Skocz do zawartości
IGNORED

Audio Show 2009


Redaktor

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co widzę, to nikt jeszcze nie wkleił zdjęć najdroższego systemu na tegorocznym Audioshow, więc...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-21828-100000979 1257784272_thumb.jpg

post-21828-100000980 1257784272_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpisuje się że największe wrażenia przestrzenne zrobił na mnie WLM na dodatek WLM grało nie z CD a z zwykłego komputera Pc, te malutkie kolumny ( stella) w połączeniu z tym wzmakiem WLM Sonata to jakaś magia - bo nigdzie indziej czegoś podobnego nie słyszałem, tylko nie udało mi się dowiedzieć co to za małe urządzenie było też podłączone do tego zestawu - takie małe srebne wielkości 2 zasiłlaczy od kompa ( widoczne na zdjęciu stoi przy kompie po lewej stronie)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cadam, 9 Lis 2009, 12:20

 

>[email protected], 9 Lis 2009, 12:09

>

>>>dywan102, 9 Lis 2009, 12:06

>>

>>No tak ale przy recznej frezarce, pilarce, etc. można słuch stracić i co Ci później z takich

>kolumn

>>;)

>

>Dlatego należy używać ochronników słuchu. Ja zawsze zakładam słuchawki ochronne gdy majsterkuję.

 

Coś TY ?!

 

jak ma być tanio to ochronniki nie wchodzą w grę. Poza tym z ochronnikami to jak z high endem są kiepskie dobre i bardzo dobre tutaj akurat cena idzie za jakością :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

americano, 9 Lis 2009, 18:03

 

No to przynajmniej "oszustwo doskonałe" :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja suba w okoju z WLM nie widziałem, ale też za firanki pod podłoge itp nie zagląałem więc może i gdzieś schowany był, a jesli tak to może ma ktoś fotre z tym subem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masza1968

(Konto usunięte)

krzysiekol, 9 Lis 2009, 18:15

 

>ja suba w okoju z WLM nie widziałem, ale też za firanki pod podłoge itp nie zagląałem więc może i

>gdzieś schowany był, a jesli tak to może ma ktoś fotre z tym subem?

 

stał na samym środku prawej ściany między podłogowymi WLMami. Stał i grał. Jekieś zdjęcie się tu przewinęło z widocznym kablem od suba do tej puszki obok PCta. To chyba ta pseudo aktywna zwrotnica WLMa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kontrolą basu nie było jakoś szczeólnie dobrze, natomiast skrzynka suba jest genialna, ponieważ podczas basowych impulsów pod dłonią przyłożoną do obudowy nie było nawet lekkiego mrowienia, podczas gdy większość basowych dopalaczy trzęsie się w takich okolicznościach, jakby się miało zaraz rozlecieć

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt a pokoju APS, co prawda wiadomo co grało ale tu namacalny dowód ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-24582-100000973 1257788266_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam to bylo moje kolejne juz chyba 6 AS i jak zwykle jestem bardzo zadowolony a tym razem nawet bardziej niz kiedykolwiek z kilku powodow.

 

W tym roku postanowilismy z zona pojechac w piatek i zanocowac w hotelu co okazalo sie pomyslem wrecz idealnym bo byl czas na odpoczynek przed gonitwa ,relax,kino zwiedzanie itp przyjemnosci.

 

Nie zabralem kolegow ktorzy to zazwyczaj mocno dezorganizowali zwiedzanie poniewaz kazdy chcial isc i jesc gdzie indziej wiec wyeliminowalem ten dyskomfort i po sprawie (wolimy niezaleznosc i tyle).

 

Teraz cos o czym nie napisal nikt czyli o spotkaniu paru osob z forom i mozliwosc porozmawiania w realu co bylo bardzo fajnym akcentem:

 

A wiec dane mi bylo po raz pierwszy zrobic zbiorowe zdjecie pod obrazem i zagadnac kolege paltona ,rekina,Twonka (ten niestety uciekal od nas w poplochu jak oparzony hmm nie mam pojecia dlaczego?)

 

Najwiekszym zaskoczeniem okazal sie pitaszyl dlatego tez czekalem na to spotkanie by samemu ocenic czlowieka a nie smarowac kocopoly na forum a okazal sie sympatycznym kompetentnym facetem z ktorym sobie pogawedzilem wesolo przy dzwiekach coz to duzo mowiac systemu moim zdaniem najlepszego na wystawie w stosunku jakosc cena (dzieki wszystkim ktorzy razem z nami bawili sie muzyka do godz 21 o kt musielismy z zona niestety udac sie w droge powrotna do domu:)

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze swoje Trzy grosze :)

 

1) Wielu pisze, że revele zagrały ok. Ja byłem na prezentacjach K2 i reveli - dopiero JBL-e pokazały klasę elektroniki i to był wyborny dzwięk, jeden z "NAJ" na AS. Revele to było tanie granie jak dla mnie, przynajmniej przy JBL-ach.

 

2) WLM-y na moje ucho były bankowo dopalane subkiem :) Raz, że jednak wibrował, dwa, że bas był przepotężny jak na takie maleństwa :) Tak czy siak było miło.

 

3) Fajnie też zagrały Wilsony, ciepły, nasycony i gorący dzwięk, mi się podobało, ale niektórym troszkę muliło.

 

4) Osławiony Lipiński... nie czarowało, grało trochę "szaro" (może dlatego że "to zła płyta była", he he :P)

 

5) Triangle z primare - szybko męczyły dzwiękiem, żyletki latały po pokoju na wysokich...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie o pewien utwór czesto grany w sobieskim

 

w kilku pokojach go słyszałem, moze ktos wie o jaki utwór i kto tą wersje wykonuje

 

była to jakby jazzowa przróbka 'walking on the moon' police'ów

 

z góry dzieki za info co to byla za wersja

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masza1968

(Konto usunięte)

jukol, 9 Lis 2009, 19:07

 

>a ja mam pytanie o pewien utwór czesto grany w sobieskim

>

>w kilku pokojach go słyszałem, moze ktos wie o jaki utwór i kto tą wersje wykonuje

>

>była to jakby jazzowa przróbka 'walking on the moon' police'ów

 

Mocny kontrabas?

Pewnie Yuri Honing Trio z płyty Star Tracks.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najdluzej przebywalem w pokoju o ktorym wczesniej wspomnialem czyli Markow,s Team dla atmosfery jaka tam panowala ,ludzi ,muzyki (podziekowania dla Andrzeja M. mistrzostwo swiata:) oraz sprzetu ktory ,,kolysal dusze,,to cyba najlepsze okreslenie dla tego jak gralo z Altecami.

 

,,System Marzen,, Rega poprostu rewela za smieszne pieniadze i kolejna okazja do pogadania z forumowym kolega ktory nie bal sie wystawic na AS i pokazac ze recka w gazecie nie byla tylko czczym gadaniem a calkowita prawda poparta faktami -moja rekomendacja i szacun za odwage.

 

Stoisko Kody i mile zaskoczenie na moja prosbe przedstawiciel zmienia kolumny w 5 sek i umozliwia tym samym odsluch K-2000 od dawna mnie interesujacych z racji pozytywnej recenzji W .Paculy o ww (za tysiaka z kawalkiem ,,kawal,, dobrego dzwieku (detronizacja s-520 Ushera)

 

Swans swietrny dzwiek i mila obsluga bez protestu zmieniaja kolumny na zyczenie.

 

Audio Academy bomba.

 

Generalnie wycisnelismy z imprezy ile sie da by byc zadowolonym a o to chodzilo.

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym roku pierwszy raz wybralem sie na AS. w sobote Sobieski i Kyriad a niedziela w Bristolu i uwazam ze wybor byl trafny. szczegolnie Sobieski to jest maraton, tam jest po prostu wszystkiego duzo, lecz zostal mi w uszach jeden dobry dzwiek ktory krell reprodukowal z jednym wielkim minusem jakim bylo polaczenie kolumn dwoma roznymi kablami. pisze o tym bo wydaje mi sie ze mija sie to z dobrymi zasadami hi-end`u

 

czytajac wasze wypowiedzi widac ze kazdy ma inne preferencje, jedni cos chwala inni na odwrot, wiec moze wypowiem sie tylko na temat 2 systemow, ktore faktycznie zrobily duze wrazenie na mnie:

 

Wilson Audio- jedne z najlepiej brzmiacych kolumn - w przeszlosci duzo sluchalem wattpap`ow 7, wiec juz mialem wyrobiony pewien poziom odniesienia i Sasha zagrala rewelacyjnie.

 

McIntosh wraz z Thielami - ten pokaz byl dla mnie najlepszy. pierwszy raz gdy poleciala plyta Stocfisch Records uslyszalem taka przestrzen i naturalnosc, tym bardziej ze ten kawalek lecial na wielu pokazach.

 

Reasumujac, bardzo dobrze ze jest cos takiego jak AS na ktorym kazdy moze zobaczyc i posluchac z bliska tak wiele konstrukcji wybierając swoich faworytow.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak te Kody Harmony to bardzo dobre kolumny, tylko że nie mają obszernej sceny, za to barwa-bajka jak za tą cenę. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Forumowicze, może ktoś widział słyszał jak grał niemiecki system budżetowy firmy BLOCK?

Wzmacniacz V100 i odtwarzacz C 100? Poproszę o jakieś słowo komentarza...

Z góry wielkie dzięki...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jukol, 9 Lis 2009, 19:07

 

>a ja mam pytanie o pewien utwór czesto grany w sobieskim

>

>w kilku pokojach go słyszałem, moze ktos wie o jaki utwór i kto tą wersje wykonuje

>

>była to jakby jazzowa przróbka 'walking on the moon' police'ów

>

>z góry dzieki za info co to byla za wersja

 

Taa...to Yuri Honing i zapewne grali z samplera Dali...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wklejam linka do fotek z Audio Show 2009 z Sobieskiego

 

Miłego oglądania

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

foto

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-22608-100000958 1257793968_thumb.jpg

post-22608-100000959 1257793968_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ha, zatem zachwyty nad WLM stella monitor należy zrewidować w kontekście ceny tego co grało.

Przy założeniu, że grał najtańszy sub WLM za 10.000 zł cena za całość to 16.200 zł.

 

Ale bym się uśmiał gdyby tak samo zagrały kolumienki od miniwieży z papierowym tweeterem podłączone pod rześką lampkę plus jakiś niedrogi sub studyjny.

Np. takie kolumny z allegro za 17zł plus 13zł przesyłka :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

W końcu stało się,odwiedziłem AudioShow!

 

Najdłużej gościłem w pokoju MBL-a ze słynnymi RADIALSTRAHLERAMI 101E mk2.Wzmocnienie powierzono drugim od góry w ofercie MBL końcówkom mocy-9008A.Trochę dziwi mnie to iż nie zaprzęgnięto do pracy mono bloków MBL 9011.Standardowo przedwzmacniacz MBL 6010D,oraz topowy dwuczęściowy CD.

 

W pierwszej kolejności należy się wręcz reprymenda dystrybutorowi za ustawienie,a w zasadzie za fatalne umiejscowienie kolumn 101!Ułożenie zestawów 101 było w standardowym układzie jak dla głośników klasycznych(szeroka baza między głośnikami).Rozmawiałem z panem wystawiającym system,zaproponowałem aby przemieścić kolumny i ustawić tak aby dzieliły ścianę na której stały na 3 części.Mało kto zdaje sobie sprawę iż takie rozmieszczenie zagwarantuje promiennikom po tyle samo przestrzeni dookoła przetworników,jest to konieczne.Na jednej z wystaw ustawiono 101-ki właśnie w taki sposób.Niestety to rzadkość.

 

Z racji szerokiego rozsunięcia kolumn najbardziej ucierpiała scena,stała się mniej precyzyjna,pozorne zródła rozmyte(chociaż kolumny te grają plamami),trójwymiarowość nie rzucała na kolana.Wszystko to w wartości bezwzględnej samych kolumn.Ich możliwości są zdecydowanie większe.

Oczywiście należy podkreślić że akustyka pomieszczeń hotelowych jest co najmniej kiepska.Ściany miękkie,wręcz chyba kartonowo gipsowe.Zatem bas i niższa średnica wypadły jakby nie miały energii.Werble były słabe,stopa była słyszalna dobrze dopiero gdy w swych składowych zawierała bardzo niskie częstotliwości,wtedy praktycznie podłoga falowała w''rytm''uderzeń.Niższa średnica przy kontrabasie czy fortepianie wzbudzała pomieszczenie,to tyle jeśli chodzi o akustykę pokoju.

 

Średnica,wyższa średnica i wysokie to już klasa brzmienia zarezerwowana tylko dla najlepszych urządzeń.Głosy były realistyczne,blachy''skrzyły''się,miotełki były mocno aksamitne.

 

Jeśli radialstrahlerom zapewni się należyte ustawienie to''odwdzięczą''się fenomenalnym dzwiękiem mocno trójwymiarową sceną i niezwykłą czytelnością.

 

Szczerze mówiąc po AS nabrałem ochoty na porównanie-oryginalne 101 VS moje repliki.Kto wie może za rok tak uczynię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-19836-100000954 1257794865_thumb.jpg

post-19836-100000955 1257794865_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-19836-100000951 1257795147_thumb.jpg

post-19836-100000952 1257795147_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się WLM nie podobał. Dźwięk jakis taki totalnie napompowany, jak na sterydach. Nie wiem czy bardziej efektowny czy efekciarski, wg mnie na dłuższą metę jednak męczący. I na pewno grał sub.

To samo MBL. Wrażenie piorunujące, ale czy chciałbym z tym żyć na co dzień? Chyba jednak nie.

Hansen Audio - jak dla mnie grało całkiem ok, ale może to wrażenie bierze się stąd, że słuchałem tuż po super prezentacji JBL/ML, a po tym doświadczeniu trudno się było czymkolwiek rozczarować.

Mieszane uczucia mam co do Linna - na niektórych kawałkach była totalna kicha i płaskość, ale gdy materiał pozwalał, system pokazywał pazur i potrafił zejść w czeluści.. Nie wiem

 

Podobały mi się bardzo Harbethy, Xaviany, miałem nadzieję (jako posiadacz produktu tej marki), że zagrają AP, ale to nie był pokój dla tych kolubryn. No i jakoś tak nie wyglądają ...

 

Ogólnie było fajnie, gorąco i duszno :)

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.