Skocz do zawartości
IGNORED

Audio Show 2009


Redaktor

Rekomendowane odpowiedzi

Elberoth

 

Daj namiary na tych fachowców od wykładziny.

W tygodniu będę zrywał podłogę w pokoju a chłopaki jak widać robotne i wprawę mają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=>Jazz :-), 8 Lis 2009, 23:07

 

>Jako wystawca, pomijajac ewidentne i znane wszystkim ograniczenia na AS, moge zaadresowac jeden z

>elementarnych i waznych problemow w obsludze niektorych krytykow-amatorow.

>

>Nalezy pamietac, ze niestety znaczaca ilosc zwiedzajacych podrozuje z selekcja bardzo zle nagranych

>CD, tak kopii jak i oryginalow, ktore w niektorych przypadkach psuja prezentacje nawet na >1

>godzine.

>

>Takze zarzuty nieprawidlowej funkcjonalnosci urzadzen podczas odsluchow n.p. remasteringow w

>postaci DSD/SACD nagran z lat 50-60 ubieglego wieku swiadczy przede wszystkim o niskiej wiedzy

>muzycznej i to wsrod osob inwestujacych imponujace sumy w technologie. Efektywnie nalezy tez wiec

>zwracac szczegolna uwage na typ odtwarzanych nagran i powstryzmac sie przed materialem

>zbyt....ambitnym.

 

Polecam moje odsłuchowe doświadczenia płyt CD które w dobrej wierze kupujemy na co dzień. Nawet bardzo dobre lasery w topowych odtwarzaczach nie radzą sobie z płytami z zaburzonym stosunkiem pitów i landów dając paskudny posmak cyfry

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Niektóre ukochane CD można poprawić i polecam to zrobić

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=>Jazz :-), 8 Lis 2009, 23:07

 

>Jako wystawca, pomijajac ewidentne i znane wszystkim ograniczenia na AS, moge zaadresowac jeden z

>elementarnych i waznych problemow w obsludze niektorych krytykow-amatorow.

>

>Nalezy pamietac, ze niestety znaczaca ilosc zwiedzajacych podrozuje z selekcja bardzo zle nagranych

>CD, tak kopii jak i oryginalow, ktore w niektorych przypadkach psuja prezentacje nawet na >1

>godzine.

>

>Takze zarzuty nieprawidlowej funkcjonalnosci urzadzen podczas odsluchow n.p. remasteringow w

>postaci DSD/SACD nagran z lat 50-60 ubieglego wieku swiadczy przede wszystkim o niskiej wiedzy

>muzycznej i to wsrod osob inwestujacych imponujace sumy w technologie. Efektywnie nalezy tez wiec

>zwracac szczegolna uwage na typ odtwarzanych nagran i powstryzmac sie przed materialem

>zbyt....ambitnym.

 

Polecam moje odsłuchowe doświadczenia płyt CD które w dobrej wierze kupujemy na co dzień. Nawet bardzo dobre lasery w topowych odtwarzaczach nie radzą sobie z płytami z zaburzonym stosunkiem pitów i landów dając paskudny posmak cyfry

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Niektóre ukochane CD można poprawić i polecam to zrobić

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Z tańszych (normalnych) pokazów, świetnie wypadły kolumny audiosolution, za 6500zł, z batlabem epoką3, i cd Yamahy 2000, kable chyba Kimber.

Robert

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=>Elberoth, 8 Lis 2009, 23:19

 

>23:00 i prawie wszystko z hoteli zabrane. Niektórzy wystawcy słowo "wszystko" potraktowali bardzo

>dosłownie.

>

>Sala Galeria w Hotelu Sobieski, godz. 22:55 ...

 

 

 

No cóż pewnie się zdziwią jak dostana wyższy rachunek.

 

Sprawa ma także drugie dno !

 

Jak w takiej sali przy tak cienkiej wykładzinie przyklejonej na betonie ma cokolwiek jakoś sensownie grać?

 

Po prostu fatality pokaz musiał się nie udać w tak kiepskich warunkach i stąd ta krewkość u wynajmujących

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McGege, 8 Lis 2009, 23:42

 

>Panom z Audioklanu tak odbiło, czy to obsługa hotelu postanowiła ją zdemontować.

 

Ani to, ani to ... akurat w hotelu mieli zmienić wykładzinę we wszystkich salach i postanowili z tym zaczekać do AS. Ale fajnie wygląda, tak 1h po imprezie :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=>Jazz :-), 9 Lis 2009, 00:18

 

>[email protected]

>

>Ile za SACD?

 

Czytaj między wierszami ;)

 

Za to z płytkami Hybrid w warstwie CD nie ma problemu i faktycznie da radę jeszcze wycisnąć więcej analogu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje 5 złotych po AS.

Miło było w pokoju gdzie grały małe WLM-y z subwooferem -muzykalny, niewymuszony i fizjologiczny dźwięk. Co ciekawe za źródło robił ... PC-t z iTunes'ami. Subwoofer dla poszukujących sta po prawej stronie pod ścianą, dosyć smukły ale wysoki. Człowiek obsługujący na pytanie czemu nie gra z CD stwierdził, że CD zrzucone do formatu bezstratnego niczym sie nie różni od CD, a jest o wiele wygodniejsze. Szkoda, ze nie zapytałem z jakiej karty muzycznej korzystał....

 

Przyjemnie grało również w dwóch pokoajch gdzie grały zestawy Ancient Audio na Etonach ( jedne podstawkowe u producenta i wolnostojące w.... nie pamiętam :). Kapitalne wrażenie sprawia ta Etonowska kopólka, połaczenie szybkości Focala z delikatnością Dynaudio.

 

Dźwięk Dynaudio Consequence z elektroniką Accuphase podobał mi się, jednak nie stanowi on jakiegoś przełomu i cena jaką sobie za Consequence liczą jest sporo przesadzona. Było miło, ale do rzucenia na kolana jeszcze ciut brakowało. Poza tym miałem dziwne wrażenie podbicie lekkiego góry ale możliwe ze wyniao to z tego, że stałem z boku.

 

W przeciwieństwie do większości podobało mi się w pokoju Ancient Audio, a nieszczególnie w APS. Nie mówię, że było żle, ale rok temu grały one sporo lepiej. W tym roku chyba trochę przesadzili z przetłumieniem pokoju i niektór rzeczy wyskakiwały czasami na twarz. Ew. efekt taki dawał ten srebrny DAC Weissa, który wtedy grał.

 

Ciekawie grały zestawy ASW z elektroniką ASR-a. Natomiast zupełnie nie podobał mi się dźwięk Linna Klimax. Ciemny, podbasowiony, bez blasku.

 

MIło zarał Revel Ultima 2 z Levinsonem, skoda, ze prowadzący zdecydowali sie wprowadzić swoją formułę pokazów, czyli 3 własne numery demo i "następni proszę".

 

Zupełnie nie podobało mi się Cabasse - podbarwiony estradowy niemal bas, brak integracji poszczególnych częsci pasma, dźwięk duzy i bardzo bezpośredni podany "na twarz"

 

Tenor Audio na Hansenach również nie zachwyciło, dźwięk również duży i bezpośredni, dla mnie zbliżony do reprodukowanego przez zestawy tubowe. Pomieszczenie miało również gigantyczny pogłos mimo ustroi 4sound rozmieszczonych na scianach.

 

Tact z Focalem - dobrze, ale cieco zbyt dosłownie i chłodno na górze. Dla mnie zabrakło magii, którą z Focali można z pewnością wykrzesać.

 

Super grała ta gigantyczna koncowka Soundartu na Spendorach. Dla mnie jeden z lepszych dźwięków wystawy. Za kable głośnikowe robiły MIT Oracle :)

 

Markow's Team - podobało mi się do czasu jak nie poszła do CD moja Carmina Burana. Gorzej odtworzonej jej jeszcze nie słyszałem na żadnym sprzęcie. Wiec chyba jednak dźwięk do końca nie jest uniwersalny.

 

Fatalnie brzmiały te wielkie kubły w pokoju TRStudios. Nie dosyć, że bas był fatalnej jakości, to wystawiający za wszelką cenę poziomem głosności usiłował zrobić z niego zaletę. Efekt - grymas na twarzy większości wchodących, za to w pokoju sporo mlodszych sluchaczy żądnych kinowych wrażeń.

 

Świetnie grały te wysokie xaviany zasilane z Blacknote, kilka razy przechodzilem kolo tego pokoju za każdym razem robiły na mnie świetne wrazenie.

 

Reiymo na Davone w zasadzie OK, tylko chyba w domu nie przyzwyczaiłbym się do dźwięku emitowanego z okolic podlogi.

 

Ładnie grały zestawy Harbetha - bardzo organicznie i muzykalnie.

 

W pokoju T+A wielkie pudla grały taj samo jak wyglądały, czyli były wolne, zgaszone i z basem niczym z prawdziwego kotła, tyle że kuchennego ;)

 

Tyle na szybko. Generalnie wystawa OK !:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu masz wszystko na temat tego kompa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...... tylko że on mógł robić tylko za transport a dzwięk był pewnie dostarczany optykiem do jakiegoś DAC'a

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

there are no answers, only choices ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[email protected],

 

;)

 

P.S. W naszym systemie zapis CD byl automatycznie "oversampled" czterokrotnie, co dalo znakomite rezultaty przy zapisie 44.1 kHz. Tak naprawde, brakowalo nam jeszcze niedostepnej koncowki mocy z fabryki do mariazu z uzytym w niedziele Criterionem w trybie DC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W WLM facet miał PCta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Fajnie grało w Moje audio. Manley z Harpią. Dobra góra i średnica. Na basie można lepiej, ale na tle innych poprawnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Kule Cabasse miały świetną przestrzeń (nikt o tym nie pisze, co mnie dziwi). Niestety bas był wszechobecny i gdyby nie on to byłoby świetnie (do akustyki, panowie się nie przyłożyli). Ktoś napisał że grają koncertowo, a ja myślałem że właśnie chodzi o złudzenie koncertu na żywo.

Robert

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka uwaga apropos Dynaudio Consequence z elektroniką Accuphase (słuchałem dwukrotnie) - gramofon grał tak samo jak CD. Pewnie trudno byłoby odróżnić w ślepym teście. Generalnie, tam wszystko grało podobnie. To nienajlepiej świadczy o elektronice ... chyba po prostu na tranzystorach a zwłaszcza przedwzmacniaczach tranzystorowych pewnych ograniczeń się nie przeskoczy. Nie był to oczywiście zły dźwięk (rozmach, makrodynamika, równowaga tonalna ..i potrafi grać głośno), może nawet jeden z lepszych ... ale ..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>[email protected], 9 Lis 2009, 00:13

 

>Polecam moje odsłuchowe doświadczenia płyt CD które w dobrej wierze kupujemy na co dzień. Nawet bardzo dobre lasery w topowych odtwarzaczach nie radzą sobie z płytami z zaburzonym stosunkiem pitów i landów dając paskudny posmak cyfry

 

Oczywiście... co na to lekarz?

Ja polecam się zdystansować od tych bredni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem pierwszy raz na AS2009 i impreza bardzo mi sie podobała aczkolwiek sporo minusów też zauważyłem.

 

Minusy:

- Wszyscy amatorzy fotografii ze swoimi lustrzankami i dodatkowymi lampami. Ciężko jest robić te zdjęcia pomiędzy utworami?

- Głośność - głośniej znaczy lepiej dla dużej części wystawców co powodowało, że w kilku pokojach nie mogłem dłużej gościć.

- Bieganie po schodach w Sobieskim. Tak wiem jestem marudą :)

- Ludzie dający jakieś strasznie nagrane płyty i katający reszte uczestników odsłuchu. Na szczęście niektórzy reagowali dość szybko i w humorystyczny sposób np: pokoj Soundart - chętnie posłuchałbym tego systemu z innym głośnikami.

- Arogancja wystawców: Ancient Audio, Hi Fi Club, JBL (tak ten ze zdjęcia, prezentacja popsuła radość odsłuchu).

- LINN - tragedia i jeszcze raz tragedia. Nie wierzyłem w to co słysze.

- Cabassy - właśnie się popsuły jak przyszedłem posłuchać. 600k o zgrozo!

- Lipisnki Sound - nie wiem po co pakowac te wielkie kolumny z estradowym zadeciem do pokoju wielkosci przyzwoitej łazienki? Niby fajnie grało ale bez magii.

- Ancient Audio - za to co puszczał Waszczyszyn. Słaba jakość. Strzał w kolano. Za głośno to wszystko wyło.

- Accu+ nie pamiętam. Cienko za tą kasę.

 

Plusy:

-WLM - pięknie grają te bączki małe. Naprawdę ciężko w to uwierzyć.

-Avantgarde Acoustic - to jest zdecydowanie mój dzwięk. Posłuchałbym tylko z czymś innym niż z Ayonem. Jakoś mnie te wzmaki nie przekonują. Trzeba świnkę rozbić na gwiazdkę.

-Wilson Audio z serwera muzycznego. Super ale nie za te pieniądze.

-Jadis+Sonus Faber. Pięknie. Pięknie!

-Esa+McIntosh. Bardzo sympatyczne monitorki.

-Raysonic+te polskie kolumny. Fajnie grało ale jak wchodził wokal to miałem wrażenie, że frontman leży na podłodze i śpiewa.

-Kolumny mosty - fajny design, bardzo przyzwoicie grały.

 

Jak mi się coś przypomni to dopiszę.

 

Aha, po tym pełnym emocji weekendzie poszedłem do filharmonii posluchać Wagnera i Schummana pod Norringtonem i tak słuchając sobie Radio-Sinfonieorchester Stuttagart trzymając w reku karnet za kilkaset złotych myślałem o tych pieniądzach, które wydałem i wydam na te wszystkie zabawki, które widziałem. A przecież to tylko trochę przybliży mnie do wrażeń, które właśnie miałem.

 

Mr. G

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tych co nie byli, zdjęcia chwalonych WLM i Regi.

 

(zdjęcia _m3d)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-579-100001029 1257725201_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

barni, 9 Lis 2009, 00:25

 

>Markow's Team - podobało mi się do czasu jak nie poszła do CD moja Carmina Burana. Gorzej odtworzonej jej jeszcze nie słyszałem na żadnym sprzęcie.

 

Jeżeli to niemiecka EMI z 1980r to ona nigdzie nie ma prawa zagrać, z radia idzie czasem lepiej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Ogólnie:

Dynaudio słabiutko, Linn (tu się zgadzam) tragedia, Lipiński słabo, wlm słabo, levinson + Ravele słabo, sonus + jadis raczej słabo (bas do d...)i słaba przestrzeń ale niezła barwa,

Manley + reymo + davone dobrze, manley+ Harpia dobrze, avalon dobrze, (Qasarus) audiosolution + batlab+ yamaha dobrze (może nawet napisałbym że b.dobrze), thiele +mac poprawnie ale bez fajerwerków, Focale (trochę za głośno i ostro, ale gość na klawiszu nieźle zakręcony :-) dobrze, proac dobrze, mbl byłoby super, ale... bas słabo kontrolowany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>- LINN - tragedia i jeszcze raz tragedia. Nie wierzyłem w to co słysze.

 

Słuchałem Linn'a - nie użyłbym słowa tragedia bo nie grało tragicznie, jednak wchodząc do sali zadawałem sobie pytanie czy znowu usłyszę to charakterystyczne matowe brzmienie Linna i znowu je usłyszałem, tym razem dość wyraźnie. Linn konsekwentnie stosuje swoistą dla swoich klocków matową prezentację średnicy i góry - jednym się to podoba innym nie za bardzo. Do końca taka prezentacja neutralna nie jest, choć nie można tym systemom zarzucić że grają ostro i nieprzyjemnie - kilkugodzinne słuchanie w tym przypadku nie zakończyłoby się awarią narządu słuchu jak to w przypadku niektórych innych systemów prawdopodobnie by nastąpiło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Zapomniałem o Markowie, naprawdę nieźle poza samą górą, gdzie brak szczegółów i planktonu. No i przestrzeni w głąb brak, to zapewne wina pokoju. Dobry bas, średnica i dynamika oraz barwa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje 0.03 zł z wystawy:

 

To co mi się podobało:

Cześć,

- system MBLa,

- system oparty na Harbethah SHL5,

- Esa z McIntoshem (w końcu dobry dźwięk w pokoju ESY),

- Thiel z McIntoshem (twierdzę, że to nie jest optymalna para, ale grało bardzo ok). Miła atmosfera,

- Wilson Audio z Audio Research 110 (po raz pierwszy podobała mi się prezentacja Audio Fastu). Zupełnie nie łapię koncepcji serwera muzycznego służącego przegrywaniu płyt CD. To mam te płyty pożyczać od sąsiadów, czy przegrywać swoje własne? Jeżeli swoje własne, to po co mam je w ogóle przegrywać - idea lepszej dostępności jest ok, ale nie za te pieniądze.

- podobało mi się Dynaudio z Transrotorem, chociaż Transrotor Argos moim zdaniem nie wybronił się dźwiękowo w kontekście ceny.

- podobały mi się małe kolumienki Devone (chyba taka nazwa). Takie znaczki Nike, ale bardzo ciekawie zagrały,

- Jadis z Sonus Faberem. Barwa bardzo przyjemna. Trochę kłopotów z basem (pomieszczenie na planie kwadratu)

- parę innych małych kolumienek w Sobieskim.

 

 

Poniżej oczekiwań:

 

- Avalony z Carry (to moje kolejne podejście do kolumn Avalona i chyba ostateczne przekonanie, że to nie mój dźwięk)

- system Linna (zagrało to bardzo słabo),

- Art Loudspeakers (dużo sobie obiecywałem, niestety poniżej oczekiwań),

- Revele z Mark Levinsonem zagrały ok, ale prezentacja z ręką w kieszeni w pseudo hamerykańskim stylu - nie do przyjęcia! Nie wyobrażam sobie z tym panem robienia jakiegokolwiek biznesu i prowadzenia delikatnych negocjacji cenowych zakupu prezentowanego sprzętu.

- RCM - w tym roku jakoś zupełnie bez jaj. Wygląda na to, że w ubiegłych latach kolumienki Duevel robiły dźwięk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje typy:

 

Ancient Audio – zgodnie z filozofią firmy, wybranym kierunkiem, fajna przestrzeń jedyne co nuży to „program obowiązkowy” przezentowany przez właściciela,

ESA (podstawkowe) – czysto, równo, z ciekawym drivem, czuć było zapas i potencjał. Perfekcyjnie wykonane (podstawka + stand),

WLM – dynamicznie z pewnym podbarwieniem (ale to wina pokoju), lekko nachalnie ale mimo wszystko mi się podobało,

Vienna Acoustics – duży potencjał, dynamika w wykonaniu krella na najwyższym poziomie ale mimo wszystko za chudy dolny bas.

 

Bez emocji a na nie liczyłem u:

Proac’a – za słaba góra, zbyt przygaszona, słumiona duży + dla prezentujących za szybkie zmiany płyt

Hansen’a – za mała przestrzeń, płasko, ostro, ratowali się dywanami przed zestawami ale niewiele pomogło,

Ultrasone – słabe źródło i wstępnie zniechęciłem się do pro2500 a miałem je wziąć w ciemno

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, rzeczywiście co człowiek to opinia. W związku z tym ograniczę się do chwalenia bo jaki sens ma wieszanie psów w sytuacji gdy wyraźnie widać że nie mamy, Panowie, słuchu absolutnego (jak Lipiński:))

 

Lipinsky, Levinson, McInotsh z Thielami, Musical, Rega, Audio Solution (głosniki za 35K, pomimo że nie wyglądały) i jeszcze kilka innych brzmień na wystawie mnie się podobało:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. mało że co czlowiek to opinia, ale jeszcze ktoś pisze wyżej że jak poszedł drugiego dnia to mu się to samo calkiem inaczej podobało niż pierwszego :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.