Skocz do zawartości
IGNORED

Audio Show 2009


Redaktor

Rekomendowane odpowiedzi

"Martwią mnie dwie rzeczy:

1. mało kto słuchał muzyki klasycznej co świadczy o statystycznie niskiej kulturze muzycznej osób które przybyły na wystawę."

TUX

 

Muzyczny rasista! Że niby klasyka lepsza i bardziej ą ęł? My tu kochamy muzykę, a Ty....klasykę :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym więcej mydła niż klasyki na wystawie, szczególnie w klastrofobicznych pomieszczeniach Sobieskiego....Był to moja ostatnia wizyta w tym miejscu, szkoda nerwów. Sporo normalniej zwiedza się w Bristolu i w Kyriadzie - szkoda tylko, że tak mało tam jest do słuchania i oglądania...

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z TUX - czytając ten wątek można odnieść wrażenie, że było się na innej wystawie :)

 

Ja solidnie przyłożyłem się do Bristola i Kyriada, Sobieskiego w części odpuszczając dla zachowania zdrowia psychicznego...

 

W Bristolu dobrze wypadł Wilson Audio, w dużym stopniu ze względu na dobrze przygotowaną, od kilku lat tę samą (więc dobrze znaną przez Audiofast) salę. Sądzę jednak, że Audiofast nie najlepiej dobiera elektronikę - słyszałem Wilsony grające znacznie lepiej np. z monoblokami Kronzilla KR Audio. Pozostając przy Audiofast - zdecydowanie słabo wypadło Magico - czy sala nie taka, czy same kolumny nie zgrały się z elektroniką - trudno powiedzieć... ale na pewno umieją zagrać znacznie lepiej co miałem okazję usłyszeć kiedyś także w warunkach wystawowych z końcówką Tenor Audio.

 

Ta ostatnia zagrała w Soundclubie razem z Hansen Audio Prince - zagrała według mnie bardzo dobrze, szczególnie w niedzielę z dającym większy dźwięk preampem Sovereign. Pochwalić należy Soundclub za spełnianie życzeń płytowych słuchaczy (także analogowych) co czasem nie wychodzi samemu sprzętowi na dobre (gdy odwiedzający zarzucą jakąś słabą płytę ciężko o dobry dźwięk). Ogólnie Hansen z Tenorem i bardzo ciekawym torem analogowym to według mnie jeden z najlepszych dźwięków wystawy choć zapewne Hanseny nie miały w tej gigant sali najłatwiejszego zadania.

 

Słuchanie muzyki (także klasycznej) w sali Soundclubu utrudniały dwie, według mnie oczywiście, porażki wystawy - sąsiadująca przez nieszczelną akustycznie ścianę prezentacja Revel w sali Harmana (mało muzyki, a jeśli już to słabej o dużej głośności, nieprzyjemna atmosfera samej prezentacji... jesteśmy naj, naj, naj, mamy fajne kolorowe reklamówki, nie chcemy waszej muzyki... szkoda też legendy JBLa) oraz Cabasse (odjazdowy wygląd i duże ciśnienie słabego dźwięku za 600.000,00 złotych, zupełnie nienaturalny dół pasma). Nie wiem czego trzeba słuchać aby powiedzieć, że Cabasse grał dobrze...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Francuz, 10 Lis 2009, 09:19

Odpowiedź znajdziesz tutaj ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konkretnie wypowiedź >mczaj

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy nie wiedzą czasem kiedy pokażą ,pokazali As w TV. Po pniewierali się ,nawet pod obrazem zablokowali Sobieskiego w południe i co?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

palton>>> No niestety do Bristolu juz nie dotarlismy poniewaz bylo za malo czasu wiec postanowilismy sie z zona zabarykadowac u Markow,s Team i siedzielismy tam az do naszego odjazdu.

 

W przyszlym roku postanowilismy byc 2 dni i wracac w niedziele po wystawie (jak dozyje).

 

Ja jak czytam innych to tez wydaje mi sie ze bylem na innej wystawie bo mnie podobalo sie w wiekszosci pomieszczen i zauwazylem w kilku z nich znaczna poprawe w stos do lat poprzednich np Naim,Sound Art, Baltlab,Strus itp.

 

Chcialbym dodac iz ludzie odwiedzajacy AS juz od poprzedniej edycji zaczeli uzywac mydla i antyperspirantow wiec naprawde nie rozumiem aluzji pod ich adresem a ze jest ciasno i tloczno to swiadczy tylko o zainteresowaniu wystawa (mam wrazenie ze jednak bylo mniej ludzi)

 

Ps. palton >>> zona dziekuje za pozdrowka i odwzajemnia:)

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a jakies wrazenia z winylowego świata?

 

_

ropoczynajac ten temat od minusa: to niestety zawód ogromny spotkał mnie na prezentacji LINN'a, nie spodziewałe się tak dziwnego (bo inaczej nie potrafię tego opisać) brzmienia. Nigdy nie słyszałem tak nieanalogowego brzmienia gramofonu, a że zaprezentował to LINN, ikona z historią - to niezrozumiałe. Wpadła mi nawet przez chwile do głowy myśl, że to jakas manipulacja polegajaca na wprowadzeniu do toru jakiegoś elementu wyrównujacego poziom z promowanym serwerem muzycznym, żeby pokazać skuteczność nowej zabawki, ale to niebezpiecznie bliskie teorii spiskowej... cokolwiek się za tym nie kryje, całosc wypadła raczej przeciętnie.

 

+

Bardzo podobała mi sie prezentacja RCM'u, tematyczna, z otwartością na propozycje nagrań, bez nieosiaglanych fajerwerków sprzętowych. Czasem trochę za głośno, ale ogólnie zestawienie kilku gramofonów to fajny pomysł. Nie często mozemy porównac te urzadzenia, w tym samym torze i tym samym czasie. Nie czepiając sie brzmienia, to była wartosciowa lekcja.

 

Z fajerwerków, rewelacyjne wrażenie zrobił na mnie AVID Auctus. Nie znałem dotychczas tej marki. Gramofon piękny! Załozyciel firmy niesamowicie komunikatywny człowiek, zadziwiająco rzeczowy szczególnie jesli chodzi o rozmowe o swoich kostrukcjach. Bez nadecia i poczucia nieomylnosci, które często towarzyszyły naszym krajowym wystawcom. Nie ukrywam, ze to co zaprezentowali na AS pomimo mocno średnich warunków, zachęca do blizszego przyjrzenia się temu sprzętowi. Jesli znajdzie sie jakis uzytkownik któregos modelu, to prosze o kontak.

 

Reszta zgodnie z oczekiwaniami, niespodzianek nie było jesli chodzi o analog, VPI zagrał jak miał zagrać, choć połączenia gramofonu z McIntoshem nie lubie. Transrotor, zdystansował wszystko co było do zdystansowania, a bezpośrednie porównanie do CD Accu zmiażdżyło ten swietny skądinąd sprzęt. Ogólnie, zestawienie drogich klocków to fajny pomysł na show. W pokoju Audio Note bez niespodzianek, "maestro" z kazdego potwora analogowego (cokolwiek to nie było) potrafi wycisnąć max'a możliwości.

 

AS to rewelacyjny pomysł i nie ma co narzekac na warunki, są duzo lepsze niż na wielu podobnych wystawach. Hotel, pomimo pewnych niedogodności jest moim zdaniem, duzo lepszym miejscem niz duze boxy w wielkopowierzchniowych halach targowych.

 

Ogólnie impreza rewelacyjna, czekam na kolejną...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drabik

< … oraz Cabasse (odjazdowy wygląd i duże ciśnienie słabego dźwięku za 600.000,00 złotych, zupełnie nienaturalny dół pasma). Nie wiem czego trzeba słuchać aby powiedzieć, że Cabasse grał dobrze...>

 

W porządku. Takie masz o nich zdanie. Ale ja sobie poczekam, kiedy napiszesz, nie nigdy słyszałeś kolumn grających muzykę jak na żywo.

Modne ostatnio kolumny to dwudrogowe, na co najmniej 30 cm wooferze. Zamykamy się w swoich 20 metrach, oczekujemy w muzyce spokoju, wytchnienia, odpoczynku. No i nie może męczyć nawet po kilku godzinach słuchania.

Wg mnie Cabasse to najlepszy dźwięk nie tylko w tym roku. Cena nie ma tu nic do tego. A gdybym miał porównać stosunek jakość / cena to własnie Hansen znalazł by się na końcu tej klasyfikacji.

W niedzielę przesiedziałem z Cabassami 2h. Grano wszystko: rock, duża klasyka i małe składy, jazz oczywiście. W jednym przypadku zabrzmiało słabo, … ale musiało. Jeden ze słuchaczy poprosił o „puszczenie” pani Kozidrak&Bajm :-). Cudu nie stwierdziłem.

 

Pozdrawiam

YunnanTEA

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

palton, 10 Lis 2009, 01:02

 

>WLM grał w tym roku słabo, bardzo słabo. Może ja się po poprzednich latach w końcu nauczyłem jaką

>sztuczkę ta firma stosuje. Dźwięk efekciarski, kino domowe z dudniącym basem i natarczywą górą,

>owszem dynamika dobra, jednak kosztem reszty.

>Robert

 

Dźwięk WLM bynajmniej nie podobał mi się z powodów j.w. Basu było trochę za dużo i jego kontrola też pozostawiała wiele do życzenia. Natomiast to, na co ja zwróciłem uwagę (przy normalnej muzyce, jakaś pani śpiewała, ale to nie było plumkanie) to było:

- naturalność, brak agresji, która dominowała w większości salek

- żywość, obecność dźwięku, brak sterylności

- ładna przestrzeń

- dobra dynamika, skoczność dźwięku.

 

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jt211

(Konto usunięte)

Parę moich wrażeń :

Odpowiedż dla Pana od klasyki no coż bardzo chciałem uslyszeć Lipinskiego z normalną

muzyką niestety nie udało sie.Nie wiem jak naprawde grają bo nie trawie baroku tak

jak Pan nieklasyki ..........

Najwiekszy zawód Ayon :>) OK podaję się 6N30 to jednak szklany tranzystor.

Najwiekszy obciach no cóż pan Wołoszczan puścił męski wokal z gitarą , rzadki dysk

ale znam każdy kawałek. Już mialem zapytać czy przypadkiem nie wykastorwał wykonawcy :>)

Dużo lania wody o ulepszeniu Faberów ale jakos nie dał nam porownać ze swoimi ...

Chylę czoła i to w przyklęku przed elektroniką AA ale 28tys zł za Holography II to

nie wiem jak określić ........

W 50% pomieszczeń było szszszszsz i bum bum bum wiadomo o co chodzi.

70% głośnikow nie mialo dolnej średnicy to jakas mania chyba.

Mój znajomy ma ciekawą teorię zakładajac że rasowy audiofil ma powyżej 40 lat

czyli słyszy do 13kHz to trzeba mu pomóc ....

# 1 na show rozumem : DCS + Dartzeel + Sasha

# 1 na show sercem : Cary 805 + Caderas ( odrobinę za ostro )

# 1 na show marzeniem : DCS + Cary 805 + Sasha

Powalająca wysokość sceny w klasyce Jadis + Sonus Faber.

Highendowe disco polo - Cabasse :>)

Wieczne zgrzytanie zębami Audio Note z głośnikami Audio Note jakby innych nie było ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

americano nie przesadzaj... w niedziele bylem i poprosilem o wylaczenie suba. zdziwilbys sie za w tak duzym pomieszczeniu taki maluch tak potrafi. zauwaz tez ze monitorki kosztuja ok 6tysiakow co przy wiekszosci sprzetow za dziesiat tysiecy zl gralo bardzo poprawnie..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ciekawostka czyli podgrywanie do płyt - Paweł Ścierański

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głosniki bez zwrotnic - drogie jak diabli ale grało bardzo dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dolphin123, 10 Lis 2009, 15:03

 

 

O tempora o mores! - takie czasy a głupich nie sieją...

Nie aż 6 tyś za dupawe słupki, lecz tylko 1500 usd płaci się za alteca 604, takiego na jakim grał Marków a nie zauważyłem by ktoś specjalnie na nie narzekał

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dolphin123

ok. jeśli ktoś nie potrafi zagospodarować lepiej 6000 zł to jego sprawa. Poza pisałem o domniemanym koszcie takiego brzmienia WLM-ów z subem (16.000zł). Przyjemne brzmienie WLM nie jest dla mnie odkryciem, bo słyszałem parę modeli Bose znacznie wcześniej (201, 301, różne acoustimassy itd...) w podobnej stylistyce. A subwoofer WLM też nie jest raczej specjalnie "wyrafinowany" konstrukcyjnie (a kosztuje tyle co 4 sztuki velodyne CHT-10Q z mikrofonem i equalizacją). Ale widać taka firma, faktycznie atrakcyjna dla klonerów ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy coś się dżwiekowo posunęło na tym AS w stosunku do starych sprzętów posiadanych przez ludzi po domach?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, chyba do Redaktora. Czy coś nie działa na forum w zakładce "szukaj"? Nie byłem w tym roku na AS i chciałem sobie wyszukać wpisy na temat konkretnych firm - i zauważyłem, że funkcja ta nie działa, albo działa selektywnie, przy czym problem dotyczy zarówno informacji starych jak i "świeżych".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystawa ciekawa. Dużo analogu, który w dobie niepewności, a może bardziej okresu przejściowego w nośnikach/formatach cyfrowych raczej nie dziwi. Choć wystawa nie służy krytycznym odsłuchom i trudno na jej podstawie oceniać, nawet najbardziej subiektywnie prezentowany sprzęt, to można jednak mówić o bardziej lub mniej udanych ( bez względu na warunki) prezentacjach. W wielu pokojach Sobieskiego grało przyjemnie, - można zaryzykowac twierdzenie, że im taniej i mniejsze kolumny tym fajniej to wypadało. Jednak oczy (uszy) wszystkich skierowane były na teoretyczne punkty odniesienia w innych hotelach - i tu doszlo do spodziewanych w tych warunkach rozczarowań dźwiękiem.

 

Dla mnie Audio Fast częsciowo spełnił odzwierciedlany w wartości i markach poziom dźwięku, zwłaszcza przy Wilsonach, bo Magico wyrażnie tam nie grały, a sub dodatkowo "dołował" wrażenia.

 

Kiepsko wypadło w Nautiliusie: analog+Accu+Dynaudio - 3x "to samo" dało efekt nijaki, a uzyta muzyka to podkreślała.

 

Lepiej niz w Nautiliusie, choc gorzej niz rok temu wypadła prezentacja w HiFi Klubie- maja chyba racje ci , ktorzy twierdzą, że analog nie służy mackowi.

 

Ancient Audio -cienko, rok temu bylo o niebo lepiej, wszystkiemu może winne te nowe monitory i kabelki Acrolinka w miejsce Cardasa.

 

Wynaturzeniem (czasami wręcz obyczajowym - co wiele osób juz podkreslalo) były dla mnie prezentacje JBL, Cabasse, Lina, Naima, Lipińskiego, Hansen Audio - choc wiem, że przynajmniej sprzety moga o wiele lepiej w innych warunkach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wszyscy doczytali, ale ale osób które z biletem AS przyjdą do Centrum Sony w Arkadii, do końca listopada jest rabat 20% na sprzęt elektroniczny.

 

Gdyby ktoś wyrzucił już bilet, to piszcie ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plusy:

- ProAc (dla mnie brzmienie wystawy – przy uwzględnieniu ceny)

- Focal Utopia (brzmienie wystawy – bez uwzględniania ceny)

- ESA (trudno uwierzyć, że monitorki bez suba oferują tak potężny dźwięk)

- Wilson Audio (super precyzja i dynamika, byłem zbyt krótko, aby dowiedzieć się o co chodziło z tym zawieszaniem kulek na ścianach, chyba jakiś rodzaj korekcji, może ktoś wyjaśni…)

- gramofony w pokoju RCM: KUZMA i WOODPACKER Dr Feickert

Minusy:

- jak co roku tzw. haj-end za sześciocyfrowe kwoty

- brak choćby minimalnej adaptacji akustycznej w większości pokoi

- głośne rozmowy podczas odsłuchów, czyli brak elementarnej kultury i wyobraźni (wystawa nabiera charakteru masowego, ludzie biegają po pokojach, wrzucają do reklamówek co popadnie…)

- kosmiczne ceny na stoiskach z płytami (wracając z Bristolu wpadłem do Traffica i natknąłem się na super promocję płyt audiofilskich, m.in. TELARC i Chesky Records – po 39 zł za szt., myślę, że na AS poszłyby za dwa razy tyle).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

malo pisze wiecej czytam na tym forum ale tez chcialem cos dodac po targach od siebie.

Mnie osobiscie powalil system T+A polaczony z monitorami firmy ME Geithain. To byl dla mnie szok

w koncu jakis system ktory gra pelnia, bez kompromisow, slychac caly band. Perkusista ma centrale a nie pudelko zapalek, kontrabas schodzi nisko tak jak na koncertach, zero plumkania, totalna pelnia obrazu muzycznego. No jak dla mie szok :-) i do tego wielka konstrukcja jak na monitory aktywne ktore daly rade w tak malym jak dla nich pokoju slychac bylo cale pasmo: rozbudowana scene przestrzen. Szok szkoda tylko ze nie zadbano o wieksze pomieszczenie dla nich.

Ponizej zdjecie ktore udalo mi sie w tym tlumie zrobic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdjecie :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.