Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników Audio Academy


goliatpl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Nie jestem pełnoprawnym klubowiczem, ale jak wszystko dobrze pójdzie to może będę - możecie się w jakimś stopniu do tego przyczynić ;) . Jestem aktualnie przed zakupem kolumn i jedną z opcji jaką biorę pod uwagę jest AA. Z racji tego, ze w 80% słucham klasyki to martwi mnie powtarzający się wpis "kolumny gubią się w dużych składach". Czy to dotyczy wszystkich modeli? Czy jest to prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posłuchaj AA Rhea, to Ci przejdą obawy :) co prawda klasyki nie slucham, ale przy tych kolumnach nie trafilem na gatunek muzyki, ktory mi sie nie podoba. wszystko mi sie spodobalo. o ile plyta jest dobrze zrealizowana a same kolumny podlaczysz pod porządną elektronikę. po prostu posluchaj.

Edytowane przez Jarek K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posłuchaj AA Rhea, to Ci przejdą obawy :) co prawda klasyki nie slucham, ale przy tych kolumnach nie trafilem na gatunek muzyki, ktory mi sie nie podoba. wszystko mi sie spodobalo. o ile plyta jest dobrze zrealizowana a same kolumny podlaczysz pod porządną elektronikę. po prostu posluchaj.

 

Dziękuję. Obawiałem się takiej odpowiedzi ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie będę kłamał - grają świetnie, bardzo równo w każdym paśmie, potrafią wybrzmieć, instrumenty brzmią kapitalnie, mimo, iż nie gustuję w klasyce, to doceniam to, jak brzmi. I dlatego nie zniechęcam, tylko namawiam do posłuchania. A czy podejdą - to inna sprawa. Bez odsłuchu nie ma co :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie będzie tak źle. Szybkość kolumny zależy także od wzmacniacza i jeśli np. pod Hyperiony IV podepniemy Audioneta czy Bladeliusa, to raczej się nie pogubią :) Zdaje sobie sprawę, że klocki takie mogą sporo kosztować, ale gdzieś w ogłoszeniach można je pewnie wyrwać za około 4000zł. Może być też Primare A30 za jakieś 3500zł lub niższy model A20.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sporo jak za MK

 

Mnie się wydaje, że 2500zł za ten wzmacniacz w takim stanie to wręcz okazja! Pomijając wartość rynkową odnosząc się do ceny kiedyć nowego, to za 2500zł takiego grania raczej się nie dostanie nawet w używkach, bo o nowych to nie ma nawet co gadać! ;)

Edytowane przez goliatpl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje Phoebe III cieszą już ucho nowego właściciela, był bardzo zadowolony z tego co usłyszał. Niemniej czekam na możliwość odsłuchu Rhea jak pojawią się w okolicy. Pozdrawiam.

 

Ojj cieszą. Od wczoraj na nowo słucham swoich płyt i za każdym razem się usmiecham. wiem że zostaną u mnie na bardzo bardzo długo. Te kolumny są rewelacyjne. Jeden króliczek złapany. Teraz pora na odpowiedni wzmacniacz

Dziekuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę ( czytam ) że w klubie spokój to zadam pytanie.

Jaki wzmacniacz polecacie do Phoebe III ?

Kwota niewielka bo 1500 zł max( czeka mnie jeszcze zakup dac-a ) ale ludzie nieraz maJą tyle na cały miesiąc. Nowy lub używany. Do muzylki typu Pink Floyd i Almunia. Generalnie nie zalezy mi na basie. Lubie średnice a juz najbardziej góre.

 

Już mówię że temat czytam- bo pewnie posypią sie odpowiedxi w stylu " czytaj ze zrozumieniem"

Z góry dziekuje za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasz dudzinski

(Konto usunięte)

Widzę ( czytam ) że w klubie spokój to zadam pytanie.

Jaki wzmacniacz polecacie do Phoebe III ?

Kwota niewielka bo 1500 zł max( czeka mnie jeszcze zakup dac-a ) ale ludzie nieraz maJą tyle na cały miesiąc. Nowy lub używany. Do muzylki typu Pink Floyd i Almunia. Generalnie nie zalezy mi na basie. Lubie średnice a juz najbardziej góre.

 

Już mówię że temat czytam- bo pewnie posypią sie odpowiedxi w stylu " czytaj ze zrozumieniem"

Z góry dziekuje za odp.

 

Proponuje jednak przeczytac .

A co do wzmacniacza w tej cenie zainteresuj się MYRYAD-em MI 120 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do wzmacniacza w tej cenie zainteresuj się MYRYAD-em MI 120 .

 

 

dziękuję za info.

Niestety ( lub stety ) jest to wzmacniacz dość deficytowy.Nie mówię juz o tym że odsłuch w moich okolicach graniczy z cudem ;) Mało tego sprzętu jest dostępnego.

Na all. jest tylko jedna jedyna sztuka i....sam nie wiem. W jednym z salonów u mnie polecają AMC XIA - w sobote podskoczę posłuchać jak to gra z Phoebe. Trudno trochę po przygodach z tanimi Fonicami i Denonami " wyjść" na głębsze wody:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem od klienta z odsłuchów Rhea i Hyperion IV, ale nie to jest najważniejsze. Ważniejsze jest to, że graliśmy na trzech różnych interkonektach.

Skromny domek pod Sieradzem, normalna rodzina w średnim wieku. Świetny bigos i wino własnej roboty. Wino wypiłem oczywiście już w Łodzi.

Oboje nie mogli się nadziwić jak można nie słyszeć kabli a ja naocznie przekonałem się jak kable wpływają na samopoczucie w trakcie słuchania muzyki. Nie było mowy o cenach ani o sugerowaniu co, który wniesie.

 

Współczuję wszystkim tym, którzy mają problemy z odróżnianiem czegokolwiek...

 

Co do Ełku, to na razie tak daleko się nie wybieram.

 

Panie Michale jak piątkowe słuchanie RHEA co wniósł janzen.. Czego słuchaliście , jakie wrażenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jantzen coś wniósł, ale najwięcej wniósł wzmacniacz, który przywiózł klient. Był to jakiś wysoki Luxman za około 25000zł.

No tu góra tak się rozdrobniła, że na pewno by się panu spodobało :)

Odsłuchy długo nie trwały. Porównanie z Hyperionami było błyskawiczne i nie trzeba było długo się wsłuchiwać i zastanawiać nad różnicami.

Muzyka: ze dwie płyty smooth jazzu, trochę rocka, Patrycia Barber i disco z lat 70.

 

Generalnie w Rhea pozostają czarne i niebieskie Jantzeny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Jantzen coś wniósł, ale najwięcej wniósł wzmacniacz, który przywiózł klient. Był to jakiś wysoki Luxman za około 25000zł.

No tu góra tak się rozdrobniła, że na pewno by się panu spodobało :)

Odsłuchy długo nie trwały. Porównanie z Hyperionami było błyskawiczne i nie trzeba było długo się wsłuchiwać i zastanawiać nad różnicami.

Muzyka: ze dwie płyty smooth jazzu, trochę rocka, Patrycia Barber i disco z lat 70.

 

Generalnie w Rhea pozostają czarne i niebieskie Jantzeny.

 

Polecam spróbować Jantzena Czerwonego, u mnie znokautował niebieskiego , jest dokładniejszy, bardziej szczegółowy a jednocześnie bardziej delikatny i pozbawiony ostrości niebieskiego.

Cena wyższa niż niebieski ale nadal to 1/2 ceny Mundorfa Superme.

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam czerwone i też je próbowałem. Są bardzo dobre i faktycznie lepsze od niebieskich, natomiast niebieskie nie są ostre, ale bardzo chłodne i bezduszne. W całości sprawdzą się tylko przy wysokich podziałach, tak gdzieś od 4000Hz.

Czerwonych na razie nie dam, bo cena kolumn podskoczyłaby o jakieś 500zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie. Większe zmiany na zwrotnicy, czy ulepszenia będą automatycznie aplikowane klientom, którzy już mają nowy model kolumn.

Na dzień dzisiejszych nie ma jednak żadnych zmian i w kolumnach u Jarka K są te kondensatory, o których mowa jest wyżej.

 

W niedalekiej przyszłości planuje zmianę terminali na WBT i tu cena skoczy na 9500zł. Terminale będą miały ten sam rozstaw otworów montażowych, także kto będzie chciał, to sam z łatwością będzie mógł je sobie zamontować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic mi już nie mówcie o stronie. W tym kraju nikomu nic się nie chce i trudno nawet o fachowca od stron internetowych. Mój podobno skończył ASP, ale po stronie www tego nie widać.

Strona będzie poprawiona jak ten mój grafik, u którego zresztą jestem powieszony, powróci łaskawie do pracy, bo od grudnia nie mam z nim żadnego kontaktu i nic na stronie nie mogę zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś będzie chciał, to i tak sobie wymieni na czerwone Jantzeny :-)

Ja tak zrobiłem ze zwrotnicą Phoebe po sugestiach na tym forum konstruktora, cytuję: " z czerwonym wszystko było lepsze" i nie żałuję. Pozdrawiam panie Michale.

 

Dla mnie najlepiej w zwrotnicach spisuje się mundorf supreme ale jest droższy od czerwonych jantzenów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam czerwone i też je próbowałem. Są bardzo dobre i faktycznie lepsze od niebieskich, natomiast niebieskie nie są ostre, ale bardzo chłodne i bezduszne. W całości sprawdzą się tylko przy wysokich podziałach, tak gdzieś od 4000Hz.

Czerwonych na razie nie dam, bo cena kolumn podskoczyłaby o jakieś 500zł.

 

Lepiej dołożyć 500zl do superior niż 1500 do wbt. Oczywiście, jeżeli chodzi o brzmienie a nie pseudo prestiż.

 

Ps. Mam nextgeny w kolumnach więc wiem co piszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana kondensatorów wpłynie bezapelacyjnie lepiej na brzmienie niż wymiana gniazd WBT, chociaż te, jak przekonałem się kiedyś całkiem przypadkowo, miały duży wpływ na jakość wysokich tonów.

 

Spojrzałem teraz na cennik czerwonych Jantzenów.... cena musiałaby pójść w górę o około 1200zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.