Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników Audio Academy


goliatpl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panie Michale, spór był i będzie dopóki nie będzie porównania na neutralnym gruncie. Dla mnie, choć nie mam ani Pana kolumn, miałem Phoebe IIs i to była w swej cenie bardzo dobra kolumna, ani kolumn 16Hz to jednak w podobnych cenach bliższe mojemu gustowi są te drugie. Trzeba zrobić jakieś porównanie tak jak było mówione i wtedy pierwszy napiszę list pochwalny dla Rhea :)

Natomiast nie rozumiem jednego. Po co polecać kable za ciężką kasę do kolumn, które posiadają bardzo słabej jakości elementy zwrotnic? Nie wiem jakie zastosował Pan w Rhea ale wcześniejsze modele miały delikatnie mówiąc badziew.

Pozdrawiam

"Odmienny obraz każde widzi oko a każde ucho inny słyszy śpiew. A każde serce gdy wejrzysz w nie ukaże własną słabość i grzech"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też tego nie rozumiem. Ja najwyżej polecam Epic Twinna za 250zł/m.

Kiedyś miałem taką sytuację, że klient wypożyczył ode mnie kable do Hyperionów i zobaczył gdzieś tam u mnie komplet Albedo Monolith i spytał - a te? A ja mu na to, że te są drogie i kosztują tyle samo co kolumny i żeby dał sobie z tym spokój. On się jednak uparł i chciał je pożyczyć, tak z ciekawości. Pożyczył.... i już nie oddał.

 

Elementy zwrotnicy i kable głośnikowe, to dwie różne rzeczy. Chce powiedzieć, że nie ma to znaczenia jakie elementy mamy na zwrotnicy. Kable usłyszymy i na słabych i na dobrych elementach.

 

Co to znaczy, że miałem badziew? Chodzi o cenę, że metr kosztuje 10zł czy o nazwę, która może się nie podobać?

Czym charakteryzuje się badziew od super kabla?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka słów o różnicach między modelami Minas Anor i Rhea.

 

Każdy wie doskonale, że moja konstrukcja nie jest klonem czy zerżnięciem. Użyłem takich samych głośników basowych i zrobiłem kolumnę dwudrożną a nie dwu i pół, choć pierwotnie Minasy były dwudrożne. Jak widać zastosowałem też inny głośnik wysokotonowy. Uwzględniłem tu jego efektywność, która wynosi 91,5dB. Jest ona dobrana do dwóch głośników basowych, które w połączeniu równoległym, teoretycznie mają 92dB.

Zwrotnica jest I rzędu dla basów, ale z korektorem impedancji. Jest także korektor fazy, o którym pisałem wcześniej.

II rząd jest dla wysokotonowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posądzenia o klonowanie, mogą być podnoszone jedynie przez frajerów, nie mających bladego pojęcia o rozwiązaniach zastosowanych w obu konstrukcjach, a jedynie łypiących oczami.

 

Przecież wyraźnie napisałem:

 

pierwsze moje skojarzenie patrząc na nowe AA

 

ph7 szkoda elektronów na pisanie tam w klubie, bo dla wyznawców religii S16Hz te argumenty nie maja znaczenia...

 

Nie jestem wyznawcą religii S16Hz, ale to w tym klubie wyczuwa się od razu agresję od niektórych użytkowników, którzy zaczynają wpis od określenia frajerami innych użytkowników.

 

Kończąc tą całą dyskusję życzę AA sukcesu z nowym modelem, ponieważ kibicuje naszym konstruktorom:

AA, S16H, HA i ESA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obudowa jest praktycznie taka sama jak dla Hyperiona. Jest tylko o 3mm głębsza. W środku jest poprzeczka zamykająca litraż na pewnym poziomie, ale tego konkretnie nie napiszę, bo to jest już tajemnicą.

Głośnik wysokotonowy to Seas H0881, zdolny do pracy przy niskich podziałach i również dla tego parametru go użyłem.

 

Wymiary obudowy 1031x208x369

Edytowane przez Audio Academy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>Akim03

 

Może gdyby nie było złośliwych docinek z waszej strony, że Minasy doczekały się klona, to być może nie było by takiej nerwowej sytuacji. Jak można napisać, że dana kolumna została sklonowana, nie widząc jej na oczy i nie zaglądając do jej środka. Klon to coś identycznego a obie konstrukcje identyczne nie są.

W końcu puściły komuś nerwy, ale słowo dyletant zostało i uważam, że jest ono jak najbardziej na miejscu, bo jak można nazwać kogoś, kto się na czymś nie zna a wypowiada o tym. Przypomnę, że słowo nie jest obraźliwe.

 

Ze strony PH7 padły przeprosiny. Czy ja mam też wszystkich przeprosić, że użyłem takich samych głośników do produkcji mojego nowego modelu, jakich użyła moja konkurencja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak słów - byle moje zawsze było na wierzchu.

Nie wiem na ile trzeba być kompetentnym, aby ocenić wyrób po wyglądzie, co napisałem powyżej.

 

Wystarczyło zwykle przepraszam.

 

Zupełnie nie wiem, dlaczego odnosisz moje słowa do swojej osoby. A tak w ogóle, to przepraszać powinni ci, co zarzucili Michałowi klonowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie nie wiem, dlaczego odnosisz moje słowa do swojej osoby. A tak w ogóle, to przepraszać powinni ci, co zarzucili Michałowi klonowanie.

 

Mi się zdarzyło użyć słowa klon, dlatego wziąłem te słowa do siebie.

 

Ale ostatni raz w tym temacie:

 

użyłem tego słowa spontanicznie, na zasadzie pierwszego skojarzenia, bez chęci urażania kogokolwiek.

 

I jeszcze raz:

 

Kończąc tą całą dyskusję życzę AA sukcesu z nowym modelem, ponieważ kibicuje naszym konstruktorom:

AA, S16H, HA i ESA.

 

Na temat wyglądu już było, czas na kolejne wpisy na temat dźwięku nowych kolumn AA.

 

Miłego dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Planuje zakup nowego wzmacniacza do kolumn AA Phoebe III. Obecnie grają z Rotelem RA 02. Zastanawiam się między nowym Cambidge Audio Azur 651A albo używanym Cambidge Audio Azur 840A. Czy ktoś osłuchiwał takie połączenie. W który wzmacniacz lepiej zainwestować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nic nie sprzedaję i nic nie kupuję, ale wrzucę Wam fotkę z odsłuchów nowego modelu AA. Miałem okazję porównywać je ze swoimi Vandersteenami 2CE Signature 2 i napiszę tylko, że robią robotę.

 

Kolumny ładne fajny ten jasny kolorek ale sorry muszę to napisać gitarki ładniejsze ;)

 

Ps. Jak się nazywa ten kolor okleiny w kolumnach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafal co to jest maly pokoj? 10m2, 15m2, 20m2? To nic nie mowi ze napiszesz maly.Sluchalem dlugo Phoebe III w 11m2 i sie dusily graly bardzo duzym basem. W 20m2 jest jego akurat, chyba ze ktois lubi naprawde duzo to wtedy Hypki.Plusem kolumn AA jest ze one sa tak strojone ze specjalnie basu nie rozwlekaja jak np Vienny czy Dynki. Powoduje to tez ze brzmienie jest bardziej zywe, energetyczne ale nie tak masywne. Niemniej jesli masz pokoj do 20m2 Phoebe dadza spokojnie rade. Tyle ze wttedy przydalby sie wzmacniacz inny niz Pan Michal pisze (bardziej nasycony niz szybki i zwarty na basie).Jaki masz wzmacniacz tak w ogole?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po nowym roku będę wybierał się w objazdówki do klientów, więc może będę gdzieś i koło Ciebie.

 

Panie Michale a będzie Pan gdzieś w okolicach Ełku? Jesli tak, to chętnie bym Pana zaprosił do siebie w celu posłuchania tych nowych konstrukcji i porównania do Phoebe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem od klienta z odsłuchów Rhea i Hyperion IV, ale nie to jest najważniejsze. Ważniejsze jest to, że graliśmy na trzech różnych interkonektach.

Skromny domek pod Sieradzem, normalna rodzina w średnim wieku. Świetny bigos i wino własnej roboty. Wino wypiłem oczywiście już w Łodzi.

Oboje nie mogli się nadziwić jak można nie słyszeć kabli a ja naocznie przekonałem się jak kable wpływają na samopoczucie w trakcie słuchania muzyki. Nie było mowy o cenach ani o sugerowaniu co, który wniesie.

 

Współczuję wszystkim tym, którzy mają problemy z odróżnianiem czegokolwiek...

 

Co do Ełku, to na razie tak daleko się nie wybieram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem od klienta z odsłuchów Rhea i Hyperion IV, ale nie to jest najważniejsze. Ważniejsze jest to, że graliśmy na trzech różnych interkonektach.

Skromny domek pod Sieradzem, normalna rodzina w średnim wieku. Świetny bigos i wino własnej roboty. Wino wypiłem oczywiście już w Łodzi.

Oboje nie mogli się nadziwić jak można nie słyszeć kabli a ja naocznie przekonałem się jak kable wpływają na samopoczucie w trakcie słuchania muzyki. Nie było mowy o cenach ani o sugerowaniu co, który wniesie.

 

Współczuję wszystkim tym, którzy mają problemy z odróżnianiem czegokolwiek...

 

Co do Ełku, to na razie tak daleko się nie wybieram.

 

I jakie wnioski z odsłuchu? Nie pytam o kabelki tylko raczej o kolumny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.