Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników Audio Academy


goliatpl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wymiana kondensatorów wpłynie bezapelacyjnie lepiej na brzmienie niż wymiana gniazd WBT, chociaż te, jak przekonałem się kiedyś całkiem przypadkowo, miały duży wpływ na jakość wysokich tonów.

 

Spojrzałem teraz na cennik czerwonych Jantzenów.... cena musiałaby pójść w górę o około 1200zł.

 

Skąd taka cena??? Największy wpływ na brzmienie kolumny ma kondensator w torze w filtrze wysokotonowym , warto przy okazji wymienic rezystor i cewke na taśmową. Wymiana cewki z tych trzech elementów ma najmniejszy wpływ a "filtr" wyjdzie drożej niż głośnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie przepraszam, ale chłopina nie będzie dokładał do interesu.

Cena wynika z prostego wyliczenia dołożenia swojego narzutu. Jeśli jakieś kolumny kosztują w produkcji 1000zł i po dołożeniu np. 200% mamy cenę detaliczną 3000zł, to jeśli wstawimy do tego kondensatory o wartości 400zł, to cena detaliczna nie wyniesie 3400zł, tylko 1400 + 200%, czyli 4200zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość zbyniu 360

(Konto usunięte)

Wiecie ,co coraz mam mniejsze ,i mieszane uczucia ,co do tych rhea,raz że wymiana kondesatorów to cena być może 500zł ,to wymiana terminali 1200zł ,ja wiem ,to jest wolny rynek ale ale takie rzeczy to ja sam zrobię,no nie za tyle ,jak ktoś nie umie ,nie wiem lutować,zresztą to każdy sam ,oceni ,co warto ,co nie warto, i tyle na temat.

 

jezu a kto każe narzucac ,tyle procent ,razy dwa ! producent ,pośrednik,no w ten sposób ,to kolejka się zmniejszy.panie michale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o model Rhea, tylko o ekonomie. Zobrazowałem tylko jak wygląda takie wyliczenie. Jeśli myślałbym tak jak Rezysław, to mój zarobek co krok by topniał.

Poza tym, tak jak napisałeś, można sobie samemu wymienić to i owo, nie widzę tutaj żadnego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palton,

 

To wywal jeszcze ten wpis. Myślę, że jakaś kultura też powinna obowiązywać jak się zaczyna dyskusje. Chłopiny, to niech sobie Rezyslaw poszuka gdzie indziej.

 

Się chłopina o jedno zero machnął

Jantzen Superior 6,8uF w detalu dla przykładu 90zeta w hurcie pewnie 60zeta

Za 5 stówek to chodzą Mundorf silver gold oil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do meritum, to przelicznik jeden (wkład materiałowy) do do trzech (cena gotowych kolumn), jest wyjątkowo dla klienta korzystny i bardzo rzadko w audio spotykany, nawet w przypadku rodzimych producentów. A co ktoś powie na przykład, na kolumny WLM gdzie ten przelicznik oscyluje koło jeden do dwudziestu, praktycznie we wszystkich modelach?

A teraz ogólnie. Jeżeli producent mający zarejestrowaną firmę, płacący podatki, składki zdrowotne, utrzymujący siebie i rodzinę z tej działalności itp założy, że opłaca mu się sprzedawać produkt, gdy wkład materiałowy tego produktu pomnoży przez trzy, to nie może ludziom wstawiać elementów po cenie zakupu, tylko cenę tych elementów musi niestety potroić. Inaczej jego zysk spada. Kto tego nie rozumie ten ułomek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dasz droższe elementy zwrotnicy i przerzucisz ich koszt całkowicie na klienta to zysk nie spada, nie wiem skąd taki pomysł. Spadnie relacja zysk do ceny jednostkowej, ale nie zysk.

 

Pomysł stąd, że ja sprzedaje moje kolumny w sklepach. Jeżeli do ceny detalicznej dodam tylko koszty kondensatorów, to już dokładam do interesu, czyli mój zysk spada.

 

Zawiązała się jakaś głupawa gadka o kasie. Ze strony Audio Academy mogę tylko pogratulować szczerości.

Lepiej doradzcie jakiś wzmacniacz do Phoebe - czekam na odsłuch z 326bee..

Nerwy w konserwy i do Chin.

 

326 może być, ale 356 już nie polecam. Podobno nowy Cambridge Audio jest godny uwagi, ale nie słuchałem, więc nie mam zdania.

Najtańszy Rotel bardzo fajnie spasował się z Phoebe III. Miałem go kiedyś u siebie na odsłuchach. Bas bardziej punktowy niż u Nada, góra bardziej dźwięczna i barwowo też był lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
326 może być, ale 356 już nie polecam. Podobno nowy Cambridge Audio jest godny uwagi, ale nie słuchałem, więc nie mam zdania.

Najtańszy Rotel bardzo fajnie spasował się z Phoebe III. Miałem go kiedyś u siebie na odsłuchach. Bas bardziej punktowy niż u Nada, góra bardziej dźwięczna i barwowo też był lepszy.

Panie Michale, w takim razie jestem ciekaw Pana opinii o NAD 375 - wzmacniaczu, który gra u mnie z Phoebe lll. Co Pan sądzi o takim połączeniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Teraz pozostało mi poszukać jakiegoś nowego źródła, gdyż mój rotel 975 się zepsuł- podejrzewam, że laser padł (nowego już nie kupię, a używane trzymają wysoką cenę i nie mam pewności, że za 2-3 miesiące będzie wszystko ok). Do wydania mam 2500 tys. Możecie coś ciekawego polecić? Z nowych z tego co wyczytałem u nas warto posłuchać Vincenta 400. Może macie jeszcze jakieś konkretne propozycje czego warto jeszcze posłuchać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz pozostało mi poszukać jakiegoś nowego źródła, gdyż mój rotel 975 się zepsuł- podejrzewam, że laser padł (nowego już nie kupię, a używane trzymają wysoką cenę i nie mam pewności, że za 2-3 miesiące będzie wszystko ok). Do wydania mam 2500 tys. Możecie coś ciekawego polecić? Z nowych z tego co wyczytałem u nas warto posłuchać Vincenta 400. Może macie jeszcze jakieś konkretne propozycje czego warto jeszcze posłuchać?

Posłuchaj Audiolaba 8200CD ma niezłego DAC-A na pokładzie,wzmacniacz ma dobre XLR-y,na początek wystarczy a za 2,5 tyś kupisz nowy egzemplarz,rabat ok. 2 tyś. Edytowane przez newadec

Każdy człowiek może zbłądzić , uparcie w błędzie tkwi tylko głupi.... Cyceron

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dasz droższe elementy zwrotnicy i przerzucisz ich koszt całkowicie na klienta to zysk nie spada, nie wiem skąd taki pomysł. Spadnie relacja zysk do ceny jednostkowej, ale nie zysk.

 

Emil. Przecież to jest proste.

No dobra. Jesteś w średniowieczu, handlujesz końmi i uprzężą, a poborca podatkowy od wszystkiego co sprzedajesz ściąga od Ciebie 30 procent podatku. Sprzedajesz konie powiedzmy po 100 talarów (dla uproszczenia), przychodzi poborca, mówi dawaj 30%. Te 30% to 30 talarów, więc zostaje CI 70.

Ale pewnego dnia przychodzi do Ciebie gościu i mówi, że kupi od Ciebie jutro konia, ale razem z wypasionym siodłem za 20 talarów, które to siodło widział w miasteczku (twoje siodła mu się nie podobają) i da Ci za całość 120 talarów. Zgadzasz się, brykasz po siodło i następnego dnia finalizujecie sprawę. Po sprzedaży przychodzi poborca i mówi dawaj należne 30%. Dajesz i te 30% od kwoty 120 talarów to 36 talarów. Zostają Ci 84 talary, ale 20 wydałeś na siodło, więc de facto masz 64 talary. O 6 talarów mniej niż w wariancie bez siodła.

Jak to się stało ?

 

 

Z nowych z tego co wyczytałem u nas warto posłuchać Vincenta 400.

 

Ten Vicek rąbie wszystko co się rusza, nawet biorąc pod uwagę CD-eki dwukrotnie droższe.

Edytowane przez PH7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Wzmacniacz kupiłem można powiedzieć od "rodziny". Kuzynki mąż z Niemiec miał zapędy na audio i tak od słowa do słowa wyszło, że stoi u niego Vincent. Stwierdził, że na początku coś tam jeszcze słuchał, jednak nie ma na to czasu sprzęt stoi praktycznie nieużywany. Zapytałem czy chce sprzedać, gdyż z miła chęcią bym go kupił. Łącznie z przesyłką zapłaciłem 2200 zł- stan niemal sklepowy.

 

PS

Gdyby ktoś z Was chciał kupować coś z Niemiec, a sprzedający będzie chciał wysłać Wam przesyłkę kurierem Hermes- szczerze odradzam. Dostarczenie przesyłki do DPD na terenie Niemiec zajęła im 5 dni:/ DPD dostarczyło paczkę w 24H. Trochę się martwiłem, ale wszystko skończyło się dobrze. Lepiej zapłacić więcej kasy i mieć spokój.

 

pzdr

Edytowane przez Kukawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Pana kalkulacje są na podstawie podręczników "ekonomii w judaiźmie" "Kabała pieniędzy. Żydowska filozofia bogacenia się" i tp. ?

 

o co chodzi w tym wszystkim ? Piszesz takie bzdety z zazdrości czy żal z powodu ewentualnych profitów kogoś obcego nie daje Tobie zasnąć ?

Proszę. wymyśl . zrób . sprzedaj i zarób. Potem coś napisz. Póki co się zamknij z głupawymi docinkami.

Ja życzę tej firmie jak najlepiej. Dzięki temu mamy fajne kolumny. A niech zarabia. Co sie spinasz. Ja już kupiłem więc jadem się nie dławię.

Trwa jakaś chora nagonka. Myślałem że w klubie są jakieś konstruktywne porady, opinie. a mamy od 3 stron wylewanie jakiś żali

. Kurde lepiej niech mi ktoś wzmacniacz sprzeda :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyliczyłem sobie ją bardzo minimalnie, tak, żeby na tym nie stracić. Myślę, że inna firma wzięłaby 2x więcej, nie mówiąc już o podwyżkach, które nie mają w ogóle uzasadnienia; ATC, Vienna Acoustics.

 

Panie pervers, proszę coś zaproponować od siebie. Co pan by radził? O ile podnieść cenę przy wymianie kondensatorów na lepsze? Zakładamy, że kosztują one 400zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie nie było werbalnie, co nie znaczy, że nie śledzę na bieżąco wątku. Powiem tak, byt kształtował od zawsze, takoż i teraz świadomość. A rynek od zawsze kształtowany był przez relacje podaż popyt. ( nie jestem handlowcem;-) ) Panie Michale, olać gości nierozumiejających pewnych zasad. Mam kumpla, kupił sobie X5, nówka, funkiel sztuka ;-), wydał tak z 350k. Ale ubezpiecza się w no name, bo taniej. Moje futrzaki zniszczyły mi Phoebe III, a kto jak, kto, ale koty na polu, szczególnie e-l-m, znają się wybitnie. Genialna muza z nieuszkodzonych cewek, kondensatorów, itp, itd. Niech Pan się nie przejmuje tzw. polactwem. ...a z Atpolu już mam fornir na naprawę, bo nie wyobrażam sobie wymiany na inne. Pozdrawiam i pomysłu na monitory życzę.

Atoll AM 200 + ATOLL ST200 ( RCA TQ Ultra Black ) + CA CD Azur 651 C ( S/PDIF Wireworld Starlight Siver 7 )  + ( ELAC 247.3+ TQ Black II ) + Beyerdynamic Dt 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co? To żałosne tak zaglądać komuś w kieszeń. Co kogo obchodzi, jak producent liczy sobie koszty. Kliencie - przekalkuluj sobie sam i zdecyduj. Nie pasuje ci cena danego modelu z jakiegokolwiek względu? Nie kupuj. Pasuje? Kupuj. Ale daj żyć innym. Ciekawe, co byście powiedzieli, gdyby ktoś zaczął tak rozkładać na czynniki pierwsze każdą godzinę, jaką spędzacie w swojej pracy i ośmielił się jeszcze opiniować, że np. dostajecie za tę robotę zdecydowanie za dużo..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.