Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  245 członków

Luxman Klub
IGNORED

Klub marki LUXMAN


tadeo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Nowy L-507Z pojawił się w ofercie jednego ze sklepów u naszych zachodnich sąsiadów, dostępność planowana jest na sierpień. Spodziewałem się, że będzie drożej od poprzednika ale cena 9490 EUR jest dla mnie sporym zaskoczeniem.

Dla porównania L-507uxII w tym samym miejscu za 6990 EUR, natomiast L-509X to koszt 10990 EUR.

https://www.sg-akustik.de/shop/luxman-l-507z?c=1434

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.05.2022 o 11:14, MarcinQoo napisał:

Nowy L-507Z pojawił się w ofercie jednego ze sklepów u naszych zachodnich sąsiadów, dostępność planowana jest na sierpień. Spodziewałem się, że będzie drożej od poprzednika ale cena 9490 EUR jest dla mnie sporym zaskoczeniem.

Dla porównania L-507uxII w tym samym miejscu za 6990 EUR, natomiast L-509X to koszt 10990 EUR.

https://www.sg-akustik.de/shop/luxman-l-507z?c=1434

Niestety….. teraz tak to wszystko będzie wyglądać. Drożyzna, jeszcze raz drożyzna i jeszcze „koniec dobrego audio”. Kryzys-audio przyszedł z zachodu, przez mądre regulacje i fanaberie polityków mamy po klasie A. Czy to tylko będzie dotyczyło Luxmana? Zobaczymy

Ja pi…….e

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
W dniu 10.06.2022 o 15:11, kacpero_1 napisał:

Odświeżę pytanie 😉

Mialem Luxmana l-570 i l-590ax2 przez dlugi dlugi czas oba, obok siebie na wielu kablach, zrodlach, glosnikach. Pierwsza rzecza ktora sie roznia to to ze l-590ax2 ma wiecej mocy potrafi rzucic wieksza bardziej precyzyjna ciutke bardziej rozdzielczą niz l-570 scene. 590ax2 jest tez bardziej rozciągniety na skarajach pasm gra masywniejszym dzwiekiem, atakuje masą, jest bardziej dynamiczny) Gitary instrenty maja duzą wage. Natomiast sam ton pasm( wydaje sie bardziej naturalny na l-570( bardziej wyrafinowany, bardziej life like. Napewno pod l-570 trzeba bardziej sluteczne kolumny na 88db nie rzucal wystarczajacej sceny. L590ax rzucal bez problemu. L-570 czuc ze oni godzinami tygodniami miesiacami stroili zeby uzyskac naturalna barwę. Wystarczy spojrzec do srodka ile miedzi naladowali plus cale okabloanie w srodku miedz pcocc(l590ax2 miedz ofc) L-590ax2 ma wiecej basu. Oba maja typowa sygnature grania Luxmana czyli tranzystor brzmiacy lampowo z przestrzenia budowana jak lampy czyli luzne swobodne granie. Mimo tej nasycenia barwa i zroznicowania barw jakoe potrafią oddac  oba sa bardzo rozdzielcze. Luxman ma dluga historie projektowania wzmacniaczy lampowych. L-570 byl bardziej swobodny. L-590ax2 bardziej jakby zaciskal zęby, kontrolowal przestrzen i za morde trzymal woofery. Ale jesli mialbym wybrac ktorys z nich to wybral bym oba. Kazdy cos ma czego drugi nie ma, ale oba sa rownie muzykalne i angazujace. Mialem tez obok monobloki za 50k zl dunskiej manufaktury plus pre za 20k i dalej wybral bym Luxmany. Testowalem na nich prawdopodobnoe z 15 dacow w cenach od 4k do 25k zl. I nieskonczona ilosc kabli glosnikowych, ic, zasialajacych(l570 ma seryjny kabel, nie ma wejscia IEC) Peace 🙏

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Cybermike1 napisał:

L-570 byl bardziej swobodny. L-590ax2 bardziej jakby zaciskal zęby, kontrolowal przestrzen i za morde trzymal woofery.

Ale zaciskanie zebow to juz z braku sily jest. To nie jest swoboda tylko wrecz przeciwnie 😉 Ale wiem co chciales tym powiedziec

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, PatiJ napisał:

A w takim razie proszę o poradę jaki DAC dobrze zagra z L590AX2? Szukam czegoś i nie wiem w którą stronę iść. Czy taki analityczny np Mytek manhattan2, czy raczej Lumin np T2? Co Tobie najlepiej się spasowało?

Dac to bardzo bardzo subiektywna sprawa. Jedni wolą r2r inni akm inni Sabbre inni Burr Brown plus jeszcze implementacja tego daca. Dla mnie daci(moje pistrzeganie dzwieku)na kosciach delta sigma grają plastikowo, sztucznie, dzwiek wyprany z emocji, zaangazowania, not real. Ja skonczylem na holo spring 3 KTE.  Kazdego dac(kosc, topologia, zasilanie, wewnetrzna konstrukcja mozna jakos opisac dzwiekowo. Mytek manhatan to bardzo dobry dac ale gra szarą srednicą dla mnie plastikową, bez zroznicowania barwowego. Lumin t2 nie sluchalem. Z Luxmanem bardzo dobrze zagral mi (uwaga) qutest z zewn zasilaniem. Niezle denadrips Ares(ciut wolny na basie z lekkim pogrubieniem basu) pontus 2 byl za cieply na srednicy, pontus jest mega cieply na srednicy ale jak komus nie przeszkadza to super dac. Denafrups termiantor 2 za gladki za spokojny za romantyczny, brakuje mu konturu do l590. Jesli cos mialbym jeszcze polecic to Lite dac 60 na kosciach pcm1704 lub cos ze stajni Audio GD ale nie na Sabbre(Sabbre to plastik, fejk sound) gustard x26 pro szary dzwiek to samo z sabbre. Topping d90 na akm4499 pompuje detal brakuje mu plynnosci dzwieku ale calkiem tez dobrze sie zgrywal. Ogolnie pcm1704najbardziej wg mnie dzwiek zblizony do analogu bez oversamplingu ale wazna jest imolementacja tych kosci lub cos innego na r2r. Fajne sa daci Aqua la scala i la voce ale ich mie mialem akurat w systemie. No i to na czym skonczylem czyli Holo spring 3(sa 3 wersje) nie polecam holo spring 2 graja troche wolniej(cos za co nie polubilem sie z Aresem i Pontusem. Ale to trzeba wpinac wszystko w system i sluchac swoimi uszami co nam pasuje 😀

Godzinę temu, rafa napisał:

Ale zaciskanie zebow to juz z braku sily jest. To nie jest swoboda tylko wrecz przeciwnie 😉 Ale wiem co chciales tym powiedziec

O to zaciskanie zebow mi chodzilo o to ze l-570 ma jakby lepszą plynnosc ? Dzwiek bardziej plynie, nie zastanawiamy sie nad pasmami scena rozlokowaniem instrumentow tylko sluchamy muzyki. L590ax2 tez to ma(tak moglbym opisac syganture Luxmana - plynnosc)Ale jakby to sa niuanse wychwytywane podczas krytycznych  porownan i odsluchow obu urzadzen😄 

Edytowane przez Cybermike1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, Cybermike1 napisał:

Dac

Bardzo mi pomagasz tutaj tym wpisem w rozwazaniach nad zmiana DACa.

Tylko nie do konca jedna rzecz mi pasuje z twojego opisu:

59 minut temu, Cybermike1 napisał:

Denafrups termiantor 2 za gladki za spokojny za romantyczny, brakuje mu konturu

Mialem T2 na dwa tygodnie i dla mnie on nerwowo gra z duzym konturem. Bardzo szybki, super precyzyjny i dynamiczny. Zbyt technicznie dla mnie to bylo a malo muzykalnie.

Za to zgadzam sie co do oceny PCM1704. I takiego charakteru dzwieku bym chcial tylko wyzszej jakosci i z graniem DSD.

Godzinę temu, Cybermike1 napisał:

No i to na czym skonczylem czyli Holo spring 3

Napisz prosze wiecej o tym jak gra w porownaniu do tych ww DAC. Tez nad nim mysle ale boje sie czy nie bedzie zbyt jasny (bo ja wole granie takie jak przy PCM1704). Znam granie Luxmana wiec mam punkt odniesienia i twoje doswiadczenia sa bardzo cenne.

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, rafa napisał:

Bardzo mi pomagasz tutaj tym wpisem w rozwazaniach nad zmiana DACa.

Tylko nie do konca jedna rzecz mi pasuje z twojego opisu:

Mialem T2 na dwa tygodnie i dla mnie on nerwowo gra z duzym konturem. Bardzo szybki, super precyzyjny i dynamiczny. Zbyt technicznie dla mnie to bylo a malo muzykalnie.

Za to zgadzam sie co do oceny PCM1704. I takiego charakteru dzwieku bym chcial tylko wyzszej jakosci i z graniem DSD.

Napisz prosze wiecej o tym jak gra w porownaniu do tych ww DAC. Tez nad nim mysle ale boje sie czy nie bedzie zbyt jasny (bo ja wole granie takie jak przy PCM1704). Znam granie Luxmana wiec mam punkt odniesienia i twoje doswiadczenia sa bardzo cenne.

Terminator 2 dla mnie to byl bardzo ale to bardzo detaliczny dac pokazywal duzo detali atakowal cie nim, moze to odebrales jako kontury dzwieku🤔(wg mnie ma zlagodzone kontury plus sama barwa instrumentow mi sie nie podobala(byla jakby zlagodzona?) Niewiem jak to inaczej opisac. Dlatego jego charakter calosciowo odebralem jako romantyczny(kompletnie nie brzmial mi rock na nim tak jak powinien brzmiec(barwa intrumentow) Termintor 2 tez slabo gral po USB. Plus ten detal z kazdej strony cie atakuje. Gitara elektryczna nie brzmi jak na koncercie jest "ugladzona". Terminator 2 jest mistrzem natomiast jesli chodzi o scene jest ogromna szeroka i gleboka do jazzu mistrz. Holo spring 3 kte odbieram jako wlasnie idealne polaczenie detalu barwy dynamiki, ze nic nie wychodzi przed szereg, wszystkie te elementy sa rowno poukladane jak puzzle i to sprawia ze ten dzwiek bardziej odbieramy jak prawdziwy ? (Przynajmniej zblizony do prawdziwego) lite dac 60 na pcm1704(zostawiam ten dac chyba do konca zycia :)) jest wlasnie zblizony do holo. Tylko holo ma lepsza rozdzielczosc, dynamike i cos co r2r(wspolczesny) lepiej robi od pcm1704. Ze jak jakis instrument masz w przetrzeni to r2r go tam rzuca umieszcza i tam caly czas jest go slyszysz wyraznie. Ten konkretny punkt. Tez jest tak (nikt tego nie pisze na necie) ze holo spring 3 ma lekki roll off na samej gorze bo nie ma Oversamplingu. Mozna to podciagnąc kablami w systemie. Ale to jest. Holo spring 3 kte tez jest bardzo przejrzyste

Edytowane przez Cybermike1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie w 99%. Detal detal detal i wielka scena. Ale jakby muzyki w tym mniej.

Kontur natomiast powodowalo dla mnie akcentowanie przez T2 pewnego zakresu wysokich - co jednoczesnie bardzo zle wplywalo na odtwarzanie wszelkich talerzy perkusyjnych ktore totalnie dominowaly w przekazie zamiast byc tylko czescia calosci. Nawet zaden Sabre mi tak talerzy nie uwidacznial.

I takze zgadzam sie co do grania po USB. Totalna porazka bo to to wlasnie zlacze w glownej mierze odpowiada za to podbicie/akcentowanie. Po I2S z DDC Gustarda ten efekt wyraznie malal do w miare akceptowalngo poziomu. Takze po I2S na karcie Pink Faun z OCXO jest znacznie lepiej (lepiej tez pod wieloma wzgledami od DDC Gustarda).

 

Czyli mowisz ze Spring 3 nie jest jasniejszy od ww DAC'ow?

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, rafa napisał:

Zgadzam sie w 99%. Detal detal detal i wielka scena. Ale jakby muzyki w tym mniej.

Kontur natomiast powodowalo dla mnie akcentowanie przez T2 pewnego zakresu wysokich - co jednoczesnie bardzo zle wplywalo na odtwarzanie wszelkich talerzy perkusyjnych ktore totalnie dominowaly w przekazie zamiast byc tylko czescia calosci. Nawet zaden Sabre mi tak talerzy nie uwidacznial.

I takze zgadzam sie co do grania po USB. Totalna porazka bo to to wlasnie zlacze w glownej mierze odpowiada za to podbicie/akcentowanie. Po I2S z DDC Gustarda ten efekt wyraznie malal do w miare akceptowalngo poziomu. Takze po I2S na karcie Pink Faun z OCXO jest znacznie lepiej (lepiej tez pod wieloma wzgledami od DDC Gustarda).

 

Czyli mowisz ze Spring 3 nie jest jasniejszy od ww DAC'ow?

Tak tez zgadzam sie z tym jak opisujesz Terminatora. Holo Spring3 KTE nie jest jasniejszy napewno od Terminatora. Ale jakby ma przejrzysta otwartą srednice, nie ma w niej ocieplenia(moga byc chyba male roznice w levelach( bo lvl 3 ma srebro occ w srodku a lvl2 ma miedz occ. Lvl3 ma swietna implementacje USB ze nie trzeba juz recklocera uzywac. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.07.2022 o 19:58, pharel1 napisał:

Czy ktoś z klubu posiada lub słyszał cd luxmana d-38u? Bardzo mało wzmianek/testów tego cd w necie. Może to grać na poziomie Luxmana d05? 

Moze byc ciezko o odpowiedz, bo to bardzo rzadkie sprzety w Pl. D38u jest zalampiony. Pozostale chyba nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Nie śledzę rynku żeby ci odpowiedzieć na pytanie.

Ja myślę że to spoko cena ale najlepiej przejrzyj starsze oferty na hifishark będziesz miał rozeznanie.

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.07.2022 o 07:47, DJ LUCAS napisał:

Witajcie.

Czy wzmacniacz 590AXII jest wydajny prądowo i poradzi sobie z Scan spekami? Mam tutaj na myśli Yb Audio Huracan Xrs?

Pozdrawiam 

U mnie l-590ax2 ciągnal bez problemu dwa revelatory 18cm na basie, l-570 zresztą tez. Kolumny mialy 90db, pokoj 30 metrow. I z tego co czytalem Revelatory potrafią zejsc ponizej 3 ohm(podczas uderzen basu) wiec to tez jest wyznacznik wydajnosci tych ampow przy niskiej impedancji kolumn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, DJ LUCAS napisał:

Czy kwota 15 tys dotycząca zakupu L 590 AX II to dobra cena?

 

Jak masz możliwość zakupu za tyle nie zastanawiaj się. Realne ceny używki w dobrym stanie dochodzą do 30tys zł, a inflacja to jeszcze zweryfikuje. Sam kupowałem na początku tego roku i szukałem, jednak znalazłem bezpośrednio u dystrybutora w EU i zakupiłem u niego.

Edytowane przez PatiJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Cybermike1 napisał:

I z tego co czytalem Revelatory potrafią zejsc ponizej 3 ohm(podczas uderzen basu)

To sformułowanie jest kompletnie bez sensu 😉 Impedancja zależy od driverów ale w niemal równym stopniu od filtracji i konfiguracji...

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, rafa napisał:

To sformułowanie jest kompletnie bez sensu 😉 Impedancja zależy od driverów ale w niemal równym stopniu od filtracji i konfiguracji...

Moze tak byc, niewiem. Revelatory nisko schodza  z impedancja. Napisalem to co widzialem na wykresie jakis kolumn na dwoch revelelatorach. Revelatory ogolnie ssa prąd jak polski rolnik doplaty z UE

Edytowane przez Cybermike1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerobilem sporą liczbe wzmacniaczy z revelatorami na basie w kolumnach dwudroznych, dwu i pol droznych, trojdroznych z rozna skutecznoscią(od 88db do 91db) i wszystkie potrzebowaly wzmacniaczy z dobrą rezerwą prądową. Podobna sytuacja jest z illuminatorami na basie

Edytowane przez Cybermike1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, Cybermike1 napisał:

Przerobilem sporą liczbe wzmacniaczy z revelatorami na basie w kolumnach dwudroznych, dwu i pol droznych, trojdroznych z rozna skutecznoscią(od 88db do 91db) i wszystkie potrzebowaly wzmacniaczy z dobrą rezerwą prądową. Podobna sytuacja jest z illuminatorami na basie

L 590 AX II ma 30 w na kanał przy 8 ohm to oczywiście nie jest dużo natomiast u mnie są kolumny gdzie mam na jedną kolumnę 2 x 22 Revelator i tutaj trochę się obawiam czy ten wzmacniacz będzie odpowiedni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.