Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  245 członków

Luxman Klub
IGNORED

Klub marki LUXMAN


tadeo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, dekoracja napisał:

a czy ktoś ma doświadczenia z L- 505uxII i ProAc? wczoraj słuchałem z Elac Vela (monitory) i było bardzo ciekawie. Góra w tym połączeniu to było coś. Bas nie specjalnie mi podszedł, ale to małe głośniki jednak. Pytam bo w domu mam ProAc'i a ten LUX chodzi za mną od paru lat 😉 Może będzie za żywo? 

Lux z ProAc dla mnie pięknie, ale posłuchaj, przecież mamy jedno i drugie 😉

Vela jak BS403 mała, to odsłuchaj model większy BS404, te już grają potężnie 😉

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Lux z ProAc dla mnie pięknie, ale posłuchaj, przecież mamy jedno i drugie 😉

Vela jak BS403 mała, to odsłuchaj model większy BS404, te już grają potężnie 😉

nie wiem, który to był model, może 404. Dla mnie pewnie i tak by podłogówki były potrzebne 😉

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, net napisał:

Jaką masz powierzchnię pokoju w którym słuchasz muzyki ?

no właśnie, bo co jak co ale te Vele mogą nieźle przyłożyć basem i to niskim

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dopytałem, ponieważ kilka postów wyżej wspomniałem, że nabyłem L 505-kę i nie bardzo współpracuje z ML Sequel II  (przy głośnym graniu wyłącza wzmacniacz). Mam pokój 45 m2 i coś muszę dobrać do tego.

Szkoda mi ML tym bardzej, że zainwestowałem w nie i wymieniłem folie na nowe.    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, net napisał:

L 505-kę i nie bardzo współpracuje z ML Sequel II  (przy głośnym graniu wyłącza wzmacniacz). Mam pokój 45 m2 i coś muszę dobrać do tego.

Zacząłbym od Elac Vela FS408 albo najlepiej FS409 na ten metraż. Z B&W też się Lux sprzedaje (702s3 na ten metraż) jednak to już brzmienie po jaśniejszej stronie. 

Zapraszamy na odsłuchy. 

 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Zacząłbym od Elac Vela FS408 albo najlepiej FS409 na ten metraż. Z B&W też się Lux sprzedaje (702s3 na ten metraż) jednak to już brzmienie po jaśniejszej stronie. 

Zapraszamy na odsłuchy. 

Nie słyszałem wcześniej Elac i przyznam, że w porównaniu z linka ich brzmienie pasuje mnie najbardziej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, net napisał:

Nie słyszałem wcześniej Elac i przyznam, że w porównaniu z linka ich brzmienie pasuje mnie najbardziej.

 

w takim razie pozostaje zaprosić do nas na odsłuch ;) 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witajcie,

mam pytanie czy ktoś z Was orientuje się może czy ten Luxman L505uX II, który jest na ebay za niecałe 2600 $ to jakaś ściema czy prawdziwa oferta. Jest bardzo duża różnica cenowa jeżeli chodzi o wysyłkę z Japonii przez ebay a kupno w polskim salonie audio. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę poszperałem ( bo sam kiedyś myślałem nad zakupem sprzętu w Japonii ) a Twój post mnie dodatkowo zmobilizował do zagłębienia się w temat.

 

Kalkulator ze strony:  https://www.chinskiraport.pl/kalkulator-oplat-celnych

Co prawda jest napisane, że import ma być z Chin, ale to nadal z poza UE czyli Japonia chyba też powinna się w tym łapać.

Przyjęta stawka cła 6% a koszt transportu zakupionego towaru na terenie UE 200zł.

Mnie  należna opłata  (od kwoty zakupu 2 555 USD oraz  cło+VAT) wyszła 3422,53 zł.  Przy kursie 1 USD= 4,30ZŁ. wszystko razem wychodzi 14.409 zł.

Do tego przetwornik, taki trochę lepszy zbalansowany  z kondycjonerem : https://airlinktransformers.com/product/conditioning-balanced-power-supply-jacbs2000 

lub zbalansowany bez kondycjonera :  https://airlinktransformers.com/product/standard-balanced-power-supply-jabps110s

Tu rodzima produkcja https://tomanek.net.pl/en/56.html

 

Nie wiem czy w PL będą płać radością w razie naprawy gwarancyjnej.

 

 

 

Edytowane przez net
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, fajnie to opisałeś.

Nawet po zakupie przetwornika to i tak wyjdzie się sporo do przodu, ale faktycznie ciekawe jak z ewentualnymi naprawami no i później z odsprzedażą. Trzeba przemyśleć temat 🤔
Na rynku wtórnym nic nie znalazłem.
Chyba, że ktoś z forumowiczów chciałby się pozbyć swojego egzemplarza. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.09.2023 o 19:45, tomecki1980 napisał:

Jaka cena dla forumowicza?

Hej! Na razie wstrzymuję się ze sprzedażą L-5. Wyzbyłem się 2 par zbywających kolumn i 1 dubletu fonograficznego i na razie budżet sprzętowy mam podreperowany. L-5 całkiem nieźle zgrał się z Tannoy V-1 i na razie zostaje z nimi jako zestaw rezerwowy.

Natomiast kupiłem L-405 w całkiem dobrym stanie. Na razie - tymczasowo - gra z Tannoy M-1, ale to nie to. Za mulasto trochę.

Szukam więc do niego jakichś kolumienek. Nie za dużych - między 30 a (max!) 40 cm wysokości. Zamknięte lub ostatecznie przedni wydmuch. Do pokoju 2x4 m, przy czym mogę je ustawić tylko przy dłuższej ścianie, więc odsłuch dość bliski. A co do brzmienia - chcę, żeby tworzyły z tym Luxem synergię po cieplejszej / ciemniejszej stronie, ale nie ekstremalnie. Góra łagodna, bo ze względów zdrowotnych (zatoki) fizycznie nie daję rady słuchać ostrych dźwięków.

Budżet: 1400 PLN (max!). Na razie polecano mi do niego Canton Karat 100 - trudno znaleźć egzemplarz dobrze zachowany (technicznie i wizualnie), acz nie tracę nadziei - ale być może da się znaleźć coś, co zagra z nim jeszcze ładniej.

Będę wdzięczny za rady wszelakie. 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, net napisał:

Trochę poszperałem ( bo sam kiedyś myślałem nad zakupem sprzętu w Japonii ) a Twój post mnie dodatkowo zmobilizował do zagłębienia się w temat.

 

Kalkulator ze strony:  https://www.chinskiraport.pl/kalkulator-oplat-celnych

Co prawda jest napisane, że import ma być z Chin, ale to nadal z poza UE czyli Japonia chyba też powinna się w tym łapać.

Przyjęta stawka cła 6% a koszt transportu zakupionego towaru na terenie UE 200zł.

Mnie  należna opłata  (od kwoty zakupu 2 555 USD oraz  cło+VAT) wyszła 3422,53 zł.  Przy kursie 1 USD= 4,30ZŁ. wszystko razem wychodzi 14.409 zł.

Do tego przetwornik, taki trochę lepszy zbalansowany  z kondycjonerem : https://airlinktransformers.com/product/conditioning-balanced-power-supply-jacbs2000 

lub zbalansowany bez kondycjonera :  https://airlinktransformers.com/product/standard-balanced-power-supply-jabps110s

Tu rodzima produkcja https://tomanek.net.pl/en/56.html

 

Nie wiem czy w PL będą płać radością w razie naprawy gwarancyjnej.

 

 

 

U nas jest L-505 za 21000 PLN.

Jest też podajże sztuka z wcześniejszej dostawy (było taniej wtedy) i tego można za 19000 PLN.

Nowy model (następca)i tak będzie sporo droższy 😉 

Niestety z uwagi właśnie na ten fakt rabat jest jaki jest, nic nie poradzę 😞

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, net napisał:

Za chwilę, również od innych dostaniesz poradę "musisz posłuchać i wybrać dla twoich indywidualnych preferencji najlepiej pasujący Tobie dźwięk".  I to będzie dobra porada 🙂 

Zakup w ciemno to loteria.

Witam posłuchać nie mogę nie mam gdzie .. ale zależy mi na tym żeby nie był gorszy i słabszy  niż Michi x 3 x 5 s5 czy technics su r 1000 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Knaplukasz napisał:

Luxman 509x

ten to tylko rynek wtórny już chyba. W każdym razie u nas już jest następca czyli L-509Z

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Knaplukasz napisał:

A to prawie za połowę mam też super model ..

Kup tego wcześniejszego Luxa. Jak nie spasi to w Polsce sprzedasz go bez problemu. U nas w tej cenie to aktualnie podstawowy model jest do kupienia. Po możliwościach zakupowych audio widać, że jesteśmy jeszcze daleko w tyle za bogatą Europą. Dlatego audio staje się niszą. Rządzi IPhone i pchełki. 

,,Żyj prawdziwie, kochaj szczerze zanim wszystko śmierć zabierze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, cortes napisał:

Kup tego wcześniejszego Luxa. Jak nie spasi to w Polsce sprzedasz go bez problemu. U nas w tej cenie to aktualnie podstawowy model jest do kupienia. Po możliwościach zakupowych audio widać, że jesteśmy jeszcze daleko w tyle za bogatą Europą. Dlatego audio staje się niszą. Rządzi IPhone i pchełki. 

No właśnie sprzedawcy mówią którzy porównywali  łeb w łeb  luxman i technics su r 1000  cyfrowy  Mówią że Technics gra lepiej barwą dźwięku ma większą scenę ma większą moc muzykalność i teraz nie wiadomo  co robić 

7 minut temu, Knaplukasz napisał:

No właśnie sprzedawcy mówią którzy porównywali  łeb w łeb  luxman i technics su r 1000  cyfrowy  Mówią że Technics gra lepiej barwą dźwięku ma większą scenę ma większą moc muzykalność i teraz nie wiadomo  co robić 

Cytat gościa co je testował w sklepie i jego wnioski 

Tak, kiedy zrobiłem back-back pomiędzy Technicsem a Luxmanem, Technics miał poprawę w następujących obszarach:

Dość oszałamiająca dodatkowa zdolność zarówno w zakresie separacji, jak i nakładania warstw.
Rewelacyjnie zwiększona wydajność przy niskim poziomie dynamiki
Cudownie holograficzny, z bardziej trójwymiarowym pasmem środkowym i górnym.
Urocza dodatkowa artykulacja w tonach HF, ale połączona z bardziej płynnym i jedwabistym smakiem.
Bardzo organiczna inscenizacja.
Ogromne umiejętności zarówno pod względem rytmu, jak i wyczucia czasu.
Wyświetla scenę dźwiękową poza normalnymi granicami głośników.
Cieplejsza strona neutralności z niemęczącą, ale urzekającą, mocną prezentacją.
Cudownie rozszerzony bas, ale z doskonałą przyczepnością i kontrolą

 

i co Panowie na to ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, dekoracja napisał:

coś za pięknie aby było prawdziwe 😉

 Nie wiem ..kupielm w ciemno lux 509x  czy model 590axII byłby lepszy z klasą A ? 

 

ale mogę  zawsze oddać 

 

teraz pytanie czy zrobiłem  dobrze hehe 

 

czy Michi x5 nie byłby lepszy z mocą muzyka jakością itd a słucham  Dance  trance  pop rock queen składanki  różne  i jazz ..  do Klipsch rf 7 III 

 

4999£  i 2 lata gwarancji sklep ..

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.10.2023 o 18:32, Knaplukasz napisał:

kupielm w ciemno lux 509x  czy model 590axII byłby lepszy z klasą A ? 

A klasa bardziej do spokojniejszej muzyki, tam chodzi o barwę, nasycenie, przeżywanie tego wszystkiego. Szybciej, bardziej energetycznie, z większym wygarem ale i ostrzej zagra A/B czyli 509x

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.11.2023 o 13:51, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

A klasa bardziej do spokojniejszej muzyki, tam chodzi o barwę, nasycenie, przeżywanie tego wszystkiego. Szybciej, bardziej energetycznie, z większym wygarem ale i ostrzej zagra A/B czyli 509x

Witam właśnie zadzwonił do mnie sklep i mnie przepraszają ponieważ zanim ja kupiłem 509x  to ktoś już sprzedał ten model 509 X  i  nie wprowadził zmian na stronie ..

 

i proponują mi nowy model 507Z  z 2023 r. zamiast 8000 £ proponują mi za 5500£ nowy co myślicie .. Bawić się w to czy kupić po prostu za 5500 509X który ma już kilka lat od produkcji.. czy brać po prostu nowy model 507 Z z tego roku

 

czy naprawdę jest różnica między tymi modelami jeśli chodzi o jakość muzyki i moc czyli 10 W nie robi różnicy na kanał.. Pomocy bo nie wiem teraz co robić czy po prostu prosić o zwrot i kupić Michi x5 .. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.