli to ma być pokój głównie do odsłuchów i możesz go akustycznie modyfikować to spokojnie możesz zaryzykować. Jednak jeśli to jest głównie pokój typu salon to już co innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj HUG,to jednak najlepsze źródło wiedzy o Harbeth.

 

Paweł, dla mnie największym zródłem wiedzy jest własne doświadczenie

i akurat ono mi podpowiada to co wyżej napisałem

....kiedyś jak przymierzałem się do przejścia z shl5 na m40.1 gościu napisał

może nie dosłownie zacytuję ale...''jak ktoś chce to może nawet 40tki wstawić do kibla''

jako zadowolony właściciel 40tek zostawiam to bez komentarza....;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zależy jaką masz akustykę w swoim pokoju i jak daleko od ścian możesz je sobie ustawić. Jeśli to ma być pokój głównie do odsłuchów i możesz go akustycznie modyfikować to spokojnie możesz zaryzykować. Jednak jeśli to jest głównie pokój typu salon to już co innego.

 

niestety na razie nie jest to dedykowany pokój a salon mieszkalny, pokój otwarty na aneks kuchenny ale jeszcze dodatkowo otwarty na korytarz wejściowy co daje kolejne ok 10m2 co myślę że też nie pogorszy a jedynie polepszy parametry odsłuchowe

 

 

 

Poczytaj HUG,to jednak najlepsze źródło wiedzy o Harbeth.Poczytaj co o wielkosci pomieszczenia i doboru paczek pisze CEO A.S.

 

Napisz proszę tak w pigułce o jakim metrażu tam mowa i kilku propozycjach elektroniki towarzyszącej w przedziale cenowym do kilkunastu tyś PLN - niestety nie jestem biegły w obcych językach

 

<br />kiedyś miałem shl5 w tiger ebony....żonie się podobały, pasowały pod zasłony ;-)<br />

 

to może się pomieniamy :) jeżeli się zdecyduję na zakup?

Edytowane przez krzysiekol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

 

 

Paweł, dla mnie największym zródłem wiedzy jest własne doświadczenie

i akurat ono mi podpowiada to co wyżej napisałem

....kiedyś jak przymierzałem się do przejścia z shl5 na m40.1 gościu napisał

może nie dosłownie zacytuję ale...''jak ktoś chce to może nawet 40tki wstawić do kibla''

jako zadowolony właściciel 40tek zostawiam to bez komentarza....;-)

 

Mirek szanuje Twoje doświadczenia(własne) mam pytanie jeśli pozwolisz,czy słuchałeś 40-tek w optymalnych dla nich warunkach,czyli w salonie ok 40 mtrów i tak z 1.5 metra wolnej przstrzeni z każdej strony kolumn,oraz bazą 2,5/2,7 metra? Tylko tyle. Ja się cieszę Twoim szczęściem,ale mam inn zdanie :)

 

Krzysiek za dużo tego tam jest,na HUG są całe wątki poświęcone poszczególnym modelom. Jest tam też wypowiedź A Shaw,który opisuje kliencką sytuację sprzedażową,gdzieś tam podobną do Twojej,gdzie klient pyta Alana jaki model kolumn poleciłby mu do jego metrażu,kiedy Shaw udzielił mu obszernej odpowiedzi,podpartej fizyką,gość pokiwał głową,podziękował i kupił kolumny za duże,które grały u niego może na 10% możliwości. Shaw po prostu się zajeżył,bo to zwykła strata czasu a przecież powinien być zadowolony,bo opylił droższe kolumny. W wątku o 40-tkach na HUG znajdziesz wiele cennych rad odnośnie elektroniki. Moja rada jest taka,posłuchaj 40.1 w optymalnych warunkach a potem porównaj z tym co usłyszysz w domu,wydajesz spory grosz,wiec pośpiech nie jest wskazany. To oczywiście moje zdanie :))

 

 

 

no fakt, ale patrząc na jego zdjęcia pokoju to chyba mam nawet korzystniejsze usytuowanie:)

 

Dla mnie wpis Wuelema jest ironiczny,ale może się mylę :)

Edytowane przez Paweł Skurzewski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Ja się cieszę Twoim szczęściem,ale mam inn zdanie :)

 

 

 

 

 

 

 

...takie słowa są najbardziej miłe ;-)......niech każdy z nas zostanie przy swoim.....

jednak na koniec ( nie odpuszczam) ;-) .....zapewne znasz zdanie Alana Show na temat

łączenie wzmacniaczy lampowych z kolumnami Harbetha....Alan S. za bardzo nie poleca takiego łączenia

sam wiesz że mały Leben w połączenie z małymi Harbs daje coś naprawdę fajnego....

Pozdrawiam ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br /> Moja rada jest taka,posłuchaj 40.1 w optymalnych warunkach a potem porównaj z tym co usłyszysz w domu<br />

 

słuchałem 40.1 wiele razy w pomieszczeniu ok.50m z elektroniką kilkukrotnie droższą niż same kolumny (słuchałem też w innych miejscach) - nie wiem czy to były idealne dla nich warunki bo pewnie nie, gdyż zawsze można lepiej ale dla mnie osobiście te granie to była podróż w jedno z najlepszych brzmień jakie słyszałem a przez ostatnie kilka lat, a miałem możliwość odsłuchu wielu zestawów w wielu różnych warunkach w tym dedykowanych pokojach odsłuchowych

no i dlatego zainteresowałem się Harbeth bo w tej cenie kolumn to nie słyszałem lepszego dźwięku. Dopiero kolumny kilka razy droższe dawały mi tyle frajdy co te 40.1 za dużo mniejsze pieniądze.

Obecnie mam nawet 7ES-3 i Creek Destiny 2 ale jest duża chęć spróbowania 40.1 u siebie - jak cena dobra to najwyżej sprzedam bo z tym problemu nie mam - dziś jest jutro może nie być - co Niektórzy mnie już tu znają więc wiedzą o czym piszę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

 

 

słuchałem 40.1 wiele razy w pomieszczeniu ok.50m z elektroniką kilkukrotnie droższą niż same kolumny (słuchałem też w innych miejscach) - nie wiem czy to były idealne dla nich warunki bo pewnie nie, gdyż zawsze można lepiej ale dla mnie osobiście te granie to była podróż w jedno z najlepszych brzmień jakie słyszałem a przez ostatnie kilka lat, a miałem możliwość odsłuchu wielu zestawów w wielu różnych warunkach w tym dedykowanych pokojach odsłuchowych

no i dlatego zainteresowałem się Harbeth bo w tej cenie kolumn to nie słyszałem lepszego dźwięku. Dopiero kolumny kilka razy droższe dawały mi tyle frajdy co te 40.1 za dużo mniejsze pieniądze.

Obecnie mam nawet 7ES-3 i Creek Destiny 2 ale jest duża chęć spróbowania 40.1 u siebie - jak cena dobra to najwyżej sprzedam bo z tym problemu nie mam - dziś jest jutro może nie być - co Niektórzy mnie już tu znają więc wiedzą o czym piszę:)

 

Czyli słuchałeś w optymalnych warunkach,teraz porównaj to z tym co usłyszysz w domu,zastanów się ile uciekło z magii i policz,czy masz ochotę tyle płacić za to co będziesz miał na co dzień :))

 

 

 

...takie słowa są najbardziej miłe ;-)......niech każdy z nas zostanie przy swoim.....

jednak na koniec ( nie odpuszczam) ;-) .....zapewne znasz zdanie Alana Show na temat

łączenie wzmacniaczy lampowych z kolumnami Harbetha....Alan S. za bardzo nie poleca takiego łączenia

sam wiesz że mały Leben w połączenie z małymi Harbs daje coś naprawdę fajnego....

Pozdrawiam ;-)

 

To prawda :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzysiekol fajnie że możesz pozwolić sobie na czterdziestki gratuluję, jednak też odradzałbym 40.1 do 28 kwadratów większej krzywdy nie można sobie i tym zacnym głośnikom zrobić jak skazać je na za mały pokój. Ja grałem piątkami w 25 kwadratach i było super największym bólem była zmiana pokoju na sporo mniejszy i rozstanie z piątkami. Moją sugestią byłyby jednak piątki z plusem i jeszcze zostaje kaski na nowe płytki albo do nowego wzmacniacza.

Wybór należy oczywiście do Ciebie ja życzę tego trafnego.

Pozdrawiam,

Paweł

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli Krzysiekol porówna u siebie 40tki z shl5 to idę o zakład że te pierwsze zostaną

bez względu na ile % swoich możliwości zgrają 40tki ...wystarczy tylko na 10% .....kto przyjmuje zakład? o butelczynę, tak dla zabawy....;-)

....tylko musi spełnić jeden podstawowy warunek i to koniecznie....mocny wzmacniacz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

słuchałem 40.1 wiele razy w pomieszczeniu ok.50m z elektroniką kilkukrotnie droższą niż same kolumny (słuchałem też w innych miejscach) - nie wiem czy to były idealne dla nich warunki bo pewnie nie, gdyż zawsze można lepiej ale dla mnie osobiście te granie to była podróż w jedno z najlepszych brzmień jakie słyszałem a przez ostatnie kilka lat, a miałem możliwość odsłuchu wielu zestawów w wielu różnych warunkach w tym dedykowanych pokojach odsłuchowych

no i dlatego zainteresowałem się Harbeth bo w tej cenie kolumn to nie słyszałem lepszego dźwięku. Dopiero kolumny kilka razy droższe dawały mi tyle frajdy co te 40.1 za dużo mniejsze pieniądze.

Obecnie mam nawet 7ES-3 i Creek Destiny 2 ale jest duża chęć spróbowania 40.1 u siebie - jak cena dobra to najwyżej sprzedam bo z tym problemu nie mam - dziś jest jutro może nie być - co Niektórzy mnie już tu znają więc wiedzą o czym piszę:)

W razie gdyby Ci 40-ki nie pasowały daj znać- pewnie u mnie w 35m by się przyjęły w duecie z Supernaitem.

Dobry system nie boi się żadnej muzyki. Jeżeli słuchasz muzyki organowej, opery, symfonii lub muzyki chóralnej i ci się podoba, jesteś blisko... Jeżeli słuchasz płyt, których nigdy nie mogłeś wysłuchać w całości a teraz muzyka cię zachwyca, jesteś blisko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br /> fajnie że możesz pozwolić sobie na czterdziestki gratuluję, jednak też odradzałbym 40.1 do 28<br />

 

z tym że mogę sobie pozwolić to różnie można na to spojrzeć w sumie to nie do końca jest to takie oczywiste - bo ktoś inny niby też by mógł sobie pozwolić ale zamiast w audio dokłada pieniądze do lepszego mieszkania, domu, innego samochodu inwestuje w biznes itp. choćby poprzez kredyt, ja jeżdżę kilkunastoletnim samochodem i mieszkam w bloku, ktoś inny na to popatrzy i może stwierdzić iż to z mojej strony nie jest zbyt mądre w takim przypadku - sam też ciągle mam takie dylematy dlatego też już kilka razy sprzedawałem swój system ale jednak po pewnych czasie znów wciągam się w świat audio - no bo kto powiedział że biednemu szaleć nie wolno:)

 

 

W razie gdyby Ci 40-ki nie pasowały daj znać- pewnie u mnie w 35m by się przyjęły w duecie z Supernaitem.

 

no i właśnie dlatego mogę sobie na nie pozwolić - bo jak przyjdzie kryzys to je zawsze mogę sprzedać

 

jeżeli Krzysiekol porówna u siebie 40tki z shl5 to idę o zakład że te pierwsze zostaną

bez względu na ile % swoich możliwości zgrają 40tki ...wystarczy tylko na 10% .....kto przyjmuje zakład? o butelczynę, tak dla zabawy....;-)

....tylko musi spełnić jeden podstawowy warunek i to koniecznie....mocny wzmacniacz!

 

też tak mi się wydaje. Odnośnie wzmacniacza ten Exposure to słabeusz nie jest - bardzo wysoka moc wyjściowa (2 x 139 W/8 ohm; 2 x 223 W/4 ohm), (wiadomo że jakością odbiega od kolumn i ich potencjału nie wykorzysta)

 

W razie gdyby Ci 40-ki nie pasowały daj znać- pewnie u mnie w 35m by się przyjęły w duecie z Supernaitem.

 

SN1 jaki i SN2 miałem u siebie i szczerze mówiąc to nie byłem zachwycony nawet w duecie z 7ES-3, moim zdaniem lepiej już wypada NAIM 200/202

Edytowane przez krzysiekol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

SN1 jaki i SN2 miałem u siebie i szczerze mówiąc to nie byłem zachwycony nawet w duecie z 7ES-3, moim zdaniem lepiej już wypada NAIM 200/202

No widzisz, a u mnie SN1, a nawet Naim XS w połączeniu z shl-5- rewelacja. Może inny gust, może inna akustyka, może inny rodzaj muzyki?

Dobry system nie boi się żadnej muzyki. Jeżeli słuchasz muzyki organowej, opery, symfonii lub muzyki chóralnej i ci się podoba, jesteś blisko... Jeżeli słuchasz płyt, których nigdy nie mogłeś wysłuchać w całości a teraz muzyka cię zachwyca, jesteś blisko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

Redaktor Wojciech Pacuła ma w swoim pomieszczeniu 40.1 . Sądząc po tym co przedstawiają zdjęcia to raczej nie jest jakieś wielkie pomieszczenie . A jednak gra to u niego. Chyba jednak dużo zależy od systemu , nie tylko od metrażu.

 

A Ty słuchałeś jak to u niego gra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

Panowie, jak się mylę to niech ktoś poprawi...

gdzieś czytałem że największym lub jednym z największych odbiorców 40tek są Japończycy

.a tam za wielkich pomieszczeń to raczej nie ma...

 

Mirek Japończycy wstawiają także krowiaste JBL,takie na całą ścianę,no kto im zabroni?:))

 

To jednak zawodowiec i wie co robi ,

 

Aha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jednak zawodowiec i wie co robi , takie jest moje zdanie. No chyba że kupił dla szpanu i jest głuchy.

 

Tutaj modne jest robienie sobie beki z Pana Pacuły, jego systemu, pomieszczenia i recenzji.

Mam wrażenie, że taki szydzący zawodnik czuje się wtedy bardziej pro audiofilem.

Tylko dziwnym trafem zdarza się, że jak mówi o swoim/jakimś sprzęcie powołuje się na recenzje Pacuły mówiąc koniecznie coś w stylu "wyjątkowo zgadzam się z tą recenzją"! ;)

"To co teraz, ha?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.