Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników Audio Academy


goliatpl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z nowu off top. Podłączyłem dla jaj świeżo kupioną yamahę ampa rx-v677 w miejsce mojego starego denona 1500 R II do moich phoebe III. Jakby im grubą zasłonę na wierzch położyć. Teraz nie wiem czy to mòj wzmak jest taki terminator czy yamaha to szajs. Całe szczęście w filmach z tannoyami m4 yamha daje rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Pozwolę sobie najpierw napisać w klubie. Oddam w dobre ręce (za pewną sumę PLN), spragnionemu audiofilowi, Audio Academy Phoebe III w kolorze orzech w stanie idealnym. Kolumny mają 2,5 roku a zakupiłem je bezpośrednio od Pana Michała. Jest również nowa, zmieniona zwrotnica czego dokonał sam konstruktor. Niestety nie posiadam kartonów. Wszelkie info + zdjęcia na priv.

Edytowane przez Scout
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nic nie sprzedaję i nic nie kupuję, ale wrzucę Wam fotkę z odsłuchów nowego modelu AA. Miałem okazję porównywać je ze swoimi Vandersteenami 2CE Signature 2 i napiszę tylko, że robią robotę.

Ale od Twoich kolumn lepsze to raczej nie są ? Jakby były to byłby ogromny wyczyn. Twoje są wyrównane mechanicznie czasowo a tego się nie da zastąpić zwrotnicą dlatego to tak dobre kolumny i brzydkie jednocześnie pod pończochą aby zmieścić się w niezbyt wygórowanym budżecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są te same basy co w Minas Anor.

 

Myślę, że wyczynem jest samo porównanie z tymi kolumnami, zresztą z bardzo dobrym efektem. Obie kolumny mają dobrze zaprojektowany dźwięk i muszę powiedzieć, że szkoły brzmienia są bardzo zbliżone. Jest rozmach, dobra barwa wokali i rozmieszczenie instrumentów o odpowiedniej wadze.

Vandersteeny z racji filtrów i obudowy mają lepszą przestrzeń i głębie. Po drugie są 3 drożne i mają wysokie podziały, bo środek idzie chyba do 5kHz. Ja mam dwie drogi z niskim podziałem, ale i tak jestem mile zaskoczony efektem.

 

Co do korekcji charakterystyki fazowej, to uwzględniam to za pomocą korektora fazy na zwrotnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iceman007, jestem dość ortodoksyjnym fanem kolumn Ryśka - jest już moja trzecia para Vandersteenów. Przed Vandersteenami miałem Phoebe i bardzo miło je wspominam. Podobnie jak Chief Executive Officer AA uważam, że koncepcja dźwięku jest dość podobna, mimo skrajnie różnego podejścia, jeśli chodzi o rozwiązania techniczne ( pierwszy rząd, obudowa zamknięta, 3 drogi etc.)

Odpowiadając na pytanie - lepsze czy nie lepsze? Miałem okazję testować nowe AA przez jakieś 3 czy 4 dni. Kolumny były porównywane na skrajnie różnych nagraniach. Muszę przyznać, że nowy wypust AA posiada kilka cech, których mi nieco w Vandersteenach brakuje. Rhea jest bardziej analityczna i szczegółowa w środku i górze pasma, Vandersteeny grają za to trochę większym dźwiękiem, mają potężniejszy bas i lepszą przestrzeń.

Przyznam szczerze, że w niektórych nagraniach AA podobały mi się bardziej, np. na Communique czy Brothers in Arms Dire Straits, gdzie grały z większą swobodą i luzem, a brzmienie instrumentów (gitara, tomy) było bardziej realistyczne.

Całościowo bardziej podobają mi się Vandersteeny, no ale po pierwsze jestem ortodoksem, po drugie - uczciwie trzeba przyznać, że są to kolumny o 50% droższe od nowego modelu AA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muchatek dzięki za opis. Różnice między Vanderseenami a AA będą się pogłębiać w miarę coraz mocniejszego odkręcania gały. Póki gra się średnio głośno to jest spoko i ja to wiem i wtedy można sobie porównywać ale niestety dla mnie 90% kolumn bez wyrównania już na etapie konstrukcji obudowy gra źle głośno. Tworzy się wtedy bałagan w dźwięku. Lepsza przestrzeń to też tego zasługa. W pozostałych aspektach AA mogą być lepsze nie przeczę i bardzo dobrze, że są. A wracając do tego co pisałem wcześniej to i tak większość ludzi słucha umiarkowanie głośno więc problem ich nie dotyczy tylko tacy jak ja mają problem co czasami chcą mieć koncert w domu dlatego mam Harpie Monk bo ich granie objawia się ogromnym spokojem i jest świetnie poukładane nawet przy dużych głośnościach

.

Edytowane przez Iceman007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego ta agresja, a Ty byłeś u mnie, że wiesz jak grają, bo rozumiem, że miałeś bezpośrednie porównanie obu produktów w swoim systemie.

 

A gdzie widzisz agresję z mojej strony? Wyluzuj. To, że ktoś pokazał w końcu, jak potrafią zagrać te głośniki w danym układzie, nie powinno być zaraz powodem do frustracji.

"Bliźniaków" z innej manufaktury posłuchałem sobie naprawdę wnikliwie.

Edytowane przez PH7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki koszt tych nowych AA?Mozna już kupić?

 

ok 8.000-8.500 pln w zależnosci od forniru

 

a tym co zarzucają p. Michałowi kopiowanie Minasów przypomnę, że ponad 8 lat temu produkował już kolumny o nazwie tethys na tychże samych przetwornikach...

 

a układ d'Apolito miały już moje stare, prawie chyba juz 7letnie Hyperiony III...

Edytowane przez Chris01

------------------------------------------------------------------------------------------

Gdyby mi się chciało, tak jak mi się nie chce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tym co zarzucają p. Michałowi kopiowanie Minasów przypomnę,

Jeśli nie będzie to kopia, to nie będzie, a jak będzie, taka np. w 80%, to będzie kopia w 80%. Na razie AA za wiele nie napisał. Fakt jest jednak taki, że sukces Minasów i stosowanie podobnych rozwiązań przez rodzimą konkurencję od razu nasuwa pytania natury etycznej, nie prawnej. Poczekamy na więcej szczegółów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak określisz ten % "kopiowania"?

 

pierwszy buraczek-przetwornik 20%, drugi buraczek-przetwornik to kolejne 20% (a może nawet 30% no bo to drugi taki sam...), układ d'Apolito to kolejne 30% a może nawet 50%, bo to przecież taki unikalny na skalę światową układ przetworników...

Edytowane przez Chris01

------------------------------------------------------------------------------------------

Gdyby mi się chciało, tak jak mi się nie chce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak określisz ten % "kopiowania"?

Nie ma algorytmu na takie obliczanie, wiesz o tym dobrze, więc proszę nie zadawaj pytań, na które nie ma odpowiedzi. Jak coś jest kopią w x%, to jest kopią w x%, tyle napisałem. Zobacz, co napisałem w klubie 16Hz. Wiem doskonale, że układ D'Appolito nie został wynaleziony ani przez 16Hz, ani przez AA, tak samo przetworniki produkuje ktoś całkowicie inny. Chodzi o pomysł na kolumnę, czy też pisząc dosłowniej o obawę o kopiowanie pomysłu, który odniósł sukces w naszym grajdołku. Napisałem "obawę", bo pojawiły się nawet wpisy o klonach, których nie podzielam. Być może to będą wystarczająco różnie grające kolumny, aby nie było podejrzeń o jakiekolwiek kopiowanie.

Znamy już od Ciebie cenę, zakładając, że znasz ją od AA, a jak poznamy więcej detali konstrukcji i posłuchamy, to ocenimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posądzenia o klonowanie, mogą być podnoszone jedynie przez frajerów, nie mających bladego pojęcia o rozwiązaniach zastosowanych w obu konstrukcjach, a jedynie łypiących oczami. Gdyby jeden z drugim zadali sobie nieco trudu, doszliby do tego, że jedne dwudrożne, a drugie dwu i pół drożne, a co za tym idzie zwrotnice zupełnie różne, z innymi zboczami, średnicami podziału, elementami w nich zastosowanymi etc. Ponadto przecież różne są głośniki wysokotonowe. Ale to dla forumowych krzykaczy o rozumku Kubusia Puchatka (chyba nie obrażam tego przesympatycznego misia), wydaje się nie mieć żadnego znaczenia.

Edytowane przez PH7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nowe kolumny AA będą zawsze przywodzić na myśl Minasy tak samo jak ongiś Tethysy kolumny Mimo S16Hz które wyszły przed nimi

Pomimo podobieństw i skojarzeń warto aby porównywać się do zachodnich produkcji ,czego i AA życzę

Każdy goni kruliczka po swojemu a gdzieś po drodze spotykamy się na polskim podwórku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nic nie sprzedaję i nic nie kupuję, ale wrzucę Wam fotkę z odsłuchów nowego modelu AA. Miałem okazję porównywać je ze swoimi Vandersteenami 2CE Signature 2 i napiszę tylko, że robią robotę.

Ale wielkie te Vandersteeny.

... i faktycznie brzydkie :)

 

Pan Michał już je kiedyś chwalił, chyba jest ich fanem, chętnie bym ich posłuchał. Podobno to takie żywe, ekspresyjne granie.

Edytowane przez omen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego ta agresja, a Ty byłeś u mnie, że wiesz jak grają, bo rozumiem, że miałeś bezpośrednie porównanie obu produktów w swoim systemie.

 

Panowie nowe kolumny AA będą zawsze przywodzić na myśl Minasy tak samo jak ongiś Tethysy kolumny Mimo S16Hz które wyszły przed nimi

Pomimo podobieństw i skojarzeń warto aby porównywać się do zachodnich produkcji ,czego i AA życzę

Każdy goni kruliczka po swojemu a gdzieś po drodze spotykamy się na polskim podwórku

Dajcie sobie spokój :) Dyskusja tu nie ma sensu, szkoda Waszego czasu. Jak ktoś słuchał jednego z dwóch produktów a wyraża zdanie nad wyższością jednego nad drugim jest pospolitym betonem. Ja nadal czekam na porównanie seryjnych Rhea i Minasów.

"Odmienny obraz każde widzi oko a każde ucho inny słyszy śpiew. A każde serce gdy wejrzysz w nie ukaże własną słabość i grzech"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, tośmy sobie podyskutowali o brzmieniu :)

Właśnie wróciłem do domu a tu wojna. No nic, jak Elmero nie poda mnie do sądu, to może jakoś to przeżyje :)

 

Z racji dużych emocji nie odniosę się do wszystkich postów, ale jestem pod wrażeniem pomysłowości kolegów z sąsiedniego klubu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.