Skocz do zawartości
IGNORED

Audio Show 2009


Redaktor

Rekomendowane odpowiedzi

Chris D, 9 Lis 2009, 10:42

 

"Kolejna udana wystawa.

 

Parę moich spostrzeżeń:

 

- zwycięstwo papieru i jedwabiu. Jestem zwolennikiem twardych membran, (chociaż nie metalowych), ale moim zdaniem najwyższą klasę i kulturę brzmienia pokazały właśnie klasyczne przetworniki - Scan-Speak i Usher (a może nawet w innej kolejności: Usher i Scan-Speak). Bardzo dobre kolumny z Akkusa i z nowej polskiej firmy, której nazwy w tym momencie nie potrafię przywołać. Zresztą wszyscy polscy konstruktorzy wypadli dobrze i nie ma najmniejszych powodów do kompleksów.

 

- największą popularność w rodzimych konstrukcjach zyskał aluminiowy kopułkowy Seas - co nie dziwi zważając na cenę i niezliczone peany w Internecie. Niezły głośnik, ale jak dla mnie jego cena jest dobrze skalkulowana."

____________________________________________________

Podpisuję się pod tym obiema rękami :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elberoth, 11 Lis 2009, 15:27

 

"Nie wiem czy wszyscy doczytali, ale ale osób które z biletem AS przyjdą do Centrum Sony w Arkadii, do końca listopada jest rabat 20% na sprzęt elektroniczny."

________________________________________________________________

Czyli za 5 tegorocznych biletów, mam wszycho SONY u nich za free ? A za np. 6, będą mi dłużni kaskę taak ? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek B., 11 Lis 2009, 15:55

 

"kosmiczne ceny na stoiskach z płytami "

___________________________________________

Sorry Kolego ale bzdury wypisujesz. Można było nabyć używane płyty za okazyjne pieniądze.

Źle szukałeś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Redaktor, 12 Lis 2009, 11:27

 

Faktycznie, coś chyba jest (lub było - nie wiem) na rzeczy.

Zanim założyłem wątek o wrażeniach z AS'09, tego wyszukiwarka nie pokazała.

A kombinowałem różnie. (Może za mało.)

/Wydało mi się to dziwne./

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Redaktor, 12 Lis 2009, 11:27

 

>"Mam pytanie, chyba do Redaktora. Czy coś nie działa na forum w zakładce "szukaj"? Nie byłem w tym

>roku na AS i chciałem sobie wyszukać wpisy na temat konkretnych firm - i zauważyłem, że funkcja ta

>nie działa, albo działa selektywnie, przy czym problem dotyczy zarówno informacji starych jak i

>"świeżych"."

>

>Jak się przejawia ten problem? Wrzuciłem na próbę "dynaudio" i wyświetliło mi 48 wątków z tą nazwą w

>tytule i dodatkowo 8 wpisów z innych wątków. Czyli chyba było w porządku?

 

A nie zastanowiło Cię dlaczego tylko 8 wpisów o Dynaudio wyrzuciło? Powinno chyba dużo więcej, nie?

No to zrób to jeszcze raz, i uważnie obejrzyj daty tych ośmiu wyrzuconych wpisów. Zauważysz zapewne że nie wyrzuciło w ogóle wpisów starszych niż 9 listopada br. Czyli że co, przed 9 listopada br nikt nigdy na forum nie użył słowa Dynaudio? Wierzysz w to? Bo ja nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

W każdym z tych wątków były wpisy o Dynaudio starsze. A te 8 wpisów było z kolei spoza tych wątków. Ale może coś faktycznie jest nie tak, nie wiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno pokazać nie tylko wątki, ale też WSZYSTKIE wpisy w których użyto słowa dynaudio, nie? Ale nie pokazuje w ogóle starszych niż 9 listopada br. Nic Ci ta data nie mówi? Przypomnij sobie co się wtedy stało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zresztą nakarm wyszukiwarkę dowolnym popularnym słowem które na pewno było nagminnie używane od zarania forum, a też nie pokaże żadnych wpisów starszych niż 9 listopada br.

Problem zgłaszałem kilkakrotnie, ale oczywiście bez żadnego odzewu. Jak nie działało tak nie działa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elberoth

"Spoko, pisałem już wcześniej, że to był ŻART :-)

W hotelu akurat po AS była planowa wymiana wykładzin w salach konferencyjnych. Jak tylko AK się

wyniósł, weszła ekipa od wykładzin."

 

A to sorry, nie śledziłem tematu...

Dobry żart :) Naprawdę pomyślałem, że to jakiś zatarg audioklanu z hotelem ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam się zdziwiłem ... 0 22:00 przyszedłem zobaczyć czy AK już się spakował, a tam nie tylko że AK już nie ma, to jeszcze nie ma wykładziny :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wyszukiwarkę ja, przynajmniej od wczoraj, uzyskuję pełne wpisy na temat dynaudio - kilkaset od 2002 roku. Obejrzałem np. stare zdjęcia Józwy pokazujące Audience 50 ze śrubkami w nowym miejscu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się powinno być 134 tematy o Dynaudio i są od 2002 r.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiem o co chodzi McG - o ile tematy Dynaudio są wszystkie, to luźne wpisy nt. Dynaudio w tematach innych uciete są rzeczywiście na 9 listopada. Nie ma Dynaudio w innych tematach beyond that date.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stachu7012:

 

Coś mi mówi, że masz fajny skomponowany system (tzn. mógłby mi się podobać :)

(MEX-y czy ktoś prócz nas dwóch (+ ofc. konstruktor) wie jak one grają ? /dla mnie re-wel-ka ! :))/, no i lampa od p. A-ja M. :) He, potrafię to sobie wyobrazić... :) Cedeka nie znam ale piszą o tej marce, że zacna ;)

* * *

Nie wiem czy słuchałeś teraz zestawiku REGI - bomba !:) Ja pierwszy raz :) (A różnie o Redze pisali...). IMHO to taki hiend w miniaturce (podobnie jak MEX-y). Brzmienie topowe, wygląd ładny i intrygujący (skromnie, po audiofilsku, w ogóle cholernie mi się tam wszystko u nich podobało, łącznie ze stolikiem (jakiejś polskie firmy ale designersko pasował jak ulał :).

No i ten brak przerostu formy nad treścią szczególnie wart jest podkreślenia.

Nie wiem czym to pospinali ale chętnie się dowiem, bo system wart zakupu natychmiast, taki, jakim na AS'09 był. Takie mam o nim zdanie.

W dodatku (szok !), że nie kosztuje fortuny. Zgadzam się, że - jak głosi reklama - to najtańszy, seryjny i prawdziwy hiend (tyle, że w miniaturce :)

* * *

Wielkie brawa dla Konstruktorów Regi i polityki cenowej dystrybutora.

A już myślałem, że poniżej 10kzł za klocek (firmy się niestety cenią, zupełnie jakby się zmówiły), nic bym dla siebie nie znalazł.

Życie uczy, że warto być na takich spędach, słuchać i wyrabiać sobie SWOJE zdanie :)

A tu cały system < 10kzł - brawo !

* * *

* * *

* * *

No :)

Jakbyście szukali czegoś do sypialni to radzę nie patrzeć na markę, a brać w ciemno coś, co obecnie nagłaśnia mi moje 25 m2 (tak wyszło - postawiłem na chwilę i już zostało):

HITACHI AX-M910E DVD MICRO DVD SYSTEM. (Już o nim wspominałem na tym forum.)

 

W mojej ocenie, ktoś się chyba nieźle machnął z ceną, bo zapomniał z przodu dopisać "1" (Nabyłem za 549 zł w ELEKTRO WORLDzie). (Warte IMO z 1,2kzł jak nic.) Gdyby go zrobiła audiofilska firma, kosztowałby pewnie jeszcze więcej ale że to HITACHI cena prawie jak za darmo :)

* * *

Na koniec oświadczam, że do dziś dnia z żadnym producentem ani dystrybutorem nie łączą mnie jakiekolwiek więzy biznesowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pal55: miło mi, że mnie (jeszcze) pamiętasz :)

* * *

Też się dziwię, że "nie wpadliśmy" /;)/, bo widziałem Ciebie ale na "12h" fotce (jak już wróciłem do domu).

Dobrze Ciebie odbieram i miło wspominam (choć się nie odzywam :)

* * *

Nie spotkaliśmy się, bo - przyznaję trochę ze wstydem - pomykałem sobie pod ścianami ze spuszczoną głową (coby się nie wdawać w niepotrzebne dysputy - wiadomo w jakim celu się jedzie na AS :)

Przyjechałem (podobnie rok temu) dla własnej, egoistycznej przyjemności posłuchania systemów, podpatrzenia (i zakupu) jakichś fajnych płyt, porozmawiania (krótko) z producentami/dystrybutorami.

Czasu było mało,grało pięknie, i tylko czas leciał chyba ze 2-4x szybciej n iz zwykle (eeech, starzeję się ;). Sporo systemów mieściło się w moim poczuciu klasowego brzmienia i po prostu pięknie reprodukowanej muzyki. Zresztą byłeś to sam wiesz :)

* * *

Nie wiem czy byłbym w stanie wybrać /Sobieski/ ten "the best"system. Zresztą nawet nie próbuję, bo te fajne wszystkie IMO były warte tego miana.

* * *

Widziałem m.in. twonka, papamka, tdrozda, Michała K. (Audio Academy), KorniKa, Teo, Fr@ntz'a i nie rozmawiałem, bo założyłem, że każdy przybył tam w wiadomym celu. (Szanuję czyjś i swój czas.)

 

Ale gdybyśmy się spotkali, b. chętnie bym o tym i o tamtym z Tobą zagaił :) U mnie wszystko w porzo, tylko czasu brak (coraz bardziej niestety). Ważne, że udało mi się zarobić troszkę więcej niż zwykle kaski, z czego się b. cieszę, bo mogę realizować plany :)

 

O nowej swojej nowej pasji wspomniałem w "o mnie".

A to jeszcze nie koniec... ;)

Pozdrawiam serdecznie :)

Aj

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Frantz napisał wielką relację z AS. Pierwszą część właśnie wkleiłem w Artykuły. Reszta jutro, dziś już nie dałem rady.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

No, cała relacja Fr@ntza wisi. W trzech odsłonach. On się narobił pisząc i robiąc zdjęcia, a ja zawieszając to wszystko na stronie:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

W imieniu autora życzę miłej lektury i oglądania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a dziękujemy. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Ja ze swojej strony dziękuję:

- Redaktorowi za zaufanie i trud włożony w korektę moich wynurzeń

- wszystkim Tym, którzy zajrzeli przynajmniej pod jeden z powyższych linków i zechcieli rzucić okiem na moją "radosną twórczość".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako fan i posiadacz elektroniki T+A i monitorow ME Geithain moge tylko wyrazic pelen szacun chlopakom z dynamica ze poradzili sobie w tym malym pomieszczeniu z ME Geithain RL 800K i przelamali mysl ze duze konstrukcje nie graja w malych pomieszczeniach :-)

pozdrawiam Aramejczyk

ps. tez mam jedno zdjecie :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.