Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników Audio Academy


goliatpl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie tak. Co ciekawe, jak juz pisałem, problemem było to, że od basu wzbudzała się ściana za kolumnami (skargi sąsiadów) i to mimo to, że 8ohmowe zBR z przodu miały krótszy i mniejszy bas. Tymczasem obdarzone wiekszym basem 4ki (te jasne) mające BR do tyłu nie wzbudzały ściany. Taka ciekawostka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam,

czytał ktoś z Klubowiczów marcowe AV?

 

Test Phoebe wypadł fajnie i wydawałoby się rzetelnie, no ale, właśnie... Jest małe ale!

Pan Roch Młodecki, który jest recenzentem powyższego artukułu zwracał uwagę np. na głośnik średnio-niskotonowy (visaton-a), który jest tani i w opisie podkreślał to parę razy.

Nic w tym dziwnego by nie było, gdybym nie cofnął kartki o jedną i przecztał test kolumn Magnata Quantum 555, gdzie np. głośniki średnio-niskotonowe mają UWAGA kosz z plastiku! :) To Szanownych recenzentów miesięcznika AV już ani nie dziwiło, ani nie bolało. Napisali, że owe kosze "skutecznie imitują aluminium" i "dobrze udają metalowe odlewy"

Pomijam już tą papkę, którą napisali o brzmieniu Magnata (śmiech na sali!) i to, że jedne kolumny (AA) testowali z jakimś "przypadkowym" tanim Harmanem, a drugie (Maganty) z Krellem 300i?!

 

Jest takie powiedzenie, jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o...?! ;)

 

I jak tu ufać pismom, które poniekąd kreują nasz audiopogląd? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie;] Dołączam do klubu ;] Właśnie konstruktor z Łodzi kończy mi zaawansowany projekt lampowy na El-34;]] - Lampkę będe miał w najbliższy czwartek:) A Hyperiony oczywiście IIIs (lux) ;]

 

Swoją drogą to mam zamiar w niedalekiej przyszłości je trochę odświeżyć - u mnie jest okleina, i położyć jakiś fajny fornir i naprawić róg jednej z kolumn ponieważ jest delikatnie uszkodzony. - Szukam więc zakładu stolarskiego ewentualnie- z tej branży który się tego podejmie w Łodzi;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>przeczytalem obie recenzje.

>

>w istocie, w artykule o magnatach jest sucha wzmianka o uproszczeniach w budowie, w przypadku AA

>jest wzmianka i odpowiedni komentarz....

>

>coz, smutne to.

 

Myślę że przesadzacie panowie.Zauważcie że Magnaty to głośniki z dwoma wooferami przy cenie niecałe 2k, zaś Phoebe z jednym przy cenie 2.8k , jeśli dobrze pamiętam.Poza tym Phoebe mają poświęcone więcej tekstu co pozwala bardziej szczegółowo je opisać.Co zaś się tyczy plastikowego kosza w Magnatach to wzmianka jest chyba w tekscie jak i przy zdjęciu.

Jak dla mnie z testu wynika że Phoebe to dobre kolumny i bym się nie czepiał. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

goliatpl, 9 Mar 2010, 22:57

 

>Witam,

>czytał ktoś z Klubowiczów marcowe AV?

>

>Test Phoebe wypadł fajnie i wydawałoby się rzetelnie, no ale, właśnie... Jest małe ale!

>Pan Roch Młodecki, który jest recenzentem powyższego artukułu zwracał uwagę np. na głośnik

>średnio-niskotonowy (visaton-a), który jest tani i w opisie podkreślał to parę razy.

>Nic w tym dziwnego by nie było, gdybym nie cofnął kartki o jedną i przecztał test kolumn Magnata

>Quantum 555, gdzie np. głośniki średnio-niskotonowe mają UWAGA kosz z plastiku! :) To Szanownych

>recenzentów miesięcznika AV już ani nie dziwiło, ani nie bolało. Napisali, że owe kosze "skutecznie

>imitują aluminium" i "dobrze udają metalowe odlewy"

>Pomijam już tą papkę, którą napisali o brzmieniu Magnata (śmiech na sali!) i to, że jedne kolumny

>(AA) testowali z jakimś "przypadkowym" tanim Harmanem, a drugie (Maganty) z Krellem 300i?!

>

>Jest takie powiedzenie, jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o...?! ;)

>

>I jak tu ufać pismom, które poniekąd kreują nasz audiopogląd? :(

 

 

Opis brzmienia jak i opis techniczny sprzętu, w sensie próby oceny danego sprzętu zawsze prowadzony jest na zasadzie porównania do jego ceny! Trzeba to brać pod uwagę przy zapoznawaniu się z tekstem danej recenzji. Nie oznacza to więc, że bardzo dobre kolumny za 2000 zł, które otrzymują bardzo dobrą ocenę, są w skali bezwzględnej lepsze niż jakieś inne droższe, bo w porównaniu bezpośrednim wypadłyby gorzej. Gdyby korzystać tylko ze skali bezwzględnej przy ocenie sprzętu, recenzje składałby się wyłącznie z bezlitosnej krytyki wad, bo względem kolumn za 100.000 zł, kolumna za 2000 zł gra bardzo, bardzo słabo. Nawet ta najlepsza w swojej kategorii. Wszystko jest więc względne. Warto to brać pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Marku i ja to wiem, i Pan to wie, to oczywiste (dla nas!) Nie dla osób, które zaczynają przygodę ze stereo i bazują na jakiś recenzjach.

Zwłaszcza, że owe inne "kategorie cenowe" akurat w tym przypadku nie są oddzielone:

 

strona 38 - Jamo,

strona 40 - Magnat,

strona 42 - Audio Academy, (w nagłówku "do trzech razy sztuka" nie wtajemniczeni skojarzą, że to trzecia para testowanych kolumn)

 

Wywnioskują zatem, że Magnaty zagrały lepiej niż AA, bo dostały więcej gwiazdek, w dodatku są tańsze!

No i "wybór redakcji" przypieczętuje szale zwycięstwa!

 

Plastik górą! Ech! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki podły świat, że bogatszy zawsze ma lepsze auto, pokój w hotelu i więcej pieniędzy na reklamę. Przez to jest bardziej dopieszczany przez prasę, która również chce jeść :)

Ale też i dlatego my się nie zwiedliśmy reklamami i kupiliśmy świetny produkt polskiego, niszowego producenta.

 

I to dzieki w dużej mierze Internetowi, bo gdyby nie on, to AA za cholerę by sie nie przebiło przez reklamy i wiedziała by tylko o nim garstka znajomych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiadacie internet? Pewnie i macie rację :)

 

Kurcze, jak ja sobie przypomnę kiedy to pierwszy raz usłyszałem jakiś model (jeszcze nie logowanych AA) Pana Michała, Boże ile to lat temu już było? ;) Pamiętam, że całe wykończone były czarnym lakierem fortepianowym. To był chyba 2000 rok?

Wtedy ich nie kupiłem, kupiłem natomiast Avance Omega 580 i do nich właśnie od Pana Michała Yamahę AX-592 i CDX 593 :) Grało to tak sobie, wtedy jeszcze słuchałem na lekko podkręconym loundness (yamaha miała regulowany)

 

W 2003 roku kupiłem CA A500 / D500 SE no i pierwsze Hyperiony od AA!

No i się zaczęło...! ;)

Już wtedy różnica, jaką usłyszałem była ogromna!

 

Siedem lat jak w mordę strzelił...! ;) Ech! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

witam wszystkich miłośników i posiadaczy AA.

gram na takim zestawie AA Hyperion III Lux + Jolida 1501 RC + Rotel RCD 02.

chciałbym zmienić źródło tylko nie wiem na jakie.

w sumie to z brzmienia jestem zadowolony, ale czasami brak niższego basu, drive-u, szczegółów.

niedawno w Jolidzie wymieniłem lampki, co zaowocowało troszkę lepszym basem.

scena jest dosyć wąska, ale idzie w głąb - mogłaby być szersza.

może wpływ ma ustawienie sprzętu.

tutaj fotki: http://www.audiostereo.pl/forum_wpisy.html?temat=3609&p=135#k

a więc jakie źródło byście polecili, używka jak najbardziej może być.

cena od 2000-3000 zł.

z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegę dirtyfrank,

 

napisałeś, że "scena jest dosyć wąska, ale idzie w głąb - mogłaby być szersza"

przy takim ustawieniu to normalna sprawa:)

Między kolumnami masz przeszkodę w postaci ścianki i stolika, w dodatku jedna stoi bliżej ścianki.

Postaraj się zachować podobne proporcję między kolumnami no i wysuń je do przodu (czyt. do słuchacza)

Więcej kwiatków i tkanin i powinno być dobrze! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tłumikiem dałem już sobie spokój, nie chciało mi się do nich pisać, mówi się trudno.

 

Jeśli chodzi o CD to radzę kupić C.E.C 3300. Świetny bas, porządek na scenie, ogólna gładkość i bardzo dobre szczegóły.

 

Goliatpl dobrze radzi, tylko jak byś chciał więcej basu, to kolumny znowu muszą być bliżej ściany z oknami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

od czasu robienia zdjęć trochę się już zmieniło. kolumny są bliżej słuchacza (nie za wiele ze względu na ograniczenia) i są równo ustawione. są i kwiatki oraz zasłony i firany.

także jest dobrze, a chciałbym żeby było lepiej. jeżeli chodzi o tą scenę to mi tak nie przeszkadza, bardziej by mi zależało na niżej schodzącym basie, ale trzymanym w ryzach i żeby więcej niuansów-smaczków się pojawiło.

i tu właśnie moje pytanie do posiadaczy ww kolumn: na jaki CD i czy w ogóle warto??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powypożyczaj różne CD z salonów Audio (za kaucję) Skoro mieszkasz we Wrocławiu, to masz tam spory wybór. Zobaczysz poxniej jaki wpływ na dźwiek ma samo źródlo. Ile m2 ma ten pokój?

 

Hypki potrafią zarówno zejść nisko jak i zagrac ze szczegółami. Scenę moga Ci wcinac kable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.