Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  245 członków

Luxman Klub
IGNORED

Klub marki LUXMAN


tadeo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

46 minut temu, DJ LUCAS napisał:

L 590 AX II ma 30 w na kanał przy 8 ohm to oczywiście nie jest dużo natomiast u mnie są kolumny gdzie mam na jedną kolumnę 2 x 22 Revelator i tutaj trochę się obawiam czy ten wzmacniacz będzie odpowiedni.

Ten wzmacniacz ma damping factor 320 trzyma za morde woofery to sie czuje jak on gra, poza tym przechodzi wg jakiegos testu angielskiego czasopisma do klasy AB i wypluwa okolo 2x100watt przy 8 ohmach. Podaja 2x30 watt bo on praktycznie nigdy z tej A klasy nie wychodzi(l-570 np. to jest czysta klasa A 2x50watt).Podobny tryb pracy do l590ax2 maja wzmacniacze Pass Labs z serii xa...8. Podaja ze maja np. Xa30.8 2x30 watt w klasie A a faktycznie przechodza pod duzym obciazeniem do klasy AB i ten konktetny tez wypluwa okolo 2x100watt przy 8 ohmach. (Maja wyswietlacz na froncie i pokazuja w jakiej klasie aktualnie graja i praktycznie nigdy nie przechodza do AB) z kolei w seri Passow  z serii x.....8 podaja moc od razu w klasie AB np x150.8 2 x 150 wat 8 ohm a te ampy i tak oddaja pierwsze 15-20 wat w klasie A 🙂 (tez posiadaja wyswietlacz na froncie ze wskazaniem klasy) Od razu powiem ze nie slychac zadnej roznicy w dzwieku w Luxmanie(podobnie Pass)czy amp pracuje w klasie A czy AB. Niewiem jak poradzi sobie l-590ax2 z dwoma revelatorami 22cm na basie, nie mialem ich nigdy i nigdy tez ich nie sluchalem. Mam tylko doswiadczenie z 18cm revelatorami, illuminatorami. Jest tez tak ze l-509x jest wzmacniaczem ktory ma lepszą kontrole niz l-590ax2.  Peace 🙏

Edytowane przez Cybermike1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

Witam,na wstępie chciałem się przywitać.Tak się złożyło że nabyłem Luxmana L-3 w promocyjnej cenie 200 zł i zaraziłem się chorobą co się zwie luxmania:)Sprzęt był na chodzie ale trochę grzebnięty-jedna końcówka nieoryginalna,bezpiecznik watowany.Po doprowadzeniu luxa do należytego porządku(nowe bezpieczniki,końcówki sanken przelutowane od sony,wymianie kilku kondensatorów w końcówce,uregulowaniu prądów spoczynkowych i DC,zmianie odczepu na trafie na 240v)zagrał dżwiekiem jakiego wcześniej nie znałem.Dodam że poruszam się w totalnym low-endie i porównać mogę do sanyo ja-220,kilku grundigów i podobnych .Kończąc swój przydługi występ proszę o przyjęcie do ekluzywnego klubu ubogiego krewniaka.

Edytowane przez tomecki1980
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
W dniu 8.07.2022 o 20:40, Cybermike1 napisał:

Mialem Luxmana l-570

Musiales ten wzmacniacz serwisowac po zakupie? Ktory to byl dokladnie model bo naliczylem 3 jak do tej pory? No i jeszcze jedno pytanie. Nie miales pokusy sprawdzic L 580? Z gory dziekuje za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem osobiscie model l-570 (350tys jenow). Pozniej lux mial w ofercie l-570x (380tys jenow), l-570z (500tys jenow), l-580(300tys jenow).  Ja z l-570 przeszedlem na koncowke Luxman M-7i. Tak ja swoją l-570 serwisowałem w Hifi Surgery. Poza wymianą dwoch malutkich kondensatorkow przy zasilaniu wszystko trzymalo parametry fabryczne i ogolnie amp byl w wysmienitym stanie. Jesli l-570 nie bylo serwisowane od nowosci(a kto to moze wiedziec 🙂) to zalecalbym przeglad w dobrym serwisie hifi(czyszczenie potencjometrow, pomierzenie kondow etc,) l-580 byla tansza niz cala seria l-570.

Edytowane przez Cybermike1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.02.2023 o 22:44, luckyguliver napisał:

Dzieki! W ktora najlepiej celowac?

Roznice miedzy nimi nie bedą duze. Gdzies na forach US lub Japonii wyczytalem, ze l570x i l570z (maja krotsze sciezki sygnalu i inne male zmiany, )sa troche bardziej otwarte na gorze i troche dynamiczniejsze. 

Edytowane przez Cybermike1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.03.2023 o 11:42, doktor_mun napisał:


Ten Kinki Studio miałem okazję przetestować (kompletnie mi nie podszedł).

Natomiast nie mam jak posłuchać 590AXII, a bardzo mnie ciekawi ten A-klasowy wzmacniacz.

Może ktoś posiada tego Luxmana?

Ja mialem obok siebie L-590AX2 I Kinki Exm1+ i pierwsze co je odroznia to ogolny charakter srednicy. Luxman ma gladką jak maslo srednice duzo bardziej nasyconą i zronicowaną tonalnie i taką jakby czystosc tonu brak ziarnistosci kompletny przez co rozdzielczosc jest tez bardzo dobra. Lux gra tez bardziej "miekko" i ze sporo wiekszym dociarzeniem dzwieku, atakuje masą, gra plynnie, wydaje sie cieplejszy, gęsciejszy(ale nie ciemniejszy i mniej przejrzysty). Kinki mocniej uderzal basem(i szybciej), mial tez szybsze transjenty, czuc bylo wiekszą moc ale czuc bylo ze to gra tranzystor(co nie znaczy ze zle) Wydaje sie ze Lux gral bardziej naturalnie (cokolwiek to znaczy, bo przecierz kazdy amp ma swoj charakter) i mial bardziej melodyjny, plynny charakter. Lux wygrwya calkowiecie jesli chodzi o regulacje glosnosci LECUA przez ktory przechodzi sygnal audio jak i swoj preamp w klasie A. Prawdopodobnie najlepsza regulacja glosnosci razem z tą Accuphase(obie opatentowane).  Kinki to bardzo bardzo dobry amp ale lata udoskalania dzwieku przez takie marki jak Lux, Accu, Pass, ML, Gryphon to nie zarty...  Lux ma wiekszą muzykalnosc, pierwiastek czaru, ma lekko slodki charakter tonow. Kinki neutralny. Scene buduja inaczej. Uwazam ze z Kinki mozna zyc szczesliwym jak sie porowna co konkurencja oferuje w cenie Kinki wsrod nowych ampow(oferuje niewiele 😔) oba wzmacniacze mialem wtedy z daciem Denafrips Terminator II. Peace 🙏

Edytowane przez Cybermike1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.03.2023 o 18:55, WHITESNAKE39 napisał:

Witam. Jestem posiadaczem L -505 ux II. Wzmacniacz gra z kolumnami Elac Vela Fs 407.  Zastanawiam się nad streamerem do takiego zestawu. Może ktoś ma taki komplet i poleci jakimi modelami się zainteresować? Kwota do 20 000pln. 

W tej cenie to juz warto kupic bardzo dobry streamer za okolo 10k(lumin u2 mini, Innuos zen mk3, jakis Auralic) i dodac do tego jakis dac za 10k (holo spring 3, gustard r26, gustard a26, denafrips pontus 2, venus 2 lub inny ktory nam sie podoba). I taki set sonicznie bedzie lepszy niz kazdy streamer all in one za 20k. Pozniej zostawiajac streamer a zmieniajac daci(na lepsze) mozna sobie ustawiac dzwiek pod swoj gust i w przyszlosci mocno upgradowac i poprawiac brzmienie systemu. Tylko jeszcze trzeba to okablowac dobrze😀 w streamerze all in one odchodzi nam zabawa i inwestycje w kable bo wystarczy jeden zailajacy i jeden IC...audio...wybory....wybory...niekonczace sie wybory 🫣 plus zewn daca jest tez taki ze podpinamy cd transport i mamy bardzo dobre granie z cd 

Edytowane przez Cybermike1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.03.2023 o 06:05, Cybermike1 napisał:

W tej cenie to juz warto kupic bardzo dobry streamer za okolo 10k(lumin u2 mini, Innuos zen mk3, jakis Auralic) i dodac do tego jakis dac za 10k (holo spring 3, gustard r26, gustard a26, denafrips pontus 2, venus 2 lub inny ktory nam sie podoba). I taki set sonicznie bedzie lepszy niz kazdy streamer all in one za 20k. Pozniej zostawiajac streamer a zmieniajac daci(na lepsze) mozna sobie ustawiac dzwiek pod swoj gust i w przyszlosci mocno upgradowac i poprawiac brzmienie systemu. Tylko jeszcze trzeba to okablowac dobrze😀 w streamerze all in one odchodzi nam zabawa i inwestycje w kable bo wystarczy jeden zailajacy i jeden IC...audio...wybory....wybory...niekonczace sie wybory 🫣 plus zewn daca jest tez taki ze podpinamy cd transport i mamy bardzo dobre granie z cd 

Ciekawi mnie ta opcja. Czy cd musi być górnej półki czy wystarczy budżetówka? Dac  poprawi brzmienie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, WHITESNAKE39 napisał:

Ciekawi mnie ta opcja. Czy cd musi być górnej półki czy wystarczy budżetówka? Dac  poprawi brzmienie?

Jak ma byc tanio celowal bym minimum w transport cd Cambridge CXC v2, primare dd15 lub jak sie nie boi ktos starszych klockow to Sony, Teac. Chyba tanszych mie ma sensu pod bardzo dobrego daca podlaczac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Cybermike1 napisał:

Jak ma byc tanio celowal bym minimum w transport cd Cambridge CXC v2, primare dd15 lub jak sie nie boi ktos starszych klockow to Sony, Teac. Chyba tanszych mie ma sensu pod bardzo dobrego daca podlaczac

Celuję w CD Luxman 03x i Lumin mini 2.Taki zestaw mi zaproponowano abym z moim wzmakiem odsłuchał. Muszę sprawdzić czy cd Luxmana jest osiągalne w Polsce. Ale odsłucham także inne Twoje propozycje. Sam nie jestem przekonany do all in one. Miałem okazję słuchać Naima...wzmacniacz,cd, streamer w jednym. I to mnie nie przekonało. Więc pytam i szukam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, WHITESNAKE39 napisał:

Celuję w CD Luxman 03x i Lumin mini 2.Taki zestaw mi zaproponowano abym z moim wzmakiem odsłuchał. Muszę sprawdzić czy cd Luxmana jest osiągalne w Polsce. Ale odsłucham także inne Twoje propozycje. Sam nie jestem przekonany do all in one. Miałem okazję słuchać Naima...wzmacniacz,cd, streamer w jednym. I to mnie nie przekonało. Więc pytam i szukam.

Luxman 03x moze tez byc daciem, i z lumina mozna grac na niego, ale nie sluchalem go, ciezko mi sie wypowiedziec. Wydaje sie to cenowo rozsadna z nowych klockow opcją. Luxmany sa zrobione jak czolgi te nowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Cybermike1 napisał:

Luxman 03x moze tez byc daciem, i z lumina mozna grac na niego, ale nie sluchalem go, ciezko mi sie wypowiedziec. Wydaje sie to cenowo rozsadna z nowych klockow opcją. Luxmany sa zrobione jak czolgi te nowe

Nad jednym się tylko zastanawiam..... czy ten cd Luxmana nada się do rocka i coś cięższego. Mam nadzieję że Lumin dociąży brzmienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, WHITESNAKE39 napisał:

Nad jednym się tylko zastanawiam..... czy ten cd Luxmana nada się do rocka i coś cięższego. Mam nadzieję że Lumin dociąży brzmienie.

Lumin u2 mini to bardzo dobry streamer, rowny, nie zimny, nie cieply(jak wczesniejsze luminy) Najlepiej chyba posluchac tego cd, pozyczyc ze sklepu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Drodzy Luxmanowicze.

Wczoraj odsłuchałem cd Luxman D03x. DRAMAT!!!!!!!! Nie dało się tego słuchać. Brzmiało jak jakiś stary NAD. Bas i nic więcej. Nie przypominało w niczym szkoły Luxmana. W ogóle nie przypominało muzyki. Gość w sklepie powiedział że to wina kabli. Interkonekt i głośnikowy to AudioQuest. Niestety innych kabli nie podłączyli. Kabel by tak spartolił?????? Wątpię. Kolumny Elac Vela 407 postawili bezpośrednio na płyty drewniane, ustrój akustyczny......? Bez podstawek( cokolików) , bez nóżek. Tak po prostu sobie stały.  Może to potęgowało basior???????  Staram się bronić w myślach Luxmana, ale nie wiem co o tym myśleć. Jestem bardzo zawiedziony, rozczarowany. A może on był uszkodzony? Co Wy o tym myślicie? Gdzie leży problem???? Może jest ktoś z Małopolski lub Śląska i ma w swoim zestawie ten cd? Może pozwoli odsłuchać?

Ps. Pierwszy raz spotkałem się z tak nie miłą i z brakiem fachowości obsługą w sklepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, WHITESNAKE39 napisał:

A może on był uszkodzony? Co Wy o tym myślicie? Gdzie leży problem?

Jak dla mnie na 90% swierzy nie wygrzany egzemplarz. Luxmany ryja ucho na swierzo.

Pozostale 10% to faktycznie moga byc kompletnie nie pasujace kable.

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego Luxmana kupowalem w ciemno bo nie mialem gdzie posluchac. Pierwszy miesiac cierpialem jak cholera. Jakbym nie byl cierpliwy to bym wyrzucil go przez okno 🙂

Nie znam tego D03X. Znasz opinie uzytkownikow czy ktos kiedykolwiek tak zle go ocenial?

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, rafa napisał:

Ja swojego Luxmana kupowalem w ciemno bo nie mialem gdzie posluchac. Pierwszy miesiac cierpialem jak cholera. Jakbym nie byl cierpliwy to bym wyrzucil go przez okno 🙂

Nie znam tego D03X. Znasz opinie uzytkownikow czy ktos kiedykolwiek tak zle go ocenial?

Właśnie nie znam😒 Jest tylko recenzja w necie z którą po odsłuchu totalnie się nie zgadzam. Stoję w martwym punkcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzalem net i na szybko znalazlem conajmniej 6 recenzji i co nieco na roznych forach.

Raczej nikt nie opisuje cech ktore ty tam uslyszales wiec cos bylo nie tak w tamtych odsluchu raczej.

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, WHITESNAKE39 napisał:

Drodzy Luxmanowicze.

Wczoraj odsłuchałem cd Luxman D03x. DRAMAT!!!!!!!! Nie dało się tego słuchać. Brzmiało jak jakiś stary NAD. Bas i nic więcej. Nie przypominało w niczym szkoły Luxmana. W ogóle nie przypominało muzyki. Gość w sklepie powiedział że to wina kabli. Interkonekt i głośnikowy to AudioQuest. Niestety innych kabli nie podłączyli. Kabel by tak spartolił?????? Wątpię. Kolumny Elac Vela 407 postawili bezpośrednio na płyty drewniane, ustrój akustyczny......? Bez podstawek( cokolików) , bez nóżek. Tak po prostu sobie stały.  Może to potęgowało basior???????  Staram się bronić w myślach Luxmana, ale nie wiem co o tym myśleć. Jestem bardzo zawiedziony, rozczarowany. A może on był uszkodzony? Co Wy o tym myślicie? Gdzie leży problem???? Może jest ktoś z Małopolski lub Śląska i ma w swoim zestawie ten cd? Może pozwoli odsłuchać?

Ps. Pierwszy raz spotkałem się z tak nie miłą i z brakiem fachowości obsługą w sklepie.

Elac vela 407 ma otwor bas reflexu na spodzie kolumny, mialem te paczki. Moze to mialo tez taki wplyw

Edytowane przez Cybermike1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Czy Luxman L-550A II jest w stanie napędzić elektrostaty ? Przy 4Ω ma 40W ale gdzieś w opisie wątku w zagadkowy sposób opisywano, że te 40W to jest 100W. Jeśli możecie wytłumaczyć na czym to polega.  Mam kolumny, gdzie ML podaje moc wzmaka od 20-400W. Aktualnie mam lampę 20W i to jest za mało. 100W myślę będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, rafa napisał:

200W w A klasie?? Powodzenia w szukaniu 😉 

A dziękuję bardzo. Poszukiwanie trwało 30 sekund. Jest nawet dostępny.  Dam znać jad dozbieram na Gryphon Audio Apex. Jak widać taka moc w Klasie A jest możliwa, a ten wzmak nie jest zapewne jedynym.

Tylko gdzie ja napisałem że muszę mieć w czystej klasie A ?  Podany model Luxmana (używka) jest obecnie na olx i stąd moje pytanie. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.