Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  444 członków

Harbeth Klub
IGNORED

HARBETH Club


Gość wojtasjazz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nowa seria XD ma lepszą klarowność i dźwięk bardziej otwarty w średnich i wysokich tonach. Tak są kolumnami o szybkim dźwięku jak wszystkie modele. Powiem szczerze, że nie kupiłbym starszej wersji tu nastąpiła znaczna poprawa w każdym aspekcie na basie zwłaszcza. To już nie te same głośniki niż wcześniej bas uległ poprawie jest więcej muzyki w muzyce. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Audio Vintage Styl w nowym wydaniu? Czy to tylko design czy stara szkoła budowy kolumn? Co wyszło z tej hybrydy producentom takim jak Klipsch czy Harbeth?
Zapraszamy na najnowsze video.
Tomek zdradzi Wam, które sprawdzone patenty pozostały, a które zastąpiono nowszą technologią i jaki dźwięk z tego powstał. Fani oldschoolowych rozwiązań na pewno znajdą coś dla siebie.

 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Dzień dobry. Mam pytanie do SzP Klubowiczów. Otóż chciałbym zakupić monitory Harbeth HL Compact 7 i podłączyć je pod Naim Supernait1. Czy ktoś z Panów posiada lub słuchał takiego połączenia? Bywają opinie, że powinno to zagrać, ale osobiście nie mam możliwości sprawdzenia tego. Każda uwaga byłaby dla mnie cenna. I jeszcze pytanie czy rok produkcji 1997 to są lata gdzie w głośnikach wysokotonowych tego modelu stosowano ferrofluid? Jakie są kryteria i możliwości jego ewentualnej wymiany w przypadku gdyby było to konieczne? Dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Witam, wybrałem Hegel 590 + Harbeth 40.1. Wszystko jest miodzio. Grają pięknie i tak też wyglądają -mam kolumny w fornirze Rosewood - najładniejszy, standy dość ciężkie Hi Fi Racks Limited . Dobrze że je kupiłem . Wiadomo to początek. Hegel 590 ma inny bas niż lampa ale za to nic się nie ciągnie i nie dudni, mimo że jedna z kolumn stoi trochę w rogu. Można słuchać godzinami wszystkie płyty od nowa,  mój Amplifon CD TACD 01 na wyjściu lampowym ( 4 sztuki ECC 88 Mullardy) też się zgrał idealnie, dodaje lekkiego ocieplenia , te kolumny to chyba najlepiej wypadają z  mocna końcówka tranzystorową  i pre lampowym lub Dac i jest ideał .  Obecnie  zostanę z Herbeth i z Heglem, kolumny są świetne i bardzo uniwersalne. Ktoś polecał je z Bladeliusem lub Audi Flight. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Trismus napisał:

Witam, wybrałem Hegel 590 + Harbeth 40.1. Wszystko jest miodzio. Grają pięknie i tak też wyglądają -mam kolumny w fornirze Rosewood - najładniejszy, standy dość ciężkie Hi Fi Racks Limited . Dobrze że je kupiłem . Wiadomo to początek. Hegel 590 ma inny bas niż lampa ale za to nic się nie ciągnie i nie dudni, mimo że jedna z kolumn stoi trochę w rogu. Można słuchać godzinami wszystkie płyty od nowa,  mój Amplifon CD TACD 01 na wyjściu lampowym ( 4 sztuki ECC 88 Mullardy) też się zgrał idealnie, dodaje lekkiego ocieplenia , te kolumny to chyba najlepiej wypadają z  mocna końcówka tranzystorową  i pre lampowym lub Dac i jest ideał .  Obecnie  zostanę z Herbeth i z Heglem, kolumny są świetne i bardzo uniwersalne. Ktoś polecał je z Bladeliusem lub Audi Flight. Pozdrawiam 

Kongratulejszyns.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Trismus napisał:

Witam, wybrałem Hegel 590 + Harbeth 40.1. Wszystko jest miodzio. Grają pięknie i tak też wyglądają -mam kolumny w fornirze Rosewood - najładniejszy, standy dość ciężkie Hi Fi Racks Limited . Dobrze że je kupiłem . Wiadomo to początek. Hegel 590 ma inny bas niż lampa ale za to nic się nie ciągnie i nie dudni, mimo że jedna z kolumn stoi trochę w rogu. Można słuchać godzinami wszystkie płyty od nowa,  mój Amplifon CD TACD 01 na wyjściu lampowym ( 4 sztuki ECC 88 Mullardy) też się zgrał idealnie, dodaje lekkiego ocieplenia , te kolumny to chyba najlepiej wypadają z  mocna końcówka tranzystorową  i pre lampowym lub Dac i jest ideał .  Obecnie  zostanę z Herbeth i z Heglem, kolumny są świetne i bardzo uniwersalne. Ktoś polecał je z Bladeliusem lub Audi Flight. Pozdrawiam 

A na ilu metrach grają twoje Herbatniki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.12.2022 o 11:49, playandplay napisał:

Dzień dobry. Mam pytanie do SzP Klubowiczów. Otóż chciałbym zakupić monitory Harbeth HL Compact 7 i podłączyć je pod Naim Supernait1. Czy ktoś z Panów posiada lub słuchał takiego połączenia? Bywają opinie, że powinno to zagrać, ale osobiście nie mam możliwości sprawdzenia tego. Każda uwaga byłaby dla mnie cenna. I jeszcze pytanie czy rok produkcji 1997 to są lata gdzie w głośnikach wysokotonowych tego modelu stosowano ferrofluid? Jakie są kryteria i możliwości jego ewentualnej wymiany w przypadku gdyby było to konieczne? Dziękuję za pomoc.

Naim powinien sobie bez problemu poradzić z tymi Harbethami. Sam mam C7ES-3, obecnie czekam na nowe siódemki. Bardzo lubię ten model. Powinny być w przyszłym tygodniu, już nie mogę się doczekać.

Co do ferrofluidu w starszych kolumnach, to niedawno pojawił się ten temat na HUG. Nie ma to jak informacja ze źródła.

https://www.harbeth.co.uk/usergroup/threads/ferrofluid-cooled-tweater.80622/

This ain't no party, this ain't no disco • This ain't no fooling around • No time for dancing, or lovey dovey • I ain't got time for that now

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Drizzt napisał:

Naim powinien sobie bez problemu poradzić z tymi Harbethami. Sam mam C7ES-3, obecnie czekam na nowe siódemki. Bardzo lubię ten model. Powinny być w przyszłym tygodniu, już nie mogę się doczekać.

Co do ferrofluidu w starszych kolumnach, to niedawno pojawił się ten temat na HUG. Nie ma to jak informacja ze źródła.

https://www.harbeth.co.uk/usergroup/threads/ferrofluid-cooled-tweater.80622/

Czekamy na wrażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.02.2023 o 17:04, Drizzt napisał:

Naim powinien sobie bez problemu poradzić z tymi Harbethami. Sam mam C7ES-3, obecnie czekam na nowe siódemki. Bardzo lubię ten model. Powinny być w przyszłym tygodniu, już nie mogę się doczekać.

Co do ferrofluidu w starszych kolumnach, to niedawno pojawił się ten temat na HUG. Nie ma to jak informacja ze źródła.

https://www.harbeth.co.uk/usergroup/threads/ferrofluid-cooled-tweater.80622/

Witam, jakie wrażenie między nowymi a starymi C7? Z którego roku miałeś poprzednie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie. Trochę już tu jestem, ale to mój pierwszy post. I mam takie pytanie odnośnie Compact 7SE-3 chce je kupić, ale sprzedawca wysłał mi zdjęcia, na których widać przebarwienia i delikatne pęknięcia na fornirze występują on tylko z tyłu. Może się ktoś z tym spotkał, bardzo proszę o odpowiedź.

Pozdrawiam Darek IMG_20230222_192138.thumb.jpg.6d639b643c33b14d6422e7bcc5c3e6f2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, cichy500 napisał:

Witam Panowie. Trochę już tu jestem, ale to mój pierwszy post. I mam takie pytanie odnośnie Compact 7SE-3 chce je kupić, ale sprzedawca wysłał mi zdjęcia, na których widać przebarwienia i delikatne pęknięcia na fornirze występują on tylko z tyłu. Może się ktoś z tym spotkał, bardzo proszę o odpowiedź.

Pozdrawiam Darek IMG_20230222_192138.thumb.jpg.6d639b643c33b14d6422e7bcc5c3e6f2.jpg

MSZ, wszystko jest kwestią ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, cichy500 napisał:

Witam Panowie. Trochę już tu jestem, ale to mój pierwszy post. I mam takie pytanie odnośnie Compact 7SE-3 chce je kupić, ale sprzedawca wysłał mi zdjęcia, na których widać przebarwienia i delikatne pęknięcia na fornirze występują on tylko z tyłu. Może się ktoś z tym spotkał, bardzo proszę o odpowiedź.

Pozdrawiam Darek IMG_20230222_192138.thumb.jpg.6d639b643c33b14d6422e7bcc5c3e6f2.jpg

Ja bym nie kupił, te śruby to chyba inicjatywa właściciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, cichy500 napisał:

Twierdzisz, że było grzebane? 

Chociaż może nie patrząc na resztę z tyłu 😉

Przednie śruby jakby miały ślady po rozkręcaniu ale to może być nawet kwestia zdjęć. 

Ja bym nie kupił z tego względu że takie wady utrudniają odsprzedaż.

Edytowane przez Seyv
Na prośbę autora
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, ttttttt3433434 napisał:

Chociaż może nie patrząc na resztę z tyłu 😉

Przednie śruby jakby miały ślady po rozkręcaniu ale to może być nawet kwestia zdjęć. 

Ja bym nie kupił z tego względu że takie wady utrudniają odsprzedaż.

Też bym nie kupił.Przepraszam za werbalizm,ale cena z dupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, cichy500 napisał:

Twierdzisz, że było grzebane? Wrzucę link do reszty zdjęć i filmik może trochę więcej pokażą...

https://drive.google.com/drive/folders/1v-w7DWoCdOyjnT2PBDb3t4bHHVWNR0bX?usp=sharing

Zwróć jeszcze uwagę na przetarcia lakieru/forniru z przodu w miejscu łączenia ścianek z zaokrągleniem. Słabo to wygląda.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, juro napisał:

Zwróć jeszcze uwagę na przetarcia lakieru/forniru z przodu w miejscu łączenia ścianek z zaokrągleniem. Słabo to wygląda.... 

Właśnie widziałem i zastanawiam się czy to nie światło... ale dzięki za podpowiedź.

A co do kupną są jeszcze na olx co sądzicie o cenie i stanie, bo ja jestem z Olsztyna i trochę mam daleko po nie, ale jak będzie warto to pojadę 😏

Teraz, broniasz napisał:

Rozwiń ale?

Chodzi oczywiście o stan i cenę...a te podesłane zupełnie odpuścić czy coś targować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, cichy500 napisał:

Właśnie widziałem i zastanawiam się czy to nie światło... ale dzięki za podpowiedź.

A co do kupną są jeszcze na olx co sądzicie o cenie i stanie, bo ja jestem z Olsztyna i trochę mam daleko po nie, ale jak będzie warto to pojadę 😏

Chodzi oczywiście o stan i cenę...a te podesłane zupełnie odpuścić czy coś targować?

Dodam tylko, że ten sprzedający to sklep z audio blisko stolicy. Dają fakturę i gwarancję.

Edytowane przez cichy500
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.02.2023 o 14:38, juro napisał:

Zwróć jeszcze uwagę na przetarcia lakieru/forniru z przodu w miejscu łączenia ścianek z zaokrągleniem. Słabo to wygląda.... 

Panowie czy ktoś może stosuje takie standy do 7-ek?

https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/hi-fi-audio/uchwyty-do-glosnikow/podstawka-podlogowa-do-wilson-classic-czarna?utm_source=Ceneo&utm_medium=cpc&utm_content=422341&utm_campaign=2023-02&utm_term=Uchwyty-do-glosnikow&ceneo_spo=true&ceneo_cid=4761c98f-dc0b-7b21-07f0-38d505f58ddc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.