Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  245 członków

Luxman Klub
IGNORED

Klub marki LUXMAN


tadeo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję że jesteś tak uprzejmy i dzielisz się wiedzą z nami.

A kierunek przepływu prądu można bez problemu określić? Czy też sprawdzałeś tak - wyjąć bezpiecznik główny i włączyć kabel zasilania do gniazda wzmacniacza i sprawdzić miernikiem z której strony /w gnieździe bezpiecznika/ jest L. Czy to bezpieczna metoda? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poscie 985 sam pisales ze pin lewy jest L 🙂 Nie musisz tego sprawdzac, na pewno tak jest.

Ale jesli chcesz zmierzyc to oczyscie mozna. Bez pradu! Pomiedzy gniazdem bezpiecznika a pinem wtyku zasilania (tym lewym patrzac od tylu) bedzie obwod zamkniety co latwo sprawdzisz multimetrem.

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 25.01.2022 o 18:13, PatiJ napisał:

Wklejam zdjęcie bezpieczników dla potomnych... Faktycznie główny jest we wskazanym miejscu. Co do wymiany pozostałych bezpieczników.... Czy mają wpływ na dźwięk, czy taki sam jak główny, czy tylko ten główny ma wpływ? 

 

No jak i testy?

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz gra coraz lepiej i lepiej.

Na początku faktycznie sporo brakowało klarowności, czystości. Dźwięk był jakiś nieostry, rozmazany, mało precyzyjny. Teraz dodatkowo bezpiecznik wymieniony główny na SR Purple. Wygrzewałem go pełne 4 dni na kablu z żarówką 😉by szybciej uzyskać pożądane efekty. Od wczoraj siedzi we wzmacniaczu i już z 5h gra. Efekt - ciut bardziej trzeba odkręcić gałkę głośności, jakby z góry wymiótł śmieci niepotrzebne. Jest jeszcze precyzyjniej, bas pełniejszy, ale kontrolowany i ładny detal na górze. Chyba lepszy od Orange, którego też mam. Chętnie bym wymienił pozostałe bezpieczniki, ale to szaleństwo za te pieniądze... może z promocją dużą, kiedyś...

A dalej dodam, że wzmacniacz genialnie gra wszelkie wokale. I takie ze słabszych nagrań jak i audiofilskich. To jego chyba jedna z największych zalet. Następnie instrumenty drewniane, gitary - super! Przesiadłem się z lampy, no i muszę przyznać że jest nieźle. Nie ma takiej bajkowej aury i indywidualnych cech obecnych tylko w lampie, ale pod wieloma względami jest blisko - wokal chyba najbliższy, a w takiej części jak np precyzja, plany, równowaga, kontrola, uniwersalność jest lepiej.

Ponadto średnica jest odrobinę szczuplejsza od lampowej, co daje jakby poczucie słyszalności w niej większej ilości niuansów. Generalnie mam wrażenie że przesiadając się z lampy na ten wzmacniacz to krok ku bardziej autentycznej i neutralnej grze. Lampa jednak dużo barwiła, co nie zaprzeczam że jest bardzo przyjemne dla ucha, wręcz może być uzależniające u niektórych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie jedyna metoda to jest na ucho. Wstawiasz dwa (bo dwa kanaly w tym wypadku) w ten sam sposob np zgodny z napisami i dajesz temu pograc 24-48h po czym odwracasz i sluchasz jak bylo lepiej. W razie koniecznosci wracasz do tego co bylo.

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prad przemienny plynie raz w jedna raz w druga strone wiec mowic tu mozna jedynie o fazie. Po wyprostowaniu jest dokladnie to samo w obu przypadkach. Jesli wzmacniacz ma wylacznik (tutaj bedzie to przekaznik)  na jednej lini zamiast na dwoch to po wylaczeniu urzadzenia do standby, na glownym transformatorze nadal jest faza (oczywiscie nie plynie przez niego prad). Jak jest to zrobione w Luxmanie, tego nie wiem. Wplyw podlaczenia zasilania na dzwiek w wylaczonym wzmacniaczu bym okreslil na niski;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.02.2022 o 10:22, dekoracja napisał:

czy ktoś tu ma lampowe Luxmany? Ile pociągną lampy w L-380 przy graniu po 10h dziennie? Jakieś szacunki?

Pracuję z domu i cały dzień słucham muzyki praktycznie plus wieczorem jakieś filmy 🙂

Dużego doświadczenia z lampą nie mam ale podrzucam informacje, która obszernie opisuje to dość skomplikowane zagadnienie:  https://www.facebook.com/lampowiec/posts/840149272838799/

Możesz też założyć wątek w dziale Lampa, podając że chodzi o 6L6GC - tam powinieneś uzyskać bardziej konkretną odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Mój Luxman LV-117 "poszukuje nowego domku" :))) Duża zniżka dla Forumowiczów!!

Zapraszam do kontaktu najlepiej telefonicznie na nr podany w ogłoszeniu. Podczas rozmowy proszę podać nick forumowy. Będzie wiadomo o co chodzi.😁

https://m.olx.pl/d/oferta/luxman-lv-117-potezny-bas-duza-moc-dac-wyjatkowy-dzwiek-CID99-IDKIIe2.html

 

 

Edytowane przez 1Ender
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Ożywimy trochę temat? 😉

Zastanawiam się nad luxmanem 505uxmk2, źródło to matrix element X. Jakie polecalibyście Interkonekty na xlr do tego połączenia? 

Muzyka to w większości rock ale też jazz kameralny i duże składy symfoniczne.

Dźwięk ma być zabawowy, relaksujący, nie laboratoryjny i bez przyglądania się pod mikroskopem każdej wtopie mixujacego. Raczej neutralny ze wskazaniem na ocieplenie.

Myślałem nad Zen Matrix Reference II, może oyaide 910, albedo monolith monocrystal?

Tego monolitha mam głośnikowe i je lubię, niby nie grają jak typowe srebro, ale czy to nie będzie już za dużo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, arturpj napisał:

Ożywimy trochę temat? 😉

Zastanawiam się nad luxmanem 505uxmk2, źródło to matrix element X. Jakie polecalibyście Interkonekty na xlr do tego połączenia? 

Muzyka to w większości rock ale też jazz kameralny i duże składy symfoniczne.

Dźwięk ma być zabawowy, relaksujący, nie laboratoryjny i bez przyglądania się pod mikroskopem każdej wtopie mixujacego. Raczej neutralny ze wskazaniem na ocieplenie.

Myślałem nad Zen Matrix Reference II, może oyaide 910, albedo monolith monocrystal?

Tego monolitha mam głośnikowe i je lubię, niby nie grają jak typowe srebro, ale czy to nie będzie już za dużo?

Ja bym zdecydowanie unikal wszelkiego srebra w takim polaczeniu. Czysta miedz i najlepiej linka nie solid core.

Cos o raczej miekkim charakterze bez utwardzania krawedzi/podkreslania ataku co niektore kable maja.
Podstawowy Hijiri na przyklad.

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, rafa napisał:

Ja bym zdecydowanie unikal wszelkiego srebra w takim polaczeniu. Czysta miedz i najlepiej linka nie solid core.

Cos o raczej miekkim charakterze bez utwardzania krawedzi/podkreslania ataku co niektore kable maja.
Podstawowy Hijiri na przyklad.

Z tym że albedo zdecydowanie nie ma typowego charakteru srebra, gra raczej jak miedź. Podobno oyaide też.

Hijiri trochę przegieli z różnicą w cenie między RCA i XLR, jest podwójna. Chociaż przyznam że kusi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hijiri to dobrze wyceniony kabel. Przynajmniej RCA 🙂 Oferuje sporo wiecej od konkurencji w tej cenie. Moze z drugiej reki gdzies trafisz.

Albedo nie znam, byc moze nie jest typowo grajacy...ale jakies cenych srebra za pewne ma

Oyaide mialem kiedys i moim zdaniem zdecydowanie nie pasuje do tego polaczenia.

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, rafa napisał:

Hijiri to dobrze wyceniony kabel. Przynajmniej RCA 🙂 Oferuje sporo wiecej od konkurencji w tej cenie. Moze z drugiej reki gdzies trafisz.

Albedo nie znam, byc moze nie jest typowo grajacy...ale jakies cenych srebra za pewne ma

Oyaide mialem kiedys i moim zdaniem zdecydowanie nie pasuje do tego polaczenia.

Hijiri z xlr kosztuje ponad 7tys 😉

Ciekaw jestem tego acoustic Zen Matrix Reference II, podobno w swojej cenie również bije konkurencję, jest miedziany a recenzenci piszą że nie ma wad 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, rafa napisał:

Moze PAD Musaeus? Ale znam tylko z opinii nie z wlasnych doswiadczen.

Cardas tez moze pasowac swoim charakterem.

Jeśli mowa o PAD, to ja bym raczej szedł w kabel z Fluidem, a więc Poseidon (z XLRami to około 4,4 kPLN). Pamiętaj też, że 505 jest niezbalansowany, więc sygnał i tak po wejściu do niego przez XLR będzie podlegał desymetryzacj. Ale to wcale nie znaczy, że po XLRach nie będzie grał lepiej, bo to co wychodzi ze źródła ma też znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, rafa napisał:

Moze PAD Musaeus? Ale znam tylko z opinii nie z wlasnych doswiadczen.

Cardas tez moze pasowac swoim charakterem.

A cardas który? Clear?

18 minut temu, MarcinQoo napisał:

Jeśli mowa o PAD, to ja bym raczej szedł w kabel z Fluidem, a więc Poseidon (z XLRami to około 4,4 kPLN). Pamiętaj też, że 505 jest niezbalansowany, więc sygnał i tak po wejściu do niego przez XLR będzie podlegał desymetryzacj. Ale to wcale nie znaczy, że po XLRach nie będzie grał lepiej, bo to co wychodzi ze źródła ma też znaczenie.

To może jednak warto hijiri RCA? Skoro w tym przypadku xlr nie będzie miało aż tak wielkiego znaczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.