Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników Audio Academy


goliatpl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na szczęście udało mi się pozyskać kolumny Rhea i to pomimo niechęci do ich udostępnienia przez Pana Producenta.

Dlatego też za jakieś dwa tygodnie myślę, że rozstrzygniemy w ramach odsłuchów w Krakowie zagwozdkę Rhea czy Minas.

Reszta za czas jakiś w wątku o krakowskich odsłuchach .

Pozdrawiam ciepło.

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do AA odnośnie odsłuchu.

Czy Rhea dadzą się napędzić lampą KT88/EL34 czy też koniecznie ma być tranzystor?

 

Pytam bo na stanie u mnie jak i u zaprzyjaźnionych osób jest kilka lampowców, natomiast jest dziwna posucha na tranzystory.

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Pytanie do AA odnośnie odsłuchu.

Czy Rhea dadzą się napędzić lampą KT88/EL34 czy też koniecznie ma być tranzystor?

 

Pytam bo na stanie u mnie jak i u zaprzyjaźnionych osób jest kilka lampowców, natomiast jest dziwna posucha na tranzystory.

Kurczę, nikt nie doradzi z czym połączyć te kolumny? Zazwyczaj.............................................. pit80 udziela rad zarówno w kwestii łączenia ze sobą poszczególnych klocków, akustyki, projektowania zwrotnic itd. A tu proste i jasno postawione pytanie i odpowiedzi brak...

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, nikt nie doradzi z czym połączyć te kolumny? Zazwyczaj gwiazda tego wątku pit80 udziela rad zarówno w kwestii łączenia ze sobą poszczególnych klocków, akustyki, projektowania zwrotnic itd. A tu proste i jasno postawione pytanie i odpowiedzi brak...

Plastik, na wstępie proponuję uważnie przeczytać pytanie postawione przez Twojego kolegę. Było skierowane do Audio Academy, czyli pana Michała a nie do ogółu klubowiczów.

Jak zostanę zapytany to odpowiem - ale przecież Rochu powiedział, że jestem ostatnią osobą, której rad by posłuchał więc po co mam prąd marnować :)

Wypraszam sobie również określenie gwiazda - bez złośliwości proszę, ok?

Edytowane przez pit80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Plastik, na wstępie proponuję uważnie przeczytać pytanie postawione przez Twojego kolegę. Było skierowane do Audio Academy, czyli pana Michała a nie do ogółu klubowiczów.

Jak zostanę zapytany to odpowiem - ale przecież Rochu powiedział, że jestem ostatnią osobą, której rad by posłuchał więc po co mam prąd marnować :)

Wypraszam sobie również określenie gwiazda - bez złośliwości proszę, ok?

OK, chociaż pisałem bez złośliwości. Rochu Cię nie spytał, ale ja jestem ciekaw Twojej opinii - podasz jakiś typ?

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, chociaż pisałem bez złośliwości. Rochu Cię nie spytał, ale ja jestem ciekaw Twojej opinii - podasz jakiś typ?

Lampa EL34 oczywiście da radę napędzić Rhea. Nawet bym polecał do tych testów :) Wg moich obserwacji akurat ta lampa dobitniej pokaże różnice. Rhea jeszcze jakoś z nią grają natomiast kolumny, z którymi będą porównywane w takim zestawieniu bardziej obniżają swoje loty. Także zachęcam :)

 

Jeśli pytasz o moje preferencje to najwięcej pokaże z Rhea niekoniecznie wielkiej mocy ale wydajny, rozdzielczy, dynamiczny i szybki tranzystor o równej charakterystyce. Minasom by przypasował wzmacniacz już nie tak równy, raczej o specyficznym przebiegu charakterystyki (wykraczającej poza normy hifi lub przy jej granicach w pewnych miejscach).. Np. niektóre lampowce tak mają jednak z kolei zniekształcenia też przy okazji wychodzą, ale to jak kto lubi. Zależy czym będziecie dysponować. Ogólnie różnice między tymi kolumnami pokaże każda sprawna elektronika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Lampa EL34 oczywiście da radę napędzić Rhea. Nawet bym polecał do tych testów :) Wg moich obserwacji akurat ta lampa dobitniej pokaże różnice. Rhea jeszcze jakoś z nią grają natomiast kolumny, z którymi będą porównywane w takim zestawieniu bardziej obniżają swoje loty. Także zachęcam :)

 

Jeśli pytasz o moje preferencje to najwięcej pokaże z Rhea niekoniecznie wielkiej mocy ale wydajny, rozdzielczy, dynamiczny i szybki tranzystor o równej charakterystyce. Minasom by przypasował wzmacniacz już nie tak równy, raczej o specyficznym przebiegu charakterystyki (wykraczającej poza normy hifi lub przy jej granicach w pewnych miejscach).. Np. niektóre lampowce tak mają jednak z kolei zniekształcenia też przy okazji wychodzą, ale to jak kto lubi. Zależy czym będziecie dysponować. Ogólnie różnice między tymi kolumnami pokaże każda sprawna elektronika.

Dzięki za rzeczową odpowiedź. Niestety własnie wczoraj sprzedałem kwadrę EL34 RFT, ale nadal mam 2 komplety ze współczesnej produkcji. Mam też w domu wzmacniaczyk PP na el34, wiem, że jeden z uczestników planowanego odsłuchu ma również PSE na EL34, może uda się jeszcze jakąś mingdę lub caiyna załatwić - cieszę się więc że uda się zapewnić odpowiednie warunki odsłuchu, oraz że częściowo oparte będą o lampę el34 którą znam i bardzo lubię.

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Lampa EL34 oczywiście da radę napędzić Rhea. Nawet bym polecał do tych testów :) Wg moich obserwacji akurat ta lampa dobitniej pokaże różnice. Rhea jeszcze jakoś z nią grają natomiast kolumny, z którymi będą porównywane w takim zestawieniu bardziej obniżają swoje loty. Także zachęcam :)

 

Jeśli pytasz o moje preferencje to najwięcej pokaże z Rhea niekoniecznie wielkiej mocy ale wydajny, rozdzielczy, dynamiczny i szybki tranzystor o równej charakterystyce. Minasom by przypasował wzmacniacz już nie tak równy, raczej o specyficznym przebiegu charakterystyki (wykraczającej poza normy hifi lub przy jej granicach w pewnych miejscach).. Np. niektóre lampowce tak mają jednak z kolei zniekształcenia też przy okazji wychodzą, ale to jak kto lubi. Zależy czym będziecie dysponować. Ogólnie różnice między tymi kolumnami pokaże każda sprawna elektronika.

 

A ja mam krótkie pytanie. Jakie kolega ma w ogóle doświadczenia z lampą wespół z RHEA ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się uspokoiło więc wrzucę pytanie. Czy ktoś z klubowiczów ma jakieś doświadczenia z pumeksem (jakkolwiek to zabrzmi)? Przeglądałem treści postów naszego klubu ale nic takiego nie znalazłem , choć mogło mi to gdzieś wśród tych 253 stron umknąć.

Na forum audiostereo znalazłem coś takiego: http://www.audiostereo.pl/co-pod-kolumny_126832.html/page__hl__pumeks#entry3797459

Jeśli ktoś z Was mógłby się podzielić swoimi wrażeniami będę wdzięczny.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rhea potrfiła oczarować nawet z tranzystorem ze starej serii BEe Nada więc podstawa jest na wysokim poziomie.

 

 

To akurat o niczym dobrym nie świadczy.

No - chyba, że z modem Mudy ;)

Edytowane przez Piotr_57210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat o niczym dobrym nie świadczy.

Dlaczego tak uważasz ?

Ja zawsze twierdziłem, że dobre kolumny powinny grać dobrze nawet z tanim, dobrze zaprojektowanym wzmacniaczem. To duży komplement w stronę kolumn.

Czym lepszy wzmacniacz oczywiście tym jeszcze lepszy powinien być dźwięk. Jednak jeśli kolumny do dobrej gry wymagają wyszukanych wzmacniaczy to dla mnie nie są to dobre kolumny, zresztą pisałem już o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dlaczego tak uważasz ?

Ja zawsze twierdziłem, że dobre kolumny powinny grać dobrze nawet z tanim, dobrze zaprojektowanym wzmacniaczem. To duży komplement w stronę kolumn.

Czym lepszy wzmacniacz oczywiście tym jeszcze lepszy powinien być dźwięk. Jednak jeśli kolumny do dobrej gry wymagają wyszukanych wzmacniaczy to dla mnie nie są to dobre kolumny, zresztą pisałem już o tym.

.

 

To znaczy, że adamskip nie bardzo ma pojęcie o czym pisze. Nad to moim zdaniem złe połączenie z tymi kolumnami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro piszesz, że "Twoim zdaniem" to dlaczego piszesz, że ktoś nie ma pojęcia o czym pisze.

Chyba żeby tylko coś napisać...

 

Dlatego, że ktoś może się nie zgodzić z moim zdaniem. W tym klubie wszystko jest możliwe dlatego jestem "ostrożny" :)

Chociaż wcale by mnie nie zdziwiło zachwalania RHEA, że zagrają z Wszystkim tak jak to Omen zasugerował :)

Edytowane przez Piotr_57210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego, że ktoś może się nie zgodzić z moim zdaniem. W tym klubie wszystko jest możliwe dlatego jestem "ostrożny" :)

Chociaż wcale by mnie nie zdziwiło zachwalania RHEA, że zagrają z Wszystkim tak jak to Omen zasugerował :)

Omen nie zasugerował, że zagrają ze wszystkimi tylko, że mogą zagrać z tanimi.

 

Moderacja dała bany w Klubie AA tylko czasowe a nie "na wieki wieków" jak jest w innym Klubie dla członków klubu Audio Academy.

Mam nadzieję, że forumowicze widzą co dzieję się na forum Audiostereo i przyjdzie czas, że może powiedzą co o tym myślą. Powstanie nowe forum, może wolne od wszelkich wpływów...

Może potrzeba żeby ludzie zaczęli powoli usuwać konta i wtedy może ktoś się obudzi. Tylko czy nie będzie za późno ?

 

PS> Stare wpisy zostały usunięte, ale przecież ludzie je czytali i w Mojej, niezwykle skromnej opinii Twoja osoba Piotrze okazała się jakaś taka, sam nie wiem...

 

Bez odbioru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Omen nie zasugerował, że zagrają ze wszystkimi tylko, że mogą zagrać z tanimi.

 

Moderacja dała bany w Klubie AA tylko czasowe a nie "na wieki wieków" jak jest w innym Klubie dla członków klubu Audio Academy.

Mam nadzieję, że forumowicze widzą co dzieję się na forum Audiostereo i przyjdzie czas, że może powiedzą co o tym myślą. Powstanie nowe forum, może wolne od wszelkich wpływów...

Może potrzeba żeby ludzie zaczęli powoli usuwać konta i wtedy może ktoś się obudzi. Tylko czy nie będzie za późno ?

 

PS> Stare wpisy zostały usunięte, ale przecież ludzie je czytali i w Mojej, niezwykle skromnej opinii Twoja osoba Piotrze okazała się jakaś taka, sam nie wiem...

 

Bez odbioru

nikt z Was nie zwracal sie z prosba o zdjęcie banów w klubie 16 hz a tak to dziala od lat -zawsze musi być zgloszenie usera , moderacja nie zajmuje sie sterowaniem watków klubowych wbrew temu co piszesz

ilosc pretensji do całego swiata wychodzacych z tego klubu jest nieporównywalna z jakimkolwiek innym wątkiem klubowym

napiszmy sobie to wprost jesli nie potraficie współistniec na tym samym forum z innym klubem to chyba problem nie jest po stronie moderacji

proponuje "nowe" zaczac od siebie i przestac reagowac przynajmniej na zaczepki wszelakich klonów w dodatku osób ktorych nikt nie spodziewalby sie w waszych watkach

szczerze -kiedys Lukar wrzucił kto jakie klony sobie "zmaistrował "aby manipulowac w watkach co sporo rozjaśniło niektóre sytuacje

nam pozostaje jedynie blokowac takie konta - takie sa zasady forum ale nim to sie stanie mamy 2 strony wzajmenych ataków i tak jak ostatnio wyzwisk

to równiez jest z powodu stronniczej moderacji ?

EOT

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.