Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  245 członków

Luxman Klub
IGNORED

Klub marki LUXMAN


tadeo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Witam panów! To mój pierwszy post w tym klubie, a od przyszłego tygodnia stanę się szczęśliwym posiadaczem LUXa L-430. Wzmacniacz jest sprawny, aczkolwiek zdekapitowany został kiedyś potencjometr tonów niskich, wraz z pokrętłem (płetwą). Może na przestrzeni czasu udało się komuś z Panów pozyskać jakiegoś Luxmana z serii L na części, lub posiada takie pokrętło, które chciałby wymienić na kilka banknotów? 🙂 Dziękuje za odpowiedzi! pozdrawiam kolegów serdecznie 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Cześć

Czy ktoś z Was posiada wzmacniacz L590AXII? Zastanawiam się nad kupnem, ale niestety nie mam możliwości odsłuchu. Teraz mam lampę Cayin A70tmk2. Mam możliwość zakupu nowego z ładnym rabatem. Zależy mi na pewnych cechach lampy, ale bardziej uniwersalnym graniu. Przeczytałem i zobaczyłem to co można znaleźć w sieci. Może ktoś z Was ma ciekawe spostrzeżenia i zechce się podzielić? W razie ewentualnej "wtopy" czy to odsprzedawalny sprzęt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, PatiJ napisał:

Cześć

Czy ktoś z Was posiada wzmacniacz L590AXII? Zastanawiam się nad kupnem, ale niestety nie mam możliwości odsłuchu. Teraz mam lampę Cayin A70tmk2. Mam możliwość zakupu nowego z ładnym rabatem. Zależy mi na pewnych cechach lampy, ale bardziej uniwersalnym graniu. Przeczytałem i zobaczyłem to co można znaleźć w sieci. Może ktoś z Was ma ciekawe spostrzeżenia i zechce się podzielić? W razie ewentualnej "wtopy" czy to odsprzedawalny sprzęt?

Na początek ten wątek przeszukałeś? 

 

 

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
On 11/14/2021 at 10:52 AM, MarcinQoo said:

W 2025 roku będziemy obchodzić 100-lecie założenia firmy Luxman i wydaje się, że nadchodzą zmiany w linii produktowej widoczne na japońskiej stronie. Z oferty zniknął 590 oraz 507, który ma już następcę w postaci pierwszego modelu z nowej linii Z, czyli L-507z. Do poczytania pod linkiem https://www.luxman.co.jp/product/l-507z

main.jpg

Wyglada na to ze pojawi sie ledowy wyswietlacz atenuacji jak w Accuphase:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ma duży sens praktyczny. Widać z daleka lepiej niż nacięcie na pokrętle. I można wracać do tych samych ustawień bardziej precyzyjnie za każdym razem gdy tego potrzebujemy.

 

Wizualnie petarda. 

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście ledowy wyświetlacz można wyłączyć, jeśli komuś przeszkadza. Poza tym w odświeżonym modelu: nowy Lecua 1000, układ sprzężenia zwrotnego Lifes, 8 kondensatorów po 10000 mikrofaradów w sekcji zasilania, dwa wyjścia słuchawkowe 6,3mm oraz Pentaconn 4,4mm. Sugerowana cena detaliczna w Japonii to około 624 000 JPY.

Edytowane przez MarcinQoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, MarcinQoo napisał:

Sugerowana cena detaliczna w Japonii to około 624 000 JPY.

Czyli będzie jak zwykle, świetne ceny w Japonii i z dupy w EU...

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, rafa napisał:

Czyli będzie jak zwykle, świetne ceny w Japonii i z dupy w EU...

Będzie drożej, to na pewno ale może będzie niewiele drożej niż ceny dotychczasowych modeli. Mam nadzieję, że Luxman nie pójdzie w ślady Accuphase, który próbując pozycjonować swoje produkty na rynku europejskim wywindował niebotycznie ich ceny w stosunku do rodzimego rymku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, rafa napisał:

Czyli będzie jak zwykle, świetne ceny w Japonii i z dupy w EU...

Cło plus Vat, do tego zarobek dystrybutora i sklepu ....tak to jest, żyć tylko w Japonii.

Godzinę temu, MarcinQoo napisał:

Będzie drożej, to na pewno ale może będzie niewiele drożej niż ceny dotychczasowych modeli. Mam nadzieję, że Luxman nie pójdzie w ślady Accuphase, który próbując pozycjonować swoje produkty na rynku europejskim wywindował niebotycznie ich ceny w stosunku do rodzimego rymku.

To nie kwestia rodzimego rynku tylko to co wcześniej pisałem opłaty plus zarobek tych co sprowadzają i sprzedają. Taki luxman czy Acuu ich w Japonii gucio interesuje za ile w Polsce się sprzedaje ich produkt. W Niemczech są ceny bardzo porównywalne, ale też innne są zarobki. Jestem przekonany, że nowe luxmany ich cena będzie porównywalna do cen Accu.

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak ty byś chciał go wyłączać jeszcze to w takim tempie nie wygrzejesz go do następnego roku. Przez pare tygodni non stop ON i cicho muzyka w tle to po jakichś 6-8 tygodniach będziesz w pełni zadowolony.

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoją 507kę wyłączam tylko z pilota (przycisk Operation), kabel zasilający cały czas w gniazdku, żółta dioda Standby świeci.

Co do wygrzewania nowego... To jest tragedia, co się w tym czasie dzieje z dźwiękiem: przeżyłem liczne chwile zwątpienia w sensowność mojego wyboru, kilka momentów uniesień oraz powracającą walkę z samym sobą, bo nie wiedziałem, czy mam tego grata wywalić przez okno, czy samemu wyskoczyć. Przestrzegam (co czynili też inni we wcześniejszych postach), że musisz się uzbroić w bardzo dużo cierpliwości 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety nie znam innych wrazen przy zintegrowanych wzmacniaczach Luxmana.

Chyba tylko dzielonki nie sa tak bolesne na swierzo.

 

Ale najlepsza wiadomosc jest taka ze na koniec graja duzo lepiej niz na poczatku wiec warto pocierpiec. 

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, PatiJ napisał:

A takie pytanie. Może wydawać się śmieszne. Szukałem i nie znalazłem informacji na forach. Czy wymienia się bezpieczniki na firmowe w tych wzmacniaczach? Do tej pory zawsze wymieniałem, ale były one najczęściej przy wtyku, a tu jest gniazdo ale bez bezpiecznika....

 

 

Bezpieczinki sa (i to wiele) pod spodem pod metalowa pokrywa. Odwracasz wzmak na plecki i odkrecasz jakies 10 sztuk srub. Pod pokrywa jest jeden glowny, jeden od stand by i po dwie pary na rozne sekcje wzmacniacza.

Ja wymienialem tylko glowny. 

2 godziny temu, Jimi79 napisał:

Po zakupie L505 "zaluje" tylo jednego... ze nie kupilem L550 😉 Bardzo fajnie gra z Elac Vela 407. Brakuje mi tylko odrobine dzwiecznosci w blachach perkusji jak jest np w Atoll IN200.

Moze kiedys L550f jak cena bedzie normalna... A jak nie to moze Accu/Mac...

 

Jakbym wracal do Luxmana to tym razem wzialbym A klasowy.

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, patrząc na wzmak od tyłu lewy. Patrząc na kabel na wtyk zawsze po prawej. Na oko 99% urządzeń tak właśnie będzie mieć.

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, rafa napisał:

Bezpieczinki sa (i to wiele) pod spodem pod metalowa pokrywa. Odwracasz wzmak na plecki i odkrecasz jakies 10 sztuk srub. Pod pokrywa jest jeden glowny, jeden od stand by i po dwie pary na rozne sekcje wzmacniacza.

Ja wymienialem tylko glowny. 

Napisz proszę na jaki bezpiecznik wymieniłeś i co się w brzmieniu zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, MarcinQoo napisał:

Napisz proszę na jaki bezpiecznik wymieniłeś i co się w brzmieniu zmieniło.

Poczytaj wątek o bezpiecznikach, tam wszystko o różnicach między nimi jest.

Hifi Tuning Supreme 3 spowodował że dźwięk był nerwowy i natarczywy.

W moim wypadku najlepiej pasował jednak fabryczny. To było jedyne takie urządzenie jakie miałem 🙂

SR już nie próbowałem bo wiem że by go zbyt rozjaśnił.

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodałem strzałkę. Główny jako jedyny będzie miał duży amperaż. Nie wiem jaki w tym modelu jest dokładnie, pewnie coś 3.15A do 5A ale to odczytasz po wyjęciu. Reszta będzie miała dużo niższe wartości.

Ten powyżej strzałki powinien być od standby, i będzie miał najmniejszą wartość. Jego zignoruj. 

luxmanbottom.jpg

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.