Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  245 członków

Luxman Klub
IGNORED

Klub marki LUXMAN


tadeo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Posiadam obecnie amplituner Luxman R-1050 i bardzo mi jego granie pasuje.

Mam więc nadzieję, że przyjmiecie mnie do klubu marki Luxman.

Jednak choruję na "wycieraczki" i chodzi mi po głowie końcówka M-2000 / M-4000, ale nigdy tej końcówki nie słyszałem. Czy ktoś w okolicach Poznania posiada taką końcówkę i zechciałby zaprosić mnie na króciutkie odsłuchy ? Zrewanżuję się zaproszeniem na odsłuchy u mnie i kawkę. 

Tomasz

hey, friend, jeśli język polski to dla ciebie magia rodem z Harryego Potterka, to nie PISz, PIS to zło.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, PatiJ napisał:

Zerknij na kable Purist Audio Design - ja przy swoim mam cały komplet.

Posiadam Purist Audio Design Genesis Rca - łączę Nim Blu ray z wzmacniaczem. Jaki masz zestaw że postawiłeś na Purist? To nie zamało na Luxa? 🤔

Za mało.... miało być napisane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, PatiJ napisał:

Mam kable Corvus i Neptune przy wzmaku Luxman L-590AXII. Polecam stanowczo Corvus. Wzmak zasilam AZ Gargantuą II, ale mam też zasilający Corvus - ten łączę z cd.

 

9 godzin temu, MarcinQoo napisał:

U mnie interkonekty oraz głośnikowe to PAD Neptune przy L-507uxII, zasilający też AZ Gargantua II

Z jakimi kablami porównywaliście? 

A co sądzicie o kablach Hiriji /Harmonix/ . Gdzieś na zachodnim forum czytałem że Luxman dobrze się z nimi zgrywa. 

Wiem że muszę sam odsłuchać, ale pytam aby zawęzić ilość marek. To ciężki wybór i raczej na lata a nie kosztuje to mało pieniędzy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem w domu Tiglony najwyższy model komplet i nawet fajnie grały i polecam do potestowania - dystrybutor Lector, ale komplet /interkonekt + głośnikowe/, jednak został tylko zasilający tpl-2000a do listwy oraz jakieś tańsze wcześniej miałem, ale nie pamiętam już jakie. PAD ma to coś do czego się przyzwyczaiłem już i nie mogę odzwyczaić: tworzy intymność, bardzo duży spokój w muzyce, czarne tło, nasycenie, taką analogowość. Inne kable u mnie grały tak mocno agresywnie w porównaniu do pada - tak ja to odbierałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, PatiJ napisał:

Ja miałem w domu Tiglony najwyższy model komplet i nawet fajnie grały i polecam do potestowania - dystrybutor Lector, ale komplet /interkonekt + głośnikowe/, jednak został tylko zasilający tpl-2000a do listwy oraz jakieś tańsze wcześniej miałem, ale nie pamiętam już jakie. PAD ma to coś do czego się przyzwyczaiłem już i nie mogę odzwyczaić: tworzy intymność, bardzo duży spokój w muzyce, czarne tło, nasycenie, taką analogowość. Inne kable u mnie grały tak mocno agresywnie w porównaniu do pada - tak ja to odbierałem. 

Więcej używasz  Corvus czy Neptune?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, rafa napisał:

Jak nie masz nic to wszystko jest priorytetem.

Tzn. Mam i głośnikowy i interkonekt. Ale przyszła pora aby wymienić na coś lepszego. Tutaj proponują PAD, ale to nie są tanie kable i chyba nie dam rady kompletu kupić naraz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, PatiJ napisał:

Ja mam podpięty sl-1200g, ale pomiędzy jest rcm sensor2 mk2. Miałem go z poprzednim wzmacniaczem, który nie miał wbudowanego pre i tak zostało. Mi to lepiej gra, ale wiadomo - ponownie koszty dodatkowe... 

Wow.........miłe zaskoczenie. Myślałem że będę krytykowany za Technicsa ...... myślałem że ktoś poleci Thorensa, Dual, 

Jak Greg sprawdza się w rocku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem sprzęt vintage z epoki, ale wyzionął ducha. Szukałem innego i myślałem o Yamaha gt2000, ale nie było dostępnej nigdzie. Technics z wkładką Hana ml wg moich uszu gra dynamicznie, bardziej audiofilsko, ale mniej ociepla i otłuszcza więc mam wrażenie że te stare płyty grają szczuplej - przynajmniej część ich. Pomaga tu PAD Neptune - kabel oryginalny słaby jest. Chciałem gramofon, który nie zabiera dużo miejsca, ma pokrywę i jest sprawdzoną konstrukcją i na dożywocie już 😉 Dokupiłem do niego jeszcze KAB TD1000 i headshell Jelco. Jakby co w przyszłości można wymienić ramię, ale mi to wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Hello,

na dniach będziemy mieli nowiutki Luxman D-07X: https://www.tophifi.pl/stereo/odtwarzacze-cd-sacd/luxman-d-07x.html

Jak ktoś jest zainteresowany to zapraszam na priv 🙂

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, MarcinQoo napisał:

Czy D-03X też przyjadą?

tak, ale tylko kilka sztuk, jak co zapraszam na priv

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

WHITESNAKE39

Co do gramofonu, mam Micro Seiki BL 91 z wkładką Denona A110 i gra wyśmienicie. Do Ortofona SPU Spirit mam Micro Seiki BL 101L i długie12 calowe ramię SME, do 91-ki mam SME 3009 II impruved. Z Luxmama mam MQ 80 C i gra on z monitorami Lignea. Świetnie sobie radzi. Mam też 1200-tkę gramofon, ale nie gram już na nim. Taki relikt sentymentalny. Mam też Revoxa B 795, jednak to z powodu koszmarnego problemu z doborem wkładki, temat zamknięty. Co do gramofonów, Luxman zlecał produkcję swoich właśnie Micro Seiki.

PatiJ

Stare płyty brzmią słabiej, bo takie wtedy były tłoczenia. Jednak stare płyty tłoczone w USA grają bardzo dobrze. Moje spostrzeżenia o płytach współczesnych są różne. Wszystko zależy od wytwórni. Mam Telarc i są bardzo dobre. Ogólnie wszystkie ,,kolorowe,, nośniki są gorszej jakości. Mam biało - niebieską płytę Budy Guy-a i słyszę moment przejścia z koloru na kolor. Koszmar. Wkładki Hana są bardzo fajne, to bardzo dynamiczne i pełnie grające przetworniki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.04.2023 o 18:16, MarcinQoo napisał:

Nowy L-509z pojawił się na japońskiej stronie producenta: https://www.luxman.co.jp/product/l-509z

Piękna bestia 🙂

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.08.2023 o 16:16, Tajitsu napisał:

Piękna bestia 🙂

Czekamy i nie możemy się doczekać... Ehhh ;/ 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

509z powinny pojawić się w październiku (info bezpośrednio od Luxmana), co do DAC, o jaki model chodzi?

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, rafa napisał:

Co z nastepca DA-06? 

pracują nad tym. Najpierw ma być transport, potem DAC

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, rafa napisał:

Jakis streamer?

nic mi na ten temat nie wiadomo

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.