Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników Audio Academy


goliatpl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

...a tak w ogóle to mam pomysł. Niech Pańskie kolumny wycenione będą na 7400pln, taki wlasnię Phoebe, tylko niech Pan je z rabatem 50% sprzedaje, to się co drugi ustawi w kolejce i jeszcze dyplom w oknie wystawi, ze udało mu sie stargować świetną kolumnę za grosze. No chyba że jeszcze na promocjach w Tesco, albo ja wiem w konsumach? ...dla nieznajomych to takie sklepy w PRLu z rybami były. Pozdrawiam normalność na forum. Przed baranami sam się obronię.

Atoll AM 200 + ATOLL ST200 ( RCA TQ Ultra Black ) + CA CD Azur 651 C ( S/PDIF Wireworld Starlight Siver 7 )  + ( ELAC 247.3+ TQ Black II ) + Beyerdynamic Dt 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro montaż czerwonych Jantzenów tak bardzo poprawia jakość dźwięku to jako producent wstawił bym je po cenie takiej jak kupuję plus za przesyłkę, którą płacę i ewentualnie +20% wartości czerwonych za pomysł i testy, które trzeba było kiedyś wykonać i czas się na tym straciło. Wtedy odbiorca miałby produkt lepszy za prawie tą samą kwotę a konkurencja byłaby z tyłu. Wlutowanie kondensatorów czy to czarnych, niebieskich czy czerwonych Jantzenów trwa tyle samo więc żadna moja strata, nie tracę a znacząco i niewiele drożej dla odbiorcy (różnica ceny między niebieskimi a czerwonymi plus wspomiany wyżej procent) poprawiam dźwięk w swoim produkcie, który chcę promować i sprzedawać w jak największej ilości. Niech teraz konkurencja się martwi czy zacznie inwestować też w lepsze elementy zwrotnic i będzie też musiała podnieść ceny czy zacznie schodzić z ceny żeby nią zachęcić konsumenta. Gdyby zabawy podczas montażu z czerwonymi byłoby znacznie więcej to oczywiście trzeba sobie za to policzyć, czas i wiedza kosztuje.

 

Pracuję w serwisie kserokopiarek. Roboty mamy po uszy a to między innymi dlatego, że jako chyba jedyny z serwisów nie zarabiamy na częściach zamiennych. Zarabiamy na rzetelnej i fachowej usłudze jaką świadczymy. Klient płaci tyle samo za część ile my płacimy plus ewentualne koszta wysyłki. Czasem jestem przy kopiarce tylko 10 minut, nie wymieniam żadnej z części ale klient za taką naprawę płaci, za wiedzę.

 

Pozdrawiam

"Odmienny obraz każde widzi oko a każde ucho inny słyszy śpiew. A każde serce gdy wejrzysz w nie ukaże własną słabość i grzech"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według kolegi który pracuje w serwisie kserokopiarek powinno zarabiać się na produkcji tyle co na usłudze serwisowej . Bez urazy ale to inny świat . Zawsze możesz Defol być konkurencyjny i zająć się tuningiem Kolumn ( zwrotnic) zarabieć tylko na zmianie i wlutowaniu kondensatorów koszt usługi + czas = ok 30 zł :) biznes jak niewiem co . Naprawdę zastanów się bo wtedy może sam sięskuszę na taką usługę u ciebie . Pierwsze 30 zł zarobiłeś , zachęcam innych forumowiczów tego klubu by zgłaszali chęć do tuningu u kolegi Deflona .

Pozdrawiam i życzę dużo pracy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ten wątek finansowy na tym forum jest zupełnie niepotrzebny.Wiadomo,że koszt materiałów i robocizny dobrych kolumn to ok. 25-35% oficjalnej ceny detalicznej.Tak jest na całym świecie a M.Kęcerski wcale nie musi być wyjątkiem.

Każdy człowiek może zbłądzić , uparcie w błędzie tkwi tylko głupi.... Cyceron

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Nie wiem jak jest zbudowana zwrotnica w AA, ale przy założeniu, że poprawiamy to treble i mamy np kondensator 6,8uF sprawa mogła by wyglądać tak:

 

Jantzen niebieski: 13,99(cena det, brutto) , 10,77(cena det, netto) , 8,64(netto, z 20% rabatem hurtowym????) x 2 szt =17,24

Jantzen czerwony: 86,49 j.w. , 66,60 j.w. , 53,28 x 2 szt = 106,56

 

Możliwa różnica w kosztach materiałów wynosi: 106,56-17,24 = 89,32 pln netto

 

89,32 + (35%marży sklepu)= 120,58 +23%Vat = 148,32

 

Jak widać minimalny możliwy wzrost ceny w wypadku zastosowania droższych i znacznie lepszych kondensatorów w wyrobie gotowym wynosi 148,32 pln i jest niższy od detalicznej ceny kondensatorów, która wyniosłaby 172,98 bez kp.

Wycena modu na 200 pln jest bardzo uczciwa, a 250 jak najbardziej akceptowalna.

 

Gdybym przymierzał się do zakupu kolumn AA wolałbym dołożyć 250 pln i mieć znacznie lepszą górę.

 

Podchodzę otwarcie do modyfikacji kolumn ponieważ sam to robiłem, dodatkowo jestem miłośnikiem i sympatykiem rowerów a to sprzęt który systematycznie się rozkręca , a wymiana podzespołów na takie same lub inne jest normalnym elementem eksploatacji.

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według kolegi który pracuje w serwisie kserokopiarek powinno zarabiać się na produkcji tyle co na usłudze serwisowej . Bez urazy ale to inny świat . Zawsze możesz Defol być konkurencyjny i zająć się tuningiem Kolumn ( zwrotnic) zarabieć tylko na zmianie i wlutowaniu kondensatorów koszt usługi + czas = ok 30 zł :) biznes jak niewiem co . Naprawdę zastanów się bo wtedy może sam sięskuszę na taką usługę u ciebie . Pierwsze 30 zł zarobiłeś , zachęcam innych forumowiczów tego klubu by zgłaszali chęć do tuningu u kolegi Deflona .

Pozdrawiam i życzę dużo pracy ;)

Guzik z tego co napisałem zrozumiałeś. Ale to nie po raz pierwszy.

"Odmienny obraz każde widzi oko a każde ucho inny słyszy śpiew. A każde serce gdy wejrzysz w nie ukaże własną słabość i grzech"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmowa o finansach czasem się przydaje, żeby niektórym z was otworzyć oczy na rzeczywistość. Musi się jednak ona toczyć w sposób cywilizowany, czyli jest pytanie - jest odpowiedź. Kultura wypowiedzi też obowiązuje.

 

Rezyslaw ma racje. Kondensatory nie będą kosztować 400zł, ale 300. Nie spojrzałem dokładnie i podsumowałem 3 kondensatory, które mnie interesują, ale okazało się, że dana wartość jest w całości.

 

Defol,

Nie pisz w taki sposób, że ktoś guzik zrozumiał, bo to nie elegancko. Lepiej jest napisać - nie o to mi chodziło kolego, ale dziękuję za komentarz.

 

Wracając do propozycji defola. Jeśli dokładałbym 20% do zakupionych kondensatorów, czyli 60zł, to straciłbym już na tym interesie 48zł brutto. Wyjaśniałem to już na poprzedniej stronie, ale zrobię to jeszcze raz.

 

Powiedzmy, że wyprodukowanie jakiejś kolumny kosztuje mnie 1000zł. Dokładam do tego powiedzmy 200% i otrzymuje cenę detaliczną 3000zł. W kolumnie tej są zwykłe kondensatory MKT, czy nawet niech to będą czarne Jantzeny, to ich wartość nie przekroczy 10zł, więc już dla uproszczenia działania, nie odejmujmy tej kwoty, tylko do tego 1000zł dołożymy 300zł pod postacią czerwonych Jantzenów.

Cena detaliczna wynosi wtedy 3300zł + 20% od samych kondensatorów, czyli +60zł. Mamy zatem 3360zł.

3360zł - 30% dla sklepu, to jest 2352zł - 1300zł kosztów produkcji, to jest 1052zł zarobku brutto. Na zwykłych MKT mam 1100zł, czyli jestem do tyłu 48zł.

 

Jeśli źle coś policzyłem, to proszę mnie poprawić i przedstawić swoją wersje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzadko się tu odzywam lecz przeglądam bo kiedyś sprawdzę jak AA u mnie zagrają ale zaczynają się jakieś utyskiwania. Sorka. Już chyba lekka przesada. Nie chcę nikogo urazić ale....

Kurcze zrzućcie sie forumowo kupcie wiecej kondków - bedzie taniej i zamiast akcji serwisowej wymieńcie elementy w zwrotnicy z prośbą pozwolenie Pana z AA jesli jest gwarancja ( na co ja na miejscu P. M. bym nie poszedł) Może Focal, Audio Physic czy Dali robi akcje serwisowe.... ale jak nowe phoebe dostaną inne glosniki to teź ktoś zapragnie akcji serwsowej i P. Michał zamiast skupić sie na tym aby w ogole dzialać w tym chorym kraju i rozwijać swe modele kolumn bedzie pukać od drzwi do drzwi wyciagajac rekę z kondensatorami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Rzadko się tu odzywam lecz przeglądam bo kiedyś sprawdzę jak AA u mnie zagrają ale zaczynają się jakieś utyskiwania. Sorka. Już chyba lekka przesada. Nie chcę nikogo urazić ale....

Kurcze zrzućcie sie forumowo kupcie wiecej kondków - bedzie taniej i zamiast akcji serwisowej wymieńcie elementy w zwrotnicy z prośbą pozwolenie Pana z AA jesli jest gwarancja ( na co ja na miejscu P. M. bym nie poszedł) Może Focal, Audio Physic czy Dali robi akcje serwisowe.... ale jak nowe phoebe dostaną inne glosniki to teź ktoś zapragnie akcji serwsowej i P. Michał zamiast skupić sie na tym aby w ogole dzialać w tym chorym kraju i rozwijać swe modele kolumn bedzie pukać od drzwi do drzwi wyciagajac rekę z kondensatorami.

 

może inaczej odebrałeś ostatnie wpisy, ale poruszały się wokół doszlifowania nowowprowadzanego modelu.

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kogoś urazilem to przepraszam bo nie było to moją intencją. Muszę się jednak wytłumaczyć.

 

Wiadomo, każda firma rozwija swoje produkty i jeśli chodzi o rozwój nowego modelu to można iść w różne strony i choćby jedna z nich może być zastosowanie wyższej jakości elementow. Natomiast może mylnie odebrałem choćby post użytkownika vill bo proponowanie pakietu modyfikacji do modelu już obecnego moim zdaniem jest cofaniem się ( wstecz ;-) ) dla kazdej firmy. Stad mój post może nieco za dosadny.

 

Pozdrowienia i miłej niedzieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze zrzućcie sie forumowo kupcie wiecej kondków - bedzie taniej i zamiast akcji serwisowej wymieńcie elementy w zwrotnicy z prośbą pozwolenie Pana z AA jesli jest gwarancja ( na co ja na miejscu P. M. bym nie poszedł) Może Focal, Audio Physic czy Dali robi akcje serwisowe.... ale jak nowe phoebe dostaną inne glosniki to teź ktoś zapragnie akcji serwsowej i P. Michał zamiast skupić sie na tym aby w ogole dzialać w tym chorym kraju i rozwijać swe modele kolumn bedzie pukać od drzwi do drzwi wyciagajac rekę z kondensatorami

 

To prawda, że nasz kraj jest chory.

Przyczyną tej choroby są w pewnym stopniu "autorytety", których opinia jest jedynie słuszna i niepodważalna.

Mimo wszelkich niedogodności mamy tym "chorym kraju" jako-taką swobodę działalności gospodarczej i póki co każdy może produkować co chce i za ile chce a rynek czyli konsumenci ocenią ofertę własnym portfelem kupując produkty firmy albo nie.

Nie proponowałem rozdawania niczego za darmo. Nie chodziło mi też o akcje serwisową ponieważ produkty Audio Academy są w pełni sprawne i takowej nie wymagają.

Moje Phoebe 3 spisują się bardzo dobrze ale skoro mogłyby jeszcze lepiej ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec jeśli masz phoebe po gwarancji, to co za problem kupić kondki i wymienić? Jeśli na gwarancji to.... :-) poczekaj aż inni wymienią przynajmniej się dowiesz jakie zmiany i wktórą stronę, a może nawet gdzieś odsluchasz. Ok. Juz się zamykam, bo niestety nie mam AA no ale..... pewnie kwestia czasu, będę musiał może na wiosnę zawrócić głowę P. Michałowi i umówić się na odsłuchy.

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmowa o finansach czasem się przydaje, żeby niektórym z was otworzyć oczy na rzeczywistość. Musi się jednak ona toczyć w sposób cywilizowany, czyli jest pytanie - jest odpowiedź. Kultura wypowiedzi też obowiązuje.

 

Rezyslaw ma racje. Kondensatory nie będą kosztować 400zł, ale 300. Nie spojrzałem dokładnie i podsumowałem 3 kondensatory, które mnie interesują, ale okazało się, że dana wartość jest w całości.

 

Defol,

Nie pisz w taki sposób, że ktoś guzik zrozumiał, bo to nie elegancko. Lepiej jest napisać - nie o to mi chodziło kolego, ale dziękuję za komentarz.

 

Wracając do propozycji defola. Jeśli dokładałbym 20% do zakupionych kondensatorów, czyli 60zł, to straciłbym już na tym interesie 48zł brutto. Wyjaśniałem to już na poprzedniej stronie, ale zrobię to jeszcze raz.

 

Powiedzmy, że wyprodukowanie jakiejś kolumny kosztuje mnie 1000zł. Dokładam do tego powiedzmy 200% i otrzymuje cenę detaliczną 3000zł. W kolumnie tej są zwykłe kondensatory MKT, czy nawet niech to będą czarne Jantzeny, to ich wartość nie przekroczy 10zł, więc już dla uproszczenia działania, nie odejmujmy tej kwoty, tylko do tego 1000zł dołożymy 300zł pod postacią czerwonych Jantzenów.

Cena detaliczna wynosi wtedy 3300zł + 20% od samych kondensatorów, czyli +60zł. Mamy zatem 3360zł.

3360zł - 30% dla sklepu, to jest 2352zł - 1300zł kosztów produkcji, to jest 1052zł zarobku brutto. Na zwykłych MKT mam 1100zł, czyli jestem do tyłu 48zł.

 

Jeśli źle coś policzyłem, to proszę mnie poprawić i przedstawić swoją wersje.

skoro wstawiasz nowy droższy element i kalkulujesz go z marżami i kosztami to oczywiste , że sumarycznie nawet jak uwzględnisz swoje rabaty to taka operacja będzie droższa dla klienta ale tak samo trzeba odjąć od tej kwoty kalkulację niebieskiego czyli tak jak liczyłeś to dla czerwonego nie sądzisz? I teraz skalkuluj czy jesteś do tyłu bo wg mnie nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rezyslaw,

 

Pisałem, że kwota ta, nie będzie miała znaczenia. Napisałem, że będzie to 10zł, ale w rzeczywistości, po cenach detalicznych wyszło 25zł. Tak więc odejmujemy to 25zł od kosztów produkcji, czyli cena detaliczna wynosi 3330zł - 30% dla sklepu, to jest 2331zł - 1275zł kosztów produkcji, to mamy 1056zł. Nadal jestem stratny, ale tylko o 4zł mniej.

 

Według mnie taką kalkulacje można sobie zrobić samemu w domu. Wystarczy prosty kalkulator i cennik Polinku. Działanie masz przedstawione wyżej.

 

Z całym szacunkiem z czego ta zwrotnica? Skoro niebieski Jantzen podwyższa znacząco koszty tych kolumn?

Za pewne o Mundorfach nie było by mowy bo przekroczyły by wartość całych konstrukcji.

 

To nie tak jak myślisz. Musiałbyś przeczytać wątek od poprzedniej strony. Tam zaczęła się akcja z wyliczaniem kosztów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem z czego ta zwrotnica? Skoro niebieski Jantzen podwyższa znacząco koszty tych kolumn?

Za pewne o Mundorfach nie było by mowy bo przekroczyły by wartość całych konstrukcji.

 

Mundorfy chcąc stosować choćby supremy by kosztowały tyle co głosniki.

4,7 uf mundorfa kosztuje tyle co wysokotonowy seas. Cewka tasmowa i dobry rezystor to wartośc kolejnego głośnika , przyzwoite oklablowanie (5 metrów na 2 kolumny) to znowu cena wyższa od głosnika itd stąd producenci unikają drogich podzespołów i ja to rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwrotnica nawet najlepszych konstrukcji Dali nie zawiera bardzo drogich elementów. Cewki powietrzne, ale i rdzeniowe, kondensatory polipropylenowe, ale i elektrolityczne... Nie krytykujmy, a zastanówmy się: Gdyby faktycznie "gatunek" elementów miał tak istotny wpływ na brzmienie, jak twierdzi wielu hobbystów, to tak doświadczona firma nie zrobiłaby takiego błędu w tak prestiżowych konstrukcjach... Nie jest to więc żaden błąd, ale świadomy wybór - nie będziemy wydawać pieniędzy na voodoo, którego nie słychać, chociaż nie będziemy też mogli zrobić do katalogu zdjęcia na całą stronę z jakimś "tłustym" kondensatorem... "cytat"

 

 

 

 

Mowa o DALI EPICON 6-za 40 tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Zwrotnica nawet najlepszych konstrukcji Dali nie zawiera bardzo drogich elementów. Cewki powietrzne, ale i rdzeniowe, kondensatory polipropylenowe, ale i elektrolityczne... Nie krytykujmy, a zastanówmy się: Gdyby faktycznie "gatunek" elementów miał tak istotny wpływ na brzmienie, jak twierdzi wielu hobbystów, to tak doświadczona firma nie zrobiłaby takiego błędu w tak prestiżowych konstrukcjach... Nie jest to więc żaden błąd, ale świadomy wybór - nie będziemy wydawać pieniędzy na voodoo, którego nie słychać, chociaż nie będziemy też mogli zrobić do katalogu zdjęcia na całą stronę z jakimś "tłustym" kondensatorem... "cytat"

 

 

 

 

Mowa o DALI EPICON 6-za 40 tyś.

 

Dali mają wyjątkowo dziadoswkie elementy w zwrotnicach, degradujące dźwięk, dla mnie to sabotaż

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dali mają wyjątkowo dziadoswkie elementy w zwrotnicach, degradujące dźwięk

Oczywiście można mieć takie zdanie-myślę że na ten temat ,nasi konstruktorzy najwięcej mogą się wypowiedzieć.

AA,16 hz,Harpia,Akoustyk ...itd-jak coś projektują ,mierzą,i wykresy są takie a nie inne,a dodając wypas konda(czytaj drogi-markowy,z napisem FOR AUDIO AUDIOPHILE) ,czy inny element-poprawa na wykresie jest minimalna,albo zerowa( w odsłuchu nie wyczuwalna)-to jaki sens jest stosować taki zamiennik.( to jest tylko przykład-że tak może być)

A to że ktoś-po swoim"modzie" odczuwa różnice(i pisze "ja słyszę,ja słyszę" )-nie koniecznie w kierunku tzw"neutralności" -ale zakładając że zmiana jest-tylko czy zmiana jest na plus-czy zrobiliśmy coś w stylu (loudness war).

Każdemu coś innego się podoba.

 

 

 

 

A na twój wpis-można znowu zacytować słowa z w/w cytatu.

Gdyby faktycznie "gatunek" elementów miał tak istotny wpływ na brzmienie, jak twierdzi wielu hobbystów,

 

nie będziemy wydawać pieniędzy na voodoo, którego nie słychać

Edytowane przez Gracjan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że taki sonus faber czy bowers w tanich modelach ma badziew a w drogich drogie elementy. Ja wiem swoje zbudowałem kilka par kolumn ostatnio dwa identyczne projekty zapha na seasie (chciałem porównac kondensatory) i wiem jak znacząca jest różnica na alementach szczególnie w filtrze wysokotonowym.

 

 

http://www.bowers-wilkins.com/Discover/Discover/Technologies/Crossover.html

post-14012-0-00316900-1422298508_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.