Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników Audio Academy


goliatpl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Generalnie jesli konstruktorowi opłacało się dotąd sprzedawac kolumne za okreslona kwotę to drastyczny wzort ceny jest co najmniej dziwny.

Jeśli się opłacało. Chyba, że się nie opłacało.

mój wpis mówiacy o tym ,że podniesieniem ceny konstruktor gratyfikuje sobie niepowodzenie poprzedniego modelu jest całkiem prawdopodobny

Ciężko mówić o powodzeniu/niepowodzeniu. Z moich obserwacji wynika, że Phoebe właśnie zrobiło niezłą karierę, marka jest rozpoznawalna nawet poza kręgiem audiofilskim.

Tylko kiedy mówimy o powodzeniu - czy mając na myśli ilość sprzedanych sztuk czy efekt biznesowy? Jeśli to drugie to biorąc pod uwagę moje przypuszczalne wyliczenia z poprzedniego postu to faktycznie ciężko mówić o powodzeniu modelu. Jego przekleństwem była zbyt niska cena.

To czy teraz użytkownik będzie skłonny zapłacić 100% więcej za nowy model to tylko postawienie ich obok starych i odsłuch da odpowiedź. Jak widać, już się pojawiły osoby, które wystawiły swoje trójki na sprzedaż z zamiarem wymiany na 4-ki. Pomimo, że Phoebe 3 już oferują znakomite brzmienie (biorąc pod uwagę ich zbyt niską cenę to ECON jest outstanding) to producent w ostatnich latach poczynił znaczące postępy w rozwoju zawodowym i znając go, w ostatnim projekcie wycisnął z tych przetworników na tyle wyższą jakość brzmienia, że nie widział potrzeby ich zmiany jednocześnie nie obawiając się podnieść cenę kolumn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. A jesli wziąc pod uwage Twój wniosek ,że kolumny były niedoszacowane to mój wpis mówiacy o tym ,że podniesieniem ceny konstruktor gratyfikuje sobie niepowodzenie poprzedniego modelu jest całkiem prawdopodobny

 

To chyba nie tak. Jeśli nowa firma wchodzi na rynek to wiadomo, że musi czymś przyciągnąć klientów, często robi to oferując lepszy stosunek cena/jakość, zarabiając na produkcie niewiele, a czasami wcale.

Kiedy produkt przyjmie się na rynku, stanie rozpoznawalny, trafi do świadomości klientów można podnieść cenę. Być może teraz tak się właśnie dzieje.

 

Żeby nie było, że bronię tej podwyżki, ja stoję po stronie klientów i mi zależy kupić jak najtaniej, nie przeszkadza mi to jednak racjonalnie analizować sprawy obu stron.

 

Jeszcze jedna sprawa. Postawiono tutaj tezę o tym, że jak mało się produkuje to towar drogi. Po części to prawda, tylko ciężko konkurować cenowo czy ilościowo z takimi producentami globalnymi jak Monitor Audio, B&W, Kef itp, które produkują pewnie dziesiątki tysięcy sztuk na dodatek w Chinach.

Poza tym rodzi się kolejne pytanie, czy my chcemy mieć takie firmy w Polsce, które w kraju mają tylko biuro, a produkcję i zatrudnienie dają azjatą. Tak zresztą działają największe Polskie firmy odzieżowe, szyją gdzieś po świecie w jakichś barakach, no i jest taniej.

Edytowane przez omen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przekonstruowana jest zwrotnica, bass reflex jest z tyłu a obudowy mają większe wymiary i większy jest litraż.

Skoro i strojenie (żeby było spójnie) i sztywność obudowy (przy większych wymiarach) też są na nowo to i świeża cena (zmiennej ze względu na mody rynkowe) równowagi.

 

Pozdrawiam bo: jak nudno to człowiek się cofa.

W kategoriach rynkowych zagraża to wypadnięciem z niego.

Oby było o czym mówić i wspominać pozytywnie.

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dużym skrócie.

 

Temat ekonomii fajny i jak najbardziej na miejscu.

Nikt z polskich rzemieślników, sklepikarzy nie chciał w Polsce "obcych inwestorów". Z góry było to skazane na umieranie polskich produktów.

Kto jest za to odpowiedzialny ? Nie trudno się domyślić. Nasi politycy, którzy już sprzedali większość Polski a sami dorobili się fortuny.

Dlaczego zagraniczni inwestorzy oprócz tego, że ograbili nam Polskę ( za przyzwoleniem Rządzących) mają takie przywileje jak np brak podatków przez 10 lat ? Krew mnie zalewa od lat jak na to patrzę.

Dlatego między innymi taka firma jak AA dostaje w dupę i pszędzie nędzę ( w sensie zarobku).

Tylko nieliczni dają sobie radę na tym naszym żałosnym rynku.

 

P.S

Miałem w sumie napisać coś kontra Pit80. Bo jego wyliczenia mocno mi się nie zgadzają w obecnych realiach w PL. ale peace jest ważniejszy :)

Edytowane przez Piotr_57210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja od czapy :-)

Tylko zaśmieca wątek.

Jak potrafisz taniej i lepiej , to zrób wyceń i daj do porównania.

 

To forum polityczne , ekonomiczne czy miłośników audio?

 

Jak chcesz kupić pralkę to rozkręcasz ją na części i pytasz się czemu tak drogo? Nie, wybierasz innego producenta.

Jak można wyczytać w tytule to - Klub miłośników Audio Academy, a nie KLUB wiecznie użalającymi się nad sobą sfrustrowanych malkontentów.

Dajcie żyć :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie prościej było zrobić trochę inną nazwę, minimalnie inny kształt skrzynki i parę drobiazgów. Byłby wilk syty i owca cała, a tak przyszły klient cały czas będzie sobie zadawał pytanie, czy warto było kupować prawie taki sam produk za 2 krotną cenę. Po co wystawiać lojalnych nabywców na takie cierpienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<p>Alez kazdy ma wybor, nie spodoba sie, kupi co innego, co Ty ROXI tak sie martwisz za innych. Kolega sluchal ostatnio canto grand i uznal, ze sa za drogie do tego co daja i wybral lepsze impuls audio alize. Kazdy sam wybierze, nie martw sie za innych, na pewno nikt nie bedzie cierpial Wybor jest ogromny.

Edytowane przez Adam 38

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<p>Alez kazdy ma wybor, nie spodoba sie, kupi co innego, co Ty ROXI tak sie martwisz za innych. Kolega sluchal ostatnio canto grand i uznal, ze sa za drogie do tego co daja i wybral lepsze impuls audio alize. Kazdy sam wybierze, nie martw sie za innych, na pewno nikt nie bedzie cierpial Wybor jest ogromny.

 

Ja się o nic nie martwię. Wiesz co to jest rozmowa na luzie? Szczerze życzę wszystkim firmom jak największej liczby klientów. Wiele bym dał za to aby potencjalni klienci chcieli pisać do mnie o swoich przemyśleniach. Człowiek się cały czas uczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalem Ci odpowiedz na luzie, przypadkowo wziety przyklad, odnosnie wolnosci wyboru i oceny wartosci brzmienia. Posiadasz kolumny AA?

 

Nie bardzo wiem co chciałeś powiedzieć. Ja tylko odnoszę się do faktu, że skuteczną formą jest segmentacja produktów dzięki której klienci łatwiej akceptują cenę. Trudniej jest wdrażać pomysł aby cena np. Golfa zaczynała się od 100 tys. Tylko łatwiej będzie wprowadzić tam jakiś inny model pod marką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z klubowiczów wybiera się na wystawę Audio Show? W którym hotelu zamierzacie nocować?

 

Napisałbym... Szkoda, że ja się nie wybieram, bo Pit na pewno chciałby być ze mną w pokoju :) na szczęście dla niego ma mnie w "ignoruj" i nie będzie musiał się znowu denerować :)

 

Powiedz mi o jakich Ty faktach mowisz, jak nie slyszales jak brzmia phoebe 4? Piszesz, zeby pisac...

 

Pisze tylko, że nawet jeśli są super, to łatwiej imho wprowadzać to pod inna nazwą. Czy to jest atak lub trollingu dla Ciebie czy rzeczowy wpis?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie prościej było zrobić trochę inną nazwę, minimalnie inny kształt skrzynki i parę drobiazgów. Byłby wilk syty i owca cała, a tak przyszły klient cały czas będzie sobie zadawał pytanie, czy warto było kupować prawie taki sam produk za 2 krotną cenę. Po co wystawiać lojalnych nabywców na takie cierpienia?

 

Fajne rozwiązanie. Dlaczego jednak Producent na to nie wpadł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ROXI, ponawiam pytanie - czy słyszałeś Phoebe 4?

 

Panowie, mylicie pojęcia i dodatkowo odbieracie je jako atak. Oczywiście, że nie słyszałem tych kolumn. Z racji tego, że zawodowo zajmuje się marketingiem pozwoliłem sobie na uwagę z jakim nastawieniem klienta możemy mieć do czynienia. Nawet jeśli produkt jest kilka klas lepszy, to jeśli wcześniej został zakwalifikowany do określonego segmentu, to jest tu pewien niepotrzebny problem z jego postrzeganiem. Wyjaśniałem, to już wcześniej. Są to reguły uniwersalne nie mające związku z zawartością produktu, ale jego rynkowy postrzeganiem, dlatego pytanie o to czy słyszałem nie ma z tym związku. Co do samych Phoebe, to może będzie to hit rynkowy? Kto wie? Na pewno należy zadbać o cała oprawę której częścią jest ustalenie strategi rynkowej.

Edytowane przez ROXI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ROXI, a który produkt AA posiadasz lub którym jesteś zainteresowany pod kątem kupna?

 

Byłem raz na odsłuchu kolumn AA. Poznałem Michała, bardzo sympatyczny człowiek. Na tą chwilę nie widzę w ofercie firmy produktu mnie interesującego, ale Michał wspominał w przeszłości o kolumnach do dużych pomieszczeń. Jeśli takie wykona, to nie wykluczam zainteresowani takim produktem. To, że czasem pozwalam sobie na małe złośliwości nie do końca musi odzwierciedla nastawienie do firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roxi wybacz, dla mnie Twoje tlumaczenie to odwracanie kota ogonem. Podzieliles sie juz swoja wiedza z marketingu, dziekujemy. Zobacz ile masz jeszcze pracy w innych klubach rodzimych producentow, teraz powinienes sie tam udac, zeby inni nie byli stratni.

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roxi wybacz, dla mnie Twoje tlumaczenie to odwracanie kota ogonem. Podzieliles sie juz swoja wiedza z marketingu, dziekujemy. Zobacz ile masz jeszcze pracy w innych klubach rodzimych producentow, teraz powinienes sie tam udac, zeby inni nie byli stratni.

 

Przeczytaj lepiej moje wpisy ze zrozumieniem bez negatywnego nastawienia. Wybacz jednak, jeśli mnie coś zainteresuje to nie mam zamiaru powstrzymywać się od uwag :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roxi wybacz, dla mnie Twoje tlumaczenie to odwracanie kota ogonem. Podzieliles sie juz swoja wiedza z marketingu, dziekujemy. Zobacz ile masz jeszcze pracy w innych klubach rodzimych producentow, teraz powinienes sie tam udac, zeby inni nie byli stratni.

 

O rany!! To już brzmi jak ojciec sekty jakiejś :)

Najpierw pomyśl a potem pisz. Widać, że jesteś młody jeszcze.

 

Ktoś tu myli segmentację rynku z dywersyfikacją produktu.

 

Segment pozostaje ten sam.

 

Pituś winko na Starówce 5 listopada ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu myli segmentację rynku z dywersyfikacją produktu.

 

Segment pozostaje ten sam.

 

PIT, obiecałeś mi zablokowanie moich wpisów:)

Myli... Panie :)

 

Segmentacja - to lokowanie produktów w świadomości poprzez postrzegane odmienne cechy wyróżniające.

Dywersyfikację - to jak Michał otworzy sobie dodatkowy kiosk z wieńcami na wszystkich świętych.

 

Jednak dajcie już spokój. Nic złośliwego ani obraźliwego nie napisałem. Lepiej pominąć moje posty milczeniem i skonentrowa się na muzyce!

Edytowane przez ROXI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mylicie pojęcia i dodatkowo odbieracie je jako atak. Oczywiście, że nie słyszałem tych kolumn. Z racji tego, że zawodowo zajmuje się marketingiem pozwoliłem sobie na uwagę z jakim nastawieniem klienta możemy mieć do czynienia. Nawet jeśli produkt jest kilka klas lepszy, to jeśli wcześniej został zakwalifikowany do określonego segmentu, to jest tu pewien niepotrzebny problem z jego postrzeganiem. Wyjaśniałem, to już wcześniej. Są to reguły uniwersalne nie mające związku z zawartością produktu, ale jego rynkowy postrzeganiem, dlatego pytanie o to czy słyszałem nie ma z tym związku. Co do samych Phoebe, to może będzie to hit rynkowy? Kto wie? Na pewno należy zadbać o cała oprawę której częścią jest ustalenie strategi rynkowej.

Skoro nie słyszałeś tych kolumn, to nie masz prawa twierdzić, że to "prawie taki sam produkt" ani też nie możesz twierdzić czegokolwiek. Więc w jakim celu w ogóle zabierasz głos? Nie jesteś merytoryczny, ani zainteresowany produktami AA, tym samym to forum nie jest dla Ciebie. A skoro tu jesteś, to wniosek nasuwa się jeden - zależy Ci na zadymie. A my takich jak ty tu nie chcemy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie słyszałeś tych kolumn, to nie masz prawa twierdzić, że to "prawie taki sam produkt" ani też nie możesz twierdzić czegokolwiek. Więc w jakim celu w ogóle zabierasz głos? Nie jesteś merytoryczny, ani zainteresowany produktami AA, tym samym to forum nie jest dla Ciebie. A skoro tu jesteś, to wniosek nasuwa się jeden - zależy Ci na zadymie. A my takich jak ty tu nie chcemy.

 

Drogi Jarku, nie zrozumiałeś moich intencji :) wydaje się Tobie, że próbowałem umniejszyć wkład Michała w tą kolumnę. Nic takiego. Dam Ci przykład, że np. Wprowadzając w danej seri odtwarzacz np. Strumieniowy wprowadza się czasami kosmetyczne zmiany w wyglądzie lub coś blokuje itd. Dla klienta jest to wielka różnica, a dla producenta zerowa. Dlatego nie należy postrzegać uwag w kontekście pomniejszania czyichś zasług.

Edytowane przez ROXI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Jarku, nie zrozumiałeś moich intencji :) wydaje się Tobie, że próbowałem umniejszyć wkład Michała w tą kolumnę. Nic takiego. Dam Ci przykład, że np. Wprowadzając w danej seri odtwarzacz np. Strumieniowy wprowadza się czasami kosmetyczne zmiany w wyglądzie lub coś blokuje itd. Dla klienta jest to wielka różnica, a dla producenta zerowa. Dlatego nie należy postrzegać uwag w kontekście pomniejszania czyichś zasług.

Nie słyszeliśmy tych kolumn, więc nie wiadomo, czy je chwalić, czy ganić, tym samym nie można powiedzieć, że próbujesz im umniejszyć lub je wychwalać. Ty po prostu piszesz byle pisać, na temat, który do czasu odsłuchu po prostu nie istnieje. W jakim celu? To pytanie retoryczne,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.