Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników Audio Academy


goliatpl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie miałem wrzucić link tego Vicka do klubu, ale widzę, że temat już w toku... :) Licytujcie, bardzo dobry wzmacniacz! Dopytać tylko sprzedającego czy coś robił z lampami? O różnicach między wersjami już wcześniej pisałem, ale przypomnę.

 

- Vincent SV 226 (układ 4 lamp, brak pilota, 17kg)

- Vincent SV 226mk ( układ 3 lamp, 17kg, niebieska dioda stand-by)

- Vincent SV 226mkII ( układ 3 lamp, 20kg, przełącznik głośników A/B, inne terminale głośnikowe, w innym miejscu gniazdo IEC, brak przetłoczenia na górnej obudowie, w innym miejscu oczko podczerwieni do obsługi pilota)

Jeżeli jest to model SV 226mkII to ta informacja umieszczona jest zarówno z przodu na froncie jak i na tylnej obudowie. Ten, który widnieje na aukcji to model SV 226mk na 100%

 

Dźwięk między SV 226mk a SV 226mkII jest zbliżony. Na tyle dobry, że śmiało można go postawić obok McIntosh'a MA 6900 !!! ;))) Wstydu nie będzie! :)

No,no ładnie u Ciebie to wygląda.

Każdy człowiek może zbłądzić , uparcie w błędzie tkwi tylko głupi.... Cyceron

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za info i pomoc. Z moimi Phoebe III od dzisiaj współpracuje Vincent 226 mkII :) nie miałem jeszcze okazji dłużej posiedzieć ze względu na malucha ale już z tego co zdążyłem posłuchać, bananek z twarzy nie schodzi :) aż się nie mogę doczekać jak będę mógł trochę bardziej gałkę rozkręcić ;)

rpi3, digione, tara labs, audio gd, vincent 226mk2, chord epic twin, audio academy rhea

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym gościem, który chciał sprzedać razem z CD, korespondowałem prawie 2 tygodnie żeby sprzedał sam wzmacniacz. W końcu się zgodził, ale za 3,7k. Wariat ,pomyślałem, więc odpuściłem i kupiłem PA-M.

 

Jakiś czas temu na alle był Vicek 226mk2 z ułamanym pokrętłem basu za 2000zł! Ponieważ PA-M bardzo mi przypasował to się na tego Vicka nie zdecydowałem, a ten wziął i się sprzedał w dniu wystawienia aukcji, także mogłeś go nie zauważyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie , vincent 226 mkII był jeszcze jeden na allegro sprzedawał go kolega z forum krzysiekol a ja go szczęśliwie i tanio kupiłem.

a tego zestawu z cd 1.1 nie sprzedawał gościu z Bydgoszczy? , też już miałem z nim cenę uzgodnioną ale powiedział , że odbiór tylko osobisty. A ja nie miałem akurat czasu.

ps.Paweł (PH7)pozdrawiam i najlepszego w 2015

oczywiście dla pozostałych forumowiczów również

a specjalne dla p.Michała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem z ogłoszenia hifi.pl, od pewnego Pana, którego pozdrawiam i chylę czoła za dotrzymanie słowa. Sprzęt w idealnym stanie od pierwszego właściciela. W niedługim czasie umieszczę fotki jak tylko posprzątam trochę po małym ;)

 

Niedawno po zdjęciu maskownic na głośnikach zauważyłem różnice w odcieniu okleiny na froncie. Obszar, który pokrywała maskownica jest inny. Wydaje mi się, że ten obszar zachował swój pierwotny kolor natomiast pozostała część jakby się ożywiła. Podejrzewam, że przyczyną może być działanie promieni słonecznych. Mogę coś na to poradzić aby wyrównać odcień?

Edytowane przez guardiola4

rpi3, digione, tara labs, audio gd, vincent 226mk2, chord epic twin, audio academy rhea

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe niedługo się pewnie ataki rozpoczną jak brzdąc trochę podrośnie ;) puki co, zdjąłem maskownice i liczę, że kolor sam się wyrówna. Jeśli chodzi o pronto to też mi taki pomysł przyszedł do głowy ale trafiłem gdzieś na wypowiedź, że nie jest to zalecane ze względu na lakier. Nie wiem na ile to prawda. Jak się stosuje raz na jakiś czas to chyba nie powinno zaszkodzić.

rpi3, digione, tara labs, audio gd, vincent 226mk2, chord epic twin, audio academy rhea

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem z ogłoszenia hifi.pl, od pewnego Pana, którego pozdrawiam i chylę czoła za dotrzymanie słowa. Sprzęt w idealnym stanie od pierwszego właściciela. W niedługim czasie umieszczę fotki jak tylko posprzątam trochę po małym ;)

 

Niedawno po zdjęciu maskownic na głośnikach zauważyłem różnice w odcieniu okleiny na froncie. Obszar, który pokrywała maskownica jest inny. Wydaje mi się, że ten obszar zachował swój pierwotny kolor natomiast pozostała część jakby się ożywiła. Podejrzewam, że przyczyną może być działanie promieni słonecznych. Mogę coś na to poradzić aby wyrównać odcień?

 

Niestety nieco inny odcień już zostanie. Pod wpływem światła okleina zmienia trochę kolor. Teraz musiałbyś przez 2 lata zakryć wszystko poza elementem, które osłaniały wcześniej maskownice :) Mój dąb bielony też się zmienił, teraz jest bardziej słomiany. Dobrze, że nie używam maskownic, nie mam efektu innego odcienia.

 

Może coś sknociłem z załącznikiem. Miała być miniatura i pełen obraz po kliknięciu.

 

Poprawiam się ;)

 

Piękna sprawa! :) A ja nie chwaląc się potrafię jeszcze rozróżnić różne edycje 226mkII po frezach na pokrętłach regulacji barwy. Ten egzemplarz to jeden z ostatnich 226mkII jakie wyszły na rynek europejski :) GRATULUJĘ!

 

PS. A jak wrażenia z odsłuchu?

Pomyśl jeszcze o cd-ku Vicka i zmienić listwę na Gigawatt'a i będzie git! ;))

Edytowane przez goliatpl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrażenia są niesamowite :) ma się wielką ochotę siedzieć i słuchać na co obecnie nie mam zbyt wiele czasu i gałki jeszcze powyżej godziny 8 nie rozkręciłem. Jednak po tych kilku chwilach co mnie uderzyło to świetna barwa, swoboda i lekkość z jaką płynie dźwięk oraz sprężysty bas bardzo dobrze kontrolowany. Nie ma nic na siłę. Przy większej liczbie instrumentów nie ma swego rodzaju zlepku. Jak będzie okazja zobaczę jak to wygląda przy większej głośności.

Puki co gram z Daphile linux oraz Wimp HIFI.

rpi3, digione, tara labs, audio gd, vincent 226mk2, chord epic twin, audio academy rhea

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już tak kiedyś testowalem totka i niestety prawo serii nie zadziałało ;-) a decyzję o zmianie podjąłem już chwilę temu, kilka dni temu pytalem o poradę bo nie byłem jeszcze zdecydowany. Nawet o Vincenta zapomniałem zapytać, bo jak śledziłem ogłoszenia to sie wogóle nie pojawiał a tu proszę ;-) mało tego, dwa są dostępne jeszcze na allegro.

rpi3, digione, tara labs, audio gd, vincent 226mk2, chord epic twin, audio academy rhea

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem zuchy!

 

Panowie, mam na sprzedaz kombo Roksan Caspian mkII wzmacniacz i odtwarzacz + pilot. Co do wzmacniacza ma nieoryginalne galki po bokach, i to tyle ingerencji. Obudowy jak to w "gumowych" Roksanach, na nowe napewno nie wygladaja, ponoc jest na nie jakis sposob ale nie bawie sie w polsrodki. Pytanie za 100pkt, ile komplet moze byc warty?

 

 

Pzdr, zapedzilem sie do tego klubu bo sam krece nosem na AA Phoebe i bylo mi po drodze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D4ncer

MKI jest na allegro, cenę widzisz. Myślę że w takim stanie twój może być wart około 2000pln. Miałem ten wzmacniacz i grał przez jakiś czas z Hyperionami. Tylko mój egzemplarz miał malowaną obudowę. Zastanów się czy nie chcesz go zostawić, poszukaj blisko siebie firmy która mogłaby pomalowac proszkowo taką obudowę. Co do CD to ciężka sprawa bo wszystko co z napędem to dla kupującego duże ryzyko. Ten z allegro za 1100 stoi już chyba długo. Pamiętaj nowsze jest wrogiem dobrego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.