Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników Audio Academy


goliatpl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jestes niepowazny ale rozumiem, ze kreci Cie szukanie zaczepki, baw sie dobrze...

a poza osobistym przytykiem potrafisz uzasadnic merytorycznie 100% wzrost ceny tych samych kolumn z małymi zmianami ?

i kto tu sie bawi?:):):)

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Ty czytasz co piszesz? Sam snujesz wydumane domysly w celu zaczepki a potem robisz z siebie ofiare... Slyszales juz jak brzmia phoebe 4? Na tym zakonczmy...ps. Przeciez Ty juz wiesz, ze sa za drogie....

Drogi Kolego nie napisałem do Ciebie ,że jestes niepowazny oraz ,że szukasz zaczepki, przedstawiłem tylko jedna z mozliwości wzrostu ceny. Jesli chodzi o moja opinie odnosnie ceny Phoebe, to wg mnie juz trójka jest zbyt droga:):):)

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Kolego nie napisałem do Ciebie ,że jestes niepowazny oraz ,że szukasz zaczepki, przedstawiłem tylko jedna z mozliwości wzrostu ceny. Jesli chodzi o moja opinie odnosnie ceny Phoebe, to wg mnie juz trójka jest zbyt droga:):):)

A do jakiego innego modelu możesz porównać ich brzmienie, oczywiście z niższej półki cenowej? Innymi słowy - jaki "zamiennik" o lepszej jakości wg Ciebie proponujesz za mniejsze pieniądze? I jeszcze jedno - jakie obecnie posiadasz kolumny?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Innymi słowy - jaki "zamiennik" o lepszej jakości wg Ciebie proponujesz za mniejsze pieniądze? I jeszcze jedno - jakie obecnie posiadasz kolumny?

 

Z naszej polskiej sceny audio

np http://akustyk.com.pl/p/153/155/cx123-diy

 

Co do moich kolumn

4-way własnej konstrukcji jesli interesuje Cie wiecej wiadomości o mnie zapraszam na pw:)

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slawku moim zdaniem te akustyki nie sa warte swojej ceny, co prawda nie sluchalem ich tak jak Ty phoebe 4 ale skoro Tobie wolno pisac takie madrosci, to czemu innym nie. Slabe to to i nawet nie wyglada... A teraz mozemy sobie podac reke!

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slawku moim zdaniem te akustyki nie sa warte swojej ceny, co prawda nie sluchalem ich tak jak Ty phoebe 4 ale skoro Tobie wolno pisac takie madrosci, to czemu innym nie. Slabe to to i nawet nie wyglada... A teraz mozemy sobie podac reke!

Każdy ma prawo do swoich ocen.

Rązia...:)

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z naszej polskiej sceny audio

np http://akustyk.com.pl/p/153/155/cx123-diy

 

Co do moich kolumn

4-way własnej konstrukcji jesli interesuje Cie wiecej wiadomości o mnie zapraszam na pw:)

 

Te kolumny co podałeś to chyba nie jest produkt gotowy, to chyba trzeba jeszcze sobie złożyć, choć nie jestem pewien.

Według Ciebie grają lepiej od Phoebe ?

 

Nie mam rozeznania w branży audio, ale ciekaw jestem ile w cenie sprzętu jest marży sklepu. Są marki gdzie targując się można spokojnie uzyskać 20% rabatu, a sklep i tak swoje zarobi.

Może ktoś wie jak to wygląda ?

Edytowane przez omen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według Ciebie grają lepiej od Phoebe ?

Każdy nech słucha sam i ocenia według gustu i własnych preferencji. Opieranie się na internetowych opiniach jest bardzo zwodnicze. Dla mnie generalnie układy 2-way sa zbyt kompromisowe by mozna mówic poprawnym przenoszeniu pasma akustycznego. Zawsze dedykowany głosnik basowy, i średniak podniosą jakośc przetwarzanego pasma do którego zostały skonstruowane, oczywiscie jesli kolumna została poprawnie skonstruowana.

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z naszej polskiej sceny audio

np http://akustyk.com.pl/p/153/155/cx123-diy

 

Te kolumny co podałeś to chyba nie jest produkt gotowy, to chyba trzeba jeszcze sobie złożyć, choć nie jestem pewien.

 

Żeby chociaż w tej cenie sprzedawano wszystko, co jest potrzebne do złożenia kolumny.

Tymczasem od Akustyka w cenie tego, do czego Sławek przedstawił link dostajemy:

głośniki (przetworniki), zwrotnice z kablami, terminale, tunele bas-refleks, wkręty i...

... projekt obudowy :)

Za dobrej jakości obudowy trzeba ze 2-3 tysiące (w zależności od standardu wykończenia) przyszykować i robi się cena 2x wyższa Phoebe 3. Chyba, że obudowy robimy 100% sami to można troszkę przyoszczędzić. Ale do wykonania 100% samemu trzeba by było jakoś wycenić wiele godzin naszej pracy, więc cena i tak wyjdzie dwukrotna. Czy będą brzmiały lepiej od Phoebe3? Ciekawe :)

Edytowane przez pit80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety zazwyczaj najwięcej siana kosztuje skrzynka. A nawet nie, zazwyczaj jest to marża dystrybutora plus marża konstruktora. Ile to wynosi? Nie wiem. Ale jeżeli w nowych Phoebe cena jest 6500zł, a koszt materiałów ten sam, mozna szybko obliczyć za co płacimy? Może już za markę? W sumie Audio Academy coś znaczy na naszym rynku.

 

Każdy nech słucha sam i ocenia według gustu i własnych preferencji. Opieranie się na internetowych opiniach jest bardzo zwodnicze. Dla mnie generalnie układy 2-way sa zbyt kompromisowe by mozna mówic poprawnym przenoszeniu pasma akustycznego. Zawsze dedykowany głosnik basowy, i średniak podniosą jakośc przetwarzanego pasma do którego zostały skonstruowane, oczywiscie jesli kolumna została poprawnie skonstruowana.

Może i masz racje, ale ja ostatnio zmeinilem 3 way popularnego producenta na 2 way nie znanego producenta i jest sporo lepiej.

 

Żeby chociaż w tej cenie sprzedawano wszystko, co jest potrzebne do złożenia kolumny.

 

Za 3 tyś byś chciał gotowe kolumny gdzie same głosniki kosztują ze 2 tys?? :)

 

 

Za dobrej jakości obudowy trzeba ze 2-3 tysiące (w zależności od standardu wykończenia) przyszykować i robi się cena 2x wyższa Phoebe 3.

Możesz przypomnieć jakie głośniki siedzą w Phoebe? Bo nie chce mi się szukać?

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 3 tyś byś chciał gotowe kolumny gdzie same głosniki kosztują ze 2 tys?? :)

Rafał, jak się włączasz do dyskusji to proszę przynajmniej złapać ciąg merytoryczny, do którego się podłączasz.

 

Sławek napisał, iż uważa , że już Phoebe3 są za drogie. Poproszony o alternatywę, która zagra lepiej od Phoebe 3 i będzie mniej od nich kosztowała podał link do zestawu diy za 3 tys zł. Stąd mój wpis z uwagą, że zestaw diy nie zawiera skrzyń... A bez skrzyń przecież to nie zagra lepiej od Phoebe 3. Mam nadzieję, że już rozumiesz w czym rzecz i że Twoje pytanie ile bym chciał za kolumny z głośnikami za 2 tyś słabo się wpasowuje w poruszony problem.

Edytowane przez pit80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, samo podanie przykladu diy bez skrzyn mówi już wszystko. Pomijam już fakt, że skoro kolumny AA go nie interesują, tylko zupełni inny model, to nasuwa się proste pytanie retoryczne - co tu robi na naszym forum? No ale ok - chętnie jeszcze bym się dowiedział, w jakich aspektach ten zestaw bez skrzyń gra lepiej wg sławka od Phoebe 3. Człowiek uczy się całe życie, więc posłuchajmy... :)

Edytowane przez Jarek K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Rafał, jak się włączasz do dyskusji to proszę przynajmniej złapać ciąg merytoryczny, do którego się podłączasz.

 

Sławek napisał, iż uważa , że już Phoebe3 są za drogie. Poproszony o alternatywę, która zagra lepiej od Phoebe 3 i będzie mniej od nich kosztowała podał link do zestawu diy za 3 tys zł. Stąd mój wpis z uwagą, że zestaw diy nie zawiera skrzyń... A bez skrzyń przecież to nie zagra lepiej od Phoebe 3. Mam nadzieję, że już rozumiesz w czym rzecz i że Twoje pytanie ile bym chciał za kolumny z głośnikami za 2 tyś słabo się wpasowuje w poruszony problem.

Odpowiesz na ostatnie pytanie czy będziesz gaworzył?

 

Dobra, już sobie sam znalazlem. Podał bym tu przyklad kolumny sporo tanszej i na lepszych głośnikach, ale nie chce tu robic reklamy, czy też antyreklamy, również z szacunku dla Pana konstruktora.

Edytowane przez rafal735r

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

link do zestawu diy za 3 tys zł

za 1500-2000PLN masz skrzynki do nich, razem 4500-5000PLN .

Oszczędzasz jak by nie patrzeć mając kolumny na lepszych przetwornikach .

 

W tych AA masz głośniki które w detalu kosztują niecałe 900PLN (za komplet przetworników na 2 kolumny ).

Producent ma je znacznie taniej .

"We designed our valve (tube) amplifier, manufactured it, and put it on the market, and never actually listened to it. In fact, the same applies to the 303 and the 405" - Peter Walker - Quad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy nech słucha sam i ocenia według gustu i własnych preferencji. Opieranie się na internetowych opiniach jest bardzo zwodnicze.

 

Czyli podałeś jako alternatywę kolumny, których nie słyszałeś.

 

Myślałem, że słyszałeś jedne i drugie, i podajesz coś zamian.

 

 

za 1500-2000PLN masz skrzynki do nich, razem 4500-5000PLN .

Oszczędzasz jak by nie patrzeć mając kolumny na lepszych przetwornikach .

 

W tych AA masz głośniki które w detalu kosztują niecałe 900PLN (za komplet przetworników na 2 kolumny ).

Producent ma je znacznie taniej .

Teraz należy dodać cenę za złożenie i podobnie wyjdzie, a miało być taniej. Pytanie jak grają te akustyki, bo lepsze przetworniki jeszcze sprawy nie przesądzają. Żeby to było takie proste, kupujemy dobre podzespoły i automatycznie mamy dobra kolumnę.

Co do akustyka to już rożne rzeczy czytałem, ludzie często szybko się pozbywali niektórych ich modeli. Na początku był bum na te zestawy akustyka, później jakoś wszystko przycichło.

 

Nową cenę, nowych Phoebe jak wszystkiego zweryfikuje rynek, jednak skok cenowy trzeba przyznać będzie spory.

Edytowane przez omen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nikt nikomu nie broni wydać 600-900 zł zamiast kilku tysięcy. Kupcie przetworniki za ok 600-900zł, podłączcie do prądu lub nawet możecie pod dynamo i pedałucie, to zaoszczędzicie jeszcze na prądzie i grajcie sobie Waszym tańszym i lepszym zestawem :) Hehe, naprawdę, czasem nie wiem, czy to żart, prowokacja, czy zwyczajnie niewiedza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nikt nikomu nie broni wydać 600-900 zł zamiast kilku tysięcy. Kupcie przetworniki za ok 600-900zł, podłączcie do prądu lub nawet możecie pod dynamo i pedałucie, to zaoszczędzicie jeszcze na prądzie i grajcie sobie Waszym tańszym i lepszym zestawem :) Hehe, naprawdę, czasem nie wiem, czy to żart, prowokacja, czy zwyczajnie niewiedza.

Oczywiście, że prowokacja i zaczepka, bo cóż innego?

 

A co do nowych Phoebe, to ich nie słuchałem, ale je widziałem "na żywca" w AA i pytałem o nie Konstruktora. Z tego co powiedział wynika, że zmiany nie są tylko kosmetyczne, bo o ile głośniki są te same, to przekonstruowana jest zwrotnica, bass reflex jest z tyłu a obudowy mają większe wymiary i większy jest litraż.

A co do ceny, to sprawa Producenta i jego ryzyko i nikt nikogo nie zmusza do zakupu.

 

Jeszcze jedno.

Wg Producenta brzmieniowo IV są podobno wyraźnie lepsze od Phoebe III.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Kolego nie napisałem do Ciebie ,że jestes niepowazny oraz ,że szukasz zaczepki, przedstawiłem tylko jedna z mozliwości wzrostu ceny. Jesli chodzi o moja opinie odnosnie ceny Phoebe, to wg mnie juz trójka jest zbyt droga:):):)

Sławek proponuję zrobić lepsze , tańsze i ... opływać w dostatki !

Wiedzą ponoć jest ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nową cenę, nowych Phoebe jak wszystkiego zweryfikuje rynek, jednak skok cenowy trzeba przyznać będzie spory.

odpowiedź wysłałem na PW.

Hehe, naprawdę, czasem nie wiem, czy to żart, prowokacja, czy zwyczajnie niewiedza.

Przyjmij to jako moja niewiedzę, lub żart . To prawda ,ze podałem link do kolumn bez obudowy moja wina , przepraszam , ale jesli chcesz rzeczywiście porozmawiac o innych to zapraszam na pw.

 

Sławek proponuję zrobić lepsze , tańsze i ... opływać w dostatki !

Dzieki Kolego za dobre słowo , wiem ,że mi dobrze życzysz postaram sie Cie nie zawieść:)

 

Każdy z producentów kolumn ma swoja polityke cenową. Zwrócenie uwagi na zbyt wysoka cenę w stosunku do wkładu nie jest chyba zbrodnią. W końcu za kolumny w ostateczności płaci klient i jego zdanie powinno liczyc sie najbardziej. Kilka krytycznych głosów może sprawić ,ze konstruktor zastanowi się nad podniesieniem ceny zanim rynek zweryfikuje jego widzimisię. Dotyczy to wszyskich nie tylko AA. Przypadek sprawił ,ze akurat w tym wątku wyraziłem swoje zdanie. Osobiscie nie mam nic do firmy AA , jednak wkurza mnie zawsze przerost formy nad treścią a takim jest dla mnie próba udowodnienia niewspółmiernego wzrostu ceny do mysli technicznej, jednak jest to moje zdanie i nikt nie musi się z nim zgadzać.

Dlatego zamiast z góry zakładać ,że mam złe intencje w stosunku do firmy prosze czytać ze zrozumieniem bez nadinterpretacji

pozdrawiam wszyskich Kolegów

Edytowane przez slawek.xm

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławku widzę że oprócz tej ponoć opanowanej wiedzy technicznej znasz również podstawy ekonomii !

Tym bardziej nie rozumiem w czym problem :)

Józuś pisałem Ci ,że nic z tego więc sie nie przymilaj:)

Edytowane przez slawek.xm

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o moja opinie odnosnie ceny Phoebe, to wg mnie juz trójka jest zbyt droga:):):)

Każdy z producentów kolumn ma swoja polityke cenową. Zwrócenie uwagi na zbyt wysoka cenę w stosunku do wkładu nie jest chyba zbrodnią.

Sławek, więc przyznaj, że z tym że Phoebe 3 są zbyt drogie względem kosztu wkładu o się trochę wygłupiłeś. Osobiście ważam, że jest wręcz odwrotnie, są zdecydowanie niedoszacowane.

 

Cena za przetworniki, jak ktoś wcześniej zasugerował przyjmijmy 600-700. Skrzynki powiedzmy z super rabatem 1200 - już mamy 1900zł.

Dalej do kolumn potrzebne są : zwrotnica + kable + terminale + wkręty + wygłuszenie + kolce + kartony z piankami to jakieś lekko 300zł - zrobiło się 2200.

Zatem z ceny detalicznej 3200 zostaje 1000zł do podziału pomiędzy sklep a producenta, a z tego jeszcze trzeba zapłacić podatek dochodowy, plus jakiś procent kosztów stałych, czyli ZUS,NFZ, rachunki za prąd, ogrzewanie, czynsz, telefon, marketing itp... " Licząc dalej, przyzwoicie marży dla sklepu pewnie z 500zł. Teraz aż strach pomyśleć ile tak naprawdę na czysto zostanie dla producenta za pracę własną.. marny grosz..

..hm... 200zł?

A gdzie zarobek za inwencję, badania i rozwój, know-how? Wniosek z tego taki, że pan Michał już chyba dość pieniędzy porozdawał (cóż, taka jego dobroduszna i skromna natura) jednak czas zacząć działać na rynku w sposób racjonalny i słusznie wycenić produkt. Niepozornie skorzystają na tym i producent i użytkownicy, gdyż rozwijający się producent rozwija także i produkt.

Pomijając już wyliczenia, przyzwoicie racjonalnym byłoby wyceniać ten produkt na tym rynku tak ze 300% kosztu wytworzenia, czyli jak raz Phoebe powinny kosztować 6500zł i to jest bardzo dobra, realnie adekwatna cena. Wówczas godziwie zarobi producent, sklep i cena jeszcze znośna dla nabywcy finalnego. Firmy zachodnie częstokroć mają wiele wyższy mnożnik, 700%, 2000% a patrząc na niektóre urządzenia HiEnd to i 10 tys % by się znalazło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pit masz sporo racji, ale moim zdaniem to trochę strzelanie sobie w kolano, podwyżka o 100% kolumny, która nie wiele się rożni, ja bym przynajmniej przetworniki zmienił. Może i rzeczywiście gra sporo lepiej przez te nowe strojenie, nie wiem. Ja to odbieram trochę za pewnego rodzaju drwinę z klienta. Najpierw wypracowanie dobrego zdania o kolumnie i plus 100%! A może to było zamierzone od początku?

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie rozumiem, o co cały czas toczy się dyskusja. Dlaczego skupiacie się na tym, co zostało zmienione i czy w ogóle. Jaka to jest różnica? Kupujecie kolumny, żeby później sprzedawać je na części?? Sprawa jest prosta - słuchacie i zastanawiacie się, czy Waszym zdaniem jesteście skłonni zapłacić cenę proponowaną przez producenta za dźwięk, który słyszycie. Tak/nie - dziękuję, do widzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławek, więc przyznaj, że z tym że Phoebe 3 są zbyt drogie względem kosztu wkładu o się trochę wygłupiłeś. Osobiście ważam, że jest wręcz odwrotnie, są zdecydowanie niedoszacowane.

Mam inne zdanie.:) Ale Twoje wnioski z punktu widzenia uzytkownika a nie producenta są racjonalne.

Jedynym argumentem w tym kto ma rację byłoby przedstawienie rzeczywistych kosztów , chociaz to tez nie uwzgledni "mysli technicznej" ktora ciężko wycenić.

Generalnie jesli konstruktorowi opłacało się dotąd sprzedawac kolumne za okreslona kwotę to drastyczny wzort ceny jest co najmniej dziwny. A jesli wziąc pod uwage Twój wniosek ,że kolumny były niedoszacowane to mój wpis mówiacy o tym ,że podniesieniem ceny konstruktor gratyfikuje sobie niepowodzenie poprzedniego modelu jest całkiem prawdopodobny

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zapytam po raz kolejny - jakie to ma znaczenie, czym się kierował producent? Z punktu widzenia Klienta interesuje mnie efekt końcowy i to ten efekt oceniam i szacuję, czy chcę tyle zapłacić za to, co słyszę, czy nie. Co z tego, że ktoś zaimplementuje bardzo drogie przetworniki, skoro sknoci całą resztę toru i efekt będzie mizerny? Wtedy byście zapłacili za taki produkt? Ja nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.