Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników Audio Academy


goliatpl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ech już na początku Nowego Roku takie głupoty?? ;)

 

RADUL piszesz od rzeczy! Z jednej strony byłeś zadowolony z dzwięku Phoebe porównując brzmienie konkurenci z zagranicy w podobnych cenach. Z drugiej strony czujesz się pokrzywdzony, że kupiłeś coś w cenie dostępnej dla innych, więc to sprawia Ci na tyle dyskomfort, że twierdzisz iż mozna było kupić coś, co gra gorzej, ale przynajmniej na czym byś mniej stracił przy odsprzedaży. Kolejna rzecz, piszesz, że chcesz kupić używane Tethysy, ale są dla Ciebie za drogie? Może lepiej poszukaj czegoś na czym nie stracisz! Żeby pożniej nie wylewać żalów jak wyżej ;) Konkluzja jest taka. Albo masz problemy z osobowością, albo jesteś niedojrzałym dzieciakiem, który sam nie wie czego chce?!

 

Szczęśliwego Nowego Roku! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

goliatpl, 1 Sty 2010, 19:32

 

 

>RADUL piszesz od rzeczy! Z jednej strony byłeś zadowolony z dzwięku Phoebe porównując brzmienie

>konkurenci z zagranicy w podobnych cenach. Z drugiej strony czujesz się pokrzywdzony, że kupiłeś coś

>w cenie dostępnej dla innych, więc to sprawia Ci na tyle dyskomfort, że twierdzisz iż mozna było

>kupić coś, co gra gorzej, ale przynajmniej na czym byś mniej stracił przy odsprzedaży.

 

Chyba czegoś nie doczytałeś - nie twierdziłem, że w tej cenie kupiłbym coś "co zagra gorzej", tylko co najmniej na podobnym poziomie.

 

Kolejna

>rzecz, piszesz, że chcesz kupić używane Tethysy, ale są dla Ciebie za drogie?

 

Koledzy wyżej odpowiednio wycenili używane Tethysy - tyle mógłbym za nie zapłacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie... kto wycenił tethysy? Audiola i Zyzio? ok niech sobie za tyle kupią.

wiecie co... w ktoryms watku poruszalem juz ten temat. swego czasu na hifi.pl ktos wrzucal ceny krell'i zupelnie z kosmosu (o 50 % mniej niż inne używane krelle) i podawal numer prepaidowy jako kontaktowy pod ktorym oczywiscie od razu wlaczala sie poczta.

potem (prawdopodobnie kazdy) spzedajacy krella, wiem bo sprzedawalem w tamtym czasie, dostawal maila (ja dostałem!) z informacja ze cena jest za wysoka bo przeciez na rynku krell kosztuje tyle i tyle i podany byl link do ogloszenia na hifi.pl

 

nie posadzam kolegów o jakikolwiek działania dywersyjne ale o kazdym sprzecie można napisać że jest za drogi i powinnen kosztować (jako s/h) tyle i tyle. peace...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja generalnie nie szukam w okazji. Po prostu mało wierzę w czyste okazje. Zwykle okazja, to po prostu prawa rynku, ubrane w okazje (potrzeba szybkiego upłynnienia towaru, jakieś braki wpływające lub nie na komfort użytkowania). Podstawa to ustalić sobie co chcemy osiągnąć i za jaką cenę i to wybrać. Jak nie ma produktów spełniających oczekiwania, to albo podwyższyć budżet albo obniżyć wymagania. Jak chodzi o moje Phoebe III, to wyprzedziły moje oczekiwania w założonym budżecie. I jak już pisałem, jak ktoś je później kupi taniej, to jego szczęście i nie jestem z tego powodu zły, że ktoś trafił lepiej. To normalne w życiu, że rzeczy raz tanieją a raz drożeją. Za rok lub dwa, jak moja choroba będzie postępować to wymienię je na coś lepszego, a rozpocznę na 100% od AA a później od innych polskich producentów jak będzie taka potrzeba.

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zyzio założyłeś, że AA każdemu i zawsze oferuje produkt w cenie zaniżonej w stosunku do oferty generalnej... moim zdaniem jeżeli tak było to tylko na wąską skalę i głównie dlatego, że została ostatnia para, miala obity róg czy rysy. Jego prawo. Mógł oddać takie kolumny rownie dobrze ze 1 tys zl i co wtedy? s/h z racji praw o ktorych piszesz ustaliby cene na 500 zł? paranoja.

 

Mowmy o normalnej ofercie, normalnych warunkach i brzmieniu. Uwazasz ze warte "x" i moja oferta jest za wysoka - ok nie kupuj. ja uwazam ze konkretnie moj przypadek broni sie w pewnych kategoriach brzmieniowych i pewnym poziomie finansowym (wyzszym niz owe 50% ceny ustalanej poza generalna ofertą) i tak skalkulowalem cene.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cenę masz prawo skalkulować dowolnie - kupiec zawsze się znajdzie zazwyczaj, ale na to potrzeba czasu, czasem bardzo dużo czasu....bo rynek jest jaki jest...second hand to 50-60 % ceny nówki, a więc w tym przypadku wychodzą okolice 3 kzł nawet biorąc pod uwagę cenę 6,5 kzł jako wyjściową i nic tego nie zmieni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam, mam pytanie do AudioAcademy. Czy gdybym chciał np. wymienic terminale głośnikowe na Eichmanna lub inne, to czy powoduje to utratę gwarancji? Czy planujecie wprowadzenie jakiegoś modułu upgrade'owego typu markowe terminale lub jakieś inne podzespoły? Pytam z czystej ciekawości, bo narazie strasznie podpasowały mi wtyki RCA Eichmanna i jak wtyki na obudowę i terminale głośnikowe też dają taki efekt to zastanawiałbym się w przyszłości nad wymianą.

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

RADUL, 1 Sty 2010, 17:57

>No to czuję się jeszcze gorzej - wtedy mówiłeś o kilku bardzo zadowolonych klientach, którzy je

>kupili po odsłuchach i porównaniach z innymi konstrukcjami konkurencji i poprzednią wersją bez

>"s".Czułbym się o wiele lepiej mając świadomość, że KTOŚ zapłacił za to samo co ja znacznie więcej...

 

 

Tak sobie Was poczytałem i dopadło mnie wspomnienie, którym chcę się z Wami podzielić.

 

 

Równo rok temu mogłem na Audio Academy zaoszczędzić dokładnie 1.000zł. Jak? Już Wam mówię.

 

Pytałem, czytałem, szperałem i ostatecznie zainteresowałem się kolumnami kompletnie mi nieznanej firmy Audio Academy - modelem Hyperion III.

 

Cóż zatem zrobilem? Automatycznie zajrzałem na Allegro -i... O! Są! 4-ohmowe za kup teraz: 2.000zł. Nic tylko brać. Hmmm - może i brać, ale głupio tak w ciemno - przecież ich nigdy jeszcze nie słyszałem. Już kilka razy zawiodłem się na kolumnach i nie chcę kolejnej wtopy i kolejnych rozczarowań. Zatem jak tu posłuchać Hyperionow...? Zadzwoniłem do AA i zacząłem pytać o bas, którego jestem gorącym miłośnikiem, nie tając, że noszę się z zamiarem kupienia głośników wystawionych na Allegro. Hola hola mówi wówczas Michał, ale skąd wiesz jakie chcesz? 8ki grają inaczej niż 4ki - to kompletnie inny bas! I tu ponownie zgłupiałem. No bo skąd mam wiedzieć które chcę, skoro żadnych nie słyszałem?

Zaglądam jeszcze raz na Allegro - masz! Żeby było śmieszniej, ktoś nagle na Allegro wystawia.... również 8-śmio ohmowe Hyperiony też w idealnym stanie! A więc już mam nawet wybór :)))) ale nadal nie wiem jak brzmią. Dzwonię zatem do AA i proszę o przywiezienie pary testowej. Po kilku dniach zjawia się Michał (pozdrawiam! :) i przywozi mi 3 pary kolumn. Phoebe i 2 x Hyperiony. Phoebe przy mojej akustyce i miłości do basu odpadły a Hyperiony zostały na ...chyba ponad 2 tygodnie. W tym czasie w warunkach, w jakich sobie tylko można wymarzyć dokonałem pełnych odsłuchów obu par tych kolumn. Rzeczywiście różniły się tak, że można się było rozczarować dokonując złego wyboru (obie pary były świetne, ale dla dwu różnych upodobań) lub zachwycić dokonując właściwego. Wybrałem Hyperiony 4ohm. Idealny dźwięk, jak na moje potrzeby i ówczesne możliwości finansowe.

 

Po tej wewnętrznej decyzji dzwonię do AA, bo czas by (nie moje przecież) kolumny zniknęły już z mojego domu. Umawiamy się. Sprawdzam w międzyczasie Allegro - aukcja z Hyperionami 4ohm za 2.000zł wciąż jest aktualna - wystarczy kliknąć "kup teraz" a Michałowi powiedzieć, że nie zdecydowałem się na żadne... W kieszeni zostało by mi co najmniej 1.000zł! A przecież bogaty jakoś szczególnie nie jestem.

 

I wiecie co? Pomyślałem wówczas, że gdybym to zrobił, to bym się okazał największą świnią, jaką widział świat i każda nuta wydobywająca się z Hyperionów kupionych w ten pokrętny sposób by mi o tym przypominała. Bo jeżeli ktoś, zimą tłucze się kilkaset kilometrów do mnie, by mi przywieść swój wyrób, nad stworzeniem którego pracował wiele tygodni doskonaląc go a ja bym go tak sk...wesyńsko potraktował, to ... brak słów na podobne zachowanie.

 

Oczywiście kupiłem Hyperiony od Michała. Dzięki temu dziś, mogę temu facetowi spojrzeć w twarz, uścisnąć dłoń i czytać z radością o jego kolejnych konstrukcjach, które m.in. dzięki temu, mojemu tysiącowi ma szansę tworzyć. Te zaoszczędzone wówczas pieniądze by mnie w żaden sposób nie wzbogaciły - dziś pewnie bym nawet nie pamiętał, na co je wydałem. A postępując w ten uczciwy sposób, dałem firmie Audio Academy choć minimalną szansę na starcie z wszechogarniającą, tandetną chińszczyzną.

 

Napisałem to wszystko po to, by przypomnieć nam wszystkim, że nie wszystko jest przeliczalne na złotówki. Pasja, zaangażowanie, życzliwość... Jak inaczej to można wynagrodzić niż dając szanse na dalsze tworzenie?!

Zawsze będę kibicował AA i jeżeli będę zmieniał w przyszłości swoje kolumny, to w pierwszej kolejności wezmę pod uwagę jego wyższy model. I tyle.

 

Pozdrawiam wszystkich obecnych i przyszłych użytkowników Audio Academy. Może za jakiś czas, podobnie jak to jest w Harley'u - to nie będą tylko kolumny, tylko cala filozofia, legenda...? Tego Ci Michale życzę!

I dziękuję za świetną robotę. Wciąż jestem Twoimi kolumnami zachwycony. Dostarczyły mi wielu wspaniałych przeżyć i jeszcze wielu dostarczą. A jeżeli piszę to po 12stu miesiącach użytkowania, to niech to będzie dla Ciebie najlepszą rekomendacją.

 

3majcie się wszyscy i pamiętajcie, że nie wszystko jest policzalne. Zdrowie, miłość, pasje - tego nie da się wartościować. Cieszcie się tym nie myśląc o tak małych rzeczach jakimi są pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

goliatpl, 2 Lut 2010, 23:04

>Therion, aż się prosi o komentarz Twojego wpisu :) Fantastyczny gest z Twojej strony! Przy

>dzisiejszej walce o każdą złotówkę naprawde jest to Wielka Sprawa! :) Pozdrawiam! :)

 

 

Dziekuję. Naprawdę, to duża satysfakcja móc teraz o tym napisać a nie wstydzić się, że kogoś tak bezczelnie wykorzystałem. To raz a dwa, to to, o czym napisałem wcześniej - satysfakcja, że dołożyłem malutką chociaż cegiełkę do rozwoju polskiej firmy. Bezcenne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mr.S, 28 Paź 2009, 14:42

 

>trochę z innej beczki...

>

>mam problem bo odkąd w pobliżu systemu pojawił się tv (37cali)

 

 

Jestem ciekaw czy udało Ci się nabyć/przetestować podobnego typu pokrowiec? Borykam się z podobnym kłopotem (TV między kolumnami). Narzucam koc na TV ale chciałbym upolować podobne ustrojstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie AA też będą przy wymianie na pierwszym miejscu. Ale to chyba dopiero za jakieś 2 lata. Może już będą nowsze Tethysy ;-)... I też życzę firmie jak najlepiej! Zasługują na to. A może ktoś z klubowiczów będzie na AC/DC lub Metallice?

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

A ja nadal poszukuję głębi :) O ile jestem zauroczony (jak wszyscy, ktorzy słuchali mojego systemu) brzmieniem Hypkow I lampy, to za czorta nie mogę dojsc do ładu z głębią sceny. Szerokość jest przeogromna (wręcz stadionowa) ale głębi - brak. Pojawia się śladowo gdy mocno wysunę kolumny, ale to nie to. Napewno winny jej braku jest troche misiowaty Yaqin, ale czy tylko on? W poszukiwaniu wiekszej analitycznosci kupiłem niedawno lampucerę ale zagrała dokładnie jak CD wiec się z tego kroku wycofuję. Wczoraj zauważylem fajny efekt sceny (nie do końca prawidłowy, ale fajny) przy ustawieniu kolumn... Niemal rownolegle do scian bocznych. Chyba sobie tak na jakis czs zostawie. Polecam experyment. Czy inni posiadacze Hypków 4ohm mają wyraźną głębię sceny? Z jakim wzmakiem? Pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. Brak głebi nie jest jednak tak dokuczliwy jakim byłoby ujęcie choć ksztyny z obecnego brzmienia mojego systemu, dlatego wszelkie ew. zmiany wykonuję asekurując się możliwością wrócenia do sytuacji poprzedniej.

 

Wiem też, że w dużej mierze może być winna tej sytuacji moaj nie najlepsza akustyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały update:

Za przestrzenność a zwłaszcza głębokość sceny i różnicowanie planów najbardziej odpowiada z moich doświadczeń:

 

- akustyka pokoju a w szczególności 1-sze odbicia (u mnie zwłaszcza podłoga, u znajomego podłoga i sufit. Wszystko zależy od ustawienia kolumn i pomieszczenia)

- jakość części cyfrowej toru (jak najmniejszy JITTER. Metody to np. poprawa zasilania, odpowiedni kabel cyfrowy, jakość fabrycznego źródła lub tuning zegara) możliwe są prawdziwe cuda....

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konturek, 16 Lut 2010, 17:15

>Therion wyczytałem, że używałeś przez pewien czas Hyperionów z Yaqinem Mc-10L. Pasowały do siebie?

 

Tak, grało bardzo fajnie. Tyle, że słuchałem go z 4ohmowymi. 8ki są ostrzejsze i tu juz mogłoby być ciut zbyt pikantnie. Ale zależy, co kto lubi. Niedawno słuchałem zestawu, który sypał takimi żyletkami, że az uszy bolaly. A właściciel tak lubi i już.

 

Ale że zawsze łatwiej jest "przymulić" dźwięk niz go wyostrzyć, to bym wszedl w taki zestaw w ciemno. Zresztą wszedłem przecież :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

goliatpl, 18 Lut 2010, 00:17

>Nie nazwałbym 8 ohm-owych ostrzejszymi, raczej są bardziej zwarte na basie, precyzyjniejsze,

>prawdziwsze, bardziej jak to się mówi "audiofilskie" ;)

 

 

Zgadza się. I gdybym kupował pierwszym wrażeniem, czyli po jednorazowym odsłuchu, to też bym kupił te "bardziej audiofilskie" (tym bardziej, że również mi pasowały kolorystycznie). Ale jako że na odsłuchy i porownania miałem aż 3 tygodnie, okazało sie, że "audiofilskość" ósemek może męczyć a czar czwórek nie przemija :)

I tak oczarowany słucham ich już ponad rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.