Skocz do zawartości
IGNORED

Audio Show 2009


Redaktor

Rekomendowane odpowiedzi

Smród! Niektórym chyba z wrażenia zwieracze popuszczały bo w kilku pokojach wystawcy musieli otwierać okna na przestrzał!!! W sali z Cabasse'ami stary chłop obok mnie i mojego kumpla rozpruł się jak ostatni burak!!! Ludzie!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Proszę państwa. Ja nie jestem przeciwny zebraniom, wręcz przeciwnie, nie mam nic naprzeciwko, ale..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co niektórzy pewnie specjalnie przyjechali wąchać niektórych "pachnacych inaczej".

Skoro tak to wklejajcie zdjecia jednych i drugich.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koncząc ten smrodliwy temat, w porównaniu z tym co bywało kilka i naście lat temu jest olbrzymi postęp, a co do wietrzenia to trzeba pamiętać, że nie odwiedzjacy tylko ale i wystawcy co niektórzy mogliby się odświeżyć i nie pić tego czym się powinni spryskać.

 

Swoją drogą wystawa w tym roku w porównaniu z zeszłym troszkę gorsza dźwiękowo.

in plus

- Wilson Audio, ARC, DCS

- Xavian

- Avantgarde (mimo, że mogły jeszcze lepiej)

- MBL (mimo wpakowania systemu do idiotycznie dobranego metrażu)

nie źle, a nawet bardzo dobrze wypadli polskie konstrukcje (nie ma czego chyba już od dawna się wstydzić)

- Focal chociaż zapewne lepiej wypadłby z Unisonem niż Tactem.

 

in minus

- Dynaudio w sobotę o 20-tej - system chyba za pól bańki a dźwięk...co to było w góle?

- T+A

- ...i wszystkie systemy z pseudo basem pompowanym dla efekciarstwa.

- pokazywanie bez krępacji tyłków przez fotopstrykaczy.

- puszczanie sammplerów, stokfiszów i innych mało z muzyką zwiazanych dźwięków.

- niezamierzone udowadnianie poprzez brak profesjonalizmu niektórych dystrybutorów, że dźwięk z

pudełek z dzisiatki tysięcy może być na poziomie sprzętu z supermarketu.

 

Myślę, że czas znaleźć lepszą lokalizację niż "Sobieski" - to było dobre ale naście lat temu, na początku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xniwax

 

Słusznie zwróciłeś uwagę na zle dobrane pomieszczenie i ustawienie MBL-a.Widziałem większe pokoje z monitorkami czy małymi podłogówkami-to znów idiotyzm w drugą stronę.

 

Jak się okazuje to dla wystawców miejsca hotelowe są tylko pomieszczeniami byle systemów nie pokazywać na warszawskich ulicach.A szkoda!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

"Mam pytanie, chyba do Redaktora. Czy coś nie działa na forum w zakładce "szukaj"? Nie byłem w tym roku na AS i chciałem sobie wyszukać wpisy na temat konkretnych firm - i zauważyłem, że funkcja ta nie działa, albo działa selektywnie, przy czym problem dotyczy zarówno informacji starych jak i "świeżych"."

 

Jak się przejawia ten problem? Wrzuciłem na próbę "dynaudio" i wyświetliło mi 48 wątków z tą nazwą w tytule i dodatkowo 8 wpisów z innych wątków. Czyli chyba było w porządku?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były z tym problemy i były zgłaszane na bocznicy. Teraz chyba jest już ok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie chciałem porównać co już słyszałem w prawdziwych pokojach odsłuchowych, więc kierunek był jeden - Bristol. Moja opinia ponizej, chodź musze przyznać że wyróżniam dwa typy audiofilizmu, co potwierdza się na tym wątku i ogólnie na forach. Mianowicie audiofilizm POP, czyli tak aby było więcej efektów i audiofilizm klasyczny - naturalność i rozplanowanie. Bazując na tym takie mam wrażenia:

 

najlepszy POP: Willson i ESA

najlepszy klasyk: Lipiński klasyk nr 1, Dynaudio

 

wyróżnienia:

HI-FI Club - za podejście do klienta (mam nadzieje że jest tak u nich na codzień)

Audiofast - za pełen profesjonalizm prezentacji (możn było siedzieć godzinami i w każdej co innego)

 

rozczarowanie:

Thiel - moim zdaniem brak był dobrego źródła zasilania, powinni pożyczyć ten klocek od Accuphasa.

 

zaskoczenie:

Ancient Audio - bardzo uniwersalne monitory do POP i do klasyki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, że należy koniecznie wyróżnić wystawę Hi-Fi Club za całą organizację, duży plus za to, że nie grali dokładnie tego samego zestawu jak rok temu.

Z rozmowy wynikało, że panowie poważnie podeszli do przygotowania sprzętu pomimo, że podobno późno udostępniono im salę i pół nocy zajęło im skalibrowanie gramofonu i wkładki która na samym początku grała delikatnie mówiąc – nieciekawie ale z każdym utworem pokazywała, że jest warta swojej ceny.

 

Chyba najbardziej irytujące były wspomniane wcześniej reklamówki JBL, może celowe działanie mające na celu zagłuszenie konkurencji ;-).

a tutaj jeszcze kilka zdjęć:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakew, 7 Lis 2009, 16:27

 

"Czego nie było rok temu - doliczyłem się aż 10 kobiet w 1 salce, audiofilek prawda. Była to co prawda salka z systemem za 1,5 mln."

* * *

Nie bądź naiwny. One tylko zwietrzyły kolejna okazję by się pokazać. (Takie już są.)

Kobiet rzeczywiście było więcej ale lwia część z nich to osoby towarzyszące swoim nałogowcom i przyciągnięto niejako na siłę. /Uwierzę, że nie, jak zobaczę ich wpisy (wrażenia)na forum./

 

PS. Żadna nie chce być nr 2. (po Audio).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

markul3, 7 Lis 2009, 18:02

 

"Odczuwam wielki niesmak związany z niepojawieniem się firmy Amparoaudio (Lowther Club) na AS."

* * *

To nieprawda - BYLI. Grało u nich przednio, byłem zachwycony -> patrz mój zamnknięty wątek o wrażeniach z AS'09.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę :) opiszcie jak się słuchało Dynaudio Consequence Ultimate Edition, zwłaszcza jak odebraliście wysokie tony, które chyba powinny grać z podłogi? :> Ja nie załapałem się już na odsłuch tych dziwolągów...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gracz, 7 Lis 2009, 21:14

 

"Chyba faktycznie "nuda" jak pisze americano, bo licho z komentarzami nie mówiąc o zdjęciach..."

* * *

 

Ja tam się wysiliłem i założyłem wątek "WRAŻENIA PO AS'09" ale wątek zamknięto :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p, 8 Lis 2009, 22:37

 

"dokladnie dla mnie dzwiek wystawy po wielu latach panu Andrzejowi z esa sie udalo czyzby to zasluga pozbycia sie nagry i cyrusa?'

__________

:) Dobre ! :) /I prawdziwe :)/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

palton, 9 Lis 2009, 00:19

 

"Z tańszych (normalnych) pokazów, świetnie wypadły kolumny audiosolution, za 6500zł, z batlabem epoką3, i cd Yamahy 2000, kable chyba Kimber.

Robert"

______________________________

Zgadza się :) /Quasarus'y./

Z takimi można się starzeć... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mr.G, 9 Lis 2009, 00:58

 

"Minusy:

Wszyscy amatorzy fotografii ze swoimi lustrzankami i dodatkowymi lampami. Ciężko jest robić te zdjęcia pomiędzy utworami?"

________________________

Każdy ma mało czasu,a chciałoby się zobaczyć/posłuchac jak najwięcej.

2 dni wystawy AS to za mało !!!

Między utworami to ludzie chodzą i oglądają sprzęty (czyli je zasłaniają).

Nie będę czekał 10-15' by zrobić fotkę. A impreza 1x / rok. /Każdy szanuje swój czas./

Flesha wyłączyłem (wszelkie efekty dźwiękowe też.) I dlatego - w większości - mam teraz nie najlepszej jakości foty bo robione bez błysku :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

barni, 9 Lis 2009, 00:25

 

"Markow's Team - podobało mi się do czasu jak nie poszła do CD moja Carmina Burana. Gorzej odtworzonej jej jeszcze nie słyszałem na żadnym sprzęcie. Wiec chyba jednak dźwięk do końca nie jest uniwersalny."

____________________

A pomyślałeś, że może tu dopiero wyszła GORZKA PRAWDA o jakości tego nagrania ? ;)

* * *

Mnie się kiedyś też coś takiego przydarzyło na sprzęcie za straaszną kasę. Puściłem CD-ra i... tamten sprzęt pokazał nie najlepszą jakość kopii, której na wielu systemach po prostu nie doświadczyłem zauważyć. /Bywa./

* * *

Mnie się u p. Andrzeja podobało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GT

 

Ja słuchałem w sobotę z 10 minut (krótko) ale sala prawie pusta była po 20:00.

Wysokich w ogóle nie było (?!);) a powaznie to scieliły sie gdzieś na wys.1,5 m.

Ogólnie słuchając Dead Can Dance z koncertowej płyty CD byłem zaskoczony niesmowicie ubogim brzmieniem tego zestawu. Barwa wyblakła, brak basu, istniała własciwie tylko srednica płaska jak decha.

 

Dla mnie brzmieniowa porażka.

Później jak juz wyszedłem ktoś zapuscił Van Halen i...bas sie pjawił na schadach poza sala ;).

 

Najdziwniejsze wrażenia i najwieksza porażka jak dla mnie na AS2009.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mr.S, 9 Lis 2009, 09:17

 

"Proac'a - za słaba góra, zbyt przygaszona"

 

Bo taką koncepcję dźwięku proponuje S. Tyler.

* * *

Miałem ProAc'i (T2k) i tam góra była niejako podporządkowana, schowana w średnicy. Nie dominowała, nie wiodła prymu, była troszkę za słabo słyszalna,rzekłbym NIEOFENSYWNA, prawda. Ale była, dawała znać o sobie jak już jak naprawdę musiała. Przez taką filozofię, brzmienie jest u ProAc'a b. homogeniczne i sprawia wrażenie "perfectly natural". /Czasem mniej, znaczy lepiej./

Jak chcesz inaczej (góra śmielej (ale dobrze) sobie poczynająca), radzę zmień firmę...

 

Jako przykład podam metalowe gwizdki w EPOS M12i kontra ProAc Tablette 2000.

 

Moim zdaniem EPOSy są o jakieś 10% lepsze od T2k, choć dźwięk mają (takie miałem 1-e wrażenie po T2k) jakby szczuplejszy. Jednak całościowo EPOS M12i,moim zdaniem był górą.

Wtedy ceny: do ok.4kzł /parę -> T2k, i ok. 2,5kzł/parę -> EPOS M12i.

 

Krótko mówiąc, dobrze wyłapałeś: góra może być o wiele ciekawsza niż w ProAc'ach. (Mimo to brzmienie ProAc'ów nadal uważam za fajne. Ja zmieniłbym w nich górę ale to już nie byłyby ProAc'i.)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakew, 9 Lis 2009, 09:19

 

"Audio Solution (głosniki za 35K, pomimo że nie wyglądały)"

______________

Coś pokręciłeś ;) One kosztowały zaledwie (!) 6,5kzł /parę (B. tanio !!! -Patrz mój zamknięty wątek o wrażeniach z AS'09.

 

Dla mnie grały nie dość, że ciekawiej, LEPIEJ niż D28 ProAc'a, to ich cena daje do myślenia... ;)

No ale to już sprawa ich Producenta.

My możemy się z niej tylko cieszyć i kupować Quasarus'y, póki mają jakby o ~50% zaniżoną watość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

americano, 12 Lis 2009, 21:23

 

>Elb

>z tą wykładziną to niezłe jaja :)

>Czy dobrze myślę, że coś tu lekko trąci sprawą sądową?

 

Spoko, pisałem już wcześniej, że to był ŻART :-)

 

W hotelu akurat po AS była planowa wymiana wykładzin w salach konferencyjnych. Jak tylko AK się wyniósł, weszła ekipa od wykładzin.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.